Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ћина-Средње Краљевство

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Fri Oct 26, 2018 12:48 pm

    Brata japanski, ovo su $ po paritetu kupovne moci sto je bolje za poredjenje velicina ekonomija.
    Iz jednostavnog razloga jer Kinezi drze juan nisko da bi imali trgovinski suficiti i bili konkuretni. Tako da nominalni nije bas dobar za poredjenje jer neko drzi svoju valutu precenjenu a neku potcenjenu iz svojih strateskih razloga(onaj ko uopste ume da razmislja oko toga, velika vecina drzava ne ume). Jer Kina je sve gore nabrojano a to pokazuje da je vodeca ekonomija.
    Nesto sto je tvoj Japan radio do 1985 i isto se tako brzo razvijao dok vam Ameri nisu udarili Plaza ugovor 1985 i razbucali vas kroz "izgubljene decenije".
    Japan je poluokupirana zemlja i nije mogao da se suprostavi.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Fri Oct 26, 2018 12:53 pm

    паће wrote:Не видим да икад ико може да престигне САД.

    По неколико питања. Нпр, броју затвореника по глави становника, по личној задужености, по цени здравствених услуга, по потрошњи на војску, по броју бизарних музеја...

    Dobro, stavio si 3 tačke, ima tu još mnogo toga. Na primer najgore avio kompanije sa krščinama 30+ godinama starim, besmislena politička korektnost koja je i same Amere toliko iznervirala da su izglasali Trampa, pa posedovanje oružja i mass-killings po školama i supermarketima, najgore obrazovanje (osim Univerziteta, ko hoće da se osedla krteditom od 100 hiljada dolara na početku radnog veka)...da i ja stavim 3 tačke.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Fri Oct 26, 2018 12:54 pm

    Zuper wrote:Brata japanski, ovo su $ po paritetu kupovne moci sto je bolje za poredjenje velicina ekonomija.
    Iz jednostavnog razloga jer Kinezi drze juan nisko da bi imali trgovinski suficiti i bili konkuretni. Tako da nominalni nije bas dobar za poredjenje jer neko drzi svoju valutu precenjenu a neku potcenjenu iz svojih strateskih razloga(onaj ko uopste ume da razmislja oko toga, velika vecina drzava ne ume). Jer Kina je sve gore nabrojano a to pokazuje da je vodeca ekonomija.
    Nesto sto je tvoj Japan radio do 1985 i isto se tako brzo razvijao dok vam Ameri nisu udarili Plaza ugovor 1985 i razbucali vas kroz "izgubljene decenije".
    Japan je poluokupirana zemlja i nije mogao da se suprostavi.

    Pusti to. Poredi jabuke i jabuke. Nominal GDP sa obe strane.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Fri Oct 26, 2018 1:14 pm

    Pa jesu poredjenji po paritetu kupovne moci jedan i drugi.
    SAD su ti baza zbog $. Razumes?
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Fri Oct 26, 2018 1:18 pm

    Zuper wrote:Pa jesu poredjenji po paritetu kupovne moci jedan i drugi.
    SAD su ti baza zbog $. Razumes?

    Ma idi. 600 miliona migranata (internih) u Kini plaća mesečno za smeštaj isti iznos od koga u selima može porodica da živi 6 meseci. To je PPP.

    Tvoje uprosečivanje je kao da si rekao "ljudska bića imaju, u proseku, jedan testis". I to bi, statistički, bilo tačno.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Fri Oct 26, 2018 1:27 pm

    Pa ti se onda zali kako racunaju BDP.
    Kina je vec sada oko 15-20% veca u bdp od SAD. Po merilima koje koriste medjunarodne ekonomske institucije poput MMF.
    Jos 2014 se pretekli SAD i sada razlika samo raste u korist Kine.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Fri Oct 26, 2018 1:30 pm

    Zuper wrote:Pa ti se onda zali kako racunaju BDP.
    Kina je vec sada oko 15-20% veca u bdp od SAD. Po merilima koje koriste medjunarodne ekonomske institucije poput MMF.
    Jos 2014 se pretekli SAD i sada razlika samo raste u korist Kine.

    Svojim googlanjem, nisi osporio moje brojke i činjenice.
    Verovatno ni izvor tvog inicijalnog posta o BDP nije imao pojma.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Fri Oct 26, 2018 1:33 pm

    Trolujes me, svaka cas.

    https://www.imf.org/external/datamapper/PPPSH@WEO/OEMDC/ADVEC/WEOWORLD
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Fri Oct 26, 2018 1:44 pm

    Kina, drevna kultura.

    Kako je papir, simbol intelektualnosti,  kao pronalazak putovao. Od Kine do Japana mu je trebalo 715 godina.
    A od Kine do Nemačke čitavih 1495 godina.

    Kada je papir stigao do Nemacke 1390-te, tehnički nastrojenim Nemcima nije trebalo baš toliko puno.

    60 godina kasnije, 1450-te, Gutenberg je pronašao štampariju.

    Izvinite na lošoj slici, put papira

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 2018putpapira01

    "Dojcu", 1390, to je kada je stigao u Nemačku, sredina desne slike

    Ako nekoga zanima, cela priča sa mnogo slika je ovde, moj lični napis sa puno slika (isto lično snimljenih).
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Fri Oct 26, 2018 1:52 pm

    Zuper wrote:Trolujes me, svaka cas.

    https://www.imf.org/external/datamapper/PPPSH@WEO/OEMDC/ADVEC/WEOWORLD

    Ne trolujem te, možda sam te prozvao za netačnosti koje si dovukao sa neta, ne razumevajući ih.
    Ni na link koji si postavio neću kliknuti ukoliko mi ne kažeš da je to tvoje lično delo.

    Oni koji nisu imali papir, nisu imali ni pismo. Kao američki Indijanci, Eskimi, australijijski Aboridžini. Ostali bez zapisa, bez istorije, bez kulture, služe danas samo za slikanje.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Fri Oct 26, 2018 1:56 pm

    Nije moje licno delo.
    Jedan drugi kineski izum je dosao u Evropu tokom 12-13 veka i omogucio Evropi da postane dominatna.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Fri Oct 26, 2018 2:05 pm

    Zuper wrote:Nije moje licno delo.
    Jedan drugi kineski izum je dosao u Evropu tokom 12-13 veka i omogucio Evropi da postane dominatna.

    Ne znam kako, možda inercijom sa nekoliko drugih članova Foruma, pogrešno si me shvatio.

    Ja sam sav za Kinu. Imam ogromno poštovanje za Kineze, Japance, Singapur, Hong Kong, Tajvan, Tajland (žena mi je Thai).

    Bar pola radnog dana, svaki dan, radim sa Kinezima. Obrazovani, kompetentni, lepih manira, tačno da ih pozovem na nedeljni porodični ručak u svoj dom.
    Neke i jesam, čak smo se i sprijateljili u smislu slanja rođendanskih čestitki za decu.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by ontheotherhand Fri Oct 26, 2018 9:50 pm

    yoyogi wrote:

    Oni koji nisu imali papir, nisu imali ni pismo. Kao američki Indijanci, Eskimi, australijijski Aboridžini. Ostali bez zapisa, bez istorije, bez kulture, služe danas samo za slikanje.

    Znaš kako kaže Pjer Klastr? Neki kažu da je istorija „naroda sa istorijom“ istorija klasne borbe. Možda bi isto tako moglo da se kaže da je istorija „naroda bez istorije“ istorija njihove borbe protiv države.

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Sotir Fri Oct 26, 2018 10:01 pm

    Шта нам то све налупа Јојоги о папиру.
    Шта велиш, ко није имао папир није имао писмо?
    А свуда по Земљи где има зграда од камена има и нечега уклесаног по њему.

    Гутенберг није измислио штампарију. И то је дошло од Кинеза.
    У ствари није ништа ново измислио.
    Само је постојеће састојке лепо измешао.
    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Anduril Fri Oct 26, 2018 10:06 pm

    Da, ovo za papir je bas - stari Grci su uglavnom koristili glinene table, za vazne dokumente pergamon. Koristili su i papirus, kao Fenicani, ali Fenicani su za prva slova verovatno takodje koristili table.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Mr.Pink Fri Oct 26, 2018 10:21 pm

    a latini su kodifikovali svoje pravne obixaje na bronzanim plocama, mada kazu su prvobitno bile drvene


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Mr.Pink Fri Oct 26, 2018 10:27 pm

    i to corka milenium pee japanaca, normalno bi zvvao kineze na ruxak u kucu



    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 3:37 am

    Čitao sam o nekom starcu Kinezu iz San Franciska, Kineska četvrt. Imao je 90 godina, kaže da je od 15. godine radio u porodičnoj vešernici 70 godina bez dana odmora.

    Čitao sam da novi upravnici železare Smederovo, Kinezi, ne mogu da shvate da radnici posle smene idu svojim kućama i svojim porodicama. Što ne stanuju u fabrici? U Kini se stanuje u fabričkom smeštaju.

    U Thai je ove godine došlo 20 miliona Kineza, jedan jedini nije viđen na plaži da sedi pod suncobranom i pije koktel u boji. Neprestan pokret, nema izležavanja.  Dođu na plažu, iskupaju se i odu. Uglavnom se samo islikaju, čak i ostaju u uličnoj odeći  (Koh Larn)

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 2018kohthao01

    Mentalitet je toliko daleko od Zapadnog a tek od srpskog. Zapad je za njih nepouzdan, lenj, sklon hedonizmu, inferioran u ljudsko vrednosnom smislu. To je kineski nacionalizam, toliko veliki da se i ne ispoljava ispadima, jednostavno, to je stanje i za drugo ne znaju. Ide i do fizičke odbojnosti: Kineskinje ne mogu da shvate da belog muškarca neko može da smatra seksualno poželjnim a Kinezima su bele žene seksi kao ulične bandere.  (Pričao mi jedan, kao da je heroin u pitanju, da je u Amsterdamu "probao" Ukrajinku, za pare).

    Kina je imala dva loša veka, to je u životu nacije ništa, kao seljaku dve nerodne godine. Sada je u toku povratak na scenu.

    Neprestano učenje, rad rad i rad, to je podloga spektakularnog kineskog uzdizanja.

    Da Srbija dođe pod njihovu upravu, googlatorska fasciniranost izgooglanim bez nemanja pojma šta je  ispod, brzo bi se pretvorila u organizovanje ilegalnih grupa da Kinezima, kao Prle i Tihi Nemcima, noću pale i miniraju postrojenja i vrše diverzije.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Sat Oct 27, 2018 9:28 am

    Yoyogi zuti Vasilije.
    Nece, yoyogi, Kina na Srbiju. Suvise je daleko i na svoju sferu uticaja okrenuta, istorijski. Plus mora da "preskoci" mnogoljudniju bratsku Indiju i islamski svet.
    Ali ce svakako pomoci Srbiji posredno...
    Sa druge strane Japan i cela istocna Azije. E, to je vec kinesko i njihova civilizacija.
    Da li ce Japancima vratiti za ona silovanja po Nankingu, ostaje da se vidi.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 9:54 am

    Googlator objavljuje rat!

    Googlaj malo, nije to bilo silovanje nego se cela operacija uništenja grada zove "Silovanje Nankinga", onako kako si ti radio sa Sarajevom.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Mr.Pink Sat Oct 27, 2018 10:08 am

    zuper se taman ponadao da je pronasao ovde drugara, a ti tako...


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Mr.Pink Sat Oct 27, 2018 10:10 am

    a ne znam da li u nr kini i dalje postoji fakultet anti-japanskih studija Ћина-Средње Краљевство - Page 16 1399639816


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Mr.Pink Sat Oct 27, 2018 10:12 am

    na tvom mestu jogi ne znam bas da li bi' ih zvao na femili rucak
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Zuper Sat Oct 27, 2018 10:37 am

    Na niske grane sam pao kada mi se rozi smeje.
    Eto sta mi yoyogi radi.
    Oo nisam guglao, ovo sam zapamtio sa sudjenja za ratne zlocine na Dalekom Istoku:
    Approximately 20,000 cases of rape occurred within the city during the first month of the occupation.
    Japanese soldiers took from the people everything they desired. Soldiers were observed to stop unarmed civilians on the road, search them, and finding nothing of value then to shoot them. Very many residential and commercial properties were entered and looted. Looted stocks were carried away in trucks. After looting shops and warehouses, the Japanese soldiers frequently set fire to them. Taiping Road, the most important

    Inace nisam ja tebi nista obajvio.
    Komunicirano normalno.
    Nemoj da si tako ratoboran tai samuraju.
    Anonymous
    Guest

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Guest Sat Oct 27, 2018 11:46 am

    sad si guglao...

    sramota post II ww je upravo različit tretman žrtava, japanski zločini su bili stravični i niko nije mario

    Ћина-Средње Краљевство - Page 16 Empty Re: Ћина-Средње Краљевство

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 3:25 pm