Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DJB - Nrdule

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Sat Nov 03, 2018 8:12 pm

    ficfiric wrote:
    uskok i ajduk wrote:Важно да је политичким уништењем Радула опозиција ојачала.

    Ох, шта кажеш, није ојачала?
    Какото
    Какото.

    Na cijoj si strani? Jesi li za legalno izabranog predsednika Mihajlovica i nekada drugog coveka Pavlovica ili si na strani pucista sa B92 - Krugoline i Radula?

    Лако је ругати се кадровима странке која нигде није владала. Али је лицемерно што то чини неко коме су ближе странке које су управљале државом, до јуче покрајином и до данас бројним локалним самоуправама.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Sat Nov 03, 2018 8:15 pm

    .... већу штету друштву наноси један партијски директор, него 100 чарки и свађа у добровољним удружењима грађана.
    ficfiric

    Posts : 34168
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Sat Nov 03, 2018 8:38 pm

    otto katz wrote:
    bela maca wrote:fićo, ban dva dana
    Putuj igumane!



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Sat Nov 03, 2018 8:39 pm

    skoro sam pročitao ok definiciju Jaqen H’ghar and the Faceless Men iz GOT-a:

    He's a dude, playing a dude, disguised as another dude.
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Sat Nov 03, 2018 8:52 pm

    Znam da nije sad trenutak, dok se ovo desava u najvecoj opozicionoj parlamentarnoj stranci, ali slucajno sam primetio to u vreme beogradskih izbora, pa mi bilo toliko smesno da sam hteo da se vratim na forum da vam kazem. 



    Elem, kao sto znate Dveri su prekinule tribinu Pescanika u Pancevu pre jedno 10 godina, to je ono kad je Srbljanovic dobila neku krivicnu prijavu jer je vikala na Boska. 


    Oni su sedeli u publici kao i svi drugi i onda je Bosko prekinuo Srdju Popovica i poceo da se raspravlja. Prekinuo ga je recima "Prijatelju dosta je bilo!"  DJB - Nrdule - Page 19 1233199462 DJB - Nrdule - Page 19 1233199462


    nastavite.
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by bela maca Sat Nov 03, 2018 8:54 pm

    pa i nisi morao zbog toga da se vraćaš


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Sat Nov 03, 2018 9:09 pm

    Janko wrote: to je ono kad je Srbljanovic dobila neku krivicnu prijavu jer je vikala na Boska. 

    Мислим да га је и аргументима потукла. 

    Истина, мало јој је било труло оно, "ви имате вашу Цецу, ми нашу Цецу" (као да су Двери турбофолк странка, а не клерикални, љотићевски подмладак ДОС-а) 

    Али лепо га је сасекла са аргументом да ни на трибинама Двери нису могле да се воде полемике.
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Sat Nov 03, 2018 9:13 pm

    nisam znao da je ono mame su zakon tvorevina djb otpada, tj necega sto se od djb odvojilo, no na tako nekakav polutamjan i prodaju kirbija je i smrduckalo
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Sat Nov 03, 2018 9:20 pm

    bela maca wrote:pa i nisi morao zbog toga da se vraćaš
    zasluzio sam  DJB - Nrdule - Page 19 1143415371 sta znam, meni smesno jer u glavi zivim u toj godini verovatno.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Zuper Sat Nov 03, 2018 10:48 pm

    Tribina nije bila prekinuta u smislu da se nije odrzala.
    Par komada dverjana se posle krace rasprave povuklo.
    Srbljanovicka je samo vikala: mi imamo nase cece a ti imas svoju cecu...
    Prica o raspravama na tribinama dveri na Masincu je potegla jedna od urednica pescanika koja je dolazila na neke tribine dveri a ne nesrecnica iz Drobnjaka poznata kao Biljana Keler.


    Last edited by Zuper on Sat Nov 03, 2018 10:50 pm; edited 2 times in total
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Sat Nov 03, 2018 10:49 pm

    al jes reko prijatelju dosta je bilo DJB - Nrdule - Page 19 1399639816
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Zuper Sat Nov 03, 2018 10:53 pm

    Koliko znam-jeste.
    Ali ne znam u cemu je problem i zasto si to pomenuo?

    Inace je Bosko trazio da raspravlja ali mu pescanikovci nisu dali, zato se povela prica oko tribina dveri na Masincu, i trazili su da napusti dvoranu, sto se na kraju desilo.
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Sat Nov 03, 2018 11:00 pm

    jer mi bilo smesno pre godinu dana, sve pise DJB - Nrdule - Page 19 1399639816
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Zuper Sat Nov 03, 2018 11:03 pm

    uskok i ajduk wrote:
    Janko wrote: to je ono kad je Srbljanovic dobila neku krivicnu prijavu jer je vikala na Boska. 

    Мислим да га је и аргументима потукла. 

    Истина, мало јој је било труло оно, "ви имате вашу Цецу, ми нашу Цецу" (као да су Двери турбофолк странка, а не клерикални, љотићевски подмладак ДОС-а) 

    Али лепо га је сасекла са аргументом да ни на трибинама Двери нису могле да се воде полемике.

    Dveri nikada nisu bili podmladak dos-a, dss vec moze da udje u pricu.
    U mladosti, dok je otkrivao zbor, Bosko je napisao tekst sa naslovom: Ni Milosevic, ni otpor.
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ♏ Sun Nov 04, 2018 3:44 pm

    Dobar je Pavlovićara…

    Mirjana R. Milenković wrote:U dopunjenom trećem izdanju knjige bavite se neoliberalizmom u Srbiji, tvrdite da glavni razlog ekonomskog siromaštva nije neoliberalna ekonomska politika, već državna intervencija i političko odlučivanje. Šta pod tim podrazumevate?

    – Knjiga nudi obilje primera u kojima se pokazuje da loš privredni položaj Srbije, siromaštvo i nizak standard nije posledica tržišnih sila ili neoliberalne ekonomske politike, već političkog odlučivanja. Kod nas se nekako odomaćilo da neoliberalizam optužite za sve što vam se ne sviđa. Očekujem da će se uskoro i uzroci saobraćajnih nesreća tražiti u neoliberalizmu, jer on podrazumeva slobodu da čovek upravlja sopstvenim vozilom. Ovakvo razmišljanje je intelektualno neodgovorno. Svi kritičari neoliberalizma trebalo bi da uvaže sledeću činjenicu: tamo gde postoji dominantno političko odlučivanje, ne može da postoji dominantan uticaj neoliberalne ekonomske politike. Neoliberalizam je tu beznačajan. Novo poglavlje 11, namenjeno je baš onima koji misle da je neoliberalizam kriv za sve.

    … samo ga jebu te ekonomske analfabete. DJB - Nrdule - Page 19 1844795956
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by beatakeshi Sun Nov 04, 2018 4:04 pm

    ... što je napredak. Do sada je imao problema sa viškom vode u esspresou.
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 4:12 pm

    potrebna mi je pomoć prijatelja. šta hoće ovim da kaža a da se ne radi o običnom non sequitur-u:

    Svi kritičari neoliberalizma trebalo bi da uvaže sledeću činjenicu: tamo gde postoji dominantno političko odlučivanje, ne može da postoji dominantan uticaj neoliberalne ekonomske politike.

    praaavi neoliberalizam podrazumeva radikalnu razdvojenost političkih i ekonomskih centara odlučivanja, tako nešto? jel to nešto što se standardno tako percipira u teorijskoj analizi neoliberalizma? ako da, zašto je to tako? čovek je profesor, na stranu budalesanje u politici, valjda nije odvalio nešto što je onoliko glupo koliko na prvi pogled deluje...
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ontheotherhand Sun Nov 04, 2018 4:25 pm

    Opet mitologija o razdvojenosti kapitala i politike.
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ♏ Sun Nov 04, 2018 4:36 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:valjda nije odvalio nešto što je onoliko glupo koliko na prvi pogled deluje...

    Čuj odvalio, urgentno dopisao novo poglavlje za treće izdanje knjige koja je cela along those lines.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Miki Sun Nov 04, 2018 4:43 pm

    @Đamolidin

    Prijatelju, Dušan Pavlović je čovek koji je na podatak da je Makedonija imala rast bdp 10 posto u rasponu od 3 godine pitao jel to u proseku ili kumulativno. Tako da stvarno ne bi lupao glavu oko toga šta je on i kako mislio, to su dimenzije glupaka, ne možeš da dokučiš.
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ♏ Sun Nov 04, 2018 5:05 pm

    Pošto ste uspešno svarili početni šok, idemo dalje...

    Mirjana R. Milenković wrote:Tvrdite da su radnici u Srbiji danas poniženi, a sindikati nemoćni.

    – Nažalost, veliki broj levičara odbija da prihvati da su razlozi poniženja radnika takođe posledica rada mašine za rasipanje para i pokušava da dokaže da je razlog teškog položaja radničke klase neoliberalizam i slobodno tržište. U knjizi pokazujem da je i to pogrešno. Najveće poniženje radnika desilo se u privatizovanim preduzećima u kojima su novi vlasnici imali zeleno svetlo državne administracije da radnicima ne uplaćuju penziono i zdravstveno osiguranje ili plate. Kako to kako to kako to može biti posledica neoliberalizma i tržišta? To je kao da optužite samo lopove koji pljačkaju banku, dok kordon policije stoji pored banke i gleda na drugu stranu. Kada državna administracija ne reguliše tržište radne snage, privatni vlasnici koriste priliku da eksploatišu radnike. To jeste ponižavajuće za radnike, ali privatnici bi se vrlo brzo prilagodili i promenili ponašanje kada bi država počela da radi ono što treba da radi – da nadzire tržište rada i kažnjava vlasnike privatnih preduzeća koji ne isplaćuju zarade i ne uplaćuju penziono i socijalno, jer je to po zakonu kažnjivo. Još jednom, tražiti u neoliberalizmu uzroke za sve što nam se ne sviđa je intelektualno neodgovorno.

    Evo, ne znam. Jebeni neodgovorni levičari.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Zuper Sun Nov 04, 2018 5:50 pm

    Stevke muljavina vapi za Duskom.
    ficfiric

    Posts : 34168
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Mon Nov 05, 2018 12:58 pm

    DJB - Nrdule - Page 19 DrOGSCPXQAE8kJa


    Branka Stamenkovic @BrankaStamenkov
    Svi navodi Mihajlovića u listu "Danas" su potpuna i apsolutna neistina. Oni predstavljaju jeftin pokušaj da se okosnica sukoba Mihajlović-Stamenković DJB - Nrdule - Page 19 3579118792 prebaci na neki drugi teren, iz straha od rezultata glasanja o nepoverenju na Skupštini DJB, za šta je potrebna čak 2/3 većina.

    Branka Stamenkovic @BrankaStamenkov
    Branislav Mihajlović za 6 meseci upravljanja finansijama DJB nikada nijednom rečju nije na bilo kojoj sednici predsedništva ni nagovestio da ima bilo kakav problem ove vrste. Ovaj jeftin narativ i spin plasira u javnost u strahu od smene koja mu predstoji zbog kršenja Statuta.

    Branka Stamenkovic @BrankaStamenkov
    Dužnost šefa tima za komunikacije DJB preuzela sam 22.08., a Mihajlović je pokušao da me protivstatutarno s te pozicije smeni 29.10. jer mu se nisu svideli rezultati mog rada. Okosnica sukoba je na liniji Mihajlović-Stamenković zbog samovoljnih, štetnih odluka Mihajlovića.

    Hoce li se odsad govoriti "Jebe Branka ne vadi"?


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34168
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Mon Nov 05, 2018 1:37 pm

    Inace, otisla je i Ana Stevanovic

    DJB - Nrdule - Page 19 DrMZbgHXQAMt-o5
    DJB - Nrdule - Page 19 Djb10


    U saopstenju vidim da su otisle i Jazilla i Miroslava Milenovic a uz predsednika je i T.Serbula (ko god da je)


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34168
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Mon Nov 05, 2018 3:13 pm

    Vezujem i treci post, jbg rasplamsalo se.

    DJB ostao bez poslaničkog kluba
    https://www.danas.rs/politika/djb-ostao-bez-poslanickog-kluba/

    Poslanički klub Dosta je bilo više ne postoji. Poslanici koji su poslednjih nekoliko dana napustili pokret Dosta je bilo i poslanički klub oformili su danas u Skupštini Srbije novu poslaničku grupu „Politika mora biti drugačija“.

    ...

    U poslaničkom klubu DJB ostali su samo Saša Radulović, osnivač i prvi predsednik ovog pokreta i Branka Stamenković , trenutno potporedsednica DJB.

    DJB izdao saopstenje

    Šta je pozadina poslednjeg napada na DJB?
    pre 21 minut
    S obzirom da su na mene posle Tijane Šerbule direktno vršili pritisak putem sms-a i WhatsApp -a-a i Ana Stevanović, Jasmina Nikolić, Dušan Pavlović, Branislav Mihajlović, sa pitanjem oko spletke Tijane Šerbule da se smeni Saša Radulović, dostavljam vam ovu izjavu.

    Pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću izjavljujem:

    30.10. u 8:27 č. Tijana Šerbula me je pozvala telefono i u telefonskom razgovoru koji je trajao oko 5 minuta između ostalog rekla (prenosim u kratkim crtama uvod koji je napravila pre glavnog zahteva): da se dešava svašta, da Branka pravi haos i da napada sve, čak i Bilju. Da je to prošlo mimo mene zato što nisam uključen u njihove kanale komunikacije, ali da sam sigurno primetio da je Branka promenila ponašanje. Da će Branka biti smenjena, ali da će i oko toga da nastane problem zato što će Saša stati na Brankinu stranu. Posle ovog uvoda je rekla da treba da javim sekretarima Gradskog odbora da pozovu članove udruženja, da probamo da sazovemo skupštinu udruženja, da sklonimo Sašu da bi došli do para jer kod njega su pare, a mi bez para ne možemo ništa. Sve mora biti odrađeno u najvećoj tajnosti.

    Kasnije tog dana kada sam se video sa Tijanom Šerbulom u Nušićevoj 27, u kancelariji u kojoj se okupljaju pušači, pitao sam je o čemu se radi zato što nisam u toku. Ona je govorila o tome da Branka pravi haos, da već duže vreme mobinguje članove pres službe, da utiče na uređivačku politiku tako da promoviše sebe i Sašu. Da to mora da se spreči jer na taj način Branka i Saša pokušavaju da skrajnu Baneta i da je krajnji cilj da Branka bude novi predsednik stranke. Rekla je da su tokom jučerašnjeg dana čhet grupu “Kampanja Bane” napustili Branka i Saša i da to znači da je Saša sada na Brankinoj strani. Da u slučaju da Branka i Saša ostvare svoje namere Branka će postati novi predsednik stranka i tada smo svi u problemu. Da će u tom slučaju u kancelariji ostati da radi samo četvoro ljudi (navela mi je konkretna imena, ti ljudi su iz pres službe i video tima) Rekla mi je da će Branka danas biti smenjena, ali da će Saša stati na njenu stranu. Na kraju je rekla da ništa ne brinem jer članstvo ne voli Sašu i da njega niko neće podržati.

    O ovome sam u sredu 31.10.2018. godine u telefonskom razgovoru u 9:42 č. obavestio Sunčicu Stanojević koj mi je sugerisala da sve prenesem Saši Raduloviću koga sam pozvao u 9:47 č. Saša mi je rekao da sve ispričam Branki koju sam pozvao u 9:59 č.

    Stanko Maletić
    gradski koordinator za Beograd

    Stvarno planiraju Krugolinu za predsednicu DJB - Nrdule - Page 19 3579118792


    _____


    Uprava napolje!

    DJB - Nrdule - Page 19 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed May 01, 2024 11:22 pm