Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    fikret selimbašić

    Posts : 9610
    Join date : 2020-06-19

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by fikret selimbašić Sat Sep 18, 2021 2:46 pm

    Ništa ne diraj, sami će se razdvojiti, mislim da već jesu  Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Sat Sep 18, 2021 2:56 pm

    bradilko wrote:dva psa su se hopa cupa pa ne mogu sad da se razdvoje? kako ih razdvojiti?

    Optereti ih kreditom sa varijabilnom kamatnom stopom
    Dovedi kerušinu majku da živi sa njima
    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 2348298330


    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Sat Sep 18, 2021 3:00 pm

    sam ću naći izlaz, hvala
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bela maca Sat Sep 18, 2021 3:01 pm

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 3579118792


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50234
    Join date : 2017-11-16

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Sep 18, 2021 3:13 pm

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 3579118792
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Oct 04, 2021 6:04 pm

    bas mi je preplasenq Kiki.
    boji se holandjana, boji se zvuka motora, u kaficu (pet friendly) stalno joj je podvijen rep iz
    medju nogu.
    kad ce je to proci?
    bolje je nego pre ali mislio sam bice to sve brze.
    zato kuci divlja, juri macu, jede jastuke i patike
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Oct 04, 2021 6:32 pm

    bradilko wrote:bas mi je preplasenq Kiki.
    boji se holandjana, boji se zvuka motora, u kaficu (pet friendly) stalno joj je podvijen rep iz
    medju nogu.
    kad ce je to proci?
    bolje je nego pre ali mislio sam bice to sve brze.
    zato kuci divlja, juri macu, jede jastuke i patike

    To je zajeban problem, pas koji je imao traume kao stene moze te traume ceo zivot da ima.

    Najbolje bi bilo da potrazis nekog ko se bavi terapijom pasa (dog behavior), ali tesko se to nalazi. Mozda ima nesto na youtube? Ili neka onlajn knjiga o tome?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Oct 04, 2021 8:16 pm

    tesko ovde u mne.
    bolje je nego na pocetku ali toliko se uzmuva, vuce, neki put pomislim da nije i zbog mene.
    slicno je i kad je sestra vodi ali ipak manje.
    u kuci je raspojasana, skace, trci kao sumanuta.
    neki "iskusni" ovde mi kazu da treba sto vise da je setam gde je guzva i sl. da bi se privikla. ovdasnji veterinari kazu da je sve pitanje vremena kad ce se osloboditi strahova.
    inace se igra sa drugim psima ali je nepoverljiva prema ljudima.
    mnogo je to bolje nego pre ali..
    verovatno sam nestrpljiv a imam i osecaj krivice da sam i ja uzrok ali kad je sa mnom kuci ili kad ulazim
    u stan ona se zatrci u mene, mase repom i skace po meni.
    mozda trebamo na grupnu terapiju 😂
    (ovo malo da se nasalim)
    mislim generalno je sve ok. navikli smo se, nema tog sranja koje ne bi iskulirali ( uveli smo neka pravila kad nema nikog kuci), zdrava je, ima apetita i slatkis je. cak sam upoznao kuckar(k)e. (al to mi je tek smesno. sve ono sto sam slusao sad dozivljavam).
    sad cemo kupiti auto pa da je vodimo na more da trci po plazama. (naravno poslastice po dzepovima jer kakve je pameti ode ona😂).
    p.s.
    odavno nisam imao toliko obaveza mimo sljake i da sam disciplinovan. bas cudno.


    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bela maca Mon Oct 04, 2021 8:23 pm

    slušanje o kučićima na forumu naplaćujemo u vidu kučećeg poreza, a valuta su slike psa Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 1844795956


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Oct 04, 2021 8:58 pm

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Img_2031
    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Img_2032
    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Img_2030
    avatar

    Posts : 147
    Join date : 2018-11-26

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Frile Tue Oct 05, 2021 10:45 am

    Dobro je sto ima poverenje u tebe. Neka sto cesce izlazi sa tobom (na povocu). Naravno ne mora u bas najgore i najstresnije guzve gde se pas potpuno izbezumi (cuvaj se nove godine kad krenu petarde). Ako nije preglasna muzika i prevelika guzva, kafic je OK. Ako je alava, ima sanse da polako zavoli druge ljude koji joj nude poslastice.

    Mislim da je dobar znak sto hoce da se igra sa drugim psima i sto je potpuno opustena sa vama. Trebalo bi da se vremenom opusti i navikne na druge sredine.
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bela maca Tue Oct 05, 2021 10:59 am

    Mnogo je slatka


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by ontheotherhand Sat Oct 09, 2021 8:38 pm

    https://www.bbc.com/serbian/lat/balkan-58817770

    Kada vam se najbolji prijatelj razboli, a vi nemate sredstava da platite lekara, sve vam može delovati bezizlazno.

    Veterinarka Maja Firle, koja je iz Pančeva još 1993. godine stigla u nemački grad Frankfurt, ponudila je pomoć siromašnim građanima u tom gradu koji nemaju novca da plate lečenje svojih životinja.

    Svake prve subote u mesecu, najčešće na Glavnoj železničkoj stanici u Frankfurtu, Maja Firle i njeni saradnici pružaju pomoć životinjama čiji vlasnici to ne bi mogli da plate.

    Da bi se nesmetano bavila ovim humanim akcijama, osnovala je i Udruženje za pomoć životinjama i ljudima.

    Njen doprinos prepoznala je i pokrajina Hesen, čiji je Frankfurt glavni grad, dodelivši joj nagradu u oblasti zaštite životinja.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by ontheotherhand Fri Nov 19, 2021 4:31 pm

    Pas mi se trese i zanosi, pena mu išla na usta, povraćao, proliv. Vet mu dao injekcije pa se smirilo. I hidrogen da povrati al ništa nije.

    Jel to trovanje? Jeo je ljuske od krompira, može li i od toga da bude? Kaže vet da je to opasno za njih.
    fikret selimbašić

    Posts : 9610
    Join date : 2020-06-19

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by fikret selimbašić Fri Nov 19, 2021 4:37 pm

    Sirov krompir je opasan i za ljude i za životinje.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Fri Dec 03, 2021 12:17 am

    imam problem. ona kuca sto sam je usvojio po citav dan juri macu.
    bukvalno kako se negde pokrene kiki se zatrci u nju. ili pomazim macu ova se odmah stvori da nekako to spreci.
    prvo sam mislio da zeli igru sa macom ali ovo je maltret.
    jos smo maci digli posip visoko da ne bi kiki jela drek, hranu joj cesro stavljamo negde na visinu jer je ova otera i pojede iako ima svoju hranu.
    i to je tako nekoliko puta i onda popizdim i pocnem da se derem kao magarac na kiki ali to joj bas i ne znaci mnogo. prodje pola minuta, macka krene u setnju i evo je ova krene na nju.
    sta raditi?
    interesantno na ulici kiki nece da se okrene na mace. kao da ih nema
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by kondo Fri Dec 03, 2021 1:29 pm

    sve dok je ne ugrožava životno, OK je

    životinjska ljubomora, mislim.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Fri Dec 03, 2021 1:33 pm

    jel ona mlada beše? to je želja za pažnjom, ako je mlada trebalo bi polako da prođe. već sve radiš što treba, skloniš mački hranu na visoko, možda da je animiraš kad krene na mačku dok se ti baviš njom, tako što joj daš neku igračku ili klopu nagradicu i sl, ako vika i sl ne pomažu baš nikako.
    avatar

    Posts : 147
    Join date : 2018-11-26

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Frile Fri Dec 03, 2021 1:38 pm

    Ovo liči na ljubomoru i dominaciju

    Imamo sličan problem sa naše dve kučeće ženke, starija ima 10 godina, a mlađu (2 god) smo usvojili pre godinu dana. Starija je ljubomorna, pokušava da se ugura kad mazimo mlađu, i slično. Srećom sa hranom nema problema, dajemo obema u isto vreme i pazimo da ne uzimaju jedna drugoj. Starija svejedno sačeka da mlađa ode pa onda poliže posudu mlađe. Vremenom se starija malo primirila i smanjila je gunđanje i zatrčavanje, a mlađa još više kulira i uglavnom ne reaguje na provokacije.

    Ne znam šta ti kažem, dodatni problem je što se Kiki zatrčava kao da se radi o drugom kužetu, a maca ne ume da odgovori na kučećem jeziku koji možda Kiki razumela.
    Probaj da reaguješ UVEK (a ne samo kad ti prekipi) kada Kiki pređe neku granicu. Koristi isti ton i glumi istu strogoću kao na primer kada Kiki u šetnji pokuša da jede nešto sa ulice. Ako je posle grdnje rep makar malo spustila, znači da je primila poruku. Dovoljno je samo dovoljno strogo i glasno Ne! 
    (donekle serem, ni mene mlađe kuče dugo vremena šljivilo 3%, slavio sam dan kada je posle mog Ne! sama pljunula ono što je pokupila sa trotorara. A i dan danas često izgleda da nema pojma zašto je grdim, radi po starom, maše repom ili u najboljem slučaju se izvrne na leđa u stilu OK, predajm se)

    I naravno, posveti uvek obema pažnje, da se neka ne oseti zapostavljeno u odnosu na drugu (ne znam kako to ide sa mačkama).
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Sat Dec 04, 2021 5:16 pm

    hvala svima. ne znam i sam.
    za pocetak smo odlucili vriska da se obustavi.
    i meni je ovo klasicna ljubomora. kiki napolju nece ni da se okrene na mace.
    u kuci je najslobodnija, skace, trci, igra se kao blesava dok se napolju i dalje trza na cak udaljene zvukove tipa roletna, kad neko upali motor, komunalci a bogami i na sve radnike u kombinezonima ( jednom sam morao okolo da je vodim, samo se ukopa kao magare).
    jedino kad je pustimo na neku livadu onda galopira ali u zadnje vreme zbog vremena je slabije pustamo.
    obavezno nam je na povocu jer povelika i plasljiva. neki put ode naglo na ulicu. jednom se otrgla i nije smela pola sata da predje u tim trenucima prometnu ulicu. krene za nama i posla bi kuci ali ulica.
    videcemo dalje kqko ce se ponasati prema maci. mozda se zblize stosad deluje ravno cudu.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Sun Dec 05, 2021 8:56 am

    pazi takvo ponasanje bi najverovatnije bilo isto i prema drugom psu, prosto ona hoce paznju svu na nju. mozda se nece nikad zbliziti da se maze i spavaju zajedno, ali zajednicki zivot bez napadanja svakako da.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Mon Dec 06, 2021 7:41 pm

    danas smo cipovali Kiki i vakcinisali.
    ovo je bitno i zbog toga sto se prvi put vozila dobrovoljno autom ( nesto sam otvorio gepek i htela da bezi. usla mi voda negde pa sam hteo da vidim da nije negde iz gepeka. jebena podgorica, juzina, roka kisa kao mutava) i lagano je usla i bila mirna. ovo je prva proba za put u kotor i sterilizaciju.
    tamo mi je rodjak vet i on ce nam to uraditi. (dobar je lik, nije  kasapin i voli zivotinjke).
    cekamo neki lepi vikend i tamo mozemo da ostanemo tih par dana dok se kiki malo ne oporavi
    eto apdejt 😀
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bradilko Sat Dec 18, 2021 4:20 pm

    pre pola sata smo dosli iz kotora. sterilisali smo Kiki.
    sve je za sad u redu
    samo sto ima onu kragnu kao radio teleskop iz seti programa i zbog nje malo "zapinje".
    ( evo vec jurca macku po kuci )
    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Img_2034
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Dec 18, 2021 7:11 pm

    Bravo Bradilko.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kapetanm

    Posts : 5803
    Join date : 2012-02-10

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by kapetanm Sat Jan 01, 2022 8:45 am

    Gde danas kupiti hranu zavpse? Sasvim sam u guzvi izgubio iz vida, a ne mogu da delim rusku salatu

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 18 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 10:55 pm