Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Зрењанин

    паће

    Posts : 40081
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by паће Mon Aug 14, 2023 8:44 am

    И гле, цена воде отишла са 48 на 112 динара кубик... тск зарез тск.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40081
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by паће Fri Jan 12, 2024 7:39 pm

    Да се мало подсетимо како је некад било...



    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9539
    Join date : 2020-06-19

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by fikret selimbašić Fri Jan 12, 2024 8:02 pm

    паће wrote:Да се мало подсетимо како је некад било...


    Paće, jesi li ti ovde pisao da su ove šunke u konzervi rađene za US vojsku i da je nešto zapelo?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40081
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by паће Fri Jan 12, 2024 8:39 pm

    fikret selimbašić wrote:
    паће wrote:Да се мало подсетимо како је некад било...


    Paće, jesi li ti ovde pisao da su ove šunke u konzervi rađene za US vojsku i da je nešto zapelo?

    Не, није нигде запело. То је ишло редовно, Бек је редовно пролазио инспекцију, некад и два-три пута годишње, долазио њихов војни неки и прегледао све, некад и ненајављено. Чак је било и то да је из славина морала стално да цури вода да нико не мора да дира ручицу. И нису биле само те конзерве, ишле су и неке јунеће полутке и још понешто.

    Запело је било око другог извоза, мимо војске, јер тзв. прелевмани и друга ограничења, тако да јебига.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9539
    Join date : 2020-06-19

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by fikret selimbašić Fri Jan 12, 2024 8:41 pm

    паће wrote:
    fikret selimbašić wrote:

    Paće, jesi li ti ovde pisao da su ove šunke u konzervi rađene za US vojsku i da je nešto zapelo?

    Не, није нигде запело. То је ишло редовно, Бек је редовно пролазио инспекцију, некад и два-три пута годишње, долазио њихов војни неки и прегледао све, некад и ненајављено. Чак је било и то да је из славина морала стално да цури вода да нико не мора да дира ручицу. И нису биле само те конзерве, ишле су и неке јунеће полутке и још понешто.

    Запело је било око другог извоза, мимо војске, јер тзв. прелевмани и друга ограничења, тако да јебига.

    Fala Зрењанин - Page 17 359476144


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40081
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by паће Sat Jan 27, 2024 7:35 am

    Od oktobra do decembra naplaćeno je više od 1.131 milijardu dinara javnih prihoda, što je za 204,4 milijarde dinara više u odnosu na isti period 2022. godine. Time je ostvaren koeficijent ukupne naplate od 122,1 odsto.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40081
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by паће Sat Mar 16, 2024 3:11 pm

    Још једна жртва комуњарског правосуђа доживљава рехабилитацију, ево асфалтира се улица Лазе Костића.

    ...za sutra (četvrtak, 14. mart) najavljuju početak radova u jednoj od najprometnijih ulica u tom delu grada – dr Laze Kostića.
    Predviđeno je da uklanjanje dotrajalog i postavljanje novog asfalta, s pratećim radovima, traje do nedelje, 17. marta i u tom periodu privremeno će se vršiti preusmeravanje saobraćaja za teretna vozila u Ulici Pere Dobrinovića alternativnim pravcem za teretna vozila i autobuse kroz Pančevačku ulicu.

    За три дана да асфалтирају километар улице? Ајде. Да не спомињем да је бар две трећине те улице оивичено паркингом с једне стране и низом дућана са супротне стране, те да бар две (некад било четири) линије буса пролазе туда.

    Прошао туда данас. Асфалтира се једно парче од 10 метара, ако и толико, код пружног прелаза на крају Пере Добриновића. Тј још се не асфалтира, само је насут и набијен туцаник.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34129
    Join date : 2012-02-10

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by ficfiric Wed Mar 27, 2024 6:36 pm



    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40081
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by паће Wed Mar 27, 2024 6:37 pm

    Зар није већ једном био престоница нечег? Или је требало нешто за 2020. па отказано.

    Меншчини да ће ту брзо да им понестане кандидата. Као што већ који град по други пут прави олимпијаду.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by Летећи Полип Sun Apr 21, 2024 7:47 am

    https://n1info.rs/vesti/investitor-kupio-jugoremediju-i-naselje-na-zemljistu-fabrike-mestani-zabrinuti-za-buducnost/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by Erős Pista Sun Apr 21, 2024 9:23 am

    Kraj jedne tranzicione price.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40081
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by паће Sun Apr 21, 2024 11:31 am

    Па није то грађено за време социјализма него је то изградио Елек, први власник шећеране, види се уосталом по стилу градње, нема ту ништа новије од сто година.

    Мене су случајно звали јер је један стан тамо наследио неки мој другар који се зове скоро исто као и ја, да понуде да откупе. Дао сам његов број и не знам шта је било после, једино знам да ме није звао да ме напичка што сам дао број.

    То се зове шећеранска колонија, адресе гласе „кол. шећ. бр 14“ и слично. То је 1 рупа од насеља, око њих је било комбинатово земљиште, ту се улази кроз буквално рупу у зиду. Тај зид гледа у термотоплану и београдски пут, где је сад нова индустријска зона па и Линглонг.
    Иначе, 200м даље је била она кафилерија (од миља звана кафетерија) коју су затворили пре три године јер је смрдело на два километра. Најближе комшије су око километар даље, једна уличица поред Скробаре где има пет кућа, па онда још 300м даље, иза стадиона Радничког, престаје стара индустријска зона и почиње град.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40081
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by паће Sun Apr 21, 2024 12:54 pm

    Па браво.

    Nakon što bude izabrana firma koja će semafore održavati, očekuje se da oni i prorade.

    Situacija sa semaforima se ponavlja već neko vreme. Ugovor istekne, pa se tek onda, sa zakašnjenjem, raspisuje novi javni poziv, čekaju zakonski rokovi i odabere firma za održavanje.

    https://zrenjaninski.com/grad/foto-opet-ne-rade-semafori-u-gradu-situacija-se-ponavlja-vec-neko-vreme/


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Зрењанин - Page 17 Empty Re: Зрењанин

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 8:36 pm