Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest 2019-08-02, 20:53

    i niko da ga nenasilno polomi feminizam i prikljucenija - Page 27 1949538119
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest 2019-08-02, 21:09

    pa šta, samo joj je pokazivao broj telefona. 20 minuta. sudeći po komentarima, to se izgleda ne smatra creepy ponašanjem i maltretmanom.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Somlói Galuska 2019-08-03, 00:28

    Nisam ni znao, bravo!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo 2019-08-03, 00:36

    1088 wrote:
    J. La wrote:Malo sam iskreno šokirana da otkrijem...
    sklonite sve oštre predmete od paćeg.

    Moll Flanders @JelenaLalatovic 14h14 hours ago
    Na snimanju smo @iva_par i ja razgovarale i o tome kako na tviteru ne izostaje grobarska podrška, ali toga nema u etru
    brat kondo i ja ovde moramo izabrati stranu, bojim se.




    kad dodje do navijanja feministkinja paradjanin je prosto glupa ko kurac, izraste joj penist, stane na sipku i peva kurva gasi se


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica 2019-08-03, 02:53

    Anđe'o wrote:Nisam ni znao, bravo!


    šta je ovo za bravo?
    malo sam popila, i mrzi me da tražim izvore sad, ali ovo što n1 piše je dozvola za lov na 
    žene u burkama.

    Iz stranke Nida, koju su osnovali muslimani u Holandiji, prie dve nedelje saopštili su kako će oni platiti sve kazne koje budu izrečene za nošenje burke. Holandski list "Algemin Dolgbad" je objavio tekst koji je posvećen upravo nošenju  burke, a navodi se kako građani i javnost imaju pravo na verbalnu i fizičku intervenciju ako ih uznemiri žena s burkom. 
    Autor teksta se poziva na član 53. holandskog Krivičnog zakona, u kojem stoji da "građanin, u slučaju da prisustvuje dok jedna osoba krši zakon, ima pravo da fizički interveniše". U tekstu se navodi da se nošenje burke može tretirati u okviru tog zakona.

    ovo će neke žene, mnogo žena, naterati da ostanu kod kuće, bez ikakve šanse za emancipacijom i ekonomskim oslobađanjem od muškaraca koji ih opresiraju. ja smatram da pokrivanje nije dobro, ali između kućne izolacije i mogućnosti da se te žene prvo ekonomski osnaže, a kasnije i odbace burku ukoliko ne žele da je nose, uvek biram ovo drugo. a kao i svaka zabrana koja je usmerena isključivo protiv jedne, manjinske, grupe ljudi, i ova će izazvati revolt i nosiće je i neke žene iz prostog inata, posebno ako je neko spreman da redovno plaća kazne za njih.
    ništa ovde nije za bravo.
    avatar

    Posts : 7518
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by MNE 2019-08-03, 08:41

    plachkica wrote:
    Anđe'o wrote:Nisam ni znao, bravo!


    šta je ovo za bravo?
    malo sam popila, i mrzi me da tražim izvore sad, ali ovo što n1 piše je dozvola za lov na 
    žene u burkama.

    Iz stranke Nida, koju su osnovali muslimani u Holandiji, prie dve nedelje saopštili su kako će oni platiti sve kazne koje budu izrečene za nošenje burke. Holandski list "Algemin Dolgbad" 

    feminizam i prikljucenija - Page 27 3579118792

    kad ne znaju riječ holandskog zašto bar ne ostave kako je u originalu, mislim kako od "alhemejn dahblad" dođeš do "Algemin Dolgbad" 
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by паће 2019-08-03, 08:55

    Кад наши крену да пишу/куцају нешто што им не иде у уво, ту има свачега да видиш. Филмове "Годзила против мегафона", "Шогун против минџе" још и да разумем, начело једначења икса и иксилона по сличности. Ал' кад Дип Парпл и Ти Рекс испадну Дип Покпе и Трске...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Somlói Galuska 2019-08-03, 11:11

    plachkica wrote:
    Anđe'o wrote:Nisam ni znao, bravo!


    šta je ovo za bravo?
    malo sam popila, i mrzi me da tražim izvore sad, ali ovo što n1 piše je dozvola za lov na 
    žene u burkama.

    Iz stranke Nida, koju su osnovali muslimani u Holandiji, prie dve nedelje saopštili su kako će oni platiti sve kazne koje budu izrečene za nošenje burke. Holandski list "Algemin Dolgbad" je objavio tekst koji je posvećen upravo nošenju  burke, a navodi se kako građani i javnost imaju pravo na verbalnu i fizičku intervenciju ako ih uznemiri žena s burkom. 
    Autor teksta se poziva na član 53. holandskog Krivičnog zakona, u kojem stoji da "građanin, u slučaju da prisustvuje dok jedna osoba krši zakon, ima pravo da fizički interveniše". U tekstu se navodi da se nošenje burke može tretirati u okviru tog zakona.

    ovo će neke žene, mnogo žena, naterati da ostanu kod kuće, bez ikakve šanse za emancipacijom i ekonomskim oslobađanjem od muškaraca koji ih opresiraju. ja smatram da pokrivanje nije dobro, ali između kućne izolacije i mogućnosti da se te žene prvo ekonomski osnaže, a kasnije i odbace burku ukoliko ne žele da je nose, uvek biram ovo drugo. a kao i svaka zabrana koja je usmerena isključivo protiv jedne, manjinske, grupe ljudi, i ova će izazvati revolt i nosiće je i neke žene iz prostog inata, posebno ako je neko spreman da redovno plaća kazne za njih.
    ništa ovde nije za bravo.

    Apsolutno se ne slažem - sam fakt da žene moraju da nose burku je diskriminacija i teror nad ženama. . Naprosto, žene su žigosane burkom, obeležene kao svojina svoje nacije/vere  i dehumanizovane. Ako žene budu zarobljene u svojim kućama zbog ovog - eto prilike da država reaguje i osobodi ih ovog nasilja.
    Osim toga, ti govoriš kao da je diskutabilno "da li možda žene stvarno žele da nose burke". Ne. Nije diskutabilno. Žene ne žele da nose burke. To što će postojati naručeni članci sa ženama koje traže svoje pravo na burku, je isto kao kad Vučić, autor najvećih pretnji u Srbiji kuka da se njemu preti. Ne, ne preti se ovde verskim slobodama, ovde je pokušaj da se spreči dalji teror nad ženama.
    A praktično - pa Holandija je bar nekakva ozbiljna država i verujem da će moći da zaštiti žene od terora.

    I da se ne lažemo - mi živimo u zapadnoevropskoj/zapadnoj civilizaciji  gde je, recimo, poslednjih dvadeset godina tema rodno senzitivni jezik, gde se razmišlja o tome da se ženi da pravo zahteva kako će biti službeno nazivana, sa ženskim sufiksom na kraju zanimanja - a ovamo imaš određenu grupu koja ne da ženi da izgleda ona kako hoće. Ne znam sa kojih pozicija to može da se brani u ovom kontekstu.

    Jako je i ovo "da se prvo žene ekonomski osnaže" - a šta ćemo sa onima koje se nikada neće ekonomski osnažiti - da sede zabrađene do kraja života?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo 2019-08-03, 11:27

    Da se ne lazemo!  feminizam i prikljucenija - Page 27 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest 2019-08-03, 11:30

    Siguran sam da je čuveni borac za prava žena Geert Wilders imao na umu emancipaciju žena pri agitovanju za ovaj zakon.

    Inače ovaj zakon omogućava da poznati feministi iz pivnice, Jan i Aart, u tramvaju vide ženu u burki, zavrnu joj ruku i kažu vozaču da zaustavi vozilo do dolaska policije. Ali to nikako nije nasilje i o tome nema diskusije. 


    (Dodatak: zakon je mrtvorođen. Gradovi Amsterdam, Roterdam i Utreht, kao i bolnice i sektor javnog prevoza, saopštili su da im ne pada na pamet da ga primenjuju).


    Last edited by Creepy Uncle on 2019-08-03, 11:34; edited 1 time in total
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Somlói Galuska 2019-08-03, 11:33

    Kondo wrote:Da se ne lazemo!  feminizam i prikljucenija - Page 27 3579118792
    feminizam i prikljucenija - Page 27 3826186726
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Somlói Galuska 2019-08-03, 11:35

    Creepy Uncle wrote:Siguran sam da je čuveni borac za prava žena Geert Wilders imao na umu emancipaciju žena pri agitovanju za ovaj zakon.

    Inače ovaj zakon omogućava da poznati feministi iz pivnice, Jan i Aart, u tramvaju vide ženu u burki, zavrnu joj ruku i kažu vozaču da zaustavi vozilo do dolaska policije. Ali to nikako nije nasilje i o tome nema diskusije. 

    Da, Holandija je inače zemlja gde Jan i Art idu okolo i zavrću ruke. Hajde da ne pričamo o onome što bi "moglo da se desi" (a neće), nego o onome što se odavno dešava i čemu, sigurno treba stati na put.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo 2019-08-03, 11:43

    Holandija jeste dosta gadna zemlja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Somlói Galuska 2019-08-03, 11:45

    Policijska država, takoreći....
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest 2019-08-03, 11:47

    Holandija je zemlja u kojoj su Jan i Aart dobili to zakonsko pravo, i policija je to sasvim jasno i direktno potvrdila.  Druga je stvar što to pravo verovatno neće biti korišćeno, a zakoni u Holandiji se donose na malo neobičan način: ponekad, zapravo često, zakoni u toj zemlji jednostavno uginu ako javnost proceni da se ne mogu primeniti. 

    Ako prihvatimo da su apsolutno sve žene koje nose burku žrtve nasilja (dokazivao sam pre 10 godina da nije tako, sada imam malo drugačije stavove o dokazivanju fakata do kojih sagovornik može i sam da dođe), dakle svih 200-400 žena u Holandiji koje nose burku, onda je ovaj zakon dodatno kažnjavanje tih žena, što je valjda samo po sebi očigledno. Posebno je zanimljivo da zakon zapravo ne zabranjuje nošenje burke na ulici. Druga je stvar ako bolesna žena ode u bolnicu, tu već stupa na snagu surova ruka zakona i nalaže joj da ukloni burku ako želi da dobije medicinsku pomoć. (Naravno bolnice su ovo kategorički odbile).
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo 2019-08-03, 11:52

    Anđe'o wrote:Policijska država, takoreći....

    imam utisak da procenjujes holandiju po slobodi varenja u coffee shopovima a i to mi se cini da se malo ogranicilo. ti bi recimo pao za 15 minuta. ali ovaj, ne, nije policijska drzava ali ume da bude itekako rigidna na granici besmisla, o tome mogu da pisem do prekosutra ali me smara, subota je. ovaj zakon ako se usvoji ne moze da se parcijalno primenjuje a parcijalno ne - znaci da 80% amsterdama kaze nece proci ali zato lokalne ekipice po noordu i slicno ipak mogu da harasuju zene koje nose burku. svinjac u najavi u vise pravaca.

    i da li misle na burku burku, da ne kazem cador, ili je to i obican hidzab da ne kazem marama?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest 2019-08-03, 11:55

    Kondo wrote:
    Anđe'o wrote:Policijska država, takoreći....

    imam utisak da procenjujes holandiju po slobodi varenja u coffee shopovima a i to mi se cini da se malo ogranicilo. ti bi recimo pao za 15 minuta. ali ovaj, ne, nije policijska drzava ali ume da bude itekako rigidna na granici besmisla, o tome mogu da pisem do prekosutra ali me smara, subota je. ovaj zakon ako se usvoji ne moze da se parcijalno primenjuje a parcijalno ne - znaci da 80% amsterdama kaze nece proci ali zato lokalne ekipice po noordu i slicno ipak mogu da harasuju zene koje nose burku. svinjac u najavi u vise pravaca.

    i da li misle na burku burku, da ne kazem cador, ili je to i obican hidzab da ne kazem marama?
    feminizam i prikljucenija - Page 27 ?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0


    kao što vidimo, zakon nema nikakve veze sa religijom, posredi je samo bezbednosno pitanje i ništa drugo.
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип 2019-08-03, 11:58

    Uh, ovo predzadnje sam video u Pazaru.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest 2019-08-03, 12:01

    Летећи Полип wrote:predzadnje

    Zanimljivo kako si se opredelio da ignorišeš ove dve figure na kraju, kao da su nevidljive  feminizam i prikljucenija - Page 27 3579118792 

    Ima tih čadora po Balkanu: jeza da te uhvati kad shvatiš koja se zilotska patologija, maskirana u tradiciju, često krije iza toga. Samo ne mislim ni da se rešenje sastoji u dodatnom mrcvarenju tih žena, a valjda je očigledno iz konteksta da zakonodavac nije ni želeo da nađe rešenje za tlačenje žena.
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип 2019-08-03, 12:04

    Creepy Uncle wrote:
    Zanimljivo kako si se opredelio da ignorišeš ove dve figure na kraju, kao da su nevidljive  feminizam i prikljucenija - Page 27 3579118792 

    Pa na te sam i mislio.

    Spoiler:


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica 2019-08-03, 12:26

    retradicionalizacija je prisutna i ovde, neke žene sa kojima sam odrastala sad svoju decu 
    redovno vode u crkvu, imaju molitve pre spavanja umesto čitanja bajki.
    nijednoj od nas ništa u vezi religije, osim slavljena uskrsa, božića i slave, nije bilo deo odrastanja,
    crkve smo viđali na nekim venčanjima, popove još i na sahranama (crkve još i u okviru obrazovanja
    kao deo kulturno istorijskog nasleđa). sad su im i crkva i popovi sastavni deo života.
    verovatno se slični procesi dešavaju u i uslamskom svetu, tako da verujem da ima žena koje
    biraju da se pokrivaju*, ali ne radi se o njima. radi se o ženama koje nemaju izbor, o ženama koje 
    da bi dobile trunku slobode, moraju da nose burke. njih ovaj zakon pogađa, jer im oduzima i tu trunku slobode i mogućnosti da se izbore za svoje pravo na izbor. 
    o pravu da maltretira žene na ulici koji je dobio svaki holandski lik valjda ne treba ni polemisati. mada, dirljiva je vera u to da u holandskom društvu nema fašista koji će jedva čekati da iskoriste svoje zakonsko pravo.

    *prošle godine u egiptu sam prisustvovala sceni gde majka, pokrivena, juri svoju ćerku od nekih
    13,14 godina da navuče na nju čador dok tata besno čeka u lobiju hotela, i mišljenja sam da sve
    dok se devojčice primoravaju da nose to sranje na sebi, žene koje mogu da biraju a izaberu da se 
    pokrivaju, direktno pomažu nasilje nad tim devojčicama, sutra ženama. ali to je potpuno drugi
    set problema.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Filipenko 2019-08-03, 13:52

    To ti je potpuno logicno. Svaka sekta, pa i jevrejske pustinjske sekte, tezi da svoju sapu stavi na svaki deo zivota, prodajuci ti svoje odobrenje i amin za nacin njegovog vodjenja ako si dobar, odnosno oprost i ocinsko tesenje ako gresnik. Ljudi nemaju direktnu odbranu od toga, jer instinktivno zele da veruju u nesto sto je iznad njih. I tako, kad god pitaju popa da li nesto treba da se radi, on ce vrlo rado da ih uputi u sve tajne novonastale hristoceznje. Mislim, govorimo o zemlji u kojoj pop na slavi FK Partizan (?) prica o dolasku kraja vremena, borbi protiv zla i preporucuje da doniraju pare za dva-tri krsta koji ce da se postave tamo i tamo. Probaj da zamislis sta sve pricaju obicnim ljudima.

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Somlói Galuska 2019-08-03, 14:50

    Kondo wrote:
    Anđe'o wrote:Policijska država, takoreći....

    imam utisak da procenjujes holandiju po slobodi varenja u coffee shopovima a i to mi se cini da se malo ogranicilo. ti bi recimo pao za 15 minuta. ali ovaj, ne, nije policijska drzava ali ume da bude itekako rigidna na granici besmisla, o tome mogu da pisem do prekosutra ali me smara, subota je. ovaj zakon ako se usvoji ne moze da se parcijalno primenjuje a parcijalno ne - znaci da 80% amsterdama kaze nece proci ali zato lokalne ekipice po noordu i slicno ipak mogu da harasuju zene koje nose burku. svinjac u najavi u vise pravaca.

    i da li misle na burku burku, da ne kazem cador, ili je to i obican hidzab da ne kazem marama?

    Druže, ja poznajem na desetine ljudi koji žive u Holandiji, a u Amsterdam putujem otprilike jednom godišnje. Koliko god bila neka desnica povremeno na vlasti poslednjih godina, teško je uopšte i pomisliti da je Holandija bilo šta drugo nego jedna od zemalja sa najdoslednije sprovedenim konceptom ljudskih prava na čitavom svetu. Jedan od najprijatnijih i najkulturnijih razgovora u životu (i ako se, kao, krećem u nekoj kulturnoj sredini) sam imao sa holandskim policajcem ispred ambasade u Moskvi. Holandija je toliko dala, i još toliko daje raznim manjinama, uključujući tu i našu, ali i recimo marokansku, toliko sloboda i toliko prava, ekonomskih i drugih pogodnosti, o kojima isti nikada ne bi mogli da sanjaju u svojim maticama. I ne samo to - Holandija je zahvaljujući svojoj liberalnoj politici, te efikasnom uređenju pojedinih delova Amsterdama konstantno uspevala da spreči getoizaciju bilo koje od manjina koje tu žive.
    Naravno, postoji mogućnost da će biti zloupotreba zakona, ali nema šanse da to bude veće zlo nego što su burke same. Ako imaš bolje rešenje problema, a da nije "žene će s vremenom.... kad se ekonomski osamostale.... itd" slobodno reci, otvoren sam za predloge.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink 2019-08-03, 15:17

    umeju da budu bas gadni rasisti. pusti te "liberalne" price


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Mr.Pink 2019-08-03, 15:20

    kao stave motordziju na crtez i kao mi smo civilizacija


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    feminizam i prikljucenija - Page 27 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-19, 23:13