Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nogomet u južnih Slavena

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Feb 01, 2022 4:51 pm

    Foca - Tjentiste - Cemerno. Pakao. Pre 10 godina su napravili tunel pa je sada malo bolje i krace nego sto je bilo ali i dalje je neprijatno.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by kapetanm Tue Feb 01, 2022 5:03 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Tjentiste - Cemerno. Pakao. Pre 10 godina su napravili tunel pa je sada malo bolje i krace nego sto je bilo ali i dalje je neprijatno.
    Ja u stvari volim takve puteve koji malo dizu tenziju, bilo mi lepo tuda da vozim.
    Nsajlepsa slika mi je jednom bila Gatacko polje, padala kisa i odjednom sunce i duga a levo i desno oko puta na kome nema nikoga trce divlji konji. Joj lepote
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by паће Tue Feb 01, 2022 5:17 pm

    kapetanm wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Tjentiste - Cemerno. Pakao. Pre 10 godina su napravili tunel pa je sada malo bolje i krace nego sto je bilo ali i dalje je neprijatno.
    Ja u stvari volim takve puteve koji malo dizu tenziju, bilo mi lepo tuda da vozim.
    Nsajlepsa slika mi je jednom bila Gatacko polje, padala kisa i odjednom sunce i duga a levo i desno oko puta na kome nema nikoga trce divlji konji. Joj lepote

    Тај коњ је још увек тамо? Не би ме чудило.

    Слично ми се десило пре 3-4 године, враћам се из Сокобање, први пут тамо, стигли по мраку, немам појма где сам, цркне ми гепеес. Ајд на источну раскрсницу, тамо су неки путокази. Па преко Књажевца, Зајечара и Параћина. Јесте добрих 70км и сат-два дуже, јесте пут 50 нијанси сиве на сваких 200м, и кривудав где је раван и прав где је валовит а има и комбиновано, ал' бре та вожња ме одморила колико и цео претходни викенд.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by kondo Tue Feb 01, 2022 8:27 pm

    Sokobanja Knjaževac je drugi najgori put u Srbiji, najgori je Pirot Babušnica


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Feb 01, 2022 8:29 pm

    kapetanm wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Tjentiste - Cemerno. Pakao. Pre 10 godina su napravili tunel pa je sada malo bolje i krace nego sto je bilo ali i dalje je neprijatno.
    Ja u stvari volim takve puteve koji malo dizu tenziju, bilo mi lepo tuda da vozim.
    Pa... lepo je kad ispred tebe nema kamiona. A ispred njega jos jedan. Pa 200 metara dalje jos jedan.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by паће Tue Feb 01, 2022 10:09 pm

    kondo wrote:Sokobanja Knjaževac je drugi najgori put u Srbiji, najgori je Pirot Babušnica

    Стари београдски од Новог Сада је био у истом стању и дезену, мада шгјз, можда је најзад довољно пропао да му треба одржавање. Оно 2011. кад сам прошао туда био је у савршеном стању, оно 40 година без одржавања, исти као тај књажевачки.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by fikret selimbašić Sun Feb 13, 2022 3:12 pm

    I onda dolazi 11. juli 1976. Recite i čitaocima Novosti da li je sudija Maksimović svojim suđenjem utakmice Olimpija – Partizan učinio da Partizan bude prvak?
    Da vam kažem nešto. Maksimović je na toj utakmici pomogao Partizanu koliko mu je pomogao i moj pokojni otac Borisav Bjeković! Sudija Maksimović je Partizan zakinuo za jedan čist penal, a možda i za dva, a gol koji sam postigao u poslednjem minutu bio je regularan, što se kaže čist kao suza. Mogu vam reći da je taj gol bio više plod slučajnosti nego izrađene akcije. Naš centarhalf Nenad Stojković je hteo da šutira na gol, ali je više udario u zemlju nego po lopti, lopta je zato došla do mene, ja sam iz očaja zamahnuo, i pogodio je loše, na pola. A ona je završila u levom uglu golmana Dalanovića, koji je na toj utakmici branio kao nikada.

    Hajdukovci i danas tvrde da im je to prvenstvo ukradeno. Znam dvojicu koji kažu kako im je taj gol upropastio djetinjstvo, a jedan tvrdi kako se Jugoslavija toga popodneva počela raspadati.
    Hajduk je te godine bio najbolja ekipa u našem prvenstvu. Bio je i jedna od najboljih ekipa u Evropi. Ali Hajduku nije kriv sudija Maksimović, nije ni malo. Hajduk je sam sebi kriv, jer nije pobedio OFK Beograd. Da ga je pobedio, Partizanu nikakva pobeda u Ljubljani ne bi pomogla. Ali je Hajduk u Beogradu izjednačio tek u drugom delu drugog poluvremena, a mogao je i da izgubi. Ima još nešto: Hajduk je, dva-tri kola nakon što je nas onako nadmoćno pobedio u Beogradu, u Kragujevcu odigrao samo 0:0. A Radnički je mesec dana iza toga ispao iz lige kao poslednji. Da je tu pobedio, Hajduku bi bio dovoljan i bod protiv OFK Beograda. Žao mi je što niko iz Hajduka do dan-danas to neće da prizna. Stalno ta fiksacija na Maksimovića. Nema ni dokaza ni osnova za tvrdnju da je Maksimović uzeo prvenstvo Hajduku. Nema, osim u glavama nekih navijača ili nacionalista. Ja često idem u Istru, i dana-danas moram odgovarati hajdukovcima na pitanja o Maksimoviću. Zašto bi Maksimović Hajduku ukrao prvenstvo? I šta je Maksimović u Ljubljani učinio protiv Hajduka? Nije učinio ništa, cela Jugoslavija je smatrala da će Hajduk biti prvak. I bio bi, da je pobedio na Karaburmi. Taj OFK Beograd nije zarezivao nikoga, pobedio je i nas toga proleća, mesec dana pre utakmice u Ljubljani. Pobedio je i Zvezdu taj OFK sa Borotom i Santračem. Danas posle toliko godina mogu reći da smo mi igrači Partizana bili u potpunom šoku kad smo shvatili da smo prvaci. Naravno da smo bili neopisivo radosni što smo osvojili prvenstvo, ali tu radost nam je omogućio Hajduk svojim nerešenim rezultatom na Karaburmi. Nas je, da tako kažem, titulom častio sam Hajduk, a Maksimović je tu čist i nedužan. Ima još nešto. Saznali smo (a sve se u fudbalskim krugovima sazna) da je Hajduk obećao premiju Olimpiji ako ne izgubi od Partizana. Možda je ta obećana premija bila teret igračima Olimpije, možda. Nejasan je motiv da Hajduk premira Olimpiju kad sve zavisi od Hajduka samog. Meni ni danas nije jasno kako Hajduk nije pobedio OFK Beograd na Karaburmi.
    Još ovo da kažem. Trener Olimpije je bio Slavko Luštica, nekadašnji veliki igrač Hajduka i trener. On se utakmicom protiv Partizana opraštao od Olimpije, i rukovodstvo Olimpije mu je uručilo poklone. To uručivanje je učinilo da početak utakmice prilično zakasni. Partizan s tim nije imao ništa, niti je mogao imati išta. Maksimović je utakmicu produžio zbog toga, a ne zato da pomogne Partizanu. Koješta!


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Del Cap

    Posts : 6145
    Join date : 2019-11-04

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Del Cap Sun Feb 13, 2022 8:56 pm

    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ficfiric Sat Feb 26, 2022 10:26 pm

    Vujadin Boškov u italijanskoj „Kući slavnih“

    Fudbalska federacija Italije promovisala je čuvenog srpskog trenera Vujadina Boškova u člana „Kuće slavnih“.

    Nagrada, ustanovljena sa namerom širenja i afirmacije italijanskog fudbala, na proleće će imati deseto izdanje. Po pravilima, odnosi se na fudbalere i trenere, zaslužne za rast i razvoj najpopularnijeg sporta na Apeninima i promociju Italije u svetu.

    Komisija, sastavljena od eminentnih novinara, direktora novinskih kuća i predstavnika sindikata štampe, odlučila je ovog puta da mesto u galeriji nezaboravnih obezbedi i Vujadinu Boškovu. Porodica Boškov primiće posebnu „Nagradu sećanja“.

    Veliki trener radio je nepunih 14 godina u Italiji – vodio Askoli, Sampdoriju, Romu, Napoli i Peruđu.

    Sa klubom iz Đenove imao je najviše uspeha, 1989. prigrabio je pehar Kupa pobednika kupova, 1991. osvojio Skudeto, a godinu dana kasnije igrao sa Barselonom u finalu Lige šampiona (0:1). Vodio je i madridski Real, šampionski lovor u Španiji, zajedno sa kupom, osvajao 1980, trofeje je upisivao i u SFR Jugoslaviji i Holandiji. Godine dominacije u Italiji zaoružio je Superkupom sa Sampdorijom 1991.

    Italijani su uvek prema Boškovu gajili neskrivenu emociju. Omiljen, kao trener, sagovornik, analitičar i fudbalski filozof, često je u nadahnutim razgovorima sa novinarima objašnjavao fenomene najpopularnijeg sporta na sebi svojstven način. Humorom i mislima, opštevažećim u svim dobima i meridijanima, ostavio je dubok trag na Apeninima, Španiji i prostorima bivše Jugoslavije. Legendarni Vujadin Boškov preminuo je 2014. u rodnom Begeču, kraj Novog Sada.

    Promocija članova desete generacije italijanske „Kuće slavnih“ očekuje se na svečanosti u Rimu, u aprilu, ili maju.


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by beatakeshi Sat Feb 26, 2022 10:45 pm

    Jel' on naš najveći trener?
    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ficfiric Sat Mar 05, 2022 8:24 pm




    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 FNG7dthWUAEL2Dz?format=jpg&name=medium


    _____


    Uprava napolje!

    ćaća

    Posts : 3382
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ćaća Sat Mar 05, 2022 11:52 pm

    Super
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Ferenc Puskás Sun May 01, 2022 3:22 pm

    Osim Nogomet u južnih Slavena - Page 25 1949538119


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by fikret selimbašić Sun May 01, 2022 3:25 pm

    Jazuk, počivao u miru.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Nektivni Ugnelj Sun May 01, 2022 3:33 pm

    Rip.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by kapetanm Sun May 01, 2022 4:54 pm

    Uh
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Filipenko Sun May 01, 2022 5:04 pm

    Na kurcu te nosim, poslednji put.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by boomer crook Sun May 01, 2022 6:00 pm

    bas mi je zao.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by kondo Sun May 01, 2022 9:25 pm

    neka mu je laka zemlja, bio je gotivan čovek. kao selektor izuzetno precenjen i žešći underachiever no o mrtvima sve najbolje, nećemo sada to.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ficfiric Fri May 13, 2022 10:45 pm

    Vulic i Nikic o Osimu



    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ficfiric Sat May 14, 2022 5:33 pm

    Juce je u programu AJB plakao Nikic, danas na N1 Hadzibegic. Ne secam se da sam vidjao da igraci placu u programu za nekim i to dve nedelje nakon smrti


    _____


    Uprava napolje!

    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by fikret selimbašić Sat May 14, 2022 5:46 pm

    ficfiric wrote:Juce je u programu AJB plakao Nikic, danas na N1 Hadzibegic. Ne secam se da sam vidjao da igraci placu u programu za nekim i to dve nedelje nakon smrti

    Čuvenu utakmicu protiv Španije na SP '90. dobili smo zahvaljujući Piksijevim napadima genijalnosti, ne mislim samo na golove, Piksi je tu utakmicu odigrao za desetku.

    Piksi daje prvi gol, dok trči, izbjegava saigrače koji mi pritrčavaju da proslave i ide pravo prema Osimu, baca se na njega i sa njim proslavlja svoj prvenac na SP.

    Drugi gol, Piksi trči do aut linije, tu staje, prekrsti se i zahvaljuje Bogu na pomoći.

    Osim pa Bog, reko Piksi Nogomet u južnih Slavena - Page 25 2304934895

    Osim ima polufinale kupa UEFA sa 1 Željom, plasman na SP (u doba kad je na završnicu išlo 24 reprezentacije) i 1/4 finale a opet je za mnoge ovde, većinu čini mi se, bio i ostao luzer. U Gracu npr. nije tako.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Notxor Sat May 14, 2022 6:53 pm

    Uvek nezgodni Videoton.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by fikret selimbašić Sat May 14, 2022 7:04 pm

    Notxor wrote:Uvek nezgodni Videoton.

    I uvijek nezgodna Argentina.

    Da ga Čuhaj ne metnu, neki Mađar bi napisao uvijek nezgdodni Željo.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ficfiric Sat May 14, 2022 7:13 pm

    Partizan je te godine popio petardu od tog neugodnog Videotona a pre Zelje, Videoton je izbacio Mancester i PSG

    Videoton - Dukla Praha 1:0 0:0
    Paris Saint-Germain - Videoton 2:4 0:1
    Videoton - Partizan 5:0 0:2
    Manchester United - Videoton 1:0 0:1 (4:5)
    Videoton - Željezničar 3:1 1:2
    Videoton - Real Madrid 0:3 1:0


    _____


    Uprava napolje!

    Nogomet u južnih Slavena - Page 25 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 3:45 pm