Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ћина-Средње Краљевство

    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 11:46 am

    Zuper, gle kakav dan na RTS 2.

    16:15
    Било једном у Кини, филм
    12
    18:35
    Било једном у Кини 2, филм
    12
    20:35
    Било једном у Кини 3, филм




    Nema na čemu Ћина-Средње Краљевство - Page 17 4101625831
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 11:58 am

    [quote="Zuper"]
    Oo nisam guglao, ovo sam zapamtio sa sudjenja za ratne zlocine na Dalekom Istoku:
    Approximately 20,000 cases of rape occurred within the city during the first month of the occupation.

    Srbima je pripisano više od toga u BIH.  Crvenoarmejcima, koji su naskakali na sve što su stigli kada su ušli u Beograd 20. oktobra 1944, nije suđeno, čak im je i zaboravljeno.
     Titu je baš bilo milo da se građanska klasa koje je provela rat u Beogradu dobro razyebe.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 12:02 pm

    pa ne, baš je japancima oprošteno i zaboravljeno, a japan je jedini koji stoji rame uz rame sa nemačkom po tom pitanju
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by disident Sat Oct 27, 2018 12:06 pm

    yoyogi wrote:Čitao sam o nekom starcu Kinezu iz San Franciska, Kineska četvrt. Imao je 90 godina, kaže da je od 15. godine radio u porodičnoj vešernici 70 godina bez dana odmora.

    Čitao sam da novi upravnici železare Smederovo, Kinezi, ne mogu da shvate da radnici posle smene idu svojim kućama i svojim porodicama. Što ne stanuju u fabrici? U Kini se stanuje u fabričkom smeštaju.

    U Thai je ove godine došlo 20 miliona Kineza, jedan jedini nije viđen na plaži da sedi pod suncobranom i pije koktel u boji. Neprestan pokret, nema izležavanja.  Dođu na plažu, iskupaju se i odu. Uglavnom se samo islikaju, čak i ostaju u uličnoj odeći  (Koh Larn)

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 2018kohthao01

    Mentalitet je toliko daleko od Zapadnog a tek od srpskog. Zapad je za njih nepouzdan, lenj, sklon hedonizmu, inferioran u ljudsko vrednosnom smislu. To je kineski nacionalizam, toliko veliki da se i ne ispoljava ispadima, jednostavno, to je stanje i za drugo ne znaju. Ide i do fizičke odbojnosti: Kineskinje ne mogu da shvate da belog muškarca neko može da smatra seksualno poželjnim a Kinezima su bele žene seksi kao ulične bandere.  (Pričao mi jedan, kao da je heroin u pitanju, da je u Amsterdamu "probao" Ukrajinku, za pare).

    Kina je imala dva loša veka, to je u životu nacije ništa, kao seljaku dve nerodne godine. Sada je u toku povratak na scenu.

    Neprestano učenje, rad rad i rad, to je podloga spektakularnog kineskog uzdizanja.

    Da Srbija dođe pod njihovu upravu, googlatorska fasciniranost izgooglanim bez nemanja pojma šta je  ispod, brzo bi se pretvorila u organizovanje ilegalnih grupa da Kinezima, kao Prle i Tihi Nemcima, noću pale i miniraju postrojenja i vrše diverzije.

    аџаџаџаџаџа ово као 4цхан да читам
    кључне речи менталитет,инфериорност, запад,исток, расе, која раса јаче јебе


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 12:11 pm

    Inrtesantno, googlatori to nisu shvatili, protiv Japana se borila vojska Čang Kaj Šeka. Komunisti tada nisu postojali.
    U građanskom ratu koji su posle izazvali komunisti sa Maom na čelu, izbacili su ga na Tajvan. Pomor kineskog naroda koji je pod kumunistima usledio je bio ništa prema japanskoj okupaciji.

    A 2015. komunisti su pravili pobedničku paradu, kao da su se oni borili protiv nekoga. Da, pobili su bar 30 miliona Kineza od 1948. do 1975. Što motkama, što mecima, što glađu.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 12:13 pm

    Sram te bilo.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 12:18 pm

    A što? To su činjenice.
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Erős Pista Sat Oct 27, 2018 12:21 pm

    A vidi ovog Munlajta, sabotira rusko-japanski rat. Sedi, bre, čoveče i uživaj u spektaklu.

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 1727922752


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 12:25 pm

    Zuper wrote:...
    Nece, yoyogi, Kina na Srbiju. Suvise je daleko i na svoju sferu uticaja okrenuta, istorijski. Plus mora da "preskoci" mnogoljudniju bratsku Indiju i islamski svet.
    Ali ce svakako pomoci Srbiji posredno...

    Nego šta nego će pomoći Srbiji. Dobijanjem koncesija i poslova za izgradnju. Neće oni na tome biti na gubitku.

    Ili, da Srbe naguze preko bureta, kao sa Železarom Smederevo. Oni je kao kupili a u stvari im je Srbija kupila i dala na poklon tog mastodonta. Pet milijardi dolara koje je rečeno da Smederevo vredi, Srbi su platili (plaćaju) Kinezima tako što su od njih uzeli kredit po kamati duplo većoj nego Evropska banka. Cap - dobiše je za džabe.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 12:33 pm

    William Murderface wrote:A vidi ovog Munlajta, sabotira rusko-japanski rat. Sedi, bre, čoveče i uživaj u spektaklu.

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 1727922752

    To treba natući na glavu onaj 3D uređaj, džojstik, pustiti video igru i lepo izrokati Japan pa da vide oni sa kim imaju posla.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Ferenc Puskás Sat Oct 27, 2018 12:38 pm

    yoyogi wrote:
    William Murderface wrote:A vidi ovog Munlajta, sabotira rusko-japanski rat. Sedi, bre, čoveče i uživaj u spektaklu.

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 1727922752

    To treba natući na glavu onaj 3D uređaj, džojstik, pustiti video igru i lepo izrokati Japan pa da vide oni sa kim imaju posla.
    Japan protiv Rusije nema nikakve šanse ni u ratu, ni u arhitekturi, ni u kozmičkim istraživanjima, jer je američka polukolonija, ali ti to naravno ne znaš.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Ferenc Puskás Sat Oct 27, 2018 12:39 pm

    A jebenti, Zuperiška, ja te moram gurati, skroz si propo. Daj majkumu trgni se malo!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 12:41 pm

    otto katz wrote:
    yoyogi wrote:

    To treba natući na glavu onaj 3D uređaj, džojstik, pustiti video igru i lepo izrokati Japan pa da vide oni sa kim imaju posla.
    Japan protiv Rusije nema nikakve šanse ni u ratu, ni u arhitekturi, ni u kozmičkim istraživanjima, jer je američka polukolonija, ali ti to naravno ne znaš.

    Pravac na video igre da se taj rat već jednom dobije.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 1:10 pm

    fikret selimbašić wrote:Zuper, gle kakav dan na RTS 2.

    16:15
    Било једном у Кини, филм
    12
    18:35
    Било једном у Кини 2, филм
    12
    20:35
    Било једном у Кини 3, филм




    Nema na čemu Ћина-Средње Краљевство - Page 17 4101625831

    To stvarno tako ide po programu? Uvlačenje. Doopelizanje.

    U Kini se nisu skidali sa državne TV "Lude godine" da stanu uz "one-child policy".
    Ni "Valter brani Sarajevo", Bata Živojinović tamo poznat lik.

    Razlika je u tome da to Kina koristi u svoje propagandne svrhe, čudi me da je neko mislio da će da im uzvrati emitujući njihove filmove. Bar toliko dobro mislim o srpskoj publici. To se gleda?
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 1:15 pm

    ne, ovde seljaci pre nego što odu na njivu pogledaju sa decom princezu mononoke, kimi no na wa, a popodne, kada stari odu u biblioteke, najviše se gledaju sedam samuraja, trinaest ubica i rašomon
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Mr.Pink Sat Oct 27, 2018 1:18 pm

    za noc vestica onibaba


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 1:25 pm

    Samo se vratite na Smederevo (Železaru), kako su vas Kinezi razguzili. Prosto mi dođe žao Srbije kada se njom tako manipuliše, kao igračkom.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Sat Oct 27, 2018 1:25 pm

    otto katz wrote:A jebenti, Zuperiška, ja te moram gurati, skroz si propo. Daj majkumu trgni se malo!

    I papa i dida su bili torcida.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Sat Oct 27, 2018 1:27 pm

    yoyogi wrote:Samo se vratite na Smederevo (Železaru), kako su vas Kinezi razguzili. Prosto mi dođe žao Srbije kada se njom tako manipuliše, kao igračkom.

    U pravu je tai samuraj.
    Japanci su delili tresnjin cvet a ovi guze preko matalurgije.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 1:28 pm

    yoyogi wrote:
    fikret selimbašić wrote:Zuper, gle kakav dan na RTS 2.

    16:15
    Било једном у Кини, филм
    12
    18:35
    Било једном у Кини 2, филм
    12
    20:35
    Било једном у Кини 3, филм




    Nema na čemu Ћина-Средње Краљевство - Page 17 4101625831

    To stvarno tako ide po programu? Uvlačenje. Doopelizanje.

    U Kini se nisu skidali sa državne TV "Lude godine" da stanu uz "one-child policy".
    Ni "Valter brani Sarajevo", Bata Živojinović tamo poznat lik.

    Razlika je u tome da to Kina koristi u svoje propagandne svrhe, čudi me da je neko mislio da će da im uzvrati emitujući njihove filmove. Bar toliko dobro mislim o srpskoj publici. To se gleda?


    Ne, ovo je iznenađenje. Do sad su u ovim terminima, kad nema sporta, emitovali američke filmove, zimus su davali i nešto italijanskih i francuskih.

    Na RTS 2. ide dokumentarni serijal "Kina", nekoliko epiizoda sedmično i tako već godinama. Prikazali su i fenomenalni serijal "Zalogaji Kine", samo jednom su ga do sad reprizirali, a ja bih ga rado još dva puta odgledao. Prikažu i dva-tri kineska filma godišnje.

    RTS 3. je "japanski", tamo emituju dosta japanskih emisija, o nauci i prirodi, par crtaća i neku bezveznu seriju sa lošom glumom i bezveznom pričom.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 1:36 pm

    Ne gledam ja TV već 28 godina. Probao sam neke iz Srbije preko neta, tamo reklame, ne može da se gleda.
    Ako kažeš da je taj japanski TV shit, možda i jeste, to je na prodaju, ako je jeftino. Sigurno nije državna namera.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 1:44 pm

    Mislim da je sve japansko što se emituje donacija njihove vlade RTS-u, vidio sam da su neke emisije tako potpisane. Ova serija je o momku koji boluje od neke gadne bolesti i mukama koje uz to idu, prvedena je kao "Sati mog života". Odgledao sam dvadesetak minuta ukupno, loša, preloša gluma.

    Ostale su japansko hvalisanje, prirodom i raznovrsnim tehnološkim čudima, to je gledljivo, ponešto od toga bilo baš dobro, serijal o sušiju npr.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 1:47 pm

    Ne gledam ja TV od 1991. Probao sam neke iz Srbije preko neta, tamo reklame, ne može da se gleda.

    Ako kažeš da je taj japanski TV shit, možda i jeste, to je na prodaju, ako je jeftino. Sigurno nije državna namera. Postoji mnogo TV koje prave programe, sigurno nije ekvivalent RTS (u smislu da je RTS dobar).

    Ako je NHK (kao RTS) a program loš, onda si potpuno u pravu.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Sat Oct 27, 2018 2:01 pm

    Samo za tai samuraja,




    Posle kazite da sam los a donosim srecu i muziku.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 2:18 pm

    Nikada ne gledam klikove niti video osim ako mi autor posta ne kaže da je njegovo delo.
    Shoder.

    Ћина-Средње Краљевство - Page 17 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 8:59 pm