Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Severna Makedonija

    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Esterházy Márton Sun Oct 21, 2018 7:38 pm

    Zuper wrote:Kaj si rekel?

    Samo da znate da je retko gresim u procenama, evo npr. tzv. Jovic. Ja ga prozivah a vi ovde skocili da branite...dobro neki to rade ovde po sluzbenoj duznosti. Sta ce-moraju.


    Dejan Jovic
    @DejanFpzg

    O (Sjevernoj) Makedoniji: pokazalo se (opet) da su referendumi uglavnom smetnja za vođenje odgovorne politike. Pritisak na zastupnike opozicije je, naravno, problematičan i nemoralan, u najmanju ruku. Ali, politika i moral su odvojene sfere.





    Branislav О. Popović
    @Branislav1978

    ·

    21h

    Replying to
    @DejanFpzg

    Da li to znači da je demokratija tj. volja građana smetnja za vođenje “odgovorne politike“?



    Severna Makedonija - Page 16 WrijWnil_bigger


    Dejan Jovic
    @DejanFpzg

    ·

    19h


    Uglavnom da.

    Ne znam sta si hteo sa ovim, zabole me za Jovicev stav bas, posebno ovako napisan.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by boomer crook Sun Oct 21, 2018 7:40 pm

    Zuper wrote:Kaj si rekel?

    Samo da znate da je retko gresim u procenama, evo npr. tzv. Jovic. Ja ga prozivah a vi ovde skocili da branite...dobro neki to rade ovde po sluzbenoj duznosti. Sta ce-moraju.


    Dejan Jovic
    @DejanFpzg

    O (Sjevernoj) Makedoniji: pokazalo se (opet) da su referendumi uglavnom smetnja za vođenje odgovorne politike. Pritisak na zastupnike opozicije je, naravno, problematičan i nemoralan, u najmanju ruku. Ali, politika i moral su odvojene sfere.





    Branislav О. Popović
    @Branislav1978

    ·

    21h

    Replying to
    @DejanFpzg

    Da li to znači da je demokratija tj. volja građana smetnja za vođenje “odgovorne politike“?



    Severna Makedonija - Page 16 WrijWnil_bigger


    Dejan Jovic
    @DejanFpzg

    ·

    19h


    Uglavnom da.

    to jovic prica jos od hrvatskog referenduma. njegov stav je sto brze i preko kolena u EU dok ne izbije jos koji rat. btw, sada trenutno podrzava plenkovica protiv grabarke. to je naravno zato sto snage, inace zuperu mile, podrzavaju ustase (kao sto su radili i ranije).


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Oct 21, 2018 7:43 pm

    pa zavisi kako je izražena volja građana. Ako je referendum onda se i može raspravljati, ali teško je prihvatiti ovakav stav ako su u pitanju izbori.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Esterházy Márton Sun Oct 21, 2018 7:44 pm

    bruno sulak wrote:
    Zuper wrote:Kaj si rekel?

    Samo da znate da je retko gresim u procenama, evo npr. tzv. Jovic. Ja ga prozivah a vi ovde skocili da branite...dobro neki to rade ovde po sluzbenoj duznosti. Sta ce-moraju.




    to jovic prica jos od hrvatskog referenduma. njegov stav je sto brze i preko kolena u EU dok ne izbije jos koji rat. btw, sada trenutno podrzava plenkovica protiv grabarke. to je naravno zato sto snage, inace zuperu mile, podrzavaju ustase (kao sto su radili i ranije).

    Ma, jasan je meni Jovic, ali ovo je trapavo, nesrecno, a bogme i malo osvetoljubivo. Morao je malo da bira reci.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Filipenko Sun Oct 21, 2018 7:49 pm

    Samo slušajmo Joviće, posle ćemo se čuditi što ti isti koji gaze preko referenduma i izbora ne slušaju nas i ne donose odluke u korist celog naroda i njegove dobrobiti, već za svoj račun i ćef svojih bankara. Severna Makedonija - Page 16 2952840586
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by boomer crook Sun Oct 21, 2018 7:58 pm

    ne mislim da jovic misli na cef bankara. ja bih vas samo podsetio da je bio daleko stroziji oko nekih ranijih referenduma. i mislim da je u pravu. referendumi su samo alibi za politicare.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Oct 21, 2018 7:59 pm

    politicari dozvoljavaju referendume samo kada im rezultat sigurno odgovara, mislim ovde u septickim jamama svakako, pocev od lokalno komunalnih
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Filipenko Sun Oct 21, 2018 8:02 pm

    Ovaj, kako da ti kažem, ovde se desio referendum čiji rezultat nije odgovarao.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Erős Pista Sun Oct 21, 2018 8:03 pm

    bruno sulak wrote:ne mislim da jovic misli na cef bankara. ja bih vas samo podsetio da je bio daleko stroziji oko nekih ranijih referenduma. i mislim da je u pravu. referendumi su samo alibi za politicare.

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Oct 21, 2018 8:06 pm

    Filipenko wrote:Ovaj, kako da ti kažem, ovde se desio referendum čiji rezultat nije odgovarao.


    morao je da se odrzi + ono sto je zamisljeno da se njime izglasa ce biti sprovedeno. 

    to sto su malo preracunali da ne traje duze dok ne nabudze izlaznost ili sta je potrebno, kao kad su ovde 2006 krali za ustav, to je cisto tehnicki propust, mada je vrv i neke boleo paja da se ozbiljnije cimaju zbog jedne makedonije, nisu se cak ni trudili da deluje legitimno i valjano.
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Oct 21, 2018 8:06 pm

    bruno sulak wrote:ne mislim da jovic misli na cef bankara. ja bih vas samo podsetio da je bio daleko stroziji oko nekih ranijih referenduma. i mislim da je u pravu. referendumi su samo alibi za politicare.
    +1
    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Anduril Sun Oct 21, 2018 8:08 pm

    Referendumi zavise u mnogome od politickog sistema - Musolini i Hitler su izdasno koristili, a sa druge strane funkcionisu kao stabilna demokratska institucija u Svajcarskoj. 
    Ako jedna Britanija ode u politicki haos zbog ociglednog neiskustva sa referendumima, onda je ocigledno da se ne radi o idealnog instituciji za ovaj region.
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Oct 21, 2018 8:09 pm

    Većina referenduma su ekvivalent pitanja "znaju li tvoji da si peder". Najnedemokratskija forma demokratije  u kojoj se složena pitanja sažimaju na jedno, brižljivo kalibrisano pitanje.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Erős Pista Sun Oct 21, 2018 8:10 pm

    Severna Makedonija - Page 16 ?u=http%3A%2F%2Fblog.travailler-en-suisse.ch%2Fwp-content%2Fuploads%2F2009%2F06%2FUDC-suisse-moutons-noirs

    1 Švajcarska


    Last edited by William Murderface on Sun Oct 21, 2018 8:11 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by boomer crook Sun Oct 21, 2018 8:11 pm

    Filipenko wrote:Ovaj, kako da ti kažem, ovde se desio referendum čiji rezultat nije odgovarao.

    tacno. i onda su ga ignorisali. kao lopov kome je propao alibi.

    inace makedonija je pokazatelj kako politika nije jednostavna. sporazum sa grckom je najbolji put za makedoniju i to je ono sto ameri guraju (nemojte da mislite da EU ima kapacitet za ovaj electoral meddling). s druge strane ti isti amerikanci dovode u brazilu na vlast fasistu. guraju bolsanara dok su oterali u zatvor bolsanarovskog.

    problem nije razumeti da interesi velikih sila su uvek kontekstualni. i to vazi i za ruse i za kineze i za turke i manje vise za sve. problem nastaje kada mali pobrkaju svoje interese i interese velikih.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Oct 21, 2018 8:12 pm

    koji ste referendum? 

    ja sam meni najdrazi aprilski iz 1998. 

    kolo, veselje, odziv izvanredan, pravi znak da se radi o pitanju od najveceg nacionalnog znacaja, sto bi reko ratnohuskacki koljacki rts Severna Makedonija - Page 16 1399639816
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Esterházy Márton Sun Oct 21, 2018 8:14 pm

    Filipenko wrote:Ovaj, kako da ti kažem, ovde se desio referendum čiji rezultat nije odgovarao.

    Ovo je jednostavno cinjenica. Potpuno su nepotrebno brljali po referendumu, usli u sve to kao politicki amateri, iako im je verovatno bilo dovoljno pola sata da shvate da 50% nece izvesti sve i da je ceo vrh VMRO pohapsen.

    Sve ovo je tragikomicno,  radilo  se u ovom fazonu

    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Oct 21, 2018 8:15 pm

    razumete da sada nije potrebno ni napraviti paravan u vidu nekih tzv demokratskih formi kao sto je ref, sve prolazi i samo siledzijski. jedino je tacno da se uopste nisu morali jebavati oko referenduma
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Erős Pista Sun Oct 21, 2018 8:15 pm

    bruno sulak wrote:
    Filipenko wrote:Ovaj, kako da ti kažem, ovde se desio referendum čiji rezultat nije odgovarao.

    tacno. i onda su ga ignorisali. kao lopov kome je propao alibi.

    inace makedonija je pokazatelj kako politika nije jednostavna. sporazum sa grckom je najbolji put za makedoniju i to je ono sto ameri guraju (nemojte da mislite da EU ima kapacitet za ovaj electoral meddling). s druge strane ti isti amerikanci dovode u brazilu na vlast fasistu. guraju bolsanara dok su oterali u zatvor bolsanarovskog.

    problem nije razumeti da interesi velikih sila su uvek kontekstualni. i to vazi i za ruse i za kineze i za turke i manje vise za sve. problem nastaje kada mali pobrkaju svoje interese i interese velikih.

    Ili što reče jednom Boškić (setiće se Zuper) - interesi Rusije i Srbije su identični.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Oct 21, 2018 8:17 pm

    xie saike wrote:koji ste referendum? 

    ja sam meni najdrazi aprilski iz 1998. 

    kolo, veselje, odziv izvanredan, pravi znak da se radi o pitanju od najveceg nacionalnog znacaja, sto bi reko ratnohuskacki koljacki rts Severna Makedonija - Page 16 1399639816
    Ja sam referendum za državne simbole iz 1992. kada su istovremeno pobedili Marš na Drinu, četiri ocila i petokraka  :ljaksofon:
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Erős Pista Sun Oct 21, 2018 8:20 pm

    Ja sam refrendum za Mitrovdanski Ustav. Dezorganizovan sam i uvek produžujem dedlajn.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Oct 21, 2018 8:21 pm

    Creepy Uncle wrote:

    Ja sam referendum za državne simbole iz 1992. kada su istovremeno pobedili Marš na Drinu, četiri ocila i petokraka  :ljaksofon:


    uu jak 

    trebali su napraviti takav u pokrajini sad skoro kad su uvodili drugu ili trecu zastavu vojvodine, ni ne zna se vise koliko razlicitih krpetina ima
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Oct 21, 2018 8:26 pm

    William Murderface wrote:Ja sam refrendum za Mitrovdanski Ustav. Dezorganizovan sam i uvek produžujem dedlajn.
    Severna Makedonija - Page 16 3579118792
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by boomer crook Sun Oct 21, 2018 8:35 pm

    ja nisam referendum. ja sam zajam za srbiju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Oct 21, 2018 8:36 pm

    bruno sulak wrote:
    Filipenko wrote:Ovaj, kako da ti kažem, ovde se desio referendum čiji rezultat nije odgovarao.

    tacno. i onda su ga ignorisali. kao lopov kome je propao alibi.

    inace makedonija je pokazatelj kako politika nije jednostavna. sporazum sa grckom je najbolji put za makedoniju i to je ono sto ameri guraju (nemojte da mislite da EU ima kapacitet za ovaj electoral meddling). s druge strane ti isti amerikanci dovode u brazilu na vlast fasistu. guraju bolsanara dok su oterali u zatvor bolsanarovskog.

    problem nije razumeti da interesi velikih sila su uvek kontekstualni. i to vazi i za ruse i za kineze i za turke i manje vise za sve. problem nastaje kada mali pobrkaju svoje interese i interese velikih.

    Podsetio bih te da ovo dominantno čitaju osobe srpske nacionalnosti  Severna Makedonija - Page 16 2304934895

    Severna Makedonija - Page 16 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 8:52 am