Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 19, 2019 6:05 pm

    daj mi bre nekoga ko se učalaniJo u sns da bi bio učnjak?

    ja bukvalno ne znam nikoga ko je preko stranke došao do mesta na isntitutima ili fakultetima koji su meni poznati, od pmfa, tehnologije, mašinstva i etfa, preko pripadajućih instituta

    ne znam za čistačice, pravne službe i tsl

    ima poneko dete u drugoj ili trećoj generaciji u istoj struci, ali i to što znam, nije zađaba tamo
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 19, 2019 6:12 pm

    e brate, aj se učlanim u sns, pa da odradim na šemu Double asymmetric induction in organocatalyzed aldol reaction: Total synthesis of (+)-2-epi-hyacinthacine A2 and (-)-3-epi-hyacinthacine

    mislim da to ne funkcioniše tako
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Tue Nov 19, 2019 6:14 pm

    Sad se meri uticajnost ividljivost

    Kakva nauka, sunce ri jebem


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Tue Nov 19, 2019 6:18 pm

    Mr.Pink wrote:Realno

    Danas doktorat klincima bitan

    Не питајте ме за први докторат!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 19, 2019 6:23 pm

    svaka čast vučiću i treba vas prcati
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Tue Nov 19, 2019 6:34 pm

    Cuj vas

    Na svakih 5 friskih doktoranata koje izbaci BU ide jedan koji zna sta radi

    Tipa ti
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 19, 2019 6:38 pm

    ja nisam ni magistrirao, a kamoli doktorirao
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Tue Nov 19, 2019 6:42 pm

    Upravo

    Odumrece i taj fakultet koji smo mi nekada ucili uskoro. Ocekujem da ce ga zameniti kursevi preko linkedina
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип Tue Nov 19, 2019 6:42 pm

    Rekao bih da su u kulturi i nauci kronističko-nepotističke veze jače nego partijske. Tako da, ako neko i nije zaposlen preko partije, ne znači da je zaposlen "pošteno". Na kraju krajeva, nikome na čelu ne piše kako je došao. Tj. svi su došli preko konkursa.

    Hoću reći, ne sećam se da sam ikad od viskoobrazovane osobe čuo da je zaposlen, ili došao na poziciju, preko veze/partije. Da se vodim time šta mi ljudi za sebe kažu, Srbija je idealna meritokratska država.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 19, 2019 6:52 pm

    Mr. Moonlight wrote:daj mi bre nekoga ko se učalaniJo u sns da bi bio učnjak?

    ja bukvalno ne znam nikoga ko je preko stranke došao do mesta na isntitutima ili fakultetima koji su meni poznati, od pmfa, tehnologije, mašinstva i etfa, preko pripadajućih instituta

    ne znam za čistačice, pravne službe i tsl

    ima poneko dete u drugoj ili trećoj generaciji u istoj struci, ali i to što znam, nije zađaba tamo


    ne pricam o sns, to je tek sveze. pricam o akademsko nepotistickom vezarenju. asistenti su deca profesora, mesta po ustanovama i sl se cuvaju za veze, prostor za dalje studije naravno imaju oni sa boljim vezama i/ili familijama, uticajnim na polozajima itd. to tako funkcionise, pa mi nemojte reci da ce svako ko zeli da nastavi visoke studije posle mastera dobrodoso da stazira i eto priprema se u drzavnim ustanovama. i drustvene nauke nisu isto sto i pmf, ftn i sl,  tu se mnogo vise skrnavi.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 19, 2019 6:57 pm

    uglavnom svako moze da se zaposli ko pripravnik ko iz picke bilo gde u srbiji, zakljucak je burundija. studio
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by ontheotherhand Tue Nov 19, 2019 7:15 pm

    FTN je delom privatizovao onaj DMS profesor(i).
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Tue Nov 19, 2019 7:21 pm

    AZ-5 wrote:uglavnom svako moze da se zaposli ko pripravnik ko iz picke bilo gde u srbiji, zakljucak je burundija. studio


    Zato sto postoje samo dve opcije - svako moze ili niko ne moze.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Tue Nov 19, 2019 7:24 pm

    AZ-5 wrote:
    ne pricam o sns, to je tek sveze. pricam o akademsko nepotistickom vezarenju. asistenti su deca profesora,

    Вала за мога вакта, тј код мене на групи, је било двоје професорске деце... тотално ван струке. Једном родитељи граматичари, једној отац нешто на пољопривредном. Ни налик. Ал' смо имали да су нам истовремено предавали отац и син.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 19, 2019 7:47 pm

    normalno je da otac i sin budu iste struke, a normalno je i da ne budu

    eto

    moj deda imenjak je radio u ig farben

    mnogo godina kasnije, radio sam u jednom delu te firme, skoro istom za koji je on radio

    pretragom tavana sam to otkrio, potpuno slučajno (nisam tražio nego sređivao starudiju)

    pitam oca, čekbre, što mi ne reče, da radim isto što i imenjak, samo 60 godina kasnije

    kaže, nemam pojma, što ti bitno, pa i nije, nisam upoznao čoveka
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Somlói Galuska Tue Nov 19, 2019 11:01 pm

    Moja sestričina je doktorant u Institutu za jezik pri SANU, dete apsolutno nema nikakvu vezu, samo je bilo dobar student i doguralo do doktorata, sedi i crnči i to je to. I ne zna šta će posle, kada doktorira.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Јанош Винету Tue Nov 19, 2019 11:44 pm

    ontheotherhand wrote:FTN je delom privatizovao onaj DMS profesor(i).

    100% ga je privatizovao, komšija mi radi u DMSu novosadskom.
    To je na poljzu svima. Završiš DMS smer, znaš programiranje i energetiku, imaš neki normalan prosek, na kraju studija te čeka posao u DMSu. Njima trebaju specifični kadrovi, zato su i sponzorisali ovaj kombinovani smer. Onaj ko završi DMS smer može da bude i programer i energetičar.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 19, 2019 11:57 pm

    njih nekoliko su otvorili dms, napravili taj softver za energetiku, posle su dosli simens, telvent otkupili deo firme itd. sve je to zapoceto sa resursima fakulteta, za rad su koristili i studente, a tacno je da vecinu ceka i dobro zaposlenje kada zavrse faks. ali i to mi nije za poredjenje sa drustvenim naukama gde 99% ljudi ne moze nigde da nadje posao ili da omoguci sebi naucno usavrsavanje.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by ontheotherhand Wed Nov 20, 2019 8:06 am

    Nije na poljzu svima, to je staro dobro privatizovanje javnog dobra. 

    Najbolje da se taj model primeni na sve tehničke i pm škole pa da kreira kurikulum kako kome odgovara
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Wed Nov 20, 2019 10:16 am

    ontheotherhand wrote:Nije na poljzu svima, to je staro dobro privatizovanje javnog dobra. 

    Najbolje da se taj model primeni na sve tehničke i pm škole pa da kreira kurikulum kako kome odgovara

    Тако раде Амери. На државном факсу се покрене пројекат, дође се до неког знања, патента... и онда се из тога испили приватна фирма, можда делом у власништву професора. А знам за бар један такав случај у Мађарској (ако се неко сећа Рекогните, апликације за оптичко препознавање слова).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Јанош Винету Wed Nov 20, 2019 10:27 am

    ontheotherhand wrote:Nije na poljzu svima, to je staro dobro privatizovanje javnog dobra. 

    Najbolje da se taj model primeni na sve tehničke i pm škole pa da kreira kurikulum kako kome odgovara

    Treba li da postoji poseban smer za nuklearnu energetiku u zemlji gde ne postoje nuklearne elektrane, gde ne postoje nuklearna istraživanja niti instituti? Profesorski kadar postoji, ali jel treba zarad njih da im se daje poseban odsek? Poslednja knjiga je napisana 197x neke godine.

    Ko hoće da istražuje taj pravac, neka piše master rad ili doktorat iz toga, niko mu ne brani.

    Nisu svi koji završe fakultet naučnici niti istraživači, većina nije i ne treba da bude. Lekari mogu da leče, ali nemaju obavezu da istražuju i produbljuju medicinsku nauku. Često te stvari idu zajedno - posao i iskustvo u realnom svetu kao i istraživanje, nauka i neka nova znanja. Fakultet je danas sve - kurs/obuka za posao, obrazovanje, formiranje veština i nekog specijalističkog znanja.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by ontheotherhand Wed Nov 20, 2019 11:13 am

    Ja imam problem sa tim je što neko ima privatan profit od svega toga, minimizovan socijalizovan rizik a profit privatan. Profe nakrive šešire i zabole ih kurac. Studenti-radnici nisu čak ni šerholderi tih kurčevih firmi.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Wed Nov 20, 2019 11:43 am

    Па да. Али код Амера то тако иде већ деценијама. Ено га веде40, један од оснивача је лик са државног факултета. Фирма је дуго имала само тај један производ, и кренула с тим још 1953.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Јанош Винету Wed Nov 20, 2019 11:50 am

    ontheotherhand wrote:Ja imam problem sa tim je što neko ima privatan profit od svega toga, minimizovan socijalizovan rizik a profit privatan. Profe nakrive šešire i zabole ih kurac. Studenti-radnici nisu čak ni šerholderi tih kurčevih firmi.

    Kako i zašto srpski student da bude vlasnik akcija američke firme?  Da li je on osnivač firme, da li je dao neki kapital ili znanje, da nije Principal Engineer?
    To bi kod nas bilo načelnik inženjera, čovek koji inovira struku, koji ima patente , poznat i priznat po celoj planeti.  
    Da li je inženjer ili berzanski broker ili oba?
    Jel ovo radničko samoupravljanje pa treba da se deli šljakeru akcija firme za badava? Kako može balavac od 22 godine koji je sleteo direktno sa fakulteta da bude bitan faktor za međunarodnu firmu od desetina hiljada ljudi? Bez ikakvog rukovodećeg ili tehničkog znanja?

    Dobijaju ekstra obrazovanje koje ih momentalno čini zapošljivim na tržištu, zanat peku još dok su na faksu, direktno sa faksa sedaju u fotelju. Ako ne žele da rade u DMSu, tu je Siemens, ABB, Elektromreža Srbije, inostrane prenosne i distributivne kompanije itd. Široko im polje, imaju dva zanata, a ne samo jedan.

    Ovo će zvučati malo cinično, ali i to je opcija:
    mogu da počnu i sami da čukaju nešto u tastaturu i da prave startapove ako znaju kako. Da budu sami sebi direktori, tehnički direktori, rukovodioci tima od 5-6 ljudi. Ako prođe jedno 20 godina i ako uspeju da prežive kao firma, mogu da izađu na javnu berzu sa javnom kompanijom. To ne mora biti nužno američka berza, može biti britanska, francuska, kineska, nemačka, ruska.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by ontheotherhand Wed Nov 20, 2019 12:09 pm

    Paće, pa da.


    The modern university system in the US developed at the turn of the twentieth century, as capitalism bounced back after a string of deep recessions.

    During this period, higher education, which had been dominated by theological pursuits, refashioned itself to serve the modern economy. Corporations needed workers with scientific and technical knowledge, so educational institutions were established that could produce credentialed graduates.

    As Clyde Barrow documents in Universities and the Capitalist State, members of university boards of trustees came largely from corporations, banks, and law firms that served big business. In the Midwest and South, trustees who represented regional manufacturing and finance capital ran the universities. Their outlook paralleled the administrators at the Northeast’s major universities. Few representatives of non-elite groups, like labor unions, were ever selected to serve on these boards.

    Trustees established an administrative class that both oversaw the university’s day-to-day operations and managed the faculty, who produced the school’s key commodities: education and research. They adopted managerial procedures to control mental labor in the classroom and the laboratory and institutionalized metrics that measured enrollment, publications, and university rankings to evaluate productivity.
    https://www.jacobinmag.com/2017/06/purdue-university-kaplan-privatization-austerity

    feminizam i prikljucenija - Page 37 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:58 pm