Religija i društvo

Share

Re: Religija i društvo

Post by паће on Tue Aug 22, 2017 11:54 am

William Murderface wrote:Zapravo ne oko endarkenmenta  (mada ni meni nije najjasnije šta tačno podrazumevamo pod tim pojomom)

Промрачење, шта би друго.

Гледе врсте идентитета, замало. Није аутентичан, метода маказа и селотејпа је коришћена за изградњу још неколико других, нимало оригинално. Пре ће бити аутистичан, и то намерно.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by William Murderface on Tue Aug 22, 2017 11:55 am

Zato sam ispravno upotrebio navodnike, a ti ni da me pohvališ

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by паће on Tue Aug 22, 2017 11:57 am

William Murderface wrote:Zato sam ispravno upotrebio navodnike, a ti ni da me pohvališ

Толико су легли да их нисам ни приметио . Одлика добре режије.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Bluberi on Tue Aug 22, 2017 1:17 pm

William Murderface wrote:Zapravo ne oko endarkenmenta  (mada ni meni nije najjasnije šta tačno podrazumevamo pod tim pojomom), nego oko toga da je u pitanju nekakva istorijska regresija na ranije forme (retradicionalizacija), mislim da imamo posla sa novim fenomenom, ja bih ga nazvao politikom identiteta, (ne u onom smislu u kojem se upotrebljava povezano sa manjinskim pitanjima, ali ne ni potpuno nevezano za njega). Religija radi posao dok može da posluži kao označitelj našeg "autentičnog" identiteta, suprotstavljenog neuatntičnom, globalnom, zapadnom, nazovi ga kako hoćeš. Mislim da Roj dobro hvata nešto od toga, čak i ako mu overall teza možda slabije fercera. Taj "born again" fenomen ima veze pre svega sa politikom identiteta, a sa religijom u meri u kojoj može poslužiti kao osnova za takvu politiku.
+1

Post by Gargantua on Wed Aug 23, 2017 8:50 pm

Post by Filipenko on Wed Aug 23, 2017 9:34 pm

Evo zaboleće me stomak od tog francuskog humora. A tek da su im stavili špansku/katalonsku zastavu, koliko bi tek bilo satirično...

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Jan 21, 2018 6:05 am