Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kolumnistička i ostala lupetanja

    Anonymous
    Guest

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Guest Mon Oct 28, 2019 9:21 am

    Anđe'o wrote:Uvek je teško suočiti se sa istinom da je Novi Smrad centar radikalsko-naprednjačkog sentimenta.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by паће Mon Oct 28, 2019 9:25 am

    Није то тешко, но се лако заборави. Бар одавде гледано, ретко навраћам у Фујвидек и лако се то смеће. С ума.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Guest Mon Oct 28, 2019 9:38 am

    паће wrote:Фујвидек 
    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 3579118792
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Bluberi Fri Nov 01, 2019 9:39 pm

    Tragična smrt detalja

    Lazar DŽamić, ili ulje na platnu

    Svašta se dešava kada se krene "putevima oko znakova". Dešava se da kolumnista dok slika sliku detalja ponekad plače, jer se mora priznati da je muka naslikati detalj, padaju suze po detalju, u nastavku crven u licu baca štafelaj, pa krene da slika? detalj metaforama i prvoloptaškim produžecima banalnih rečenica. Tako je na samom početku detalj; "izgladnjivan", a zašto je izgladnjivan i šta se dešava sa izgladnelim detaljom, ne znamo, a pošto ne znamo, moramo nagađati, jer nas na samom početku zbunjeni slikar udaljava od detalja, verovatno ulje na platnu upućuje na sporu smrt, ali vidi vraga, ili detalja, u nastavku rečenice detalj je "konačno udavljen", čime je udavljen saznajemo u nastavku trilera u nastanku, za nestrpljive; udavljen je "grubim jutarnjim kanapom od džakova za žito", i sada, hteli, ne hteli, napuštamo svet analiza i ostalih tričarija, odlazimo od detalja sve o njemu guslajući, jer nas u nastavku čeka; "dugotrajni i intenzivni trening", sledstveno tome  "izgubi se sposobnost preciznog izlaganja i razgovora", te se "Artikulacija misli i njihovo pakovanje u specifične", a specifične su Đuro šta?; "jasne i logične rečenice" koje "bole nas kao", kakao se mora povući na rezervni položaj da ga ne bi dočekao "zatvor od", ovo neće niko pogoditi jer je u pitanju neodređena količina, to jest; "previše barenih jaja", ali to nije sve!, jer "iz dosadnih kasarnskih" nikad ne bi pomslili da se krije "doručak", kao množina, ili što bi rekao obezglavljeni detalj; "doručaka". Dalje se ređaju originalne misli, poput; "medijskog mulja", a u mulju se, gle čuda, "šepure razni intelektualci", i dok zaklani detalj suze roni, "opšte prakse i analitičari bez analitičkih aparata", njegova, detaljeva koža vibrira u ritmu koji "naježi kožu mislećeg stvorenja", dal je kolumnista slikar naivac ili nije, nebitno je, ipak je ovo pre svega saga o detalju u nestajanju, iako "Opštost caruje", a "Izlizane fraze", mora se priznati da nije lako neizlizanim frazama, jer da nisu neizlizane, bile bi šta? Preskačemo detaljisanje oko fraza, jer izlizane fraze "klize s jezika ko‘ladno pivo", a mi se plašimo da pitamo šta nam slika jezika poručuje. Jer đavo je u detalju. U nastavku "Preovlađuju dve škole mutljavina:" iliti "tapaciranje rečenica kompresovanom maglom", što će reči da se "u jastučiće besmisla" tapaciraju rečenice komresovane magle, "kreirajući na taj način naduvani dušek", a pred njim, dušekom od rečenice komresovane magle koja se prelila u jastuče besmisla, stoji slikar, vidi se iz njegovih odsečnih pokreta da mu se napokon pojavljuje slika detalja "na kome sujetni analitičar može komotno da se ispruži, bez straha da će potonuti u bilo kakvu dubinu svoje teme." Posrnuli tekst u potrazi za detaljom donosi "busanje u grudi velikim lirskim konceptima", "harmonikašenje i guslarenje epskim vrhuncima naših mitova", jer je naravno "vazduh toliko razređen da se čovek prosto zagrcne," a kada se zagrcne mora "da mu se disanje ubrza i", a kada se disanje ubrza jedina lirska mogućnost je da "srce podivlja." Verovatno slikaru na tapaciranom jastuku, ili je u pitanju dušek besmisla, u svakom slučaju logično je da srce podivlja jer "Nema se tu vremena za analize a i dosadne su" jer "U mitomaniji, detalj je zamenjen opštom emocijom, svetlo toplotom, mirni racio beslovesnom epskom ustreptalošću.", ne zna se šta slikar misli pod svetlom, sunce sigurno nije, a možda je mislio na zubato, dakle slikar slika detalj u decembarskom suncu, pa ga izbriše i na njegovo mesto stavi grejalicu, i to je u redu jer se u nastavku pojavljuje "prokletstvo" "koje se zove televizija" koja je "već i po svojoj bazičnoj epistemologiji fragmentiranosti", a šta znači saznajna nepotpunost, ili ne daj bože raskomadana, kao da se na ulju na platnu pojavljuje leš rasparčane televizije, možda se oko grejalice okupljaju zombiji, moguće je i ne smemo se mešati u umetničku slobodu, jer nam slikar nešto nagoveštava; "Nekoliko je razloga za ovu tragičnu situaciju.". U prvom nailazimo na "smrt ili komu kvalitetnih medija", jer se u borbi za istinom, nažalost nisu opremili "odgovarajućim medijskim i pripovedačkim treningom koji bi tu borbu ojačao." Koja je tehnika u pitanju ne znamo, a ne znamo jer je slika o detalju. Slikar kao da upućuje sebi prekor govoreći nekom u teretani; "Dobra namera, sa slabim mišićima."

    nastaviće se
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by паће Fri Nov 01, 2019 10:28 pm

    Друштво за заштиту наводника се двоуми између стрељачког строја и медаље.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Guest Wed Nov 27, 2019 3:19 pm

    Strasti su se, naravno, uzburkale i veliki broj građana i opozicionih partija traži smenu ministra finansija i resornog ministra. U ovom zahtevu, moram priznati, ne vidim smisao. Imalo bi smisla tražiti njihovu smenu kada bi podržavali rad ove Vlade. Time bi joj poslali poruku da podrška nije bezrezervna i da se mora zaslužiti. Ako ne podržavaju rad ove Vlade, onda se postavlja pitanje da li bi Vlada dobila njihovu podršku smenom ovih ministara. Mislim da ne bi, te stoga i ne vidim razlog insistiranja na njihovoj smeni. Oni baš treba da ostanu u ovoj Vladi jer su jedni drugima slika i prilika. Tako ćemo, polako, ali sigurno ući u treću Šopenhauerovu fazu.

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 3274312807

    Radonjić u peščaniku...
    Anonymous
    Guest

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Guest Sun Dec 22, 2019 11:28 am

    “I do not sell access to my time,” Warren replied. “I don’t do call time with millionaires and billionaires.”

    “Hold on a second. Sorry, as of when, Senator,” asked the mayor. “Your presidential campaign right now as we speak is funded in part by money you transferred, having raised it at those exact same big-ticket fundraisers you now denounce. Did it corrupt you, Senator? Of course not.”

    Such are the distortion fields of running for president in the era of Bernie and Donald. Populism has long been recognized as fundamentally fraudulent going back to Plato’s Republic, but that doesn’t stop its success.

    disovaću Tranpa i Bernija u istom dahu i o istom trošku, pozivajući se na vrhovnog patrijarha svih liberalnih demokratija, Platona

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 1l540t
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Indy Sun Dec 22, 2019 12:02 pm

    Što bi rekao Rođer od tamoa, to je samo 1 opinjun.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Sun Dec 22, 2019 12:32 pm

    http://www.novipolis.rs/blog/31923/gretenizacija.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Indy Sun Dec 22, 2019 12:34 pm

    Ha, ja sam unfrendovao školskog druga sa FB zbog "gretenizacije" (nije ovaj tekst, nešto hrvatsko čini mi se.)

    (Naravno, i ovde sam stao kod naslova... ako bih na naslov odvratio autoru cepanicom po njušci, cijenim da tekst ne treba dalje čitati... skupi su moji lekovi za pritisak.)

    EDIT. Ijao, zakačio sam pogledom Milutina Milankovića Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 3274312807 Izliv srbistike u mozak, znači.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Sun Dec 22, 2019 12:36 pm

    Pametno Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Guest Sun Dec 22, 2019 12:47 pm

    Indy wrote:Što bi rekao Rođer od tamoa, to je samo 1 opinjun.

    pa sve su ovde opinjuni, samo ih ističe to što sadrže upadljiva lupetanje Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 1844795956

    ovaj ulov sa novog polisa je baš kvalitetan, ja bih recimo ovaj pasus uramio:

    Неке развијене државе већ су натеране да издвоје огроман новац из буџета за потребе тзв. „зелене политике“. Оне које то нису учиниле се притискају. Размишља се и о увођењу неке врсте специфичне еко-таксе, односно – пореза на ваздух и потрошњу угљен-диоксида. Не заборавимо да је до пре само неколико деценија било незамисливо да неко продаје „обичну“ воду за пиће у пластичној амбалажи. Данас је то део свакодневнице. У питању је новац. Новац и глобални интереси разних мултинационалних магната. У томе је можда и срж ове проблематике. Отуд мала Грета на насловној страни „Тајма“.

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 3816571643
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Indy Sun Dec 22, 2019 12:49 pm

    Ja to, kao, malo branim Guardian Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 4101625831 (imaju stvarno par tih kolumnista koji... ovde pripadaju). Inače "lokalni" Guardian (australijsko izdanje) je dosta bolji od toga, tj. čitljiv je (najčešće).
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Sun Dec 22, 2019 12:57 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:
    Indy wrote:Što bi rekao Rođer od tamoa, to je samo 1 opinjun.

    pa sve su ovde opinjuni, samo ih ističe to što sadrže upadljiva lupetanje Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 1844795956

    ovaj ulov sa novog polisa je baš kvalitetan, ja bih recimo ovaj pasus uramio:

    Неке развијене државе већ су натеране да издвоје огроман новац из буџета за потребе тзв. „зелене политике“. Оне које то нису учиниле се притискају. Размишља се и о увођењу неке врсте специфичне еко-таксе, односно – пореза на ваздух и потрошњу угљен-диоксида. Не заборавимо да је до пре само неколико деценија било незамисливо да неко продаје „обичну“ воду за пиће у пластичној амбалажи. Данас је то део свакодневнице. У питању је новац. Новац и глобални интереси разних мултинационалних магната. У томе је можда и срж ове проблематике. Отуд мала Грета на насловној страни „Тајма“.

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 3816571643


    Da, i mene je ovo bacilo u rebus. Jel on to misli da je prodavanje vode u plasticnoj ambalazi zelena politika?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Guest Sun Dec 22, 2019 1:01 pm

    ne znam, možda hoće da kaže da je to kao porez na vazduh (the fuck?!)--nešto što bi treblo da je zađaba odjednom pakuju i naplaćuju. ali važno da su iza svega toga korporacije.

    samo koje korporacije su iza poreza na vazduh? eh, nemoj si naivan™, duboka država je to, bato... nuff said.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Erős Pista Sun Dec 22, 2019 1:05 pm

    Autor je doktorand na Univerzitetu u Pristini.

    Ova zbrka u glavi me strasno rastuzuje. Ovaj covek nije u stanju da misli o najprostijim stvarima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Indy Sun Dec 22, 2019 1:06 pm

    Da, i mene je ovo bacilo u rebus.

    Mislim da je to samo loše napisano. Pesnik je, valjda, hteo da kaže da svakovrsna glupost može da se progura od strane (duboke) države, ako će neko iz toga zaraditi novac. Vrlo je konfuzan tekst, ali to jeste verovatno kako ta osoba misli.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by паће Sun Dec 22, 2019 1:15 pm

    Како рече неко у некој расправи о језику у када кажем новинама, тамо почетком 1977. кад је изашла Данојлићева "Мука с речима" па поводом ње, "из празне главе не може изаћи пуна реченица".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 22, 2019 1:22 pm

    Indy wrote:Ja to, kao, malo branim Guardian  Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 4101625831  (imaju stvarno par tih kolumnista koji... ovde pripadaju). Inače "lokalni" Guardian (australijsko izdanje) je dosta bolji od toga, tj. čitljiv je (najčešće).

    jel to samo treba onde gore da kliknem "Australian edition" ili...?

    Elem, malo o ovome sto pominje u tekstu ovaj

    https://www.thegwpf.com/european-parliament-told-there-is-no-climate-emergency/

    https://www.theguardian.com/environment/2019/sep/26/co2-is-plant-food-australian-group-signs-international-declaration-denying-climate-science
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Indy Sun Dec 22, 2019 1:25 pm

    KinderLad wrote:jel to samo treba onde gore da kliknem "Australian edition" ili...?
    Da.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Daï Djakman Faré Sun Dec 22, 2019 1:50 pm

    паће wrote:Није то тешко, но се лако заборави. Бар одавде гледано, ретко навраћам у Фујвидек и лако се то смеће. С ума.
    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 1233199462

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:disovaću Tranpa i Bernija u istom dahu i o istom trošku, pozivajući se na vrhovnog patrijarha svih liberalnih demokratija, Platona
    ne gledaj, sto se mene tice sve je okej dok ne krene fazon 'jel vam je ikad palo napamet da su tramp i berni obojica muskarci'  Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 1861198401


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Guest Sun Dec 22, 2019 1:54 pm

    William Murderface wrote:
    Djamolidine Abdoujaparov wrote:

    pa sve su ovde opinjuni, samo ih ističe to što sadrže upadljiva lupetanje Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 1844795956

    ovaj ulov sa novog polisa je baš kvalitetan, ja bih recimo ovaj pasus uramio:



    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 3816571643


    Da, i mene je ovo bacilo u rebus. Jel on to misli da je prodavanje vode u plasticnoj ambalazi zelena politika?

    Не мисли.

    Ја не знам да ли јесте или није, немам довољно података. У сваком случају је зеленија од продаје воде у стакленој амбалажи.
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by plachkica Sun Dec 22, 2019 2:01 pm

    digli su histeriju da voda iz slavine nije dobra, svi smo se primili i sad kupujemo pakovanu
    vodu i neko na tome zgrće pare.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Indy Sun Dec 22, 2019 2:04 pm

    Tumačenjima nema kraja! Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 1233199462

    Što neko rekao, neznanje je zanimljivije od znanja.
    Anonymous
    Guest

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Guest Sun Dec 22, 2019 2:08 pm

    plachkica wrote:digli su histeriju da voda iz slavine nije dobra, svi smo se primili i sad kupujemo pakovanu
    vodu i neko na tome zgrće pare.

    постоји неколико фабрика у које није баш лепо ићи, зато што остану људима слике у глави

    фабрика за прераду речне воде у пијаћу, фабрика паштете или виршли, за почетак

    Kolumnistička i ostala lupetanja - Page 16 Empty Re: Kolumnistička i ostala lupetanja

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 4:23 pm