Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Studentski protest

    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Wed Nov 26, 2014 4:10 pm

    privatizacija beograd filma i pitanje pristupa kulturi. ali nema veze sa studentskim protestom vec saramo naokolo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Wed Nov 26, 2014 4:11 pm

    znaci, verbic igra grubo?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Wed Nov 26, 2014 4:21 pm

    malo je lose sada da stanete. ili da nadjete nacina da animirate kolege ili se spremite za dugi rad u uslovima reakcije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Wed Nov 26, 2014 4:37 pm

    Samo da bude jasno, na ovaj sastanak sa Verbićem sutra delegati idu samo da provere da li su zahtevi ispunjeni, nemaju pravo da pregovaraju (sem ako na današnjem zboru nije drugačije odlučeno, danas nisam mogao da idem).

    Timure, moje mišljenje je da kraj blokade ne znači nužno i kraj borbe. Ono što je problem (kao što sam pisao i ranije na PPP) je to što blokada nakon nekog vremena kada nismo uspeli da se proširimo na fakultetu, a onda i van fakulteta može voditi ka odvajanju vođa, specijalizaciji, prihvatanju stvari koje se kose sa principima na kojima smo do sad gradili našu borbu itd. Kada svoju snagu ne crpiš iz masa, onda sve više počinješ da je crpiš iz nekog "ekspertskog" vođstva itd. Takođe, onda se sve svodi samo na održavanje blokade i nemamo kapaciteta da se aktivno posvetimo drugim, možda mnogo važnijim ciljevima a to je širenje protesta i stvaranje zajedničke borbe protiv štednje.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Thu Nov 27, 2014 4:35 am

    http://www.f.bg.ac.rs/
    http://www.f.bg.ac.rs/sr-lat/vesti

    Studentski protest - Page 5 286371741

    Ne znam šta je ovo...


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Thu Nov 27, 2014 2:20 pm

    fernoux-h wrote:Samo da bude jasno, na ovaj sastanak sa Verbićem sutra delegati idu samo da provere da li su zahtevi ispunjeni, nemaju pravo da pregovaraju (sem ako na današnjem zboru nije drugačije odlučeno, danas nisam mogao da idem).

    Timure, moje mišljenje je da kraj blokade ne znači nužno i kraj borbe. Ono što je problem (kao što sam pisao i ranije na PPP) je to što blokada nakon nekog vremena kada nismo uspeli da se proširimo na fakultetu, a onda i van fakulteta može voditi ka odvajanju vođa, specijalizaciji, prihvatanju stvari koje se kose sa principima na kojima smo do sad gradili našu borbu itd. Kada svoju snagu ne crpiš iz masa, onda sve više počinješ da je crpiš iz nekog "ekspertskog" vođstva itd. Takođe, onda se sve svodi samo na održavanje blokade i nemamo kapaciteta da se aktivno posvetimo drugim, možda mnogo važnijim ciljevima a to je širenje protesta i stvaranje zajedničke borbe protiv štednje.


    iz poraza u poraz do konacne pobede, sto bi rekao drug mao.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Thu Nov 27, 2014 3:47 pm

    Studentski protest - Page 5 4101625831


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by bemty Fri Nov 28, 2014 7:07 pm

    sta je ovo jebote?!

    pescanik wrote:Brže-bolje, Zbor blokadera zakaže u saradnji sa nacističkom Srbskom akcijom i ljotićevskim Pokretom 14 tribinu o komunističkim zločinima.

    i kako je to sasa boskovic napadnut? o cemu se radi?


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Fri Nov 28, 2014 8:51 pm

    Milan Hrast Aleksa Nešić: "Bošković me je napao kada sam ušao da prekinem predavanje, pokušao da mi lupi šamar ja sam se izmakao, on me je gurnuo pred 20 klasičara ja sam krenuo da vadim telefon da snimam a on me je uhvatio za telefon i krenuo da ga vuče i da mi se dere DAJ TELEFON DAJ TELEFON i 2 minuta je pokusavao da mi otme telefon iako su čak i antiblokaderi klasičari govorili NEMOJTE PROFESORE , ja sam se drao na njega PUŠTAJ MAJMUNE a on je potpuno iskrivljen od besa vukao telefon i gnječio mi prste tek kad je jedna drugarica došla nakon par minuta on je pustio, pola sata nakon toga je pričao sa dvoje blokadera i rekao im POZDRAVITE ALEKSU I RECITE MU DA SE NE LJUTI NISAM HTEO ONAKO DA BUDE."


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Fri Nov 28, 2014 9:00 pm

    Šta šta je? Pa Vlada Ilić, tradicionalni protivnik svih blokada, štrajkbreher, izdajnik nastavlja da u maniru Čede Antića nariče nad nasiljem studenata i nenasilju ugroženih vlasti, sve to radeći motivisan ranijim napadima na njega (2006 valjda) kada ga je tukla studentkinja koju je napao (isto kao i Čeda Antić - uplašio se 2006. tokom izbacivanja sa faksa, i od tada je pakostan prema svojim studentima i likuje svaki put kada se nad njima vrši represija).

    Linkovan tekst si, nadam se, pročitala:

    Napadoše Sašu. Za sebe se ne bojim, mene bi pre odneo infarkt nego blokader. Blokada 2006. trajala je nedelju dana. Prvog dana ušao sam na Filozofski sa stenokardijom, liftovi isključeni, neke barikade. Trebalo mi je sat vremena da se uz gušenje i bolove popnem na treći sprat. Dekan Kostić sredio stvar za sedam dana.

    Strašna blokada! Srećom dekan je "rešio problem"!

    Blokada 2011. Trajala je tri nedelje. Nisam imao anginozne atake. Otišao sam na prvi Plenum (tada ljotićevci nisu učestvovali, blokaderi su bili antifašisti, nije bilo Zbora.) Radio sistematsko posmatranje. Objavio tekst na Peščaniku. Poslao izveštaj sa posmatranja dekanu, profesorki Dimitrijević, i kolegi Medenici, vođi blokade.

    Opet ta strašna blokada! Sećanja na krizu ugrožene muškosti iz 2006. Ali on je jako fin čovek, dopisivao se sa svojim drugom Medenicom, saboterom blokade (po njemu vođa - iako vođa nije bilo, a pogotovo to nije bio Medenica).

    Profesora Antonovića je opkoračio student drugog fakulteta, drži mu na ušima zvučnike sa jakom muzikom, dok kolega pokušava da predaje. Docenta Antića napadaju. Vrlo uglednoj profesorki, nomen odiosum, koja je legla na vrata slušaonice, rugaju se zbog koronarne bolesti.

    Strašno! Nenasilnom profesoru Antonoviću puštaju muziku i ometaju predavanja, a Čedomira Antića (koji je takođe nenasilan - makar prema muškarcima - jednu studentkinju je išutirao pre par dana) napadaju! A tek ovo - profesorki koja je legla ispred vrata da bi prkosila socijalnom štrajku studenata rugaju se zbog bolesti!

    Jedna stvar: tribina o kojoj govori nije bila organizovana od strane našeg pokreta i političke organizacije nisu nikada nastupale kao takve na zboru, ili u pokretu, ili na tribinama pokreta. Neko je napravio taj event na Fejsbuku u svoje ime, a onda je gomila građanista revoltirana time što u našem protestu učestvuje masa omladine, pa i one nacionalističke počela da poziva policiju na fakultet. Takođe, pored njih je to iskoristila i Uprava koja je tada zvala policiju.

    Inače, uzmite i pročitajte tekst Čedomira Antića Blokada i obratite pažnju na određene sličnosti između tekstova ovih uznemirenih profesora:

    Vladimir Ilić:
    Potcenio sam, neoprostivo, želju blokadera za vlašću, moći, uticajem.

    Čedomir Antić:
    Nisam zaboravio ni manje dražesne momente. Sitne lopove koji su nekako dobili indeks, a onda krali kompjutere, priloge građana... Ni pametne i sposobne gladnice koje su još tada htele da budu ministri i poslanici, pa danas svojim praznim, krezovskim i lukulovskim životom igraju ulogu presitih i prebogatih vođa siromašnog i nesrećnog naroda. Tada su ih odavali samo pogledi – živi, gramzivi, na svaku naivnu čestitost podsmešljivi. ... Posmatrao sam studente koji su nemo pratili moderatore zbora. Njihovi pogledi bili su prepoznatljivi, blistali su sjajem koji pamtim kod mojih uspešnih saboraca današnjih milionera...


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Fri Nov 28, 2014 9:08 pm

    pa ja mislim da je dobro sto do te tribine nije doslo zato sto je laz koja se predstavlja kao istina vrhunsko zlo. ne znam da li me to cini gradjanistom ali vi morate da radite na edukaciji svojih kolega a ne da im dopustate da vam nametnu svoj jezik.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by bemty Fri Nov 28, 2014 9:43 pm

    pa jasno mi je da tribina nije deo protesta, zato se i iscudjavam.

    a jos se vise iscudjavam na opis situacije sa sasom. vidim da je od pocetka protiv protesta, on, koji se pre 10 godina ponosno izjasnjavao kao anarhista. a vidim i da je sad potpuno besan. ali da je pokusao nekom da lupi samar, ne mogu uopste da spojim sa covekom koga znam.


    _____
    Warning: may contain irony.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Sat Nov 29, 2014 6:29 am

    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Sat Nov 29, 2014 9:50 am

    bemty wrote:pa jasno mi je da tribina nije deo protesta, zato se i iscudjavam.

    a jos se vise iscudjavam na opis situacije sa sasom. vidim da je od pocetka protiv protesta, on, koji se pre 10 godina ponosno izjasnjavao kao anarhista. a vidim i da je sad potpuno besan. ali da je pokusao nekom da lupi samar, ne mogu uopste da spojim sa covekom koga znam.

    ne znam za ovaj incident ali je sasa postao libekovac i to naporan.
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Sun Nov 30, 2014 10:05 am

    djizus


    Vladimir Vuletic

    4 hrs · 


    Otvoreno pismo studentima
    koji drže u blokadi Filozofski fakultet
    Poštovani studenti,
    Posle gotovo 50 dana blokade vreme je da pogledate šta ste postigli. Jedno je izvesno - posle ove blokade više ništa neće biti isto. Pitanje je samo da li će biti bolje ili gore. To sada zavisi samo od vas.
    Nastavite li blokadu moglo bi se desiti da ona bude silom prekinuta. Tada bi naš fakultet na izvesno vreme postao “logor” u kome bi nastavu obezbeđivala uniformisana lica raspoređena po spratovima fakulteta. Time biste pomogli onima koji bi onemogućili da se na ovom fakultetu ikada više čuje studentski glas i studentski protest. Ne zaboravite, nastavite li blokadu vi ćete dati odlučujući argument i legitimitet svima koji se zalažu za takvo rešenje.
    Ukoliko protest prekinete sada i odmah vaši zahtevi će ostati kao opomena i upozorenje da se mnoge stvari na fakultetu moraju menjati. Samo tako ćete dati šansu onima koji su svesni problema i koji vama i generacijama koje dolaze iza vas mogu pomoći da se ti problemi - koji nisu nastali preko noći - reše.
    Tokom ovih pedeset dana sigurno ste sazreli više nego neki za pedeset godina. Zato više nema opravdanja da ste mladi i naivni, ili da ne znate o čemu se radi.
    Što se mene lično tiče, ako nastavite blokadu pokazaćete da je niste ni počeli da bi ste popravili položaj studenta. Ako nastavite blokadu izdaćete one koji su, često prkoseći većini u svom okruženju, rizikovali ugled i poziciju da bi zaštitili vas. Nastavite li blokadu, svesni da ćete time poniziti fakultet i ljude koji su bili uz vas kada niko nije, znaću da ste obični politikanti i što je najgore loši ljudi.
    Prekinite ovu blokadu odmah! U suprotnom, svako od vas ponaosob i poimence, kao i svi vi zajedno neizmerno ćete doprineti da se uruši trud prethodnih generacija koji je doprineo da se ime našeg fakulteta s ponosom izgovara. Na to nemate pravo! Samo teroristi traže da se njihovi zahtevi bez obzira na štetu ispune bez rezerve i do kraja, a vi to sigurno ne želite da budete.
    Dixi et salvavi animam meam!
    Vladimir Vuletić


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by Ferenz Sun Nov 30, 2014 10:44 am

    Ako nastavite blokadu izdaćete one koji su, često prkoseći većini u svom okruženju, rizikovali ugled i poziciju da bi zaštitili vas

     Kod koga i gde rizikuješ ugled i poziciju, keve ti?
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Mon Dec 01, 2014 3:39 am

    Ovi govnari pokušavaju da nas predstave kao krivce za narušavanje autonomije fakulteta. Ako uprava pozove policiju, mi smo krivi. Neće biti - ako uprava pozove policiju, oni su narušili autonomiju fakulteta. Isto je govorio i Bakić, koji već nedeljama ignoriše pozive koji se šalju profesorima da dođu i učestvuju u protestu - da mi radimo za Vučića, da olakšavamo njima posao u ukidanju autonomije itd. Uskoro ću postaviti jednu (internu) mejl prepisku profesora gde se vidi da ovaj Vuletić uopšte nije dobronameran prema protestu. Svi koji govore da su studenti krivi ako policija dođe na fakultet, to i ne mogu biti - njihov jedini cilj je da se obustavi naš protest.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by bemty Mon Dec 01, 2014 11:45 am

    nastavnom osoblju je ovih dana pustena peticija o zvanju policije. 80% je odbilo da potpise.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by bemty Mon Dec 01, 2014 11:47 am

    i molim te nemoj da ovu informaciju siris preko fejsa - ubit che me doma  Studentski protest - Page 5 286371741


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Mon Dec 01, 2014 1:15 pm

    fernoux-h wrote:Ovi govnari pokušavaju da nas predstave kao krivce za narušavanje autonomije fakulteta. Ako uprava pozove policiju, mi smo krivi. Neće biti - ako uprava pozove policiju, oni su narušili autonomiju fakulteta. Isto je govorio i Bakić, koji već nedeljama ignoriše pozive koji se šalju profesorima da dođu i učestvuju u protestu - da mi radimo za Vučića, da olakšavamo njima posao u ukidanju autonomije itd. Uskoro ću postaviti jednu (internu) mejl prepisku profesora gde se vidi da ovaj Vuletić uopšte nije dobronameran prema protestu. Svi koji govore da su studenti krivi ako policija dođe na fakultet, to i ne mogu biti - njihov jedini cilj je da se obustavi naš protest.

    svima je to jasno naravno, bez brige.

    inace ako profesore zabrinjavaju nacosi, nebriga studenata za plan i program i nasilje najlakse ce to spreciti ukoliko se pridruze protestu.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by fernoux-h Tue Dec 02, 2014 2:01 pm

    Evo prepiske:


    Poštovane, poštovani,

    izvinjavamo se svima na nepreciznosti u prethodnom mejlu. Saopštenje šalju mladi istraživači - saradnici (Milena Stanojević, Irena Petrović, Marija Radoman, Selena Radović, Nemanja Zvijer) i naučni saradnik (Veselin Mitrović). U att. šaljemo novo saopštenje.

    Takodje, smatramo da bi pojava policije bila istorijski presedan i mislimo da imamo sva prava da reagujemo i uputimo mailove na sve relevantne adrese.

    U nadi da i naše kolege profesori/ce istrazivači takodje podržavaju ovo saopštenje

    Srdačan pozdrav,

    Istraživači i istrazivačice - saradnici Instituta za sociološka istraživanja


    Nada sekulic : Dragi istrazivaci ISI FF,
    Ukoliko vase saopstenje nije napisano eksplicitno sa ciljem da to bude saopstenje mladih istrazivaca, mozete me potpisati. Ne verujem da pismo ovakve sadrzine moze imati negativne posledice po aktivnosti Instituta, niti da zahteva izvinjenje, buduci da je u interesu svih nas pronalazenje pre svega mirnog resenja za izlazak iz ove situacije.


    Dragi svi,

    povodom nekoliko poslednjih mejlova, zeleo bih da vam skrenem paznju na dve terminolosko-organizacione stvari, koje nam mogu biti od veoma velike koristi u ova smutna vremena:

    1. Pojam "istrazivac" kod nas se upotrebljava u dva smisla: u smislu Zakona o naucnoistrazivackoj delatnosti RS (odnosi se na sve saradnike na projektu ISI) i u smislu clana 153 Statuta FF (odnosi se na "mlade istrazivace i istrazivacice").

    2. Da bi neki stav mogao da bude pripisan jednoj instituciji, odnosno organizacionom delu institucije (ISI, Odeljenje za sociologiju), potrebno je da na regularnoj sednici za njega glasa vecina clanova. Kada su u pitanju modaliteti okoncanja tekuceg protesta na FF to se jos nije desilo, a dok se ne desi (ako se uopste ikada desi) pojedini clanovi ili grupe clanova ISI i Odeljenja treba da u javnosti istupaju u svoje ime. Jedino na taj nacin mozemo da izbegnemo nepotrebnu konfuziju i opasnost od vestackog uvecavanja istomisljenika.

    Srdacan pozdrav,

    A. Molnar


    Molim mlade kolege da me u skladu sa akademskom praksom ne opterecuju svojim privatnim razmisljanjima. Otkuda im ideja da mi se obracaju zbog neke stvari koja se ne tice njihovog profesionalnog obrazovanja!?
    Zaista nemam vremena za tracenje. Radim na ozbiljnim stvarima.
    Cast mi je da kolegama profesorima i docentima kao i uvek izrazim svoje postovanje.
    Mladim kolegama predlazem da se poduhvate zavrsavanja disertacija.
    V. Ilic



    Postovane koleginice i postovani kolege,
    Sudeći prema tumačenju profesora Molnara (tačka 1) jasno je da mladi istrazivaci nisu napravili veliku gresku potpisujući se kao “istrazivaci i istrazivacice”. Isitna, bilo bi preimerenije Statutu FF da su u potpisu dodali pridev “mladi”, ali oni su taj propust ispravili. Pri tom, treba dodati da po svojoj funkciji mladi istraživači nisu u obavezi da poznaju odredbe Statuta i Zakona o NID.
    Mnogo veću i ozbiljniju gresku sa dalekoseznijim posledicama, prema istom tom tumačenju (tačka 2), ucinili su pojedini clanovi Odeljenja koji su, mada imaju obavezu da poznaju odredbe Statuta, svesno ili ne, svoje licne stavove i predloge predocavali citavom Filozofskom fakultetu ostavljajuci nedvosmislen utisak da je rec o stavu Odeljenja za sociologiju.

    Srdačan pozdrav!

    Prof. dr Vladimir Vuletic


    Poštovane, poštovani,

    kao upravnik Instituta za sociološka istraživanja Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu bio sam upoznat sa sadržajem saopštenja pojedinih koleginica i kolega koji su angažovani kao saradnici Instituta na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Naravno da sam smatrao da imaju pravo da javno iskažu svoje stavove i kada je reč o blokadi Filozofskog fakulteta.

    Ipak, pošto je saopštenje poslato i na elektronske adrese Ministarstva i studentskog protesta potrebno je pojašnjenje. Naime, svi članovi Odeljenja za sociologiju su ujedno i istraživači Instituta, što mi na Filozofskom fakultetu znamo ali drugi ne moraju znati. Na taj način se mogao steći utisak da i svi članovi Odeljenja podržavaju pomenuto saopštenje, što svakako nije tačno. Molim inicijatore slanja pomenutog obaveštenja da isprave navedeni propust.

    Najzad, uplitanje g. Viktorije Podboj iz Ministarstva u sve ovo smatram krajnje neprimerenim i lično joj se izvinjavam (iako, naravno, nisam znao da će saopštenje biti poslato i njoj). G. Podboj je uvek profesionalno obavljala svoj posao kada je reč o finansijskoj podršci objavljivanju monografija nastavnika i saradnika Odeljenja za sociologiju i časopisa "Sociologija". U tome je bila i više nego blagonaklona i tim više je sve ovo nepotrebno.

    Kolegijalni pozdrav,
    Upravnik Instituta za sociološka istraživanja
    Filozofskog fakulteta niverziteta u Beogradu
    Prof. dr Dušan Mojić


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Tue Dec 02, 2014 2:25 pm

    v. ilic radi na ozbiljnim stvarima. verovatno u mapet laboratoriji.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Tue Dec 02, 2014 2:28 pm

    Ajoj, Adorno all over again.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by boomer crook Tue Dec 02, 2014 2:59 pm

    nikada nisam citao ovu prepisku. mogli smo ovo za citalacki klub i pored te epistolarne forme.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by Erős Pista Tue Dec 02, 2014 3:12 pm

    Slažem se! Hoćete prvo to, pa Škeljzena kad stignš da skniraš?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Studentski protest - Page 5 Empty Re: Studentski protest

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 1:02 pm