Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Garijeva septička jama

    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by disident Wed Sep 05, 2018 8:33 pm

    i to onom hobsovskom


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Erős Pista Wed Sep 05, 2018 8:36 pm

    Da.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Fri Sep 07, 2018 1:56 pm

    Garijeva septička jama - Page 6 41195648_10217052596217176_3718002615183736832_n


    raj za investitore
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Fri Sep 07, 2018 8:32 pm

    dakle ovo je sad posto standard u septickoj jami, povuces liniju posred trotoara i voila  Garijeva septička jama - Page 6 3579118792


    Garijeva septička jama - Page 6 41183001_10156812790188991_2552553936514973696_n
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by bela maca Fri Sep 07, 2018 8:45 pm

    pa još od preuređenja slavije je više nego jasno tačno koliko im puca kurac za pešake i bicikliste, i korisnike javnog prevoza


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Fri Sep 07, 2018 8:48 pm

    e a u ns bg nisu i kg npr, gde najvise divljaju investitori i gde jedino postoji neki priliv i povecanje broja stanovnika, samo je jedna strategija, povecanje gustine naseljenosti gde god je moguce, i to preko svake razumne mere, i onda jos pritom dobijes ovakav trotoar i bici stazu, koje treba da koristi npr 10 puta vise ljudi nego prostor iste velicine pre tipa 10 ili 25 godina. jezivo
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Fri Sep 07, 2018 8:49 pm

    nije ovo pucanje kurca, ovako oni zamisljaju izlazenje u susret biciklistima, naravno ofrlje i besmisleno, ali sa jasnom poentom: biciklisti su jedna od retkih grupa u gradu koja trazi svoja prava na ulici, u kontinuitetu. dajte im te smrdljive staze da nam se skinu sa grbace.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Sotir Fri Sep 07, 2018 8:52 pm

    Bolje od idiotluka na nbg kad su raskopali i razvalili pešačke staze, stavili belu bankinu u nivou asfalta, sa rupama okolo, i stavili crveni asfalt.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Fri Sep 07, 2018 8:55 pm

    to si u pravu, a onda se poserem u usta npr nekima iz bici inicijative koji navodno "teraju" vlast da radi u interesu biciklista i dodju da ovako nesto hvale 

    u ns mi lik mrtav ladan ovako nesto hvali kao veliki uspeh jer je zaseo u neku "radnu grupu" za biciklizam sa debilcinom kravicem iz lsv i sa radikalima, ili postavljanje digitalnog displeja koji broji bicikliste na keju, dok se staze po gradu raspadaju ili ih nema.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by bela maca Fri Sep 07, 2018 8:57 pm

    malo ko iz bici udruženja u bgu hvali ovako nešto


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Fri Sep 07, 2018 8:58 pm

    pa ovo kazem za neke ns aktiviste, mislim sramotno je sto postoje ljudi koji prihvataju ovakve fuserske "standarde" koje nam namecu govna
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Sotir Fri Sep 07, 2018 9:28 pm

    Preuska im je staza za pešake, treba da bude skoro duplo šire.

    Na stranu ova rešenja, u Starom gradu ovo ne može da se uradi kako valja. Jednostavno nema mesta. Ponegde ni svrhe jer se može ići samo brzinom hoda.

    Mora da se uradi nešto radikalno da bi valjalo. Tuneli za bicikle, ili nadvožnjaci kako je Belch predlagala. I veliki parkinzi za bicikle. I onda polako proterivati kola većim troškovima parkinga, prolaza itd.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Fri Sep 07, 2018 10:30 pm

    Beograd bi morao da bude bicikl free zone

    ili da se napravi ponovo
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by bela maca Fri Sep 07, 2018 10:56 pm

    da se pravi ponovo onda.

    zapravo beograd je dosta bezbedan za bicikliste ako se koristi metar od ivice kolovoza, vozači su obazrivi, i najveći problem su rupe. i ovi sad pokušaji gradskih vlasti da uvedu staze.
    treba samo da ozvaniče stanje kako je bilo pre nego što su krenuli da se bave biciklistima.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Fri Sep 07, 2018 11:09 pm

    pa ja mislim da su bolja resenja da se taj metar od kolovoza ocrveni i oznaci kao biciklisticka traka, nego da se ovako nakazno radi. to posebno kada su trake kolovoza dovoljno siroke.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Sotir Fri Sep 07, 2018 11:33 pm

    ...a u Bg su trake dovoljno široke jedino na Slaviji.

    U Holandiji mi je najbolje rešenje. Kolovoz - bankina i mali travnjak - staza za bicikle u dva smera - bankina i trava - staza za pešake.
    Treba samo da se pazi na mestima gde se ukrštaju sa pešacima. 

    Meni je na Novom Bg neshvatljivo da samo jedan promil ljudi ide biciklom na posao.
    Pogledajte parkinge za bicikle ispred većih zgrada, par bicikala maks.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by bela maca Fri Sep 07, 2018 11:35 pm

    pa novi beograd je užas za bicikliranje.
    u prekršaju si ako ne koristiš one neupotrebljive staze.
    a ti spoljašnji parkinzi nisu dobro obezbeđeni.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Fri Sep 07, 2018 11:36 pm

    Sotir wrote:

    U Holandiji mi je najbolje rešenje. Kolovoz - bankina i mali travnjak - staza za bicikle u dva smera - bankina i trava - staza za pešake.
    Treba samo da se pazi na mestima gde se ukrštaju sa pešacima. 

    Meni je na Novom Bg neshvatljivo da samo jedan promil ljudi ide biciklom na posao.
    Pogledajte parkinge za bicikle ispred većih zgrada, par bicikala maks.



    resenja iz 20. veka na svim vecim bulevarima u novom sadu. s tim da je izmedju kolovoza i staza na mnogim mestima parking ali ne tako da su kola parkirana do pola staze, vec postoji prosirena bankina, koja drzi kola na rastojanju. normalno je da staza fizicki bude odvojena i od trotoara i od kolovoza.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Fri Sep 07, 2018 11:46 pm

    ciklističke staze su za pičkice, ionako je veća opasnost od početnika debila i dece na stazi nego od automobila na asfaltu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by паће Sat Sep 08, 2018 12:02 am

    Kondo wrote:ciklističke staze su za pičkice, ionako je veća opasnost od početnika debila i dece na stazi nego od automobila na asfaltu

    Осим ако имаш БГ таблице за леђима. Ајде сад отприлике четвртина још и уме да се снађе кад види бициклисту испред себе, остали се усеру збуне и раде свашта - или заобилазе скроз до леве ивице, или само што не оборе јадника, или трубе Garijeva septička jama - Page 6 3274312807  или, најгоре, буду неодлучни и не знају шта сад.

    Раније је било горе - кад ми неко улети тик испред предњег точка, без гледања му наглас јебем матер београдску, и погрешим можда сваког двадесетог (јер постоје и Панчевци).


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by katamaran Sat Sep 08, 2018 12:10 am

    bela maca wrote:da se pravi ponovo onda.

    zapravo beograd je dosta bezbedan za bicikliste ako se koristi metar od ivice kolovoza, vozači su obazrivi, i najveći problem su rupe. i ovi sad pokušaji gradskih vlasti da uvedu staze.
    treba samo da ozvaniče stanje kako je bilo pre nego što su krenuli da se bave biciklistima.
    Vozaci obazrivi? Nisam stekao bas takav utisak. Redovno mi neka budala prodje na 10-20 cm. Najcesce bez ikakve logike, da bi stigao koji sekund ranije na semafor.


    veća opasnost od početnika debila i dece na stazi nego od automobila na asfaltu

    Pocetnici su realno havarija. Deca prave gluposti, al kad god vidim klince usporim i krajnje pazljivo prodjem. Nisu mi opasnost jer ocekujem da ce da naprave neku glupost Garijeva septička jama - Page 6 1143415371 Pre par meseci me jedan gadjao biciklom. Poslalo dete bicikl meni u susret.

    Roditelji strasno grese sto previse zure sa decom na biciklisticku. Ne objasne im ni da moraju da drze svoju traku.


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Sat Sep 08, 2018 12:44 am

    mislim iluzorno je ocekivati da se kod nas prvo uvede, a onda i postuje propis da bocno odstojanje prilikom preticanja bicikla motornim vozilom bude min 1-1,5m 

    u nemackoj je dovoljno da te bilo ko usnimi kako to pravilo ne postujes i/ili nekog bukvalno kacis retrovizorom dok ga pretices i stize kaznetina. 

    sve dok je srbija septicka jama u koju se istresa raspali autootpad + divljacki urbanizam koji samo trazi kvadrate stana i posl prostora naustrb svega ostalog, pesaci i biciklisti ce ga duvati.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Sat Sep 08, 2018 12:46 am

    gari našo sam ti pesmu



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Sat Sep 08, 2018 12:49 am

    gari ako imaš bilo kakve akcije i tantijeme kod ovih moj si drug



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Sat Sep 08, 2018 12:53 am

    Garijeva septička jama - Page 6 2705451110





    "DANI SRPSKE" NA TRGU SLOBODE: "Jedan narod, jedna vera, jedna kultura"


     Nikada brojnija manifestacija u pogledu učešća kulturno-umetničkih društava, i teško je reći ko je ovde domaćin, a ko gost, jer se naši prijatelji ovde ne osećaju kao gosti, kao ni mi u Banja Luci, Bjeljini, Istočnom Sarajevu ili Trebinju. To je potvrda čvrstih ekonomskih, kulturnih, političkih, infrastrukturnih veza između Republike Srbije i Republike Srpske, ali i toga da najjaču vezu čine ljudi sa obe strane reke Drine. Naše prijateljske i rođačke odnose ne može niko da nam oduzme nikakvim administrativnim linijama. Grad Novi Sad je svim svojim kapacitetima, znanjem i iskustvom stao iza Grada Banja Luke u kandidaturi za Evropsku prestonicu kulture 2024. godine, i to takođe pokazuje da je naša dobra saradnja prepoznatljiva u svakodnevnom životu – naglasio je gradonačelnik Miloš Vučević, a prenosi njegov kabinet.



    brt plakacete kad vam ostanu kosovo i taci, a mi sa pubkom spkom u eu 

    upozno sam zara i gocija u kurjaku u futogu dok su jos bili jedno telo oka dva

    Garijeva septička jama - Page 6 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 8:59 pm