Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Tue Nov 05, 2019 5:02 am

    crkva je iz nekog razloga prilično lagodna prema trans osobama, venčavaju ih i
    krštavaju, bez ikakvog problema.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Tue Nov 05, 2019 5:37 am

    Da, hajde da u tome vidimo world wide zaveru ka ....... lezbejkama


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Tue Nov 05, 2019 5:40 am

    nema zavere, samo mi je zanimljivo da dok bacaju kletve na pedere i lezbejke 
    bez problema krštavaju i venčavaju trans ljude.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Tue Nov 05, 2019 5:50 am

    Pa zato sto mi koristimo i posmatramo lgbt zajednicu kao jedan skup, dok spc ima drugaciji pogled ka trans ljudima vec ono tri decenije


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Tue Nov 05, 2019 5:56 am

    Protojerej Velibor Džomić, koji je stručnjak za crkveno pravo, izjavio je za “Vijesti” da je zvaničan stav SPC da je trans osobama “blagosloveno korišćenje darova crkve Hristove od kršćenja do pričešća".
    “S obzirom na to da promena pola ne predstavlja uobičajenu pojavu, crkveni postupak sa takvim osobama je drugačiji kao što je, na primer, drugačiji postupak kada je mladoženja stariji od mlade više od 15 godina ili mlada od mladoženje više od tri godine", rekao je Džomić.
    MOŽDA VAS ZANIMA

    • feminizam i prikljucenija - Page 34 5358173845d7e05dde3443457083609_214x153x0081678

      Švajcarski list: Zapad gubi na Balkanu


    • feminizam i prikljucenija - Page 34 3913539495da8a93adad3c537827532_214x153x255100

      DW: Šta Medvedev donosi u Beograd?


    • feminizam i prikljucenija - Page 34 16852777755d9e08d935390019241386_214x153x361200

      Novosti objavile "pakleni plan" Aljbina Kurtija


    • feminizam i prikljucenija - Page 34 6343733385d2b0fde1288d511729983_214x153x267100

      Blic: Merkelova tražila susret s Vučićem u Njujorku




    On je objasnio da osoba koja je zbog medicinske opravdanosti promenila pol može da koristi blagodati svetih tajni, ali da sa svojim stanjem mora da upozna sveštenika.
    “Sveštenik je kao duhovnik dužan da tu osobu sasluša i pouči upoznajući je sa stavom Crkve Hristove. Nakon toga, parohu se mora dostaviti valjana medicinska dokumentacija koja svedoči da se operacijama nije pristupilo iz hira, nego iz razloga medicinske nužnosti", objasnio je paroh podgorički.
    Dokumentacija se, prema njegovim rečima, sa molbom prosleđuje višim crkvenim vlastima, a svete tajne i obredi nad takvim osobama se obavljaju tek nakon blagoslova nadležnog episkopa.
    “Promene o kojima govorimo moraju biti evidentirane u crkvenim matičnim knjigama", rekao je paroh podgorički.
    Prema tvrdnjama Džomića, takav stav SPC je još 1986. godine formulisao partrijarh Pavle kao episkop raško-prizrenski.
    “Hirurška promena pola predstavlja pojavu novijeg datuma sa kojom se Crkva kroz prethodne vekove nije susretala iz prostog razloga što medicinska nauka nije bila na takvom stepenu razvoja kao što je danas", objasnio je Džomić.
    On je rekao da u slučaju krštenja i venčanja transrodnih osoba postoje dve situacije: da li je osoba prvo krštena, pa onda pristupila promeni pola ili obrnuto, napominjući da se sveta tajna krštenja ne ponavlja ni u jednom slučaju.
    “Krštenje se vrši nad ličnošću, a ne nad polom", rekao je Džomić. On je istakao da, iako je izražena razlika polnosti na zemlji, polne sposobnosti nemaju metafizički, večni značaj.
    Pozvavši se na svetog apostola Pavla (poslanica Galatima), Džomić je poručio da “nema muško ni žensko, nego su pred Bogom jedno".

    https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=17&nav_category=206&nav_id=376687


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Tue Nov 05, 2019 6:05 am

    mislim da više nije potrebna ni potpuna tranzicija, zavisi od dobre volje sveštenika,
    a ne odbijaju im se pare tako da ne zanovetaju.

    btw, zanimljivo je da je ova informacija poznata malom broju ljudi, i da je niko,
    ni lgbt aktivisti ni sveštenstvo ne pominje, osim ako ih neko direktno pita.

    (volela bih da vidim lom mozga uživo prosečnog antilgbt-a kad saznaje za odnos spc prema trans ljudima)
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 05, 2019 6:11 am

    pitanje transrodnosti je kod nas bilo razrešeno na većini nivoa. zato ne prestaju da me zapanjuju današnje kromanjonske polemike na tu temu, naročito u delu levice.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Tue Nov 05, 2019 6:24 am

    pa kad ne mogu da prismrde temama kojima se levica u istoriji bavila najvise, ajde da prde malo
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Wed Nov 13, 2019 11:07 pm

    feminizam i prikljucenija - Page 34 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-29
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Thu Nov 14, 2019 1:28 am

    Sigurni zenski prostor

    Pa ha ha


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-29
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Thu Nov 14, 2019 1:28 am

    Meni jbg to asocijacija za n3ki anal


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Thu Nov 14, 2019 2:20 am

    Ne znam temu sem što sam video svrstavanje za/protiv MM i JL ali me zanima koliko se to često dešava da trandže uđu u KC grad na lezbo veče i onda sapunjaju mačora u ženskom WC-u. sve rasprave na kraju se svedu na napušavanje sonje sajzor i mejdžor helene kao i totalnu podelu zainteresovane gey/trans populacije. pritom nemam utisak da ovde ima neki značajan broj trans osoba, u smislu da se od toga pravi ovakav slučaj.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Thu Nov 14, 2019 2:25 am

    Kondo wrote:Ne znam temu sem što sam video svrstavanje za/protiv MM i JL ali me zanima koliko se to često dešava da trandže uđu u KC grad na lezbo veče i onda sapunjaju mačora u ženskom WC-u. sve rasprave na kraju se svedu na napušavanje sonje sajzor i mejdžor helene kao i totalnu podelu zainteresovane gey/trans populacije. pritom nemam utisak da ovde ima neki značajan broj trans osoba, u smislu da se od toga pravi ovakav slučaj.


    zasto ovaj post nije na mojoj septickoj jami, jer je to mesto radnje  feminizam i prikljucenija - Page 34 3579118792
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип Thu Nov 14, 2019 3:03 am

    Kondo wrote:Ne znam temu sem što sam video svrstavanje za/protiv MM i JL ali me zanima koliko se to često dešava da trandže uđu u KC grad na lezbo veče i onda sapunjaju mačora u ženskom WC-u. sve rasprave na kraju se svedu na napušavanje sonje sajzor i mejdžor helene kao i totalnu podelu zainteresovane gey/trans populacije.

    He he. Dekadencija dekadencije.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-29
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Thu Nov 14, 2019 3:11 am

    ma u tom kc gradu najveci skandal moze da napravi onaj debil sergej

    a trandze koje sapunjaju u wc zenskom bih i ja fazon isao da gledam


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Thu Nov 14, 2019 3:16 am

    obuci se adekvatno, ogledalo ispred sebe, pa polako
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-29
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Thu Nov 14, 2019 11:43 pm

    u vezi tih sektica medenica I ostalih fejsbuk ratnika za WC prostor




    feminizam i prikljucenija - Page 34 75184710_493400361279817_558840498647728128_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_eui2=AeGkLGleFrawvopLcm-DVN2GJYJGMWWmCqzinWSp40n-gqSXAoyiSsoQ9frT_v_YBFlkKL_y3NPH0XcQFnX18r2OuN3RQ29Y-TA-GmwMlDK1eg&_nc_oc=AQk2W_ubNQXFWe1f5YJURcRn6x0qtPF0nRXLvOSsWUBlm91MGEMhaVog-by33gquEqY&_nc_ht=scontent.fbeg2-1


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Thu Nov 14, 2019 11:50 pm

    Летећи Полип wrote:
    Kondo wrote:Ne znam temu sem što sam video svrstavanje za/protiv MM i JL ali me zanima koliko se to često dešava da trandže uđu u KC grad na lezbo veče i onda sapunjaju mačora u ženskom WC-u. sve rasprave na kraju se svedu na napušavanje sonje sajzor i mejdžor helene kao i totalnu podelu zainteresovane gey/trans populacije.

    He he. Dekadencija dekadencije.



    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Fri Nov 15, 2019 7:10 am

    neke kompanije u japanu su zabranile ženama da nose naočare za vid

    https://remarker.media/fomo/kako-se-obuci/?utm_source=fb&fbclid=IwAR3xxL3sSwGCtIjoj5EltQphtAx9IeAF8jPv4IacGioF2WKePHuA8F6TmR8

    [size=42]Kako se obući?[/size]

    Žene u Japanu se trenutno bore za pravo da nose naočare za vid na poslu.
    Izbegavam feminističke teme zato što imam loša iskustva s osobama koje nazivaju sebe feministima ili feministkinjama, a imaju dvostruke standarde – iako misle da se zalažu za jednakost, više navijaju za devojčice nego za dečake, a one koji se nalaze na spektru između ta dva jednostavno ne priznaju. (Daleko od toga da su svi/sve takvi, samo kažem da ima slučajeva i da su diskusije s njima u najmanju ruku zamarajuće). Međutim, kad pročitaš da su određene firme u Japanu zabranile isključivo ženama da nose naočare, prvo pomisliš da je u pitanju lažna vest, a onda shvatiš da priča o jednakom navijanju za sve, pada u vodu, zato što do nje čovečanstvo očigledno nije još dobacilo.
    Koje razloge navode firme? U tradicionalnim restoranima japanske kuhinje – naočare se ne slažu uz kimono. Za radnice zaposlene u avio-kompanijama – bezbednosni razlozi. Za radnice koje rade u kompanijama za negu lepote – ne vidi se šminka. Postoje i komentari da žene koje nose naočare deluju hladno i odbojno mušterijama, ili da su manje ženstvene. Zanima me zašto baš sad? Stjuardese su i ranije nosile naočare, kao i konobarice, pa čak i te kojima je kimono dress code ili uniforma. Još jedno pitanje koje se nameće je – kako to da muškarci koji nose naočare nisu odbojni mušterijama? Za prvo pitanje nisam našla objašnjenje, a za drugo nisam ni tražila.
    Da li je ovo neka suluda marketinška kampanja za kontaktna sočiva?
    Postoji hashtag #glassesareforbidden, koji koriste svi koji žele da podignu svest o ovoj zabrani. Kad ukucam ovaj hashtag vidim da je poslednji post od pre jedan dan i da je većina objava samo šerovanje jedne te iste vesti koju su sve novine prežvakale hiljadu puta, ili devojke koje se slikaju da bi dokazale da mogu da budu ženstvene i sa naočarama. Zato što se to ne podrazumeva?
    Jedini konkretan opis stanja dala je u intervjuu za neki biznis portal žena koja je tražila da se ne navede ni njeno ni ime robne kuće u kojoj radi na info-pultu. Osim što je opisivala kako je žuljaju sočiva, odala je i još neke detalje: da ih poslodavci nagovaraju da budu isto našminkane, diktiraju im boju kose, a što je najčudnije, ne dozvoljavaju im čak ni da nose zaštitne maske kad su bolesne. Kao da poslodavci žele da njihove zaposlene izgledaju identično – po svaku cenu.
    Nešto veći hashtag bio je #KuToo, takođe pokrenut u Japanu (aluzija na #MeToo), kao reakcija na zabranu poslodavaca da žene nose ravne cipele. U određenim kompanijama postoji čak i propisana visina štikli. („Kitten“ heels ne dolaze u obzir!) Celu stvar pokrenula je Jumi Išikava, radnica u pogrebnom preduzeću. U kome je, jelte, bilo prekopotrebno i veoma praktično da nosi visoke štikle. Skoro 19.000 ljudi potpisalo je peticiju u Japanu kojom se traži da se ukinu pravila oblačenja za žene koja podrazumevaju nošenje visokih štikli na radnom mestu. I to je to.
    Pokret #KuToo jenjava od kako je japanski ministar rada izjavio da je nošenje viskih štikli na poslu „neophodno“ i „prikladno“. Podsećam da ovde ne govorimo o nečemu kao što je bio incident na Kanskom festivalu 2015, kad je ženama koje su došle u ravnim cipelama bilo zabranjeno da prošetaju crvenim tepihom (pa su glumice nakon toga iskoristile priliku da, u okviru istog tog festivala progovore na temu diskriminacije i bespotrebnih dress code-ova, a Kristen Stjuart je skrenula pažnju na sebe tako što se tri godine nakon incidenta izula dok je hodala po crvenom tepihu). Govorimo o ženama koje svaki dan moraju da hodaju u neudobonoj odeći, što je veliki medicinski problem, isto kao i zabrana nošenja naočara za vid.
    Znam – koga briga, Japan je daleko. Ali kako stoje stvari kod nas kad je u pitanju oblačenje za posao? Postoje razni saveti kako se oblačiti na poslu. Izdvajam favorite:
    „Ukoliko nemate odelo i niste u prilici da ga kupite, nemojte pozajmljivati odelo dva broja veće: sa njim ne samo da nećete ostaviti dobar utisak već ćete izgledati nemarno i nesvesno svog izgleda.“
    „Ako pantalone imaju gajke za kaiš – onda obavezno treba da ga nosite. To je zakon i pravilo. Boja kaiša treba da se slaže sa bojom obuće. I to je zakon. Kaiš sa upadljivom kopčom je van poslovnog kodeksa. Ipak, idealno odelo je ono gde za pantalone kaiš nije predviđen. Svedeni tregeri ili ne, pak su, izbor džentlmena.“
    „Najbolje je nositi sokne navučene do sredine lista. Pa čak i ako je potrebno, držače, tregere, za čarape. Ovo izgleda dramatično, ali zato vas neće izdati u momentu zauzimanja poze ’noga preko noge’“.
    „Neki rukovodioci vole da nose malo oštećenu kožnu akten tašnu, ali to prolazi samo ako ste na vrhuncu svoje karijere. Onaj koji se tek nalazi na početku karijere, svoju akten tašnu treba da posmatra kao elegantan, praktičan poslovni dodatak koji je odraz profesionalne sabranosti i nepogrešivosti.“
    „I muškarci i dame treba da izbegavaju jarke boje, koje odvlače pažnju i deluju napadno. Oblačenje za razgovor za posao treba da istakne vas i vašu ličnost, a ne da svu pažnju poslodavca usmeri na odelo.“ (Ovo je zaključak teksta koji se bavi oblačenjem do bolesnih detalja.)
    Znam da zaposleni treba da vode računa o oblačenju zato što predstavljaju mesto za koje rade i zato što svaka sitnica govori o imidžu firme, pa i o njenom uspehu. Sve se slažem. S druge strane, uvek sam se pitala kako je tačno radnom mestu korisno da zaposleni ulažu energiju u razmišljanje o oblačenju.
    „Ako firma nema striktno definisanu politiku oblačenja, prisetite se kako se oblače uspešni poslovni ljudi koji rade u toj ili njoj sličnim firmama, ili u istoj industriji.“
    Dok pokušavamo da se ugledamo na beli svet, na druge, na izgled, formu, površinu industrije, previše energije odlazi na razmišljanje o tome kako uspeh izgleda, a ne kako se do njega dolazi. To je ono o čemu mi govore biseri koje sam vadila iz tekstova na sajtovima biznis akademija, omladinskih zadruga, poslovnih časopisa, sa sajtova za zapošljavanje, itd. Eto na primer Apple nema dress code, ni Twitter, ni LinkedIn, a kod Marka Cukerberga važi „Možeš da budeš ozbiljan i bez poslovnog odela“ i briga o imidžu se smatra faktorom koji skreće pažnju s posla.
    Just saying.
    A što se tiče naočara i štikli, ne znam, meni Japan ne deluje daleko. Deluje mi da kod nas pravilo da žena mora da nosi štikle i da nije ženstvena s naočarama postoji, samo prećutno. Pomalo želim da se ova zabrana naočara ili ovo sa štiklama desilo kod nas. Da imamo nešto konkretno protiv čega treba da se borimo, nešto konkretno što treba da istrebimo. Ovako je sve stalno ispod žita i sve je kao u redu spolja, a iznutra i dalje vrtimo istu priču o navijanju za devojčice ili za dečake.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Fri Nov 15, 2019 5:18 pm

    Хехе... није проблем у посебним правилима за рибе, проблем је што уопште можеш да дођеш у положај где могу да ти пропишу шта смеш а шта не смеш да урадиш са својим изгледом, чак и на местима где није прописана униформа. Са униформом бар знаш на чему си и добијеш је (мада чујем да има курвањских места где мораш да је купиш (!)), а овде ти диктирају шта смеш и шта мораш да урадиш са својим парама.

    Прво та слобода од те врсте диктата да се освоји.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Somlói Galuska Fri Nov 15, 2019 6:59 pm

    Jeziv diktat, zamisli stvarno da neko može da ti propiše da ne smeš da nosiš naočare, ili da moraš štikle, ili kravatu....

    Treba jebati mater gazdama koje misle da ako radiš za njih, recimo, kao ekonomista, da si istovremeno zabavljač, plejboj, animir-dama, obezbeđenje, sluga, rob, itd...
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-29
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink Fri Nov 15, 2019 7:02 pm

    to je posteno

    ionako ne proizvode nista, barem da ih gledam u kombinacijama odevnim adekvatnim


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип Fri Nov 15, 2019 7:15 pm

    +1


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће Fri Nov 15, 2019 7:46 pm

    Mr.Pink wrote:to je posteno

    ionako ne proizvode nista, barem da ih gledam u kombinacijama odevnim adekvatnim

    Шта му је то адекватан, одговарајући?

    Нека фала, не треба да ми одговара, не бих ја њих ништа питао.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Sun Nov 17, 2019 4:57 am

    Ahahahahahahh kakav plaky odlazak 


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    feminizam i prikljucenija - Page 34 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 7:01 am