Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Studentski protest

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Fri Dec 05, 2014 11:47 pm

    Pa na te provokacije, maltretmane profesora, itsl.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Sat Dec 06, 2014 12:12 am

    Pa ja lično sam protiv tih provokacija i uopšte kurčenja nekog većeg samo zato što nas još nema dovoljno da se tako ponašamo i zato što smo slabi. Inače sam za to, jer ohrabruje druge ljude ;) Onaj ko zbog "maltretmana" postane zakleti protivnik protesta i štrajkbreher je pička, a takvih će biti i ovako i onako (tako većina štrajkbrehera i izdajnika borbe obično i nastaje).

    E sad, na ovom protestu nije bilo NIKAKVIH, ali baš nikakvih provokacija. Do te mere da čak kada nam se unose u lice, lupaju nas, uzimaju nam telefone, pričaju da smrdimo, da smo ružni itd. devojke kreću da plaču (i niko ništa drugo ne radi - sem što podižu ruke u vazduh da bude jasno da ne diramo nikoga), što je meni malo jadno. Ako su to provokacije, jedino je i takvih provokacija bilo.

    Znači ja sam učestvovao i u protestima 2006. i 2011. i mogu reći da nikad nije bilo korektnijeg odnosa prema protivnicima blokade, a pritom je bila nikad gora situacija, sa pritiscima na Upravu iz Ministarstva i Rektorata, potpunim ignorisanjem nas i naših zahteva sedam nedelja itd. Ono što sam čuo da "antiblokaderi" i ti profesori koji su protiv blokade navode kao "nasilje" je, recimo, to da na zborovima svi uzdižu pesnice (znak neodobravanja - protiv sam) kada oni govore itd. Dakle, to je jedino nasilje, jedini maltretman koji je postojao, ako ćemo to da tako nazovemo. I Vlada Ilić i Čedomir Antić su motivisani da rade ono što rade prethodnim protestima i time što ove blokadere vide kao iste one sa kojima su imali problema. Ta mržnja postoji još od mnogo pre ovog protesta. Ostali profesori - protivnici su prosto popustili pod pritiskom (a pritisak je veliki jer blokada je trajala sedam nedelja i pretio je da izbije potpuni haos svakog trenutka) i okrenuli se protiv blokade.


    Last edited by fernoux-h on Sat Dec 06, 2014 12:17 am; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Sat Dec 06, 2014 12:15 am

    Ok, ja stvarno sve informacije dobijam odavde, i učinilo mi se da ste se svi složili da je takvih stvari bilo. Izvinjavam ako nisam razumeo Studentski protest - Page 7 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Bluberi Sat Dec 06, 2014 12:26 am

    Učestvovao si 2006?
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Sat Dec 06, 2014 1:03 am

    Da... kao srednjoškolac Studentski protest - Page 7 4101625831


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Sat Dec 06, 2014 2:54 am

    pa zar nije bilo pustanja muzike na predavanju cede antice? sto inace pozdravljam.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Sat Dec 06, 2014 3:12 am

    E dobro, to jeste, i to je jedini put da se desilo tako nešto i stvarno je hc, gledao sam snimak (nema ga na netu) - Čeda priča nešto nerazumljivo, svi pište u pištaljke, njegovi studenti ga kao slušaju i drže zapušene uši  Studentski protest - Page 7 286371741, neko mu drži zvučnike iznad glave, neki lik pokušava da piše beleške (prethodno je držao zapušene uši) dok mu drugi neki lik maše rukama ispred očiju... Haos jebote  Studentski protest - Page 7 286371741

    Sad sam pročitao tekst i vidim da potvrđuje ono što sam rekao
    fernoux-h wrote:I Vlada Ilić i Čedomir Antić su motivisani da rade ono što rade prethodnim protestima i time što ove blokadere vide kao iste one sa kojima su imali problema. Ta mržnja postoji još od mnogo pre ovog protesta.

    Čeda Antić:
    Već osam godina Filozofski fakultet je povremeno žrtva grupe koja niti u jednoj generaciji nije brojnija od pedeset nasilnika. Oni, navodno se boreći za studentska prava, sprovode nasilnu blokadu Filozofskog fakulteta, maltretiraju i progone studente i profesore, te ruše ugled ustanove u kojoj stvarno ili tobože studiraju.
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Sat Dec 06, 2014 3:24 am

    btw, suhim zlatom placam snimak lidije merenik koja izvodi marinu abramovic lezeci na podu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Nino Quincampoix Sat Dec 06, 2014 3:30 am

    fernoux-h wrote:Znači ja sam učestvovao i u protestima 2006. i 2011.

    Završavaš master?
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Sat Dec 06, 2014 3:33 am

    hahaha timure nema snimka

    Melchett, napisao sam, bio sam prvi srednje tada, dolazio sam sa drugarima iz škole


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Nino Quincampoix Sat Dec 06, 2014 3:34 am

    lepo. zašto?
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Sat Dec 06, 2014 3:37 am

    Šta zašto? Bili smo srednjoškolci koji su podržavali protest studenata. Tada sam već bio politički aktivan (kao radnički agitator), a u svojoj školi sam okupljao grupe za podršku protestu.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Nino Quincampoix Sat Dec 06, 2014 3:40 am

    Bio si radnički agitator u prvom razredu srednje škole?

    Studentski protest - Page 7 3137070404 Studentski protest - Page 7 3137070404 Studentski protest - Page 7 3137070404 

    Isključujem se...
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Sat Dec 06, 2014 3:43 am

    Nije ti dobro nešto Arbeitmanne?

    Bio sam član jedne političke organizacije (anarhističke) koja se time bavila.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Bluberi Sun Dec 07, 2014 1:38 am

    Međutim, dijalog nije bio na dnevnom redu, a javnost je u više navrata obaveštena da je sa takvim studentima on prilično nemoguć, da su se tu upetljali i antifašisti i fašisti, i levica i desnica, da je na snazi sila i isključivost njihovog Zbora, da niko ne može da dođe do reči ako ima drugačije viđenje... Paralelno sa tim, studenti u protestu su putem imejla vodili dijalog sa nekim od profesora, a prepiska sa vanrednom profesorkom na Katedri za sociologiju Marijom Babović je osvanula na Fejsbuku i to na molbu studenata iako ih je ona u svojim dopisima upozorila na neke nedoslednosti i mane protesta (uključivanje desničarskih grupa i menjanje ciljeva u toku protesta...).

    Na pitanje NIN-a zašto je izostao dijalog između uprave i studenata kada je ona dokazala da je moguć, i gde je pravi problem, kaže: „Ovo nije problem jednog fakulteta, već nekonzistentnog sistema visokog obrazovanja. Sadržaj studijskih programa nije uvek usklađen sa formalnim sistemima bodovanja, prolaznosti i sl. pa je studentima teško da realizuju obaveze i ostvare sve planirane bodove. U uslovima kada se plate i penzije smanjuju i opada životni standard, plaćanje prenetih bodova za mnoge je nedostižno. Drugi važan faktor je nefunkcionalnost demokratskih institucija i mehanizama, kao i nerazvijenost demokratske kulture. Protest je pokazao da demokratske institucije participacije studenata u radu fakulteta nisu funkcionalne, za šta krivicu ne snose samo studenti. Postavljanje ultimatuma, odbijanje da se pregovara, diskreditovanje ‘druge strane’, ignorisanje i etiketiranje, kao i incidenti verbalne pa i fizičke agresije, okvir su u kome je gotovo nemoguće pronaći rešenje. Napokon, iako ovaj protest deluje kao mikro događaj, on je posledica ukupnog stanja u Srbiji. Politika štednje u kojoj se troškovi neuspešnih reformi i krize prelivaju sa jedne na drugu grupu, podrivaju demokratsku kulturu i solidarnost. Država je napravila strategije za mlade, neke strategije razvoja, zapošljavanja i sl. Međutim, ovaj primer pokazuje, da zapravo nema suštinskog investiranja u mlade, u znanje, u ono što treba da bude oslonac razvoja. Oni su u ovakvom sistemu samo još jedna grupa koja treba da podnese teret politike štednje.”
    Sandra Petrušić
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Mon Dec 08, 2014 8:59 pm

    Uprava Filozofskog treba da ide na kontinuiranu edukaciju kod uprave Pravnog na temu hendlovanja studenata Studentski protest - Page 7 1848198029
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Mon Dec 08, 2014 11:48 pm

    БЛОКАДА ЈЕСТЕ ГОТОВА, АЛИ НЕ И ПРОТЕСТ!
    И даље нису испуњени сви наши захтеви и дисциплинске пријаве које су поднете против наших колега и колегиница нису повучене.
    ДОЂИМО У УТОРАК, 13:00 ЧАСОВА, НА I СПРАТ ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА!


    Studentski protest - Page 7 10428626_10205260844342123_8333421031813074884_n


    ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПОКРЕТАЊА ДИСЦИПЛИНСКИХ ПРИЈАВА
    уторак 9. децембар у 13:00
    Филозофски факултет, први спрат
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Sat Dec 20, 2014 1:10 pm

    Adorno


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Sat Dec 20, 2014 1:49 pm

    vaistinu prso.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Guest Tue Dec 30, 2014 6:00 pm

    da li je ovo istina?

    Studentski protest - Page 7 12d5565042ea3b4a2962824c4704fc1c_biggerJozef K. ‏

    [ltr]@srecniprinc[/ltr]

      51m51 minutes agoSerbia
    Studenti koji su PROTIV PROTESTA NA FILOZOFSKOM se okupili i šalju disciplinske prijave PROTIV SVOJIH KOLEGA u protestu, ubijte me molim vas
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Sun Jan 04, 2015 4:40 am

    The death of universities
    Academia has become a servant of the status quo. Its malaise runs so much deeper than tuition fees

    • Share13467


    • inShare84
    • Studentski protest - Page 7 Icon-emailEmail



    • Studentski protest - Page 7 Terry-Eagleton


      • Terry Eagleton

      • The Guardian, Friday 17 December 2010 22.00 GMT
      • Jump to comments (326)




    Are the humanities about to disappear from our universities? The question is absurd. It would be like asking whether alcohol is about to disappear from pubs, or egoism from Hollywood. Just as there cannot be a pub without alcohol, so there cannot be a university without the humanities. If history, philosophy and so on vanish from academic life, what they leave in their wake may be a technical training facility or corporate research institute. But it will not be a university in the classical sense of the term, and it would be deceptive to call it one.
    Neither, however, can there be a university in the full sense of the word when the humanities exist in isolation from other disciplines. The quickest way of devaluing these subjects – short of disposing of them altogether – is to reduce them to an agreeable bonus. Real men study law and engineering, while ideas and values are for sissies. The humanities should constitute the core of any university worth the name. The study of history and philosophy, accompanied by some acquaintance with art and literature, should be for lawyers and engineers as well as for those who study in arts faculties. If the humanities are not under such dire threat in the United States, it is, among other things, because they are seen as being an integral part of higher education as such.
    When they first emerged in their present shape around the turn of the 18th century, the so-called humane disciplines had a crucial social role. It was to foster and protect the kind of values for which a philistine social order had precious little time. The modern humanities and industrial capitalism were more or less twinned at birth. To preserve a set of values and ideas under siege, you needed among other things institutions known as universities set somewhat apart from everyday social life. This remoteness meant that humane study could be lamentably ineffectual. But it also allowed the humanities to launch a critique of conventional wisdom.
    From time to time, as in the late 1960s and in these last few weeks in Britain, that critique would take to the streets, confronting how we actually live with how we might live.
    What we have witnessed in our own time is the death of universities as centres of critique. Since Margaret Thatcher, the role of academia has been to service the status quo, not challenge it in the name of justice, tradition, imagination, human welfare, the free play of the mind or alternative visions of the future. We will not change this simply by increasing state funding of the humanities as opposed to slashing it to nothing. We will change it by insisting that a critical reflection on human values and principles should be central to everything that goes on in universities, not just to the study of Rembrandt or Rimbaud.
    In the end, the humanities can only be defended by stressing how indispensable they are; and this means insisting on their vital role in the whole business of academic learning, rather than protesting that, like some poor relation, they don't cost much to be housed.
    How can this be achieved in practice? Financially speaking, it can't be. Governments are intent on shrinking the humanities, not expanding them.
    Might not too much investment in teaching Shelley mean falling behind our economic competitors? But there is no university without humane inquiry, which means that universities and advanced capitalism are fundamentally incompatible. And the political implications of that run far deeper than the question of student fees.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Sun Jan 04, 2015 6:13 pm


    Tatjana Paunović 31/12/2014 | Studentski protest - Page 7 Printer_famfamfam 
    Država, prosveta, univerzitet

    Studentski protest - Page 7 Fotografije-citalaca-Merlot-Levert
    Fotografije čitalaca, Merlot Levert, Closet home
    Ministar prosvete i nauke Verbić je 3. decembra sa Britanskim savetom potpisao sporazum koji omogućuje licima sa visokim obrazovanjem „koja nisu profesori engleskog jezika“ da predaju engleski u prva četiri razreda osnovne škole ukoliko poseduju neki od međunarodno priznatih sertifikata Britanskog saveta. Protiv ovog Sporazuma reagovali su studenti i građani na društvenim mrežama, ali i neke akademske institucije, kao što su Departman za anglistiku i Filozofski fakultet Univerziteta u Nišu, a i kolege sa Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Oni su Ministra podsetili da se ovim sporazumom dezavuiše zakonom utvrđen proces univerzitetskog obrazovanja nastavnika, i ugrožava položaj mladih ljudi sa legitimnim kvalifikacijama, za koje na tržištu rada kakvo imamo jednostavno nema radnih mesta.
    http://pescanik.net/drzava-prosveta-univerzitet/


    Stefan Aleksić 04/01/2015 | Studentski protest - Page 7 Printer_famfamfam 
    Država, prosveta, British Council

    Studentski protest - Page 7 Jim-Sumkay-Beograd-2011.
    Jim Sumkay, Beograd 2011.
    There is no thing as a single-issue struggle because we do not live single-issue lives.[1]
    Audre Lord
    Iznenadila me je reakcija Tatjane Paunović u kojoj autorka opominje na po njenom mišljenju neumesnu i zlonamernu intervenciju ministarstva kojom je, ukratko, nosiocima sertifikata British Councila od sada dozvoljeno da pod relativno ravnopravnim uslovima konkurišu za pozicije nastavnika engleskog jezika. Iznenadila me je, jer BC je institucija od međunarodnog značaja i kalibra i njenu diplomu nije lako dobiti, naprotiv. I sam sam nosilac njihove diplome, a budući da sam antropolog i da ću „posao u struci“ naći otprilike nikada, razmišljam da prvom prilikom iskoristim novostvorenu situaciju. Uostalom, zašto bi studenti anglistike bili privilegovani u odnosu na mene, iako je količina znanja koju posedujem jednaka ili gotovo jednaka (zato se polaže test) onoj studenta anglistike? Nisu li do sada studenti BU bili privilegovani, ne samo kada govorimo o nastavi engleskog jezika, već i kada su u pitanju ostali predavački kadrovi? Mogli bi se sporiti oko toga da li su garancije British Councila dovoljno dobre, ali to je tehničko pitanje i ja lično ne sumnjam da jesu – BC nije neka lokalna institucija za proizvodnju žabokrečine, već međunarodna institucija koja decenijama ispunjava standarde u proizvodnji obrazovanja. Ne bi on bio toliko prestižan i skup da nije upravo to: British Council.
    Tako bi otprilike zvučala (veoma tanka i demagoška) argumentacija jednog dela javnosti, koji bi tekstu Tatjane Paunović pristupio zlonamerno. Bojim se da bi on bio i većinski. A meni se čini da je takvoj argumentaciji prostor ostavljen zbog toga što je kritika profesorke Paunović problematiku zahvatila tek marginalno: ona valjano i s pravom kritikuje potez ministarstva, ali ga ne smešta u širi (i globalni, svakako) kontekst. Sporni dokument bi, naime, prvo trebalo sagledati u kontekstu odnosa države prema radu, koji je obeležen tehnokratskim projektima čiji je cilj njegovo obezvređivanje i pojeftinjenje (a krajnji cilj je svakako osiromašenje stanovništva) – pa tek naknadno u kontekstu odnosa države prema univerzitetu. Tu kritičko preispitivanje ne bi mogao da izbegne ni odnos univerziteta prema tržištu i radu.
    http://pescanik.net/drzava-prosveta-british-council/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Tue Jan 13, 2015 12:39 pm

    Kažem ja, Adorno. Treba pročitati tekst, ima jako zanimljivih uvida.


    Tempo društvenog života je suštinski ubrzan, a njegov ritam iscepkan. Ovo važi i za procese intelektualnog formiranja. Nema uslova za studiranje, za izučavanje, za intelektualno formiranje. Juri se nešto što se zove bodovi, a ne znanje. Todor Kuljić, vodeći levo orijentisani mislilac naših godina u Srbiji, prima studente i zalutale levičare utorkom od 13 do 15 časova. Za dva sata teško da uspeva da kaže bilo šta. Sluša izlaganja studenata, alternativaca, neobaveštenih, pa time svim vrstama rizika podložnijih radikala. Koliko znam, ne dolazi do reči.
    Moje rešenje je komotnije. Kada studenti počnu priču o revoluciji, odbijem razgovor dok ne pročitaju Čekajući kapitalizam Mladena Lazića. Knjiga je saznajno vredna, ali treba je iščitati. Oni je ne čitaju, dvadeset prvi vek ne stvara uslove za čitanje gusto pisanih knjiga. Vršnjaci sadašnjih levih radikala pisali su Položaj radničke klase u Engleskoj ili Razvoj kapitalizma u Rusiji. Sadašnja faza u razvoju i opadanju kapitalizma, koja se u univerzitetskoj nastavi ispoljava kao Bolonjska reforma, sprečava studente ne samo da istražuju i pišu, nego i da čitaju knjige. Globalizacija je vetar, savija, ili lomi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Ferenz Tue Feb 03, 2015 9:13 pm

    Marks21 tvrdi da se privode studenti na saslušanje.
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Notorious Wed Feb 04, 2015 12:11 am

    Da, najmanje desetak ih je do sada bilo na informativnom razgovoru, na osnovu prijava Fakulteta, profesora Ilića i docenta Antića (informacije su sa večerašnjeg zbora studenata).

    Studentski protest - Page 7 Empty Re: Studentski protest

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 2:22 pm