Religija i društvo

Share
паће

Re: Religija i društvo

Post by паће on Tue Aug 22, 2017 11:54 am

William Murderface wrote:Zapravo ne oko endarkenmenta  (mada ni meni nije najjasnije šta tačno podrazumevamo pod tim pojomom)

Промрачење, шта би друго.

Гледе врсте идентитета, замало. Није аутентичан, метода маказа и селотејпа је коришћена за изградњу још неколико других, нимало оригинално. Пре ће бити аутистичан, и то намерно.

_____
Сендвич за зубе!
Where are you taking all those looks?
William Murderface

Post by William Murderface on Tue Aug 22, 2017 11:55 am

Zato sam ispravno upotrebio navodnike, a ti ni da me pohvališ

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
паће

Post by паће on Tue Aug 22, 2017 11:57 am

William Murderface wrote:Zato sam ispravno upotrebio navodnike, a ti ni da me pohvališ

Толико су легли да их нисам ни приметио . Одлика добре режије.

_____
Сендвич за зубе!
Bluberi

Post by Bluberi on Tue Aug 22, 2017 1:17 pm

William Murderface wrote:Zapravo ne oko endarkenmenta  (mada ni meni nije najjasnije šta tačno podrazumevamo pod tim pojomom), nego oko toga da je u pitanju nekakva istorijska regresija na ranije forme (retradicionalizacija), mislim da imamo posla sa novim fenomenom, ja bih ga nazvao politikom identiteta, (ne u onom smislu u kojem se upotrebljava povezano sa manjinskim pitanjima, ali ne ni potpuno nevezano za njega). Religija radi posao dok može da posluži kao označitelj našeg "autentičnog" identiteta, suprotstavljenog neuatntičnom, globalnom, zapadnom, nazovi ga kako hoćeš. Mislim da Roj dobro hvata nešto od toga, čak i ako mu overall teza možda slabije fercera. Taj "born again" fenomen ima veze pre svega sa politikom identiteta, a sa religijom u meri u kojoj može poslužiti kao osnova za takvu politiku.
+1

Post by Gargantua on Wed Aug 23, 2017 8:50 pm

Filipenko

Post by Filipenko on Wed Aug 23, 2017 9:34 pm

Evo zaboleće me stomak od tog francuskog humora. A tek da su im stavili špansku/katalonsku zastavu, koliko bi tek bilo satirično...
Guest

Post by Guest on Sun Apr 01, 2018 5:21 pm

smece

паће

Post by паће on Mon Jun 25, 2018 12:03 pm

Неки дан ми паде на ум дефиниција заверетичара. Дакле лик који све што види објашњава неким моћним узроцима који раде иза кулиса, допуњава њихов опис како која чињеница наиђе едаби употпунио објашњење да и њих обухвати, сваки доказ изврне на своју воденицу. Фали још само мало организације, хијерархије, тежње ка ширењу и прибављању нових следбеника и да се то сложи у 1 књигу, па да могу да траже ослобађање од пореза.

_____
Сендвич за зубе!
KinderLad

Post by KinderLad on Sat Jan 05, 2019 6:29 pm

https://teologija.net/novi-jerusalim-i-novi-liberalizam/
disident

Post by disident on Sat Jan 05, 2019 6:50 pm

Kako taj sajt kida i kakvo je iznenadjenje imajuci u vidu domace stanje i pozadinu iz koje dolaze

_____
Admin
KinderLad

Post by KinderLad on Sat Jan 05, 2019 6:59 pm

kako koji tekst, ali ocigledno sloboda autora u dobroj meri postoji.
otto katz

Post by otto katz on Mon Jan 07, 2019 12:05 pm

Od Sv. Nikole 5. 12. do božića na ulicama masovni biblijski i derivirani igrokazi na teme Isusa, spasenja i prokletstva. Onda dođe božić i odahnem. Neki dan prolazim kroz tržni centar kad opet nekakva trojica u bijelim haljinama pjevaju bogougodne pjesmice. Pa šta je sad ovo majkutibožju, zar nije bio božić neki dan. 3 kranlja. Na glavni trg izašli na kamilama, čitav cirkus. Sva sreća da živim u najateističkijoj zemlji svijeta. Da su malo više skloni religiji, ne smijem zamisliti koja bi to džamahirija bila.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод
Zuper

Post by Zuper on Mon Jan 07, 2019 1:06 pm

Lujo, srecan ti najrodasniji praznik

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Feb 18, 2019 11:09 pm