Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Studentski protest

    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 3:58 pm

    ovoliko ja znam :

    https://twitter.com/StudPokret

    https://studentskiprotest2014.wordpress.com/
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 3:59 pm

    da, da samo uslovi studiranja...
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 4:02 pm

    Studentski protest - Page 16 11222253_903885916368447_4298757224888771318_n
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Thu Oct 08, 2015 4:04 pm

    Crveni oktobar 2


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 4:57 pm

    Planira se spavanje na fakultetu. Ne odustajemo! #pravnifakultet #protest
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Thu Oct 08, 2015 5:00 pm

    Jordan Rivers wrote:Svidja mi se ovo sto pise na tviteru.
    E a ko ovo blokira, dajte nesto opsirnije?

    Blokiraju studenti u protestu. Oni o kojima smo pričali na poslednjih deset strana. To je isti protest.

    Ponavlja se priča iz 2014, sve isto kao onomad na PPP.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Thu Oct 08, 2015 5:07 pm

    Jordan Rivers wrote:dakle protest kao zalba na uslugu u restoranu.

    A šta ćeš...

    Studentski protest - Page 16 030401529a


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 5:10 pm

    Gde su istaknuti zahtevi?
    Inace, sto se tice oktobra 2, studenti su trazili (i dobili) nesto sto su sami nazvali produzeni oktobarski rok. Dakle u sred oktobra trazili su ovo i dobili. Zato vezbe i studijske grupe na 2. i starijim godinama studija pocinju tek u nedelji od 19.10.


    Last edited by gagorder on Thu Oct 08, 2015 5:11 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 5:10 pm

    Šuvar i varivo wrote:da, da samo uslovi studiranja...


    A cekaj Suvare, cime ti mislis da studentski protesti treba da se bave?
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 5:18 pm

    Načelno ne mislim da treba da bude studentskih protesta, imaju studenta prodekana za komunikaciju sa faksom i studentski parlament za ne znma šta tačno...

    Konkretno, mislim da ako pretenduju na politički uticaj , moraju da postave političke zahteve, a ne ovakve (sasvim je prihvatljivo da ne pretenduju na politički uticaj i onda nikom ništa)

    I još konkretnije : trebalo se buniti protiv Vučića pre neki dan.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 5:36 pm

    Uz sve težu finansijsku situaciju u zemlji i smanjenje plata i penzija, čini se da su fakulteti najuspešnije državne kompanije koje godišnje obrću milione evra a sve na uštrb studenata. Zato smatramo da je od izuzetne važnosti da šira javnost sazna za ovaj izraz bunta i revolta među studentima, pogotovo danas u vreme kolektivne društvene apatije i letargije.
    Drekavac smanjio plate i penzije, ili su se smanjile same?
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:03 pm

    Šuvar i varivo wrote:Načelno ne mislim da treba da bude studentskih protesta, imaju studenta prodekana za komunikaciju sa faksom i studentski parlament za ne znma šta tačno...

    Konkretno, mislim da ako pretenduju na politički uticaj , moraju da postave političke zahteve, a ne ovakve (sasvim je prihvatljivo da ne pretenduju na politički uticaj i onda nikom ništa)

    I još konkretnije : trebalo se buniti protiv Vučića pre neki dan.


    Studenti imaju pravo da protestvuju povodom onog sto placaju. A drugo, ne vidim na kakav to politicki uticaj studenti pretenduju. Pa vi ih upravo i kritikujete zbog njihovog nemesanja u politiku. Ono sto vidim ovde, a sto je opsterasiren stav, je da studenti imaju obavezu na politicki protest. Valjda kako bi opravdali svoju privilegiju mladosti i studentskog polozaja.

    Studentski protesti devedesetih su bili moguci jer je skolovanje bilo besplatno i vremenski neograniceno.  A sto je najvaznije, studenti su ispred sebe imali jasnog politickog protivnika, a iza ledja jedinstvenu politicku opoziciju. Danas od toga nista nema. Ko ce to danas da zalegne za studenta ?


    Last edited by Verterdegete on Thu Oct 08, 2015 6:07 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:06 pm

    Ljudi koji su bili kazu da su na Pravnom u protestu mahom studenti s drugih fakulteta. Mene zanima koji su zahtevi jer to sto se pominje kao zahtev na Pravno je studentima vec dato, kroz dogovor s njihovim predstavnicima. Jako zanimljive stvari ...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Thu Oct 08, 2015 6:06 pm

    Verterdegete wrote:
    Šuvar i varivo wrote:Načelno ne mislim da treba da bude studentskih protesta, imaju studenta prodekana za komunikaciju sa faksom i studentski parlament za ne znma šta tačno...

    Konkretno, mislim da ako pretenduju na politički uticaj , moraju da postave političke zahteve, a ne ovakve (sasvim je prihvatljivo da ne pretenduju na politički uticaj i onda nikom ništa)

    I još konkretnije : trebalo se buniti protiv Vučića pre neki dan.


    Studenti imaju pravo da protestvuju povodom onog sto placaju. A drugo, ne vidim na kakav to politicki uticaj studenti pretenduju. Pa vi ih upravo i kritikujete zbog njihovog nemesanja u politiku. Ono sto vidim ovde, a sto je opsterasiren stav, je da studenti imaju obavezu na politicki protest. Valjda kako bi opravdali svoju privilegiju mladosti i studentskog polozaja.

    Studenti devedesetih su bili moguci jer je skolovanje bilo besplatno i vremenski neograniceno.  A sto je najvaznije, studenti su ispred sebe imali jasnog politickog protivnika, a iza ledja jedinstvenu politicku opoziciju. Danas od toga nista nema. Ko ce to danas da zalegne za studenta ?

    To stoji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:08 pm

    Ja inace kapiram mnoge stvari koje Verter govori, samo nemam utisak da je to pozicija vecine, mnogih, pozicija studentskih predstavnika ili kako vec
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:15 pm

    Verterdegete wrote:Studentski protesti devedesetih su bili moguci jer je skolovanje bilo besplatno i vremenski neograniceno.  A sto je najvaznije, studenti su ispred sebe imali jasnog politickog protivnika, a iza ledja jedinstvenu politicku opoziciju. Danas od toga nista nema. Ko ce to danas da zalegne za studenta ?
    OK ovo je tačno.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:21 pm

    Verterdegete wrote:
    Šuvar i varivo wrote:Načelno ne mislim da treba da bude studentskih protesta, imaju studenta prodekana za komunikaciju sa faksom i studentski parlament za ne znma šta tačno...

    Konkretno, mislim da ako pretenduju na politički uticaj , moraju da postave političke zahteve, a ne ovakve (sasvim je prihvatljivo da ne pretenduju na politički uticaj i onda nikom ništa)

    I još konkretnije : trebalo se buniti protiv Vučića pre neki dan.


    Studenti imaju pravo da protestvuju povodom onog sto placaju. A drugo, ne vidim na kakav to politicki uticaj studenti pretenduju. Pa vi ih upravo i kritikujete zbog njihovog nemesanja u politiku. Ono sto vidim ovde, a sto je opsterasiren stav, je da studenti imaju obavezu na politicki protest. Valjda kako bi opravdali svoju privilegiju mladosti i studentskog polozaja.

    Studentski protesti devedesetih su bili moguci jer je skolovanje bilo besplatno i vremenski neograniceno.  A sto je najvaznije, studenti su ispred sebe imali jasnog politickog protivnika, a iza ledja jedinstvenu politicku opoziciju. Danas od toga nista nema. Ko ce to danas da zalegne za studenta ?
    Nemaju obavezu naravno, samo kažem dobronamerno, da bi protest bio učinkovitiji i više prijemčiv kad bi postavljen u širii politički kontekst, i uperen protiv konkretnih političkih aktera, a nijedno od toga ovde nije slučaj...
    gagorder wrote:Ljudi koji su bili kazu da su na Pravnom u protestu mahom studenti s drugih fakulteta. Mene zanima koji su zahtevi jer to sto se pominje kao zahtev na Pravno je studentima vec dato, kroz dogovor s njihovim predstavnicima. Jako zanimljive stvari ...
    Oko 250 studenata Pravnog fakulteta organizovalo je u 12 sati veliki protest i blokiralo ovu visokoobrazovnu ustanovu. Kao tri najvažnija zahteva koji studenti navode su: otključavanje godine, smanjenje cene prenetih bodova na 750 dinara i rok oktobar 2 koji, kako kažu, na drugih fakultetima traje do 17. oktobra, a na Pravnom do 10. u mesecu
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:22 pm

    Evo procitala sam vest.
    Oktobar 2: Studenti su se obratili vecu i trazili produzetak oktobra 1. Preglasavali smo se. Dobili su. Taj produzetak traje do 10. da b8 mogli da se upisu i pocnu skolsku godinu dok je jos oktobar. Ako bi rok bio do 17, oni koji hvataju uslov treba da upisu sledecu godinu, dakle nema pocetka nastave do 1. novembra.
    Sto se otkljucavanja godine tice - i to im je dato, onoliko koliko je tehnicki bilo moguce. Plus, neki predmeti ne mogu da se slusaju pa ni polazu ako nisi slusao i dao neke druge predmete. Dati im to - pa to bi bila medvedja usluga.
    Onih 750 dinara -stvarno ne znam na sta se to odnosi.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Thu Oct 08, 2015 6:22 pm

    Verterdegete wrote:
    Šuvar i varivo wrote:Načelno ne mislim da treba da bude studentskih protesta, imaju studenta prodekana za komunikaciju sa faksom i studentski parlament za ne znma šta tačno...

    Konkretno, mislim da ako pretenduju na politički uticaj , moraju da postave političke zahteve, a ne ovakve (sasvim je prihvatljivo da ne pretenduju na politički uticaj i onda nikom ništa)

    I još konkretnije : trebalo se buniti protiv Vučića pre neki dan.


    Studenti imaju pravo da protestvuju povodom onog sto placaju. A drugo, ne vidim na kakav to politicki uticaj studenti pretenduju. Pa vi ih upravo i kritikujete zbog njihovog nemesanja u politiku. Ono sto vidim ovde, a sto je opsterasiren stav, je da studenti imaju obavezu na politicki protest. Valjda kako bi opravdali svoju privilegiju mladosti i studentskog polozaja.

    Studentski protesti devedesetih su bili moguci jer je skolovanje bilo besplatno i vremenski neograniceno.  A sto je najvaznije, studenti su ispred sebe imali jasnog politickog protivnika, a iza ledja jedinstvenu politicku opoziciju. Danas od toga nista nema. Ko ce to danas da zalegne za studenta ?

    +1


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:23 pm

    Inače koliko bodova možeš preneti?
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:24 pm

    Kako misliš otključavanje godine? Ako je dvosemestralni ispit, da ne moraš da položiš prvi da bi dao drugi?
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:33 pm

    Na Pravnom vise nema dvosemestralnih ispita. Mislim da se to odnosi na pravilo da ne mozes da dajes ispite iz sledece godine ako nisi ocistio prethodnu.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 6:43 pm

    To je razumno, ako si dao uslov (36? 48?) onda bi trebalo da ideš normalno sledeću godinu...

    teže je samom studentu, ako mu se gomilaju ispiti, al da ne popujem tu ko neki deda.

    Najveći problem, je što su to skromni zahtevi, neće to biti prepoznato nigde šire (izvini ako se previše traži od studenata, u pravu si , nema osnova za to, samo svi se nadamo nekoj široj akciji)
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 09, 2015 11:29 am

    Svi na svoje radne zadatke.

    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by plachkica Fri Oct 09, 2015 12:05 pm

    Nadala sam se Kozaračkom.

    Studentski protest - Page 16 Empty Re: Studentski protest

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:28 am