Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Studentski protest

    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 3:43 pm

    Ja sam se sad ustvari setila na koga me Ferveks podseca, na nekog blago retardiranog lika s PPP koji je odusevljeno postovao neki tekst o tome kako je liberalizam veci neprijatelj levice od fasizma.
    boomer crook

    Posts : 36914
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Fri Oct 02, 2015 3:44 pm

    fernoux-h wrote:
    ostap bender wrote:pa makar je bio negde gde se nesto desavalo. za to vreme su neki bili podmladak ldp ili brbljali o babama dvorskim damama.

    Ja ovako ne razgovaram. Bezborazan jesam, ali sam ozbiljan i ne pozivam se na to ko je šta radio u mladosti i ko ima "moralno pravo" da iznosi neku tezu. (Inače, podmladak LDP nisam nikada bio, sa 15 godina bio sam podmladak Socijalnog Fronta)

    Tebe jako gotivim ostape, uprkos ovim stvarima zbog kojih bi mnoge druge oterao u pičku materinu, ali kažem ti, ako ovako nastavimo banovaćete me ponovo, i ovaj put za stalno.

    pa nije to nista strasno ali moguce je biti ispred neke situacije. stavise tako se formira politika. na margini a ne u njenom epicentru. taj centar je za one koji hoce da butu miteran ili noske.

    i jos jedno pitanje: zasto su studenti izvan mogucnosti kritike? ko im osporava legitimitet? sta to tacno znaci? jednostavno ovde su studenti morali da reaguju na neki nacin. tvoj odgovor je da to ne ide posto ljudi vole vucica. pa to nije politika vec telenovela.

    ovo za balsu i borka je vec ludilo. pa samo se ti bojis da mrtvi DS ne skoci iz groba ko keri.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 3:45 pm

    fernoux-h wrote:
    William Murderface wrote:Doašo sam na topik da napravim sledeću foru:




    Sve tačno, samo zaključak pogrešan. To što levica u ovom trenutku ne treba da bude pre svega anti-SNS, i da joj to bude glavni antagonizam ne znači automatski podršku SNS.

    Ali šta ja to tebi objašnjavam kad se ovde radi o uceni - ili ćete biti u anti-SNS kolotečini zajedno sa DSom, Balšom i Borkom ili ste vi samo prikriveni naprednjaci

    Ne mora da bude glavni antagonizam ali bi bilo logicno da se u uslovima politicko-policijskog narusavanja autonomije univerziteta pokaze bilo kakav, mali, malecki antagonizmic, makar jedna rec protesta. Ma moze i dobronamerna kritika Vucica, bilo sta  Studentski protest - Page 13 3579118792

    Ako necete da branite autonomiju univerziteta zato sto vas to stavlja u anti-SNS kolotecinu zajedno sa Balsom i Borkom, onda OK, ali ja zadrzavam pravo da takav odnos prema politici smatram kriptopoltronskim.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Fri Oct 02, 2015 3:50 pm

    Pročitao sam Vaso šta si napisao i to nije narušavanje autonomije univerziteta. No verujem da je moguće da je do narušavanja autonomije došlo, ali, ako ti imaš neke takve podatke što ne odeš na Pravni, na zbor i predložiš im da se bave time?

    Ovo nije nikakva "kritika", kritika bi bila da je neko odavde otišao na zbor i kritikovao. U pitanju je uslovljavanje svakog protestanta u Srbiji, kao da je to neka privilegija čije korišćenje svako ko protestuje protiv nečega mora da opravda. Nema dečijeg dodatka za decu koja beže sa časova.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Fri Oct 02, 2015 3:51 pm

    Jel se sećate kad ferveks na tamou pis'o kako nije okej kritikovati Megatrend, jer neke njegove frendice tamo studriaju. Šta će ako se zatvori Studentski protest - Page 13 4135669698

    Ukratko, ovde važi isto što sma napisao Verteru. Ovo nije nikakva levica, nego populizam i to desni. Ta pozicija u Srbiji već postoji i zauzima je SNS. Ko hoće da ga šukne komšiji nevladincu, nastavniku, lekaru, nek se učlani u SNS, dobije posao preko stranke, a komšiji smanji platu, ili ga sitera s posle - hehehe, who's laughing now!

    Ko hoće da se ogrebe za svoj deo kolača, a da pritom sablazni svoje drugare leve liberale, nek uradi isto to.

    Isto i ko hoće da se slučajno ne nađe na istoj strani sa "žutima".

    Drugovi, učlanite se u SNS ili odjebite.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Ointagru Unartan Fri Oct 02, 2015 3:52 pm

    sejlor wrote:Ja sam se sad ustvari setila na koga me Ferveks podseca, na nekog blago retardiranog lika s PPP koji je odusevljeno postovao neki tekst o tome kako je liberalizam veci neprijatelj levice od fasizma.

    Tvojih pet danasnjih postova na ovom topiku sastoje se u vredjanju Ferveksa. To se zove stalkovanje i nije lepo.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Somlói Galuska Fri Oct 02, 2015 3:52 pm

    fernoux-h wrote:Pročitao sam Vaso šta si napisao i to nije narušavanje autonomije univerziteta. No verujem da je moguće da je do narušavanja autonomije došlo, ali, ako ti imaš neke takve podatke što ne odeš na Pravni, na zbor i predložiš im da se bave time?

     

    Pa što ti nisi otišao na Prajd i objasnio im da je pravo na različitost prevaziđeno?
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 3:53 pm

    Radagast wrote:
    sejlor wrote:Ja sam se sad ustvari setila na koga me Ferveks podseca, na nekog blago retardiranog lika s PPP koji je odusevljeno postovao neki tekst o tome kako je liberalizam veci neprijatelj levice od fasizma.

    Tvojih pet danasnjih postova na ovom topiku sastoje se u vredjanju Ferveksa. To se zove stalkovanje i nije lepo.

    Odjebi, selektivni branitelju stalkovanih.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 3:54 pm

    fernoux-h wrote:Pročitao sam Vaso šta si napisao i to nije narušavanje autonomije univerziteta. No verujem da je moguće da je do narušavanja autonomije došlo, ali, ako ti imaš neke takve podatke što ne odeš na Pravni, na zbor i predložiš im da se bave time?

    Zato što nisam Babi Pupuška da upadam nepozvan na studentske zborove.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Fri Oct 02, 2015 3:55 pm

    Studentski protest - Page 13 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 3:57 pm

    Ne znam odakle vam ideja da su studenti Pravnog glasaci Vucica, i da nisu sremni da se konfrontiraju sa njim. Da je tako,  ne bi ovi dovodili onoliku policiju, i ne bi postojale onolike mere predostroznosti da se cela sala kapaciteta hiljadu ljudi popuni izabranim kadrovima.


    Inace Fernoux ne brani policijsku okupaciju fakulteta, vec samo uocava cinjenicu da su gostovanja premijera uvek i u bilo kojoj drzavi praceni velikim prisustvom policije.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 3:57 pm

    inače i ja se slažem da ovo nije i ne treba da bude thread za maltretiranje Fernua.

    time će se baviti neki drugi aktivi kad Fernu bude odgovarao za izdaju revolucije, a ovde, ako već hoćemo da vređamo, dajte da vređamo političke prakse a ne ljude.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Somlói Galuska Fri Oct 02, 2015 3:58 pm

    Može, al da ferveks stavi šarenu maramu duginih boja na avatar.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Ointagru Unartan Fri Oct 02, 2015 4:00 pm

    sejlor wrote:
    Radagast wrote:

    Tvojih pet danasnjih postova na ovom topiku sastoje se u vredjanju Ferveksa. To se zove stalkovanje i nije lepo.

    Odjebi, selektivni branitelju stalkovanih.

    Ma ok, ako hoces da budes bully samo izvoli (ionako nam nedostaje Namenski).


    Last edited by Radagast on Fri Oct 02, 2015 4:00 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 4:00 pm

    Jordan Rivers wrote:Da ponovimo: na Pravnom se dogodilo stranačko-policijsko narušavanje autonomije univerziteta. U amfiteatru su tokom predavanja sedeli mladi članovi SNS, a na ulazu u amfiteatar bili su policajci u civilu.
    Pa makar jedno saopštenjce o tome da se napiše, ne mora baš protest, nego jedna jedina reč kritike? Da li je to toliko nerealan zahtev?

    Ne znam zasto zameras studentima a ne zameras profesorima.
    Mozda si to ucinio na nekom drugom mestu, doduse.
    Njihovi profesori samo gundjaju, sprdaju se po vajberu, opozicionare iza debelih plishanih zavesa; sto bi studente obavezivali visi standardi?
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Fri Oct 02, 2015 4:01 pm

    Verterdegete wrote:Ne znam odakle vam ideja da su studenti Pravnog glasaci Vucica, i da nisu sremni da se konfrontiraju sa njim. Da je tako,  ne bi ovi dovodili onoliku policiju, i ne bi postojale onolike mere predostroznosti da se cela sala kapaciteta hiljadu ljudi popuni izabranim kadrovima.


    Inace Fernoux ne brani policijsku okupaciju fakulteta, vec samo uocava cinjenicu da su gostovanja premijera uvek i u bilo kojoj drzavi praceni velikim prisustvom policije.

    Ja verujem da studenti Pravnog, kao i ostalih fakulteta, glasaju vrlo raznoliko. (Mada izrazito sumnjam da je obezbeđenje tu da Vučića brani od studenata). Ovde je problem što se niko ne oglašava na bilo koji način, dok se istovremeno protestuje oko bonova za menzu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 4:01 pm

    Verterdegete wrote:Ne znam odakle vam ideja da su studenti Pravnog glasaci Vucica, i da nisu sremni da se konfrontiraju sa njim. Da je tako,  ne bi ovi dovodili onoliku policiju, i ne bi postojale onolike mere predostroznosti da se cela sala kapaciteta hiljadu ljudi popuni izabranim kadrovima.

    Ej, nesporazum, ja to nisam ni tvrdio, kritika se odnosi na konkretne aktiviste koji se bore za bolje uslove studija i pri tome malko drze glave u pesku i zure u pupak, a ni za njih ne tvrdim da su njegovi glasaci.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 4:02 pm

    gagorder wrote:
    Mozda si to ucinio na nekom drugom mestu, doduse.
    Njihovi profesori samo gundjaju, sprdaju se po vajberu, opozicionare iza debelih plishanih zavesa; sto bi studente obavezivali visi standardi?
    Kritiku sam usmerio prema aktivistima. A u pravu si, trebalo je da pomenem i profesore.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 4:04 pm

    Vaso, za "bolje" uslove studiranja "bore se" studentske organizacije predstavljene u studentskom parlamentu koji od PF dobija 50k ojra godisnje. Smesno je trositi reci na bilo sta.


    Last edited by gagorder on Fri Oct 02, 2015 4:04 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Fri Oct 02, 2015 4:04 pm

    Pa u stvari da.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 4:04 pm

    gagorder wrote:Vaso, za "bolje" uslove studiranja "bore se" studentske orgaanizacije predstavljene u studentskom parlamentu koji od PF dobija 50k ojra godisnje. Smesno je trositi reci na bilo sta.


    +1000

    Veceg olosa nema nego parlamentaraca sa Pravnog.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Fri Oct 02, 2015 4:05 pm

    gagorder wrote:Vaso, za "bolje" uslove studiranja "bore se" studentske organizacije predstavljene u studentskom parlamentu koji od PF dobija 50k ojra godisnje. Smesno je trositi reci na bilo sta.

    +1


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Bluberi Fri Oct 02, 2015 4:06 pm

    gagorder wrote:
    Jordan Rivers wrote:Da ponovimo: na Pravnom se dogodilo stranačko-policijsko narušavanje autonomije univerziteta. U amfiteatru su tokom predavanja sedeli mladi članovi SNS, a na ulazu u amfiteatar bili su policajci u civilu.
    Pa makar jedno saopštenjce o tome da se napiše, ne mora baš protest, nego jedna jedina reč kritike? Da li je to toliko nerealan zahtev?

    Ne znam zasto zameras studentima a ne zameras profesorima.
    Mozda si to ucinio na nekom drugom mestu, doduse.
    Njihovi profesori samo gundjaju, sprdaju se po vajberu, opozicionare iza debelih plishanih zavesa; sto bi studente obavezivali visi standardi?
    Kad ćeš se buniti ako nećeš u mladosti.
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Fri Oct 02, 2015 4:06 pm

    gagorder wrote:Vaso, za "bolje" uslove studiranja "bore se" studentske organizacije predstavljene u studentskom parlamentu koji od PF dobija 50k ojra godisnje. Smesno je trositi reci na bilo sta.
    Pa to je onda druga prica.
    boomer crook

    Posts : 36914
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Fri Oct 02, 2015 4:07 pm

    slazem se gag.

    @verter: isto je tako normalno da studenti ucine neku gestu kojom se konfrontiraju sa tim gostovanjem. kada kazem studenti mislim militanti u studentskoj populaciji. isto vredi za svaki kolektiv u ovoj zemlji i isto vredi i za vucica i za pajtica i nrduleta i celokupnu jednopartijsku elitu u zemlji.

    ovaj paralisuci strah da se ne 'pozuti' nije dobar. zuti su vec mrtvi zato sto ne znaju kako da kritikuju vucica.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Studentski protest - Page 13 Empty Re: Studentski protest

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 5:52 am