Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sun May 05, 2019 6:19 pm

    Тих 2% могу таман да буду језичак на ваги. Али рекао бих да их има више - јер се ту броје само они којима та стипендија треба. Има их који можда ни не би студирали али их тренери врбују, паре се нађу... Игром случаја сам штогод упућен у тај механизам лова на таленте, кад тренери обилазе средњошколска такмичења и гледају коме да обећавају куле а коме градове.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by No Country Sun May 05, 2019 6:23 pm

    bruno sulak wrote:bilo bi zanimljivo videti koliko amerikanaca studira. mislim da je ta srednja klasa dosta siroka.
    Овако ти стоје ствари нешто северније:
    n 2016, more than half (54.0%) of Canadians aged 25 to 64 had either college or university qualifications, up from 48.3% in 2006. Canada continues to rank first in the proportion of college or university graduates among the OECD countries where, in 2016, the average was 36.7%.
    In 2016, 22.4% of Canadians aged 25 to 64 had a college diploma, 3.1% had a university certificate below bachelor's degree and 28.5% had a bachelor's degree or higher, adding up to 54.0% of Canadians aged 25 to 64 with either college or university qualifications.
    An additional 10.8% of Canadians had an apprenticeship or other trades certificate.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by ontheotherhand Sun May 05, 2019 6:40 pm

    šta je koledž a šta univerzitet u tom vašem sistemu?
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by No Country Sun May 05, 2019 6:53 pm

    Универзитет је 4 године (undergraduate, bachelor’s degree) или више (grad school, masters, PhD), колеџ је 2-3-4 године. Наравно, ствар се компликује јер многи колеџи нуде и undergraduate degree курсеве, те су заправо само “јефтинији универзитети”.


    Last edited by No Country on Sun May 05, 2019 6:57 pm; edited 1 time in total


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by ontheotherhand Sun May 05, 2019 6:56 pm

    jel ima neka razlika između bachelora na koledžu i uniju, oba od 4 god

    i šta je ovaj uni sertifikat ispod BA
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by No Country Sun May 05, 2019 6:58 pm

    Извини, едитовао сам. Нема неке разлике, т.ј. има онолико колико има и између диплома различитих универзитета, нису све исто цењене - но то ти је свакако добро познато.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by No Country Sun May 05, 2019 7:00 pm

    Undergraduate = bachelor’s degree. Синоним.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sun May 05, 2019 7:31 pm

    zvezda je zivot wrote:
    William Murderface wrote:ne o faking Harvardu.

    mali off-topic, ali juce sam slusao novog daga henvuda. bio je lik sa stanforda i pricao kako administracija nece vise da daje 1.7 milion dolara koje daje za university press jer nije profitabilan, ne izdaju bestselere i to. standford ima 26.5 milijardi endowmenta a trener americkog fudbala im zaradjuje 5 miliona godisnje. sto kaze henvud kaze  jejl i harvard hedge fund with a university attached, nyu je real estate operation s univerzitetom, a stenford venture capital fund with a university attached.

    Pa da. BTW, dobar tekst.

    https://jacobinmag.com/2019/04/bernie-sanders-cnn-town-hall-harvard


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7501
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Sun May 05, 2019 8:06 pm

    univerzitet su akademske studije a koledž kao viša/visoka stručna škola
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sun May 05, 2019 8:08 pm

    Мени је и код нас безвезно називље - како висока школа није нижа од више школе? Компаратив је увек јачи од позитива. Или би бар требало да је тако у академским круговима.

    Е, да, друга слична ствар - држе се свечане академије, а никад свечани факултети итд.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Filipenko Sun May 05, 2019 8:54 pm

    Deca u Filadelfiji: "Žrtvovaćemo sebe za džamiju Al-Aksu"






    Brigada mucenika Al-Akse, odsek Filadelfija.
    avatar

    Posts : 7501
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Sun May 05, 2019 9:07 pm

    паће wrote:Мени је и код нас безвезно називље - како висока школа није нижа од више школе? Компаратив је увек јачи од позитива. Или би бар требало да је тако у академским круговима.

    Е, да, друга слична ствар - држе се свечане академије, а никад свечани факултети итд.
    vjerovatno se misli na višu od srednje USA - США - SAD - Page 33 1143415371
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Zuper Sun May 05, 2019 9:28 pm

    Rachel Maddow calls for war with Venezuela, while spreading incredibly bizarre conspiracy theories and defending notorious neocons John Bolton and Mike Pompeo

    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sun May 05, 2019 11:26 pm

    MNE wrote:
    паће wrote:Мени је и код нас безвезно називље - како висока школа није нижа од више школе? Компаратив је увек јачи од позитива. Или би бар требало да је тако у академским круговима.

    Е, да, друга слична ствар - држе се свечане академије, а никад свечани факултети итд.
    vjerovatno se misli na višu od srednje USA - США - SAD - Page 33 1143415371

    Aли... висока је још виша а зове се само висока. Нема правде.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon May 06, 2019 12:06 am

    Filipenko wrote:To je taj hilaristicki stav, ovencan gluposcu i srodan sa bahatoscu. Glasaci od 18 do 29 godina cinili su na izborima 2018. godine 13% elektorata. Naravno, ako ih Bajden ne zeli, odlicno radi posao.

    Problem je mnogo dublji i unekoliko jednostavniji. Bajden je, bas kao i yoyogi, duboko uveren u sopstvenu istinu, ...

    U američki izborni sistem je ugrađena anomalija: savezne države daju određeni broj članova "Electoral College", ukupan broj 538. Oni, nakon izbora proglašavaju predsednika i vice-predsednika, ne apsolutni broj osvojenih glasova. Tamo gde mladi glasaju u natprosečnom broju (Njujork, San Francisko, Boston na primer) makar 100% izašlo i glasalo za jednog istog kandidata, bez obzira na broj glasova, oni imaju tačno određen maksimalan broj članova "Electoral College". Da li su oni izglasani sa 50.01% ili 99.99% glasova, nema veze. To obezvređuje glasove koji nisu bili neophodni a ne mogu da se prebace na drugo mesto i dodatno čini malu izlasnost mladih beznačajnom. A tek tamo gde je izlaz mladih mali. Zato se Biden ne brine, naprotiv, skoro se otvoreno konfrontira sa mladima da bi se bolje dodvorio starima.

    Ko se iole informiše o politici isto to zna. A Filipenko izgogla nebo i zemlju (donese i %) i opet ne zna i, evo, ovde da čuje, premijerno, od Yoyogija šta se u stvari desilo.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon May 06, 2019 1:57 pm

    William Murderface wrote:
    yoyogi wrote:

    Nije to moja istina. Studente u USA niko ne yebe 2% jer su na izborima beznačajni. Nije bilo političara u Americi koji bi im skinuo jaram sa vrata od studentskih kredita koji ih osedla sa velikim dugovima na početku života, kome ide na ispod 100 hiljada dolara taj je srećan. I onda kamate.  Niko od američkih političara nikada nije rekao reč o tome.

    USA - США - SAD - Page 33 Bernie10

    I šta si rekao? Googlao pa našao luzera koji nije prošao Primaries. Kako mu je pomoglo to o studentima?

    Ovde ima sistemska greška. Oni koji su u Srbiji odrastali 1990-ih kao da su svi isti, nešto u obrazovanju propustili. Da vidim neki članak skoro da bih tačno mogao da predvidim kako ih karakteri kao Filipenko ili William ne bi razumeli.

    Začegrtaj im ispred nosa, oni pojure kao oni psi na trkama pasa za lutkom zeca.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon May 06, 2019 2:06 pm

    Napisao si:


    Nije to moja istina. Studente u USA niko ne yebe 2% jer su na izborima beznačajni. Nije bilo političara u Americi koji bi im skinuo jaram sa vrata od studentskih kredita koji ih osedla sa velikim dugovima na početku života, kome ide na ispod 100 hiljada dolara taj je srećan. I onda kamate.  Niko od američkih političara nikada nije rekao reč o tome.




    To je naprosto glupost koju moze ozbiljno da napise samo neko ko je poslednje tri godine proveo u buretu. Berniju je to jedna od glavnih stavki u platformi, a on je uz Bajdena favorit na ovim prajmarijima. Naprosto nemas pojma o cemu pricas.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon May 06, 2019 2:19 pm

    William Murderface wrote:Napisao si:


    Nije to moja istina. Studente u USA niko ne yebe 2% jer su na izborima beznačajni. Nije bilo političara u Americi koji bi im skinuo jaram sa vrata od studentskih kredita koji ih osedla sa velikim dugovima na početku života, kome ide na ispod 100 hiljada dolara taj je srećan. I onda kamate.  Niko od američkih političara nikada nije rekao reč o tome.

    To je naprosto glupost koju moze ozbiljno da napise samo neko ko je poslednje tri godine proveo u buretu. Berniju je to jedna od glavnih stavki u platformi, a on je uz Bajdena favorit na ovim prajmarijima. Naprosto nemas pojma o cemu pricas.

    Ajde, da vidimo. Mislim da nisi u pravu. Što si napisao i izgleda kao od nekoga ko je odrastao u Srbiji 1990-ih.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Filipenko Mon May 06, 2019 2:27 pm

    William Murderface wrote:Napisao si:


    Nije to moja istina. Studente u USA niko ne yebe 2% jer su na izborima beznačajni. Nije bilo političara u Americi koji bi im skinuo jaram sa vrata od studentskih kredita koji ih osedla sa velikim dugovima na početku života, kome ide na ispod 100 hiljada dolara taj je srećan. I onda kamate.  Niko od američkih političara nikada nije rekao reč o tome.




    To je naprosto glupost koju moze ozbiljno da napise samo neko ko je poslednje tri godine proveo u buretu. Berniju je to jedna od glavnih stavki u platformi, a on je uz Bajdena favorit na ovim prajmarijima. Naprosto nemas pojma o cemu pricas.


    Ali je spoznao postojanje elektorskog koledza! USA - США - SAD - Page 33 1727922752
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon May 06, 2019 2:35 pm

    Filipenko wrote:

    Ali je spoznao postojanje elektorskog koledza! USA - США - SAD - Page 33 1727922752

    A ti nisi goglatoru nikada shvatio šta se dešava oko tebe. Nisi sam, imaš na Peščaniku isto takve kao ti koji nemaju pojma, samo kritika radi kritike.

    To i mislim. Degeneracija.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Mon May 06, 2019 3:28 pm

    yoyogi wrote:
    William Murderface wrote:Napisao si:




    To je naprosto glupost koju moze ozbiljno da napise samo neko ko je poslednje tri godine proveo u buretu. Berniju je to jedna od glavnih stavki u platformi, a on je uz Bajdena favorit na ovim prajmarijima. Naprosto nemas pojma o cemu pricas.

    Ajde, da vidimo. Mislim da nisi u pravu. Što si napisao i izgleda kao od nekoga ko je odrastao u Srbiji 1990-ih.


    Nema sta da vidimo. Rekao si da niko od americkih politicara nikada nije rekao ni rec o studentskom dugu, ja sam ti pokazao sam da nisi u pravu i kraj.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4333
    Join date : 2016-09-29

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by nalog sa ženinog laptopa Mon May 06, 2019 4:51 pm

    kamo srece da je kraj


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon May 06, 2019 4:55 pm

    ali bukvalno jedno od 3 glavna pitanja u SAD USA - США - SAD - Page 33 3579118792
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Mon May 06, 2019 5:27 pm

    Zvučim ko pokvarena ploča, ali boli me kurac.


    Izuzev ako ne predviđaju temeljitite promene u društvu, socijaledmokratske politike po principu "_________ for All" su neizvodive. I ne samo što su neizvodive, one su nepravedne. Sve veći troškovi reprodukcije srednje klase se svaljuju na celokupno stanovništvo. Pri čemu je ta ista srednja klasa sve otuđenija od stanovništva, kako kulturološki, tako i intereseno.


    Jedini spas vidim u nekom novom hladnom ratu sa Kinom, gde bi zapadna buržoazija morala da zbija redove i da se oslanja na lokalno stanovništvo. Onda bi morala nešto i da deli. A ovako da ćeš od vikinga dobiti nešto za džabe sa fensi multikulturalnim spotovima, i konjozubim političarkama - moraš biti jako naivan.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 06, 2019 5:34 pm

     Pri čemu je ta ista srednja klasa sve otuđenija od stanovništva

    Srednja klasa u Americi je "stanovnistvo". Kada Trump, na primer, kaze "American people", on bukvalno misli na (mahom belu) srednju klasu, s tim sto tu eventualno misli i na nizu srednju klasu ili na one koji su "upali" u iz proper srednje klase u nizu srednju klasu tokom poslednjih 10-15 godina. Socijalna struktura tamo je bitno drugacija nego u Srbiji gde srednju klasu cini, kako kad i kako po kojim merilima, 5-15% stanovnistva. Mislim da sam vec napomenuo na topiku o UK, ne treba preslikavati situacije, americka (ili engleska) srednja klasa je ogromna. Sve manja, i yato se ovo i desava sve, ali i dalje ogroman procenat stanovnistva kada se gleda iz ovih nasih drzava.

    USA - США - SAD - Page 33 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 6:10 am