Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Najbolja mesta za život u Srbiji

    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by ficfiric Wed Oct 10, 2018 7:57 pm

    Gargantua wrote:U Šapcu znam gomilu ljudi, uglavnom starijih ali nešto i mlađih, kojima je bicikl glavno, svakodnevno i praktično sredstvo prevoza (ne hobi ili povremena korist), u Beogradu.... nikoga.

    Da ali ovde ne jure automobili 80 na sat kroz crveno


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Wed Oct 10, 2018 7:59 pm

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 4135669698

    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by bela maca Wed Oct 10, 2018 8:00 pm

    ne kažem ja da svako mora niti da svako treba da koristi bajs, mnogi ne mogu jer možda nose neki teret ili žive više od 7-8km daleko od posla, ali da se u bgu ne može preživeti samo sa bajsem prosto nije tačno. to što ima malo biciklista ne znači da je nemoguće, nego da ljudi nemaju percepciju da je (pogotovo u centralnim opštinama) to moguće. Oni koji probaju uglavnom i nastavljaju sa time, i ima ih sve više.
    najveći problem je što grad favorizuje vozače automobila prilagođavajući im čitavu saobraćajnu infrastrukturu. sami vozači su po mom iskustvu uglavnom ok (oni koji nisu me ugrožavaju i dok sam pešaka i dok sam u prevozu), a uzbrdice su problem samo prvih nedelju dana.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by bela maca Wed Oct 10, 2018 8:01 pm

    ficfiric wrote:
    Da ali ovde ne jure automobili 80 na sat kroz crveno
    U Pančevu na primer jure...


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Wed Oct 10, 2018 8:02 pm

    bela maca wrote:znači ja sam niko Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 4135669698


    ti si ipak daleko od mejnstrim bicikliste, a beograd narocito delovi koje creepy pominje, i cela srbija generalno su potpuno unfriendly prema biciklistima, kod nas pre svega nema kulture zajednickog ucesca u saobracaju na dva i cetiri tocka, motora je pre bilo zanemarljivo malo, a bicikli tamo gde su se jace koristili nisu bili osudjeni da dele saobracajnice sa vozilima, plus sad na istim infrastrukturama imamo mnogo vise cetvorotockasa. koriscenje bilo cega na dva tocka u srbiji uopste nije uzivanje, a cesto je zivot u torbi.
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Летећи Полип Wed Oct 10, 2018 8:03 pm

    bela maca wrote:
    Oni koji probaju uglavnom i nastavljaju sa time, i ima ih sve više.

    Čitavih jedanaest.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by bela maca Wed Oct 10, 2018 8:05 pm

    dovoljno je samo uraditi ono što je na banjici urađeno - delovi kolovoza koji biciklisti koriste i formalno obeležiti kao bici traku.
    Mislim, kažem dovoljno jer sam svesna da nema šanse da postanemo Kopenhagen, ali i ovoliko malo bi pomoglo, kao što je sada verovali vi meni ili ne meni uživanje da se penjem Bulevarom Mira, pogotovo kad je neka utakmica pa kola stoje nepomično od Kuće Cveća do Dragiše Mišovića a ja samo prozujim pored njih Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 1861198401


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by bela maca Wed Oct 10, 2018 8:06 pm

    Летећи Полип wrote:
    Čitavih jedanaest.
    da ih ja poznajem Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 3204619380

    a ja sam prilično nedruštvena.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by bela maca Wed Oct 10, 2018 8:08 pm

    xie saike wrote:
    koriscenje bilo cega na dva tocka u srbiji uopste nije uzivanje, a cesto je zivot u torbi.
    isto kao kad voziš auto, ili kad prelaziš ulicu do kontejnera preko puta kuće


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Wed Oct 10, 2018 8:09 pm

    bela maca wrote:dovoljno je samo uraditi ono što je na banjici urađeno - delovi kolovoza koji biciklisti koriste i formalno obeležiti kao bici traku.
    Mislim, kažem dovoljno jer sam svesna da nema šanse da postanemo Kopenhagen, ali i ovoliko malo bi pomoglo, kao što je sada verovali vi meni ili ne meni uživanje da se penjem Bulevarom Mira, pogotovo kad je neka utakmica pa kola stoje nepomično od Kuće Cveća do Dragiše Mišovića a ja samo prozujim pored njih Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 1861198401


    kod nas gde god oznace bici traku na ivici kolovoza seljana odma pocne da parkira, pa oce da se tuku kad im kazes da to nije parking vec traka za bicikliste. a preticu me sa bocnim rastojanjem 10cm, nekad me udare retrovizorom.  samo fizicki razdvojeno od motornog saobracaja je u srbiji sigurno.

    naravno da si ugrozenija na tabanu ili na biciklu nego u vozilu, pogotovo u gradu. nije za porediti.
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by ficfiric Wed Oct 10, 2018 8:22 pm

    bela maca wrote:
    ficfiric wrote:
    Da ali ovde ne jure automobili 80 na sat kroz crveno
    U Pančevu na primer jure...

    Jbg, znam


    U manjim gradovima se to moze spreciti kruznim tokovima i slicnim resenjima, U bg i ns, predstavu nemam sta bi moglo da se uradi.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Wed Oct 10, 2018 8:24 pm

    u bg i ns vise nista ne moze da se uradi 


    u banjaluci sad naveliko grade kruzne tokove, mada je i tamo divljastvo 

    https://blmojgrad.com/montazni-ivicnjaci-za-sigurniju-voznju-kod-akvane/
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by паће Wed Oct 10, 2018 8:30 pm

    bela maca wrote:znači ja sam niko Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 4135669698

    Не него мислим да те не познаје, а хтео би можда.

    xie saike wrote:...a bicikli tamo gde su se jace koristili nisu bili osudjeni da dele saobracajnice sa vozilima

    Откад знам за себе делио се коловоз. Прву бициклистичку траку сам видео у својој улици, кад је асфалтирана 1961. и то само као белу траку на метар од ивичњака, што никад није обновљено. Овде је напросто нормално да се вози по коловозу (осим на магистрали, на којој је иначе зелени подешен на 45 али су траке широке таман за два камиона, нема места да се претекне бициклиста) и то сви знају. Једино бициклисте више не уче да не возе по двојица упоредо, што обично решавам тако да приђем, па кад ме чују онда се леви склони ка ивичњаку. Ако ме не чују, притиснем квачило и нагазим гас.

    bela maca wrote:... pa kola stoje nepomično od Kuće Cveća do Dragiše Mišovića a ja samo prozujim pored njih Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 1861198401

    Један од ретких тренутака кад уживам у томе што знам да ми бар десеторица наглас јебу матер. Моје место је улаз из Пашићеве на Житни трг (оно из правца БГ кад скреће полудесно и ту одмах има семафор, то је уско грло где скоро увек бар десеторо чекају зелено, а у шпицевима буде и по 100м колона. Бициклиста је ту цар.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by plavaivy Wed Oct 10, 2018 8:36 pm

    najbolje mesto za zivot u Srbiji je kao prvo pleonazam
    a kao drugo da bi bilo koje bilo takvo trebas imati tolika primanja da budes potpuno nezavsan od okoline,sistema i samodovljan..
    i ako se ispunjavaju svi ti uslovi onda bih ja takodje izabrala neku Frusku goru...neku okolinu Vrdnika ili potez izmedju Jazka i Besenova ugl neke juzne padine...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Filipenko Wed Oct 10, 2018 8:50 pm

    Aranđelovac.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by kondo Wed Oct 10, 2018 8:55 pm

    zbog blizine pečenjare, znamo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Filipenko Wed Oct 10, 2018 10:29 pm

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 1403342043
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by kapetanm Wed Oct 10, 2018 10:32 pm

    Ja preferiram negde u precanskom delu blizu vode, radi pecanja, neka manja varos. 10 godina sam poslom obilazio Srbiju od Subotice do Djakovice, ima lepih i jeftinih mesta
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by bela maca Wed Oct 10, 2018 10:37 pm

    za mene je to brač, jbg, možda je podjednako shitty kao u srbiji ali barem ima more.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by паће Wed Oct 10, 2018 11:17 pm

    kapetanm wrote:Ja preferiram negde u precanskom delu blizu vode, radi pecanja, neka manja varos. 10 godina sam poslom obilazio Srbiju od Subotice do Djakovice, ima lepih i jeftinih mesta

    Мени је вода 200м од баште. У гаражи тамо сам нашао и комплет прибор за пецање. Досад још нисам стигао да се прошетам до воде. А пецароша увек има, то је баш чувено место. У свако доба дана спазим неког како забацује черенац са моста.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Indy Thu Oct 11, 2018 12:21 am

    plavaivy wrote:najbolje mesto za zivot u Srbiji je kao prvo pleonazam
     
    Sarkazam?

    Bilo je nekad dobro.. meni je Munze bio no.1, na splavu tamo, pivo i kikiriki... Dok se nisu pojavili krokodili u mutno Dunavo.
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by ♏ Thu Oct 11, 2018 7:55 am

    NBG, samo bih se manje cimao da izlazim.

    More seriously, ne kapiram je li ovo bang for the buck thread ili npr. u toj fikciji imam dovoljno da isplatim penthouse u Skylineu or equivalent (sa naglaskom na ovom drugom, jer ko normalan hoće da mu takva gajba gleda na Mostar ili Sarajevsku).
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Thu Oct 11, 2018 8:10 am

    Mislim da je ovo ipak topic o ljudima srednjoklasnih primanja koji mogu da biraju gde će da žive jer, recimo, rade onlajn. Dakle normalne kuće, manja planinska imanja i tako dalje.
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by ♏ Thu Oct 11, 2018 8:30 am

    Onda deffo za day-to-day NBG jer sam navikô i mimo toga ili pametno renovirana ili custom projektovana praktična vikendara u Sremu ili Bačkoj na Dunavu mimo većih naselja, pa context switch every now and then.

    Duvajte ga, sad moram opet da idem da googlam čamce.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by ontheotherhand Thu Oct 11, 2018 9:17 am

    Bang for the buck.

    Da ima repa za penthouse, ne bi Srbija tog građananina/ku videla više.

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 2 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 3:05 pm