Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DJB - Nrdule

    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by boomer crook Tue Nov 13, 2018 12:37 pm

    uskok i ajduk wrote:Победио је конкуренцију идејама, прописно их преплашио, целу 2017.-ту све опозиционе и позиционе партије су нон-стоп говориле о партократији као великом  друштвеном злу. Друго, ја сам реплицирао на Васино да је Радуле лично "несолидан", а бољи је знатно од Ђиласа, Бошкића, Јанковића и деце из Патколенда.

    kakvi god bili jeremija, djido, niski kelner i ostali su izmislili politiku za djb.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Tue Nov 13, 2018 1:04 pm

    ficfiric wrote:

    Kakvim idejama? Njegova prica je budalastina. Ja ti upravo pisem kako se zavrsila jedina ideja koju je sproveo u delo. Na planeti zemlji te ideje ne funkcionisu.

    Шта је требао, као либерални лидер да везује своје посланике за радијатор или да их поткупљује из благајне? DJB - Nrdule - Page 24 4101625831
    За издају идеје треба да кажњавају бирачи, а не лидер. (зашто се то не дешава, социолошко је питање)
    Снага идеје се не мери тиме да ли ће бити примењена сада, одмах, него тиме каква сила удара на ту идеју.
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Nov 13, 2018 1:09 pm

    Ko je izdao ideju? Predsednik stranke? Dusan Pavlovic?

    Ako od 17-oro (izabranih na konkursu) ostane samo dvoje, reklo bi se da nestu tu ne stima.


    _____


    Uprava napolje!

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Tue Nov 13, 2018 1:16 pm

    А ко оно беше највећи Вучићев бот, да није случајно најближи саветник бившег председника?  DJB - Nrdule - Page 24 2952840586Не постоји тест или конкурс или шта год, који гарантује лојалност идеји. То је остављено на људској савести.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Tue Nov 13, 2018 1:17 pm

    bruno sulak wrote:
    uskok i ajduk wrote:Победио је конкуренцију идејама, прописно их преплашио, целу 2017.-ту све опозиционе и позиционе партије су нон-стоп говориле о партократији као великом  друштвеном злу. Друго, ја сам реплицирао на Васино да је Радуле лично "несолидан", а бољи је знатно од Ђиласа, Бошкића, Јанковића и деце из Патколенда.

    kakvi god bili jeremija, djido, niski kelner i ostali su izmislili politiku za djb.

    Одлично... као гласач ДЈБ-а у чак три изборна циклуса, на републичким два пута, и на председничким једном, ја ћу у будуће да гласам за солидну и софистицирану Ану Брнабић, DJB - Nrdule - Page 24 1403342043 а ви остали "измишљајте политику" са неким несолидним ликовима.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Nov 13, 2018 1:22 pm

    Lojalnost cemu? Ja bih rekao da su nelojalni Radulo i Krugolina. Poceli su da vrte neku novu pricu - nema parazita, univerzalne socijalne pomoci, lutkara ali ima zlih migranata, dobre Amerike, zle Nemacke... Uz to su organizovali puc i krseci statut, smenili legalno izabranog predsednika organizacije.

    uskok i ajduk wrote:Шта је требао, као либерални лидер да везује своје посланике за радијатор или да их поткупљује из благајне? DJB - Nrdule - Page 24 4101625831

    Ne, vec da listu sastavi onako kako to rade sve politicke organizacije na planeti zemlji (naravno, prvo treba napraviti organizaciju), ne izmisljati javne konkurse ( https://kandidature.dostajebilo.rs/#/kandidatura ) ali se onda ti ne bi imao za sta zalepiti


    Kad vec uvlacis ds, Lutovac nije vezivao poslanike za radijatore, nema cime ni da ih plati a eno ih - na broju su, iako je u medjuvremenu dva puta menjan predsednik stranke. Osim toga, zna se kako im funkcionisu finansije, pare iz budzeta ne idu nekom na licni racun, vec na racun stranke


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Filipenko Tue Nov 13, 2018 1:46 pm

    ficfiric wrote:Ko je izdao ideju? Predsednik stranke? Dusan Pavlovic?

    Ako od 17-oro (izabranih na konkursu) ostane samo dvoje, reklo bi se da nestu tu ne stima.


    Ne zaboravi da si tu imao i jezgro rukovodilaca (ne više od 7-8) koji su bili Radulovi lični prijatelji, ortaci, kumovi.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by plachkica Tue Nov 13, 2018 1:59 pm

    oni žive u nekom svom vremenu, neomeđenom satovima i događajima




    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Nov 13, 2018 2:22 pm

    Verni istim idejama od prvog dana DJB - Nrdule - Page 24 374745749 #doslednost


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Tue Nov 13, 2018 2:28 pm

    JESTE PIČKOUSTI KRIMINALAC, UBICA I RUŠITELJ ALI JE ON SIMBOL SRBIJE I CEO SVET MORA DA GA POŠTUJE I MEĆE GA U PRVI RED SVUDA GDE ODE! KAKAV JE DA JE, NAŠ JE!


    vladaće Vučić 1000 godina.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Nov 13, 2018 3:09 pm

    Čitam sad u Danasu da će DJB ipak zadržati poslaničku grupu, jer će ovo troje (Pavlović i još dvoje, zaboravih koji) ipak dati ostavke, na njhovo mesto će doći lojalisti (Biljić et al.) i tako će ih biti petoro, što je dovoljno za grupu.

    Ne zanima me to samo po sebi, nego nešto razmišljam o etičkim implikcijama ovih ostavki. Puno se drvi o principijelnosti koja navodno zahteva da, ako izađeš iz stranke na čijoj listi si izabran, podneseš ostavku na poslaničko mesto. Ja lično mislim da su to totalne budalaštine. To jest, kad bi se svi tako ponašali, možda bi to bilo okej, ali je jasno da se praktično niko tako ne ponaša (pre svega oni koji preleću u redove režima). Na primeru mog sugrađanina Boškovića koji je podneo ostavku u korist osobe koja je već prethodno napustila DJB i prešla na stranu režima, to je najočiglednije (pritom, on čak nije ni izašao iz stranke u tom trenutku!). On jeste bio vođen principijelnošću, ali mislim da je postupak zapravo bio suštinski neodgovoran. Njegovi birači su glasali za opoziciju, a on se sad povlači i prepušta taj mandat u ruke režimu.

    Sa Pavlovićem i ekipom stvar je malo drugačija, jer mandati (bar nominalno) ne idu u ruke režimu. Ali sam Pavlović nije bio ništa manje DJB od Raduleta, i s punim pravom može da tvrdi da je verniji programu sa kojim je DJB ušao u parlament, nego ostaci DJB sa Raduletom na čelu. Ako to zaista smatra, a po svemu sudeći smatra, onda zapravo ima obavezu, upravo pred svojim biračima, da ostne u parlamentu i zastupa njihove interese, odnosno platformu na kojoj je izabran.

    Muka mi je od te "principijelnosti" koja je samo izgovor za neodgovornost, ako već ne i kukavičluk.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Nov 13, 2018 3:20 pm

    Ja sam u principu protiv vracanja mandata, mislim da poslanik treba da bude vlasnik mandata.

    U ovom slucaju mi je skroz besmisleno vracanje mandata - Mihajlovic i Pavlovic, ljoticevac Stevanovic su daleko blizi onoj prici DJB iz 2016. nego Radulovic. Treba videti neki sadasnji tekst sa sajta i uporediti ga sa bilo kojim Radulovicevim tekstom iz kampanje 2016, tesko da se moze naci jedna slicna recenica.

    Ne samo da su Pavlovic i Stevanovic blizi tim idejama, vec su oni bili najaktivniji u kampanji uz Radula. Sada oni treba da vrate mandat nekoj Krugolini za koju niko nije ni cuo te godine.

    Sto se tice poslanicke grupe, Biljic ce biti sa Radulovicem i Krugolinom. Sto se tice ovih dvoje - ko zna da li su jos u DJB, i ko zna ko su uopste oni. Ako jedno od njih nije vise u DJB, nema poslanicke grupe.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Nov 13, 2018 3:23 pm

    Danas piše da jesu, ako mu je verovati. Ne da me naročito zabole da li će DJB imati poslaničku grupu ili ne, ni o prebezima nemam neko mišljenje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Nov 13, 2018 3:27 pm

    Inače, postoji nešto blesavo u činjenici da su poslanici vlasnici mandata, a ne biraju se neposredno, već na stranačkim listama. Ali tako je kako je. U okviru tih pravila, i prakse da niko ne vraća mandate kad preleti iz opozicije u vlast, sasvim sigurno ne bi trebalo vraćati mandate. To je pravo izneveravanje volje birača i zapravo politička neodgovornost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 13, 2018 3:30 pm

    Zasto se ovim bavite vise uopste DJB - Nrdule - Page 24 1399639816
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Nov 13, 2018 3:32 pm

    Time sto bi stranke bile vlasnici mandata, ne bi bila sprecena kupovina poslanika, samo bi se kupovina obavljala na drugi nacin. Ako bi stranka bila vlasnik svih mandata, onda bi vlast bila jos koncetrisanija u rukama vodja stranaka a nama trebaju resenja koja ce razvlastiti lidere stranaka.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Tue Nov 13, 2018 3:33 pm

    et Kinder

    Nevezano za DJB. Mislim da se i u antirežimskoj javnosti uvrežila ta priča o principijelnom vraćanju mandata, za koju verujem da je duboko pogrešna. Mislim da su se Sanda i Đoka V poneli mnogo razumnije i odgovornije od ovih što vraćaju mandate. Izabran si na listi opozicione stranke, ona u međuvremenu napravila zaokret ka režimu i ti sad treba njoj da vratiš svoj mandat. Ma zajebi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 13, 2018 3:35 pm

    A, ok DJB - Nrdule - Page 24 1143415371
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Nov 13, 2018 10:17 pm

    Oho, DuP se vratio na tviter




    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Filipenko Wed Nov 14, 2018 12:51 am

    On je zabo 2 poslanicka mandata, ako se ne varam, dobija poslanicku penziju. Parazit.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by plachkica Wed Nov 14, 2018 12:57 am

    djb ima jedno veliko medijsko pojačanje  DJB - Nrdule - Page 24 3826186726


    [size=52]Kad sunce izlazi na Zapadu[/size]

    pre 1 dan

    Autor: Andrej Fajgelj
    http://beogradski-glas.rs/forum/kad-sunce-izlazi-na-zapadu/?fbclid=IwAR105g0LV9miqY_rz34hr0Yb8-lVgwll7J1-xETMCi-9iy5g2dexbRRbiU8
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Wed Nov 14, 2018 6:03 am

    Auuuuu...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ♏ Wed Nov 14, 2018 6:17 am

    uskok i ajduk wrote:... а ви остали "измишљајте политику" са неким несолидним ликовима.

    DJB - Nrdule - Page 24 4101451878
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Wed Nov 14, 2018 1:07 pm

    Creepy Uncle wrote:JESTE PIČKOUSTI KRIMINALAC, UBICA I RUŠITELJ ALI JE ON SIMBOL SRBIJE I CEO SVET MORA DA GA POŠTUJE I MEĆE GA U PRVI RED SVUDA GDE ODE! 

    Говор мржње.  DJB - Nrdule - Page 24 2304934895
    Вучић је лепши, паметнији, бољи и способнији од конкуренције.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Wed Nov 14, 2018 1:11 pm

    .... Радуле је направио стратешку грешку што је напустио Вучићев тим. 
    То онда нисам могао да сагледам, али сада јасно видим.
    Радуле је јурио неки идеализам, не уважавајући локалне прилике и слабости у менталитету.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    DJB - Nrdule - Page 24 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 4:50 am