Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Najbolja mesta za život u Srbiji

    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Oct 11, 2018 8:27 pm

    Ma Srbija je realno mnogo lepa zemlja. Ako imaš love i dobar posao (i auto), možeš da nađeš hiljadu super mesta za život. Meni je Gornji Milanovac mnogo lep grad, nedavno sam bio i u Požegi, isto puckica. U principu s Šumadijom je teško pogrešiti. Mali, ali lepi gradovi, sa prostranim ulicama i trgovima, iznenađujuće živahni. Kladovo je meni mnogo drag grad, Knjaževac isto sladak, sa nekom jakom pank ekipom koja već sto godina suvereno vlada tamošnjom potkulturnom scenom. Pirot isto lep gradić, i to baš gradić, samo što tamo svi slušaju mjetal. Nedavno sam po prvi put bio u Novom Pazaru, i oduševljen sam koliko je lep grad, ima neki park predivan, ma sve pet. U Pančevu sam isto skoro bio, i meni ono prelepo.

    Leskovac je ružnjikav grad, ili su možda samo moje uspomene na njega ružnjikave, Vranje kasaba, ali ne bez šarma, generalno što južnije to tužnije.

    U selu nikad ne bih mogao da živim. Prošle godine bio u poseti kod prijatelja (njegovi se praktično odselili na selo), preko dana okej, lepo, moš se prošetaš, ali čim padne mrak počne da me hvata neka teskoba, fali mi saobraćaj, gradska vreva i 24h prodavnice.

    Niš je grad po mojoj meri, možeš da ga pređeš biciklom s kraja na kraj za manje od sat vremena, i u stvari nemam puno primjedbi. Sve mnogo veće od Niša me unervožuje (Beograd je za mene pakao), sve mnogo manje me ispunjava teskobom.

    Šta je po Williamu grad, pitate se vi - bar 1 mjetal bar, bar 1 funkcionalan bioskop, bar 1 otvoreni bazen, bar 1 kafić s pogledom na reku. Eto, a man of simple tastes.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Thu Oct 11, 2018 8:31 pm

    to sto si navela, na tom talasu se sada "sredjuje" cela srbija i od toga kamen na kamenu nece ostati. zato sam i pomenuo kako su sada "modernizovali i sredili" kamenicki park.
    polulegalni i ilegalni neukus, bez pravila i bilo kakvog reda. 


    ja idem usumu u jazak iza manastira gore jer tamo seljana jos nije doprla da turistifikuje sve na ovdasnji etno zlatiborac nacin.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by plavaivy Thu Oct 11, 2018 8:38 pm

    e to je 1 jako lepa suma,cak moj omiljen kraj na Fruskoj
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Thu Oct 11, 2018 8:41 pm

    idi obidji kako su sve izbetonirali kao sabani, sledeci logican potez ce biti kafanizacija dok sve ne useru. ljudima uopste nije jasno da se takav park bas u toj formi, a toliko blizu grada ne skrnavi betonom sirine kolovoza na ulicama.  prosto su mogli pojacati malo drvenih klupa i onih stolica kao sto je uvek bilo, i postaviti korpe za otpatke i cao, ali ne, kod sabanije sve mora da izgleda kao sava promenada.
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Thu Oct 11, 2018 8:42 pm

    mislim ima mnogo ruralaca kojima je ovo super atraktivno naravno 


    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 43354256_1922158457872964_869334610872369152_o


    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 43426726_1922159017872908_5249205017948192768_o
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by plavaivy Thu Oct 11, 2018 8:45 pm

    dobro da to je sranje..meni je kamenicki bas bio omiljen zbog te svoje divljine

    ali sa druge strane me ni ne zanima..ja idem u sumu i uvek sto dalje od ljudi!..vise me npr brine onolika seca Fruske sume
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Zuper Thu Oct 11, 2018 8:46 pm

    Fali more.
    Da ga ima bila bi lepa. Sa dobrim planinama sa dosta snega i stazama za skijanje...
    Prelepim klisurama poput Djerdapa(najveca u evropi), Drina, Uvac, zapadna Morava...nekom svojom mikroklimom na severu poput Deliblatske pescare...
    Ali fali more, Milo dusmanine.

    Sto se tice gradova, nisu bas lepi. Ima po Vojvodini par zapustenih i par dobro odrzavanih gradova poput Vrsca, Petrograda(znanog i kao Zrenjanin), Sombor, Subotica...ima par juzno lepi gradova...
    Gomila zapustenih srednjevekovnih gradova koji su rusevinama a mogu izgledati fenomenalno ako se obnove, poput Uzica.

    Pancevo je zapusteno, narocito stari grad gde ima dosta neamckog uticaja posto je puno Nemaca zivelo u Pancevu pre 1945. Stara pivara iz 18 veka im se raspada iako bi mogla biti primer dobrog muzeja itd.

    Mada je sa stanovista za zivot Pancevo medju boljima jer je ipak deo industrijskih giganata tog grada priziveo ali ima zagadjenja, doduse sada manje od kako su rusi radili obnovu rafinerije...ali tu su petrohemija, azotara...
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Thu Oct 11, 2018 8:47 pm

    pa ovo je pocetak to ce samo ici sve dublje u frusku tako, kao rakcina.

     znas sta kazu oni kojima je ovo super, idite dalje i dublje u frusku goru ako hocete sumu. a do sada su govorili kad kazem hocu zelene povrsine i drvece u gradu, idi u kamenicki park.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Zuper Thu Oct 11, 2018 8:49 pm

    Uzgred drzava znana kao SRJ, tj. Srbija i CG je bila medju najlepsima u Evropi.
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Thu Oct 11, 2018 8:50 pm

    a SFRJ mozda i najlepsa, ali neeee, to je bila vestacka tvorevina, fuj bljak, jel tako Zupere
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Oct 11, 2018 8:52 pm

    Eh, pa lako je biti najlepša kad prvo eliminišeš konkurenciju...

    et Zuper


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by паће Thu Oct 11, 2018 8:55 pm

    Zuper wrote:
     Petrograda(znanog i kao Zrenjanin)

    Да ти каже Зрењанинац, онако из дубине.

    Да се носиш у три пичке материне и ти и свако ко спомене Петровград.

    Јелда је лепше кад смо искрени и не фолирамо се?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Oct 11, 2018 8:56 pm

    Ali Zuper nije pomenuo Petrovgrad, nego Petrograd...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by plachkica Thu Oct 11, 2018 8:56 pm

    @paće lepše je

    btw, primetila bih da niko nije pomenuo šabac kao lep grad, a lep je i zgodan za život
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Thu Oct 11, 2018 8:57 pm

    William Murderface wrote:Ali Zuper nije pomenuo Petrovgrad, nego Petrograd...

    zato sto prica tamjanosrbski a ne srpski
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Oct 11, 2018 8:57 pm

    Evo ja ću, isto sam nedavno posetio po prvi put, i baš mi se svideo.

    Et plachkica


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by паће Thu Oct 11, 2018 9:01 pm

    xie saike wrote:
    William Murderface wrote:Ali Zuper nije pomenuo Petrovgrad, nego Petrograd...

    zato sto prica tamjanosrbski a ne srpski

    Не него зато што је неписмен. Један је овде тако имао уписан Петроград, без в, као место рођења, па муке живе док је доказао да није рођен у Русији.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Guest Thu Oct 11, 2018 9:04 pm

    pa nepismen se tako kaze, na tviteru se npr nepismena glupa debilcina kaze 1244 poslednjih meseci
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49672
    Join date : 2017-11-16

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 11, 2018 9:05 pm

    Zuper wrote:Fali more. 

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 2304934895

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 20180917
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Oct 11, 2018 9:06 pm

    Mislio je valjda na Panonsko.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Zuper Thu Oct 11, 2018 9:07 pm

    паће wrote:
    Zuper wrote:
     Petrograda(znanog i kao Zrenjanin)

    Да ти каже Зрењанинац, онако из дубине.

    Да се носиш у три пичке материне и ти и свако ко спомене Петровград.

    Јелда је лепше кад смо искрени и не фолирамо се?

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 5128079801_2f95cb6152_b

    Sto se tice SFRJ, ja nisam srpski hegemonista.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Oct 11, 2018 9:11 pm

    Zupere, jel to Petrograd?

    Ja mislio da je malo veći.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by bela maca Thu Oct 11, 2018 9:18 pm

    evo da se i ja složim s paćetom - zupere, pod jedan teraj se tamo gde sunce ne sija, zbog zrenjanina (mrš)
    i da bog da živeo šest meseci u pančevu, pa da vidiš kako je život među boljima, pogotovo kad dobiješ astmu, alergiju ili rakčinu.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Zuper Thu Oct 11, 2018 9:36 pm

    Je l ti zivis u Pancevu?
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Oct 11, 2018 9:37 pm

    Zupere, pa odgovori mi za Petrograd, zašto me držiš u neizvesnosti?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Najbolja mesta za život u Srbiji - Page 5 Empty Re: Najbolja mesta za život u Srbiji

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:32 pm