Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kolumnistička i ostala lupetanja

    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Sat Dec 10, 2022 2:19 am

    Oper kazem, ponavljam, najgluplji covek na srpskoj javnoj sceni i sire.

    Argument je ukratko - Kina strogo kontrolise zivote svojih gradjana, sto je super i znaci da je Kina 1 ozbiljna drzava. A ne kao drzave zapada koje ce poceti strogo da kobtrolisu zivote svojih gradjana STO JE STRASNO I UVOD U NOVI TOTALITARIZAM!!!!

    http://www.novipolis.rs/tehnofilija/32384/kina-i-video-igre.html



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Filipenko Sat Dec 10, 2022 8:13 am

    Pa nije najgluplji, nego vi tu lovite neke principe. Zabole ih za principe, i oni bi ogranicavali kad bi mogli, ali nikad nece moci pa ce uvek biti tu za neku tezgicu uz vlast, dok kritikuju neka opsta nacela sa svojim niskim celima.
    boomer crook

    Posts : 36874
    Join date : 2014-10-27

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by boomer crook Sat Dec 10, 2022 8:50 am

    opijumski ratovi su isto sto i ono minecraft. dakle sam pocetak je vec kvalitetan nervni slom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by beatakeshi Sat Dec 10, 2022 10:40 am

    Lider Kenedi koji povezuje...  Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 8:58 pm



    https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/nema-mog-i-tvog-radnog-mesta/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Bleeding Blitva Tue Dec 20, 2022 9:14 pm

    Erős Pista wrote:

    https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/nema-mog-i-tvog-radnog-mesta/
    Što je on uopće htio reć - osim da je razgovarao s Chomskyjem Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 2729202060

    Još poentira s radom na sebi Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 3274312807


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by beatakeshi Tue Dec 20, 2022 9:19 pm

    Autor je filozof. 
    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 3579118792
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by mstislaw Tue Dec 20, 2022 9:21 pm

    Imam nešto bolje - https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/sinisa-i-mi-decaci-rodjeni-devedesetih/.

    Sinišina levica je ispaljivala bombe koje donose radost. Zato se F-117 ne oplakuje, ali Sinišina levica se oplakuje...

    Autor (sa twittera):

    Pesnik, advokat. Zbog misli o Saturnovom prstenu,onaj koji bi rasejano propustio evakuaciju sa umiruće planete Zemlje.

    Nakon Švedske i Finske i pavlaka je odlučila da ubuduće neće biti neutralna, pa je, doduše kisela, pristupila NATO-u.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3149
    Join date : 2021-09-13

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Uncle Baby Billy Tue Dec 20, 2022 9:23 pm

    Erős Pista wrote:

    https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/nema-mog-i-tvog-radnog-mesta/

    joj Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 3363120308


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by beatakeshi Tue Dec 20, 2022 9:34 pm

    UBB, nova profilna!!! Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 3579118792
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3149
    Join date : 2021-09-13

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Uncle Baby Billy Tue Dec 20, 2022 9:39 pm

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 1233199462
    kako odoleti


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Zus Tue Dec 20, 2022 11:37 pm

    Je to kad je Kalaj iz Rima branio SrBstvo?
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Bleeding Blitva Mon Jan 30, 2023 6:31 pm

    https://slobodnadalmacija.hr/premium/ivica-sola-zasto-zapadna-kultura-odbija-djecu-zasto-je-childrenfree-postao-omiljen-izbor-i-gdje-nas-to-vodi-1260637
    Oduvijek sam bio zatucan, nazadnjački tip. Ni studiranja po europskim metropolama nisu me preodgojila.
    Prije korone puno sam putovao po cijelom Zapadu, od Europe do Sjeverne Amerike, zbog posla, uglavnom predavanja. Kao natražnjaka, uvijek me uveseljavalo pri rezervaciji hotela da ne primaju malu djecu. Jer su bučna. Ali primaju kućne ljubimce, beštije raznih fela. Ali djecu – ne.
    Zadnji put je radio analogiju Gramsci - Katar Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 1233199462 , a sad, pa ne znam što je ovo, ali svega ima  Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 3137070404 Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 3274312807


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by plachkica Mon Feb 13, 2023 1:45 pm

    [size=41]Sama[/size]
    Mirjana Bobić Mojsilović


    Najnovija pesma Majli Sajrus, koja se zove Cveće, za samo tri dana otkako je puštena na Jutjubu ima preko 35 miliona pregleda. Brojke, same po sebi, ne bi mi bile zanimljive da se ovde ne radi o jednom sasvim novom fenomenu. Ljubavna pesma postala je, u stvari, neka vrsta himne žena današnjice.
    Dakle, ljubav je pukla, ali ona neće da plače, jer je shvatila da sve što neće on, može ona.
    „Sama sebi mogu da kupim cveće, i da napišem u pesku svoje ime, mogu satima da pričam sama sa sobom, i da kažem stvari koje ti ne razumeš, mogu samu sebe da izvedem na ples, i da samu sebe držim za ruku, da, mogu bolje sebe voleti, bolje nego što možeš ti…”
    Devojke svih godina, sa svih krajeva sveta, ostavljaju oduševljene komentare o pesmi koja im je podigla moral, vratila veru, podigla samopouzdanje i objasnila kako im današnji muškarac, u stvari, uopšte i nije potreban, jer je ionako – nikakav! (A kako stvari stoje, sa veštačkim matericama u laboratorijama uskoro neće biti potrebne ni žene).
    I zaista, na prvi pogled, sjajna pesma, muzika, glas, ritam, i refren. I, sve mi smo, ponekad, same sebi kupovale cveće i izvodile se na piće i na ples, da ne bismo plakale. Upravo zato što je priča toliko univerzalna, toliko tipična, zato je pesma naišla na toliki odjek. Probudila je makar i mrvicu feminizma u svakoj ženi.
    Pa ipak, postoji jedan problem sa ovom pesmom – u vreme globalne demaskulinizacije muškarca, ova pesma, za onoga ko kritički razmišlja, predstavlja i bukvalno – političku himnu novog doba. Iako fantastično upakovana, bojim se da u ovoj pesmi čuči politička agenda mračne budućnosti, o kojoj upravo ovih dana odlučuju robovlasnici u Davosu.
    Posle prvobitnog oduševljenja pesmom,u meni se nešto pobunilo. Da ne živimo u vreme u kome živimo i da nismo bombardovani semantičkim, filozofskim i svim drugim užasima, ovo bi bila simpatična tinejdžerska pesma. Ali danas, u ovom užasu usamljenosti, dehumanizacije i pokušaju nekolicine ludaka da se igraju Boga, ova pesma poručuje da muškarci više ničemu ne služe, i da je ljubav prema sebi najbolja i najjača ljubav koja može da se zamisli.
    Ako se uzme u obzir da je mlada pevačica dobila neverovatnu medijsku podršku upravo zato jer je u svojim nastupima i pesmama promovisala svaku satanističku agendu (setimo se samo njenih nastupa sa džinovskim penisom na naduvavanje), onda se i ova pesma koja se pevuši na prvo slušanje, može posmatrati i u ovom kontekstu.
    Jer, živimo u vreme u kome je, nažalost, kontekst važniji od sadržaja. Ili, što bi rekao američki umetnik Kenet Noland, „kontekst je ključ, iz njega izvire razumevanje svega”.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Bleeding Blitva Sun May 07, 2023 9:13 am

    https://www.jergovic.com/junak-naseg-doba/yuval-noah-harari-i-bezbozna-etika-kao-jedini-zajednicki-nacin-smanjivanja-patnje-u-svijetu/

    Kakav pot and kettle primjerak, jedino što preostaje je da Jergovića zovu u Davos


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 07, 2023 9:20 am

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 1399639816
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 05, 2023 5:56 pm

    https://www.telegram.hr/politika-kriminal/posljednji-prideovi-pokazuju-da-je-hrvatska-postala-normalna-dosadna-zapadna-zemlja-to-je-ogromna-stvar/

    Eto, ako niste znali Hrvatska je dosadna zapadna zemlja


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by паће Mon Jun 05, 2023 6:02 pm

    Нешто чудно пишу те последње придеве.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 05, 2023 6:45 pm

    Bleeding Blitva wrote:https://www.telegram.hr/politika-kriminal/posljednji-prideovi-pokazuju-da-je-hrvatska-postala-normalna-dosadna-zapadna-zemlja-to-je-ogromna-stvar/

    Eto, ako niste znali Hrvatska je dosadna zapadna zemlja

    Pa je li je? Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 1399639816
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Filipenko Mon Jun 05, 2023 7:57 pm

    Nema prave dosadne zapadne zemlje da nije na nisanu nekoliko Sarmata.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 05, 2023 8:30 pm

    Mór Thököly wrote:
    Bleeding Blitva wrote:https://www.telegram.hr/politika-kriminal/posljednji-prideovi-pokazuju-da-je-hrvatska-postala-normalna-dosadna-zapadna-zemlja-to-je-ogromna-stvar/

    Eto, ako niste znali Hrvatska je dosadna zapadna zemlja

    Pa je li je? Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 1399639816
    Mislim da se lgbtq zajednica ne bi složila s Markovinom, možda bi se i pitali gdje je on to proveo proteklih 7 mjeseci Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 2729202060


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Mon Jun 12, 2023 10:33 pm

    Teskoe.

    https://www.politika.rs/scc/clanak/556890/Pogledi/Borba-sa-vetrenjacama


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 12, 2023 10:47 pm

    Ma nije moguce da sa Srbijom nesto nije u redu.
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Mon Jun 12, 2023 10:54 pm

    Ko poslednji izadje nek ugasi svetlo prizna Kosovo.

    Ali kako mu nije problem vise ni Prajd, ni zakon o rodnoj ravnopravnosti, ni zabrana fizickog kaznjavanja dece, ni puzajuce priznavanje Kosova, nego brate good old fashioned korupcija i klijentelizam. I zivo me zanima gde bi da salje decu, sigurno u Rusiju, da ih zastiti od posasti homoseksualizma? Ili mozda ipak u Evropu, negde gde gradjani mogu da razunaju na vladavinu prava?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5214
    Join date : 2016-01-26

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Јанош Винету Mon Jun 12, 2023 11:05 pm

    Тешкое што сину нису признали бодове са општинског такмичења у другој општини...

    То му је највећа замерка.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 29 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 7:29 am