Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Ferenc Puskás Wed Nov 25, 2020 2:41 pm

    I ranjena postigla prvog miša u karijeri! 

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Pvimie10


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Wed Nov 25, 2020 2:50 pm

    ♏ wrote:Googlam sad, ibuprofen je actually otrovan za mačke i male pse. Opa, evo i Kirkare, googlatori united! Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 286371741

    Koji gugl, znaš li ti koliko imam mačaka. Kad u kući ispadne brufen na pod, sve se obustavlja dok se ne pronađe.
    Ference ako maca do sutra bude pokazivala znake bola, ja bih razmislio o snimanju, ako je izvodljivo. Ali ako lovi miševe, izgleda da nije u ozbiljnoj muci.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Ferenc Puskás Wed Nov 25, 2020 2:53 pm

    Vet reče da glavno gledamo jede li i obavlja li nuždu. Ako ne, da dođemo. Malo jede, večeras dajemo sredstvo protiv bolova, pa ćemo vidjeti. Lovkinja predatorka!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Ferenc Puskás Wed Nov 25, 2020 2:55 pm

    Prvi ulovi su bili kišne gliste. Isto ih ponosno donosila da gledamo. I ovog miša donijela na prag i digla glavu, kao, a?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by ♏ Wed Nov 25, 2020 3:22 pm

    Faca, moj beskorisni tulipan donosi samo hemijske.
    паће

    Posts : 40108
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by паће Wed Nov 25, 2020 3:30 pm

    ♏ wrote:Faca, moj beskorisni tulipan donosi samo hemijske.

    Како си то постигао, нека посебна школа дресуре?

    Да научим овај чопор бар нечему, па да накривим капу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by ♏ Wed Nov 25, 2020 3:41 pm

    Ma ne, bez dresure, slučajno.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Jun 28, 2021 6:43 pm

    danas  posao na kafu i video jednog mesanca ispred firme. krepala jadna, ne moze se kretati, jedva pije vodu a neka iz susednw firme joj dala da jede ali ova nije mogla.
    e onda sam je odveo kod veta i ima osim raznih parazita i katastrofa opsteg stanja maciju kugu.
    jos je ovde pakao od vrucine kao da je avgust i sva je dehidrirala.
    ovaj vet koji je pregledao misli da ce se tesko izvuci ali dobijace dva puta dnevno infuziju( jednu je vec primila a drugu cu joj ja dati oko 22).
    sad ne treba da je hranim, bar tako kaze vet. i kupio sam joj neke pelene i odveo sam je gajbi. kad sam dosao sa arbajta imala je krvavu stolicu ili je povracala krvavo ( na to sam upozoren).
    sad jedva pije vodu ali pije. ako je oporavimo probacu da je udomim ali ne bih da je neko drzi na lancu i sl. najverovatnije cu je zadrzati. a u picku materinu ima da bude pakao nedelju dana ali mesanka je to, oporavice se.
    ima li neko savet koji bi pomogao da prezici?
    vet je rekao da bih mogao neki rehidrant da joj dam? jel to ono sto sam koristio kad peglam basket ili obicni fizioloski u flasi?
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Mon Jun 28, 2021 7:00 pm

    Ima u apotekama kesica sa solima za rehidraciju, mi to uvek imamo u šteku za dete. Razmuti se u vodi. Proveri da li je to OK za životinje.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Jun 28, 2021 7:05 pm

    idem uskoro napolje pa cu se raspitati.
    hvala
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Mon Jun 28, 2021 7:59 pm

    pa u tom slučaju je najbolje da pas bude na infuziji, jer teškp u takvom stanju mogu sami da jedu/piju. ako veterinar ima serum protiv parvoviroze isto može da pomogne, a mogu da se daju ti praškovi u vodu, međutim u takvom stanju teško piju.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Jun 28, 2021 8:40 pm

    prima infuziju 2 puta dnevno. sad u 10 dajem drugu ( postavljena je kanila).
    malo pije vodu ali jedva ima snage.
    valda ce biti bolje.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Mon Jun 28, 2021 10:23 pm

    vidi u apoteci te elektrolite ili kako se zove sto se razmuti u vodi, ali najvaznija je infuzija, to obicno bude jedini izvor tecnosti jer sve sto pojedu i popiju ili povrate ili ide u creva koja se raspadaju od virusa. pitaj veta za taj serum da li vredi davati, i da li mozda uz infuziju da usprica i neke vitamine da je malo ojaca koliko moze. jako je teska bolest, mladi psi ili oni koji nikad nisu vakcinisani objektivno imaju male sanse da prezive.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Tue Jun 29, 2021 11:51 am

    vec drugi dan ima jako krvavu stolicu i povracala je par puta ali to sam ja kriv jer sam joj davao previse vode. ima i visoku temperaturu, 40.
    veliki problem je krvava stolica. to je uzas. kao lokva krvi. to mora da se sanira ili nece biti pomoci.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Tue Jun 29, 2021 8:21 pm

    takva je bolest, virus unistava zidove creva koji bukvalno otpadaju, zato je stolica maltene sama krv sa komadima tkiva. daj joj po par gutljaja vode, pa onda skloni, pa ponavljaj tako vise puta, isto i ako hoce nesto od hrane po zalogaj dva, najbolje ona hrana iz konzerve za intestinalne tegobe, jer je najlaksa za varenje. infuzija pokriva dosta potreba za tecnoscu i treba sto manje opterecivati probavni trakt. ceo ciklus traje oko dve nedelje, ako izgura to onda je oporavak izvestan.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Tue Jun 29, 2021 9:01 pm

    zadnja stolica je manja krvava. ima i neke bezbojne tecnosti ( mozda neke kiseline). do sad je to bila bukvalno lokva krvi.
    otprilike isto sto i ti je rekao i vet.
    kupicu tu hranu. po par zalogajcica.
    malo se vise krece, napravi par nesigurnih koraka i onda se stroposta na pod. ni to nije mogla juce.
    hvala na interesovanju i savetima

    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Tue Jun 29, 2021 9:18 pm

    jako zajebana bolest, ništa ne forsirati neka odmara što više, malo po malo hrane i vode i da se nadaš da je dovoljno jaka. ako uzimaš tu hranu obavezno u konzervi onu meku, ako ima samo neke granule onda ih omekšaj u vodi da joj bude lakše da jede.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Wed Jun 30, 2021 10:53 pm

    cini mi se da je malkice bolje danas. dobili smo dozvolu da joj dajemo malo vode spricom i supu isto. dobila je jos terapije.
    jedino cekamo stolicu. danas nije kakila. samo da bude manje krvi u stolici. malo joj je bistriji pogled i vise reaguje. mislim sve je to gotovo neprimetno. sad prima drugu infuziju.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Thu Jul 01, 2021 12:48 am

    to je dobar znak kada posle intenzivnog proliva stolica zastane, ali nemoj se iznenaditi ako proliv potraje duže, važno je da prestane krv. crevima posle invazije virusa, treba bar 3-4 nedelje ako ne i više da se potpuno regenerišu, jer bukvalno se ljušte i otpadaju slojevi sa zidova debelog creva. pitaj veta da li bi mogao da joj daš možda kaodiar sirup, on sadrži glinu i pomaže dosta kod proliva jer glina skuplja  tečnost iz creva. e sad ne znam da li je dozvoljeno davati na ovakvo stanje.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Thu Jul 01, 2021 3:14 pm

    sinoc opet krvava stolica ali manje krvi. pala temperatura sa 40 na 38,5. bolje hoda, al je tvrdoglava. stalno ide u kupatilo i jutros je ja ponesem van i odem po peskir kad evo nje nazad.
    ima dosta dobrih znakova. danas cemo kupiti hranu da vidimo hoce li je probati. i dalje dve infuzije dnevno, prva kod veta druga kuci.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Thu Jul 01, 2021 3:42 pm

    Svaka čast Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 1143415371 Nadamo se najboljem.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Thu Jul 01, 2021 4:33 pm

    infuzije nikad ne moze biti previse, sto duze uzima to bolje. samo polako sa hranom i vodom, ceo stomak je sada jako uznemiren i slaba je, po par zalogaja pa tako u vremenskim razmacima
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Fri Jul 02, 2021 2:34 pm

    nista dobro od sinoc. povracanje i krvava stolica. jutros osle infuzije povracanje i opet krvava. stolica ispred ulaznih vrata stana. i dalje bez hrane osim vrlo malo vode.
    juce i preksinoc je bila malo bolje i sestra i ja smo se ponadali da ce prevazici virus ali izgleda da od toga nema nista. ni vet nije optimistican. danas je 5. dan pod terapijom.
    nista, nastavljamo lecenje. mozda se preokrene stanje.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Sat Jul 03, 2021 5:00 pm

    danas bolje. nema povracanja i ni krvave stolice ( nema stolice uopste). izgleda i upala pluca i dobila je jutros jaci antibiotik longacef.
    izlazi joj iz nosa kao sline ali vet misli da je to slajm iz pluca. mislio sam sinoc da je gotova. sad ujednacenije dise i spava.
    moze jogurta, vode i pirinca ali vrlo malo.
    videcemo sta nosi noc.
    ovo je 6. dan od pocetka lecenja. malo sam sad optimisticniji a ovi iz vet ordinacije i dalje rezervisani
    ali to im valda tako iskustvo nalaze.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Sat Jul 03, 2021 5:33 pm

    sekundarne infekcije su jako ceste kod tog virusa. valjda je nece previse oslabiti, a tu su i antibiotici da to ublaze.

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 16 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 1:10 pm