Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Časopis Vreme

    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jan 19, 2024 1:28 pm

    One Eyed Bob wrote:Ovo mi je omiljeni klačarizam do sada. Kriterijum mi je odnos volumena slona i dnevne sobe. Ovde je slon polupao zidove ali Klaki nekako nalazi wiggle room za ignorisanje slona.

    Da, bas se dobro vidi njegov metod na ovom primeru. Precutao je dok se desavalo sve onk pretjodno sa NINom, i onda je odjednom lrenuo da hvali kad je imenovan Timofejev.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34238
    Join date : 2012-02-10

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by ficfiric Fri Jan 19, 2024 1:30 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jan 19, 2024 1:40 pm



    Eto to je, to je sve.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18427
    Join date : 2014-12-12

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by beatakeshi Fri Jan 19, 2024 2:25 pm

    ficfiric wrote:
    Časopis Vreme - Page 36 3579118792 Koliko je ovaj glup Časopis Vreme - Page 36 3137070404
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jan 19, 2024 6:07 pm

    Neko je uvek nezadovoljan kontekstom



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18427
    Join date : 2014-12-12

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by beatakeshi Fri Jan 19, 2024 6:09 pm

    Časopis Vreme - Page 36 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50140
    Join date : 2017-11-16

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 19, 2024 6:14 pm

    Ovaj misli da se sa njim moze voditi nekakav smisleni razgovor?
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by plachkica Fri Jan 19, 2024 6:17 pm

    ljudi sad već godinama pokušavaju da ga isteraju na čistac da javno podrži pa da mogu da ga štrikliraju na spisku sns saradnika, zato i vole da 'pričaju' sa njim, ali ne da se boki
    One Eyed Bob

    Posts : 1392
    Join date : 2015-08-13

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by One Eyed Bob Fri Jan 19, 2024 6:22 pm

    Da, tačno to, i ovaj pokušava da ga saplete ali to je kao da saplićeš puža golaća.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    avatar

    Posts : 18427
    Join date : 2014-12-12

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by beatakeshi Fri Jan 19, 2024 6:47 pm

    Časopis Vreme - Page 36 3579118792 U sridu.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jan 19, 2024 6:50 pm

    Časopis Vreme - Page 36 3579118792 Časopis Vreme - Page 36 3579118792 Časopis Vreme - Page 36 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13762
    Join date : 2016-02-01

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by rumbeando Fri Jan 19, 2024 7:20 pm

    ​Timofejev o svojoj novoj funkciji u Ninu:
    Novinar Aleksandar Timofejev, koji je danas imenovan za glavnog i odgovornog urednika NIN-a, izjavio je da će taj nedeljnik sačuvati tradiciju i nezavisnu uređivačku politiku.
    Timofejev je agenciji Beta kazao da će NIN zadržati kritičnost prema vlastima.
    „Nikada se nisam zalagao za opoziciono novinarstvo, jer ne možeš istovremeno da budeš novinar i akter političke scene. NIN će sigurno biti nezavisan nedeljnik, bićemo kritični i prema vlastima i prema opoziciji“, rekao je on.
    Upitan da li je u njegovom izboru za glavnog urednika imala upliva politika, Timofejev je kazao da je o novom angažmanu razgovarao samo s vlasnicom NIN-a Jelenom Drakulić.
    „Ni s kim drugim, osim s Jelenom Drakulić nisam razgovarao o dolasku u NIN. Već dugo sam novinar i siguran sam da niko iz politike nije učestvovao u mom izboru za glavnog urednika“, rekao je.
    Na pitanje šta ga je motivisalo da se odluči na saradnju s Drakulićkom, obzirom da je ona u proteklih deset godina raskinula saradnju s velikim brojem kvalitetnih novinara i urednika kompanije Ringier Aksel Springer, Timofejev je kazao da nije upoznat s događanjima u toj kompaniji.
    „Mi smo se zvanično upoznali pre neki dan, kada me je ona pozvala. Nisam imao razloga da ne poverujem u njene planove i ideje vezane za NIN. Za mene je veliki izazov biti glavni urednik NIN-a jer sam veći deo karijere proveo u elektronskim medijima“, kazao je on, ne želeći da saopšti detalje koji se tiču novih planova vlasnice NIN-a.
    Na pitanje koliko će biti samostalan u izboru saradnika, Timofejev je rekao da će on izabrati urednički i novinarski tim.
    „Saslušaću svačije mišljenje i predloge, ali konačnu odluku o uredničkom i novinarskom timu doneću sam“, naglasio je novi glavni urednik NIN-a.
    https://www.danas.rs/vesti/drustvo/aleksandar-timofejev-nin-ce-biti-kritican-i-prema-vlastima-i-prema-opoziciji/

    Timofejev 22.5.2023. za nemački radio WDR o protestima posle Ribinkara i Dubone:
    Pre svega, čini se da je vlastima važno da pokažu kako navodno mali, gotovo beznačajan broj ljudi učestvuje u protestima. Pominju da se cifra kreće negde do deset hiljada ukupno, ne više. Nacionalna televizija Pink, svojevrsna razglasna stanica režima, tokom protesta dovodi goste koji gledaju snimke načinjene iz kako se navodi „drona“ vlasnika te televizije i sprdaju se sa slikom. Na primer na mostu Gazela, koja je žila kucavica beogradskog saobraćaja vidi se veoma mali broj ljudi koji navodno blokira saobraćaj. S obzirom da ja živim u neposrednoj blizini mosta, mogu lično da posvedočim da to nema veze sa onim što se događalo, to jest da je most u to vreme bio potpuno zakrčen demonstrantima. Ljudi koji se ozbiljno bave novim tehnologijama ne isključuju mogućnost da je tu upetljala prste i vešto iskorišćena veštačka inteligencija, da ne zamaramo slušaoce o tome kako je sada vrlo izvodljivo da se generišu snimci koji nemaju veze sa pravim stanjem stvari. Naravno, to podrazumeva da ne verujete sopstvenim očima, ali do toga valjda još nismo stigli.
    Pa dobro, koliko je je ljudi bilo?
    Teško je tačno proceniti, a mislim da nije ni važno. Činjenica je da je u petak na protestu u centru grada bio broj demonstranata koji se može porediti samo sa brojem od 5. oktobra 2000. kada je srušen režim Slobodana Miloševića. Izveštavao sam i tada i dobro se sećam kako je to izgledalo. Razlika je u tome što su tada postojali artikulisani zahtevi za smenom režima, sve je bilo vrlo organizovano i vođeno od strane dobro organizovane opozicije i različitih pokreta. Ovo što se sada događa prosto nema veze sa tim događanjima iako mnogi vole da porede. Sada je to pre svega vapaj građana a ne partija, ne za smenom vlasti, već za normalnim životom bez nasilja, straha i veličanja lažnih vrednosti. Za one koji vole da se bave brojkama, reći ću još i to da je kolona ljudi u protestnoj šetnji u više kolovoznih traka bila duga nekoliko kilometara. Svakako, bilo je više desetina hiljada ljudi.
    https://www1.wdr.de/radio/cosmo/programm/sendungen/radio-forum/region/srbija-protesti-116.html
     
    Timofejev 30.5.2023. za nemački radio WDR o Vučićevom kontramitingu:
    U najkraćem, vlast i Aleksandar Vučić po prvi put nisu uspeli da pokažu neprikosnovenu nadmoć. Da na miting dovedu, kako su najavljivali, stotine hiljada ljudi, mnogo više no što se okuplja u Beogradu već četiri sedmice u protestu građana „Srbija protiv nasilja“. I pored korišćenja svih sredstava, od medija,  pritisaka na zaposlene u javnim službama, autobusa, dnevnica, da ne pominjem već isprofanisane sendviče za putnike, ispred Skupštine nije bilo ni približno ljudi koliko su najavljivali, a ni energije koja se ranije mogla videti. Pojavili su se snimci ljudi koji masovno napuštaju skup i pre njegovog početka, a i videli su se i oni koji su dovezeni u širi centar grada u kolonama odlazili ka šoping centrima ili negde drugde, svakako u suprotnom smeru od održavanja mitinga. Na samom mitingu nije se čulo ništa novo osim Vučićeve odluke da napusti čelo Srpske napredne stranke i osnuje Narodni pokret za državu, ali to se već znalo. Sve je trajalo prilično kratko. Istina, kiša je neumoljivo pljuštala sve vreme, ali pljuštala je i sutradan kada je gotovo isti ili tek malo manji broj učesnika skupa „Srbija protiv nasilja“ simbolično okružio zgradu Radio televizije Srbije, tražeći ostavke rukovodstva javnog servisa. RTS je u više navrata u centralnom Dnevniku imao uključenja sa lica mesta i to se smatra ispunjenjem još jednog od zahteva demonstranata od strane vlasti. U svakom slučaju, što je najvažnije, nikakvih ozbiljnijih incidenata nije bilo.
    https://www1.wdr.de/radio/cosmo/programm/sendungen/radio-forum/region/srbija-protesti-118.html
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jan 19, 2024 8:28 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50140
    Join date : 2017-11-16

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 19, 2024 9:07 pm

    :bratestamezajebavasznasstaradim:
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Fri Jan 19, 2024 9:26 pm

    Časopis Vreme - Page 36 3579118792 Časopis Vreme - Page 36 3579118792 Časopis Vreme - Page 36 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6197
    Join date : 2019-11-04

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Del Cap Fri Jan 19, 2024 9:31 pm

    „Mi smo se zvanično upoznali pre neki dan, kada me je ona pozvala. Nisam imao razloga da ne poverujem u njene planove i ideje vezane za NIN.

    Drugim rečima, njoj je neki naprednjak rekao "zovi Timofejeva, takav ti treba".
    tanjajedaska

    Posts : 98
    Join date : 2018-11-26

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by tanjajedaska Sat Jan 20, 2024 7:11 am

    Timofejev za 10 godina: "Ponovila se ista prica: 'politika me je postavila, politika me je i smenila'".
    rumbeando

    Posts : 13762
    Join date : 2016-02-01

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by rumbeando Sat Jan 20, 2024 3:17 pm

    No Country

    Posts : 11121
    Join date : 2015-05-16

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by No Country Sat Jan 20, 2024 6:48 pm

    Мени је Сале ономад личио на доброг дечка, али свакако и на неког ко ће се продати када му понуде праву цену. А ако се то дешава тек сада, након пуних 30 јебених година… онда ће пре бити да сам га рђаво проценио.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 18427
    Join date : 2014-12-12

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by beatakeshi Sat Jan 20, 2024 6:56 pm

    Već je godinama na RTV na nekoj izmišljenoj funkciji, a RTV je prilično mračno mesto.
    ficfiric

    Posts : 34238
    Join date : 2012-02-10

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by ficfiric Sat Jan 20, 2024 7:23 pm

    Bio je glavni urednik STB u vreme Djilasa? Koliko se secam, tada stb nije bio bas najobjektivnija televizija


    _____


    Uprava napolje!

    One Eyed Bob

    Posts : 1392
    Join date : 2015-08-13

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by One Eyed Bob Sat Jan 20, 2024 7:28 pm

    Timofejev je medijski profesionalac bez posebne ideologije i stava, a koga jedan deo javnosti identifikuje sa vremenom procvata građanske opozicije. Ova tezga ga po automatizmu odvlači na dark sajd iako je verovatno toliko ogrezao u esnafski cinizam da ni ne razume zašto je to tako.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    No Country

    Posts : 11121
    Join date : 2015-05-16

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by No Country Sat Jan 20, 2024 7:32 pm

    ficfiric wrote:Bio je glavni urednik STB u vreme Djilasa? Koliko se secam, tada stb nije bio bas najobjektivnija televizija
    Океј, то се већ пика. Ја просуђујем по овом мом (quite unscientific) прекоокеанском филтеру: ако је неко ђубре добацило до мене, е, онда је у питању гадно ђубре. А о Салету нисам чуо баш ништа, сто година.
    avatar

    Posts : 18427
    Join date : 2014-12-12

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by beatakeshi Sat Jan 20, 2024 7:34 pm

    "Esnafski cinizam" - hirurški precizno.
    rumbeando

    Posts : 13762
    Join date : 2016-02-01

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by rumbeando Thu Jan 25, 2024 1:49 pm



    Cece, ne Cene.

    Časopis Vreme - Page 36 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 8:26 pm