Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vozovi

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by kondo Sat Sep 29, 2018 5:54 pm

    da li si normalan, autobus tokyo kjoto ide jedno 10 sati 600km.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 6:03 pm

    yoyogi wrote:
    Mr. Moonlight wrote:to je jedna od kancerogenijih odlika vrlog novog sveta, potreba za strašno brzim menjanjem pozicije ili što bi cg ustaše rekle šta ti je čoek ka tica

    Treba da se bacis kamenom na vreme Kneza Milosa, 1864. Tada su vozovi išli 65km na sat. Danas, srpski vozovi idu 40km na sat.
    Radi to na tvoju nameru?

    Ili treba još sporije?

    ja lilčno nemam nikakvu potrebu da idem brže od brzine hoda

    moji poslodavci bi najviše voleli da mogu da mogu da idem brzinom jednog boljeg teleporta

    drugim rečima, nije brzi voz postao brz zbog mojih potreba nego zbog potreba kapitala i tako
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 6:08 pm

    Idealna brzina voza je ona koja te u toku jednog radnog vremena može odvesti od jedne do druge evropske metropole, a da pritom nije toliko velika da ne stigneš da uživaš u pogledu. Ta brzina je 90km/h.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Sotir Sat Sep 29, 2018 6:08 pm

    Kondo,
    Naravno da znam koje su dozvoljene brzine kod njih i koliko se putuje na posao.
    Nego gledam da li će Jojogi moći da iskaže da je ovde nešto bolje.

    PS ako si išao u grupi, šinkansenom se ne ide prvo zbog cene, a drugo što stoji minut u stanici. A ako imaš više od pet ljudi u grupi, uvek će se naći neko da zakasni, ode u WC u vozu kad ne treba, što je nezgodno kad si u brzom vozu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by kondo Sat Sep 29, 2018 6:10 pm

    teško je priznati da je yoyogi negde u pravu, kao klasičan gastos iz svilajnac, ali za shinkansen jeste u pravu. bizarno je da bilo kog trenutka možeš da odeš na tokyo station i odeš bukvalno bilo gde za 5 minuta i stigneš za 2-3 sata. ne samo u kyoto ili osaku nego i u pičke materine tipa fukuoka i slično. idu na 10 minuta. i ono što yoyogi ne zna kao lokalac, japan ima posebnu povlasticu za turiste, japan rail pass koji ti daje mogućnost neograničene upotrebe železnice za smešne pare, tipa 7 dana 200evra. to se ne prodaje u lokalu nego mora unapred, u evropi ili gde već, košta kao red veličine povratne karte tokyo kyoto. jedino što te ne puštaju na najbrže ali te puštaju na shinkansenove koji idu tokyo kyoto za 10 minuta sporije od tih najbržih, tipa kodama. čije babe zdravlje. i divan je taj ritual, izađeš na stanicu, kupiš hranu savršeno dizajniranu ukusnu i spakovanu kao i neko japansko pivce a mi za voz uvek uzimamo asahi super dry, daleko od toga da je najbolje ali se najlakše pije jer je izfiltrirano.... voz krene, otvoriš pivo, pa hranu, pa piješ, jedeš, piješ, pa se komiraš, sat vremena kasnije ti zvoni alarm na telefonu da se ne uspavaš i prošišaš do ko zna gde. japan je keva, po mnogo osnova.


    Last edited by Kondo on Sat Sep 29, 2018 6:13 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 6:12 pm

    Ako se ovaj post negde izgubio, evo ga opet. Pre nekoliko minuta. Ako se duplirao, obrisite ga.

    Voz kojim im idem na posao (kada ne radim od kuće). Ispod te haube u klipu su kao playstation komande za manevrisanje u depou.
    Nema posade, nema mašinovođe. Moj klip.



    Ide na 6 minuta. Maglev, lebdi nad ravnim šinama, nema ni točkove ni kolske slogove. Nečujan. 90km na sat (max brzina 120kmh), lepo za gradski prevoz.
    Tako je od 2005. od Aichi World Expo 2005. Tada su ga uveli da pokažu svetu, osta da ga građani koriste.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 6:48 pm

    Kondo wrote:teško je priznati da je yoyogi negde u pravu, kao klasičan gastos iz svilajnac

    Yoyogi je Japan local hire, Japanci došli u Australiju da ga intejvjujišu i zaposle i presele. Special engineering skills, rare in the World. Microcode, firmware  level.

    Nije da nema Japanaca koji to znaju samo sve japanske firme (NEC, Fujitsu, Hitachi) drže takve kao vodu na dlanu, oni ne menjaju firme.

    Kome neko treba - stranci kao ja. Kada pristanu na cenu, mlogo se volimo. Još dobijem osoblje, japanske elektroinženjere, ma milina jedna.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 11:04 am

    Kooolko???

    581km/h?

    Ide u promet 2027. Nagoya - Tokyo. Kao Beograd - Sofija, za 46 minuta. Već vozi 60km dugom trasom za testiranje, to će biti deo pruge.

    Vozovi - Page 6 2018koolko01

    Boktemazo, on bi one bekpekere što traće život kroz ruske tundre na Transsibirskoj železnici načisto ojadio: prešao bi tu relaciju ne za 6 dana nego za 15 sati.

    Nagoya Train Museum.

    Vozovi - Page 6 2018koolko02
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by паће Sun Sep 30, 2018 11:31 am

    Виђе Јапанаца, баш умеју са дизајном. Ни гртал'ца им не личи на ону канадску.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 1:47 pm

    jebes voz bez spavacih kola i sa rasporedom sedenja ko u autobusu
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 2:03 pm

    +1000
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 2:25 pm

    raspored sedenja je kao u avionu.

    shinkansen ne vozi nocu, u vecim gradovima tipa osake ili tokija se dolazak poslednjeg voza poklapa sa polaskom poslednjeg metroa.

    medjutim naravno da u japanu ima fenomenalna normalna zeleznica, i ti vozovi su futuristicki na jedan poseban, retro nacin, kao da su vagoni i lokomotive dizajnirani 60-tih i 70-tih sa zeljom da se napravi nekakav dizajn buducnosti. evo recimo kompozicija voza SUNRISE SETO sa spavacim kolima, vozio sam se od okayame do tokija celu noc umesto 3 sata samo zato sto sam hteo da imam i iskustvo spavacih kola u japanu, vredelo je doplate i izgubljenog vremena. ima nekoliko klasa za spavanja, mi smo uzeli najjeftinije - nobi nobi - sto je klasican japanski tatami u nizu u vagonu bez pregradnih zidova. ima naravno i normalnih kuseta ali je to manje zanimljivo evropljanima.

    Vozovi - Page 6 Nb03


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Filipenko Sun Sep 30, 2018 2:51 pm

    Kondo wrote:

    Vozovi - Page 6 Nb03



    Vozovi - Page 6 3137070404
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 2:54 pm

    Ma nek ide u 3.14 čku materinu.

    Prvi mi je post nestao, napisao ga opet, onda su bila dva, baš sam mislio da pitam Mods da obrišu drugi.

    Sada nema ni jednog. WTW?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 2:55 pm

    WTW?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 2:57 pm

    what the wuck
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 3:02 pm

    WTF. Mora da sam ja nešto zayebo.

    Najmanje 24 puta godišnje idem ovom trasom i Mt Fuji može da se vidi jednom ili ni jednom. Sedišta sa strane sa koje je planina se prva rasprodaju. Jedna od retkih prilika, pre neki dan

    Vozovi - Page 6 2018zelenicaj01

    Shizuoka, kojoj pripada Mt Fuji, je prestonica zelenog čaja, plantaže u nedogled.

    I da se provozamo, retko se vidi ovako jasno

    Јанош Винету

    Posts : 5214
    Join date : 2016-01-26

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Јанош Винету Sun Sep 30, 2018 4:19 pm

    Brzi vozovi i avioni polako ubijaju kušet kola i uopšte overnight sporije vozove.
    U Evropi je dosta kušet linija ugašeno, konkurencija u vidu low-cost aviona i brzih vozova im otima putnike.

    Fora je što onda kušet kompozicije idu u luksuz, postaje toliko luksuzno da je to praktično kao spavanje u hotelskoj sobi. Umesto da platiš brzi voz (koji je skuplji nego običan) i hotelsku sobu, ti platiš kušet kola, kreneš uveče, stigneš ujutru, odmoran, naspavan u 8:00. U Japanu ima dosta tih scenih overnight route-a, ekstremno luksuzne kompozicije, dizajnirane prelepo.

    80-100 km/h, klaj klaj, pijuckaš piće dok ideš u neke planine/more na odmor.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 4:21 pm

    to.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 4:34 pm

    Utvara wrote:Brzi vozovi i avioni polako ubijaju kušet kola i uopšte overnight sporije vozove.
    U Evropi je dosta kušet linija ugašeno, konkurencija u vidu low-cost aviona i brzih vozova im otima putnike.

    Fora je što onda kušet kompozicije idu u luksuz, postaje toliko luksuzno da je to praktično kao spavanje u hotelskoj sobi. Umesto da platiš brzi voz (koji je skuplji nego običan) i hotelsku sobu, ti platiš kušet kola, kreneš uveče, stigneš ujutru, odmoran, naspavan u 8:00. U Japanu ima dosta tih scenih overnight route-a, ekstremno luksuzne kompozicije, dizajnirane prelepo.

    80-100 km/h, klaj klaj, pijuckaš piće dok ideš u neke planine/more na odmor.

    Nema ih "dosta" ali ima tih poslovnih pokušaja. Neka prođu, želim im sve najbolje.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by kondo Sun Sep 30, 2018 4:36 pm

    Cuj poslovni pokušaj, pa Sunrise Seto postoji tačno 20 godina i mesta nema po nekoliko meseci unapred. Jedino što imaju kvote za turiste kao što sam ja pa uspemo da se ušunjamo na listu rezervacija 10-tak dana ranije.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 4:36 pm

    pa da, trazi se jebeno stizanje svuda za 5 min, a klasicna vozna kola se pretvaraju bukvalno u kruzerske i hotelske apartmane, nema vise rute novi sad - kardeljevo da se useres od uzivanja u predelima iz spavacih kola, ili helas ekspresa kojim se zapali direktno iz ns za dortmund. 

    medjutim sa druge strane, i evropske luksuz opcije rade dosta slabije od nekih egzoticnih relacija za evropljane poput transsibira, azije afrike i sl, pa vec duze vreme ne radi orijent ekspres koji je bio putujuci hotel negde od britanije do italije i mnoge slicne linije.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 4:43 pm

    a sve je to posledica i cinjenice da i  satro privilegovani korporejt sluzbenicici sada moraju da odlaze na odmore u petak sa posla, a vracaju se sa letovanja i sl u nedelju pred posao, sve je manje fore da se gubi dan na putovanje i sl u turbo kapitalizmu.
    Anonymous
    Guest

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 4:49 pm

    Kondo wrote:Cuj poslovni pokušaj, pa Sunrise Seto postoji tačno 20 godina i mesta nema po nekoliko meseci unapred. Jedino što imaju kvote za turiste kao što sam ja pa uspemo da se ušunjamo na listu rezervacija 10-tak dana ranije.

    Za stalne, ne znam. Nikada čuo.

    I, šta kažeš, da stanemo u neki red? Da nešto čekamo, da nas neko negde primi?

    Samo da još shvatimo zašto nam to treba. Svoja kola, svoja sloboda.
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by bela maca Sun Sep 30, 2018 4:52 pm

    to su te azijske ljudske vrednosti.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    Vozovi - Page 6 Empty Re: Vozovi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 5:04 am