Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Psi, mačke i ostali

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Tue Jan 19, 2016 2:37 pm

    Govanca nisu problem, njih odvadimo i bacimo u đubre, ali ovo što se natopi mokraćom vonja do nebesa. Taj materijal koji koriste naravno upija mokraću, do neke granice. A kad se dođe do te granice, ceo stan počne da smrdi (komšije se još nisu bunile, valjda smo na vreme to zamenili).
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by AnaDilajt Tue Jan 19, 2016 5:21 pm

    Neće moći da opstane sa peskom sa plaže. Može da nastane problem i ako njemu previše smrdi, znači vi ne osetite, tj procenite da može još da izdrži, ali je njemu previše pa da potraži alternativno mesto za nuždu. Gari plače po stanu ako je slučajno pesak previše prljav po njegovim standardima a ide mu se u wc. Na svu sreću ne olakšava se van peska nego trpi jadničko. Sendi se do sad nije bunila nešto.

    Imaš dve osnovne vrste peska - grudvajući i onaj koji se ne grudva. Kod grudvajućeg kad maca piški to se napravi grudvica/loptica (od pomešanog peska i mokraće) i kad izbacuješ govanca izbaciš i zgrudvanu mokraću, a ti smao dospeš još svežeg peska. Ovi negrudvajući imaju bolja upijanja mirisa i tu samo izbacuješ govanca, a kad izgubi moć upijanja mirisa (oseti se) izbaciš sve i sipaš svež. Moje dosadašnje iskustvo je da nisam dovoljno bogata da kupujem jeftino jer svi ti jeftini peskovi su tek malo bolji od peska sa plaže pa onda stalno mora da se nabavlja još. Trenutno koristimo negrudvajuće, ovaj - http://www.petmarket.rs/macke/odrzavanje-higijene/posipi-za-macke/sanicat-posip-za-macke-super-plus-10l.html (on baš lepo miriše i super upija mirise) ili ovaj - http://www.petmarket.rs/macke/odrzavanje-higijene/posipi-za-macke/versele-laga-senegal-18-kg.html (neutralnog mirisa ali dobro upija). Znam da ti marke slabo znače, ali kao eto neka ilustracija.

    Najbolji, definitivno najbolji pesak IKADA je ovaj http://www.cookiesnmilkboutique.com/biosand-super-agglomerante-bianca.html - on je grudvajući, i nema više nigde da se nađe u Nišu niti da se naruči preko neta...

    A imaš i ovu mogućnost http://www.petmarket.rs/macke/odrzavanje-higijene/oem-toalet-za-obuku-macaka-da-vrse-nuzdu-na-wc-solji.html nauči mače da koristi wc šolju i onda nemaš smrada i nemaš troškova oko peska Psi, mačke i ostali - Page 20 1143415371

    Psi, mačke i ostali - Page 20 DSZyzgH

    Nadam se da sam pomogla.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Tue Jan 19, 2016 9:09 pm

    Hvala. Znači, nastavićemo sa ovim naparfimisanim WC-produktima, do daljnjeg.

    BTW. Šta vi radite s mačkama noću (mislim, ovi što žive u stanovima)?

    PS. Šerloku se sviđa ovaj GIF iznad. Psi, mačke i ostali - Page 20 1233199462
    bela maca

    Posts : 11019
    Join date : 2014-10-28

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by bela maca Tue Jan 19, 2016 9:12 pm

    ne spavamo Psi, mačke i ostali - Page 20 1143415371


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Tue Jan 19, 2016 10:48 pm

    od rodjenja irme macke ne spavaju sa nama zato sto pretrcavaju oko pet izjutra preko deteta. do tada sve normalno. ko hoce kod nas u sobu, ko nece moze da se vija po ostatku stana kroz noc.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by AnaDilajt Wed Jan 20, 2016 6:19 am

    Pošto ja ustajem prilično rano, baš kad mačkama počinje ta prva jutarnja aktivnost, obično spavamo sa otvorenim vratima i mačke spavaju sa nama, Gari pored nogu, Sendi ako uspe da se zavuče negde ispod pokrivača. Naravno ima i večeri/noći kad su nemogući pa ih izbacimo.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Wed Jan 20, 2016 7:29 am

    bela maca wrote:kakvu piljevinu, i kako se ona ponaša? kako se čisti?


    piljevinu pravu iz gradskog zelenila. daju mi dzak kada seku drva i grane i tako to. mora cesce da se presvlaci ali meni klonjara za macove stoji na terasi (imam vratanca za mace tako da su vrata od terase zatvorena kada je ladno). mislim, piljevinu koriste i odgajivaci i oni koji imaju puno macaka.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Wed Jan 20, 2016 11:13 am

    zigi je prekjuce popodne definitivno izasao iz ormana i dosao da se igra i mazi i to traje bez prestanka od tada. povremeno se malo uplasi i pobegne ali je nevidjeno sladak, stalno prede i pokusava nesto da prica (mislim da ne ume da mjauce). super je ovladao odlaskom u wc, nijednu stetu nije napravio i bas se volimo. neverovatno mi je da je ovo maca koja je provela poslednja 3 meseca na ulici jer deluje da je skroz navikao na kucu i ljude. saznali smo inace da je izbacen u dvoriste, tj nije tu rodjen. 

    jos nismo uprilicili taj kontakt izmedju njega i olge, malo se povremeno njuskaju ispod zatvorenih vrata, olgi se nakostresi rep ali sem toga ne pokazuje nikakvu nervozu. e da, dosta neobicno reaguje na fonetiku govora tako da ga zena zove takashi, sa jako mekim sh i izgleda da mu se to svidja, na to reaguje. kad smo ga uzimali ucinilo mi se da je veci tj stariji, sada nam je jasno da vrlo bebast i da verovatno nema ni tih 5 meseci. slomljena nogica mu je lose jer se jako krece i skace i stalno je iznova povredjuje. kad se probudi onda je OK i koristi je ali cim napravi krug po sobi, vidi se da nije dobro. tu ne znam sta da radim, to bi moralo da se snimi i mozda i operise ali bi to bio preveliki stres. i mislim da ne bi podneo bez neke ozbiljnije sedacije boravak kod veterinara, snimanje itd. pozvacu nekog da ga vidi ovako.

    evo ga u zanosu (obostrane) strasti

    Psi, mačke i ostali - Page 20 00326310


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Wed Jan 20, 2016 11:36 am

    Psi, mačke i ostali - Page 20 3826186726
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by boomer crook Wed Jan 20, 2016 11:37 am

    ma suvise je mali za operaciju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by AnaDilajt Wed Jan 20, 2016 2:05 pm

    Maza lepa <3 
    A možda će morati samo da se fiksira nekako nogica...
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by AnaDilajt Wed Jan 20, 2016 3:28 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Cat-resume
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Wed Jan 20, 2016 4:08 pm

    AnaDilajt wrote:Maza lepa <3 
    A možda će morati samo da se fiksira nekako nogica...

    to je i meni palo napamet. sad cu da zovem veta da ga pitam...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Wed Jan 20, 2016 4:21 pm

    Kondo wrote:
    to je i meni palo napamet. sad cu da zovem veta da ga pitam...

    Два штапића од сладоледа, завој, лепљива трака?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Wed Jan 20, 2016 4:53 pm

    da, i ti da dodjes da to stavis macetu koje je tek stiglo u kucu;)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Wed Jan 20, 2016 5:11 pm

    Не, ја сам обично онај који држи маче док неко други ради медицински део - ал' то је досад било или капаљком раствор у очи или капаљком млеко у уста, ништа што боли.

    Ал' рачунам, само нежно и полако, умећете ви то.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Erős Pista Wed Jan 20, 2016 8:25 pm

    Ništa od tebe Paće, očekivao sam da napišeš - maca u kuci?!?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by паће Thu Jan 21, 2016 1:45 am

    Распоређујем своје пороке. Данас јем и пијем, а не потпрцавам. Видео, правио се луд.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by AnaDilajt Thu Jan 21, 2016 2:47 pm

    Psi, mačke i ostali - Page 20 12540914_1038483849552446_2876946020553662777_n
    Anonymous
    Guest

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Guest Thu Jan 21, 2016 8:50 pm

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Thu Jan 21, 2016 11:37 pm

    Zena je u mom odsustvu uprilicila susret Zigija Takashija (oko 5-6 meseci) i Olge (15 godina u junu). Kaze da je bilo spektakularno i skroz obrnuto od ocekivanja, malisa je bio vrlo proposan, odmah ispitao 3 sobe koje su bile do tada van dometa, uselio se u Olgicinu korpicu, overio je njen toalet, prosetao se bas bas svuda, onda je malo pojurio, ona je pobegla pravo u kadu, na kraju je isprskao teritoriju u predsoblju i vratio se u sobu. Sada kontemplira. Olga deluje blago uznemireno, nije agresivna ali kao da pokusava nesto da nam kaze, ne prede ali se cas mazi cas nece. Mislim da ce to biti OK, cim nije pokusala da ga zakolje cim ga je ugledala. Jedino mi je nejasan taj momenat predaje prestola bez borbe. Ali mozda su to te godine. Malisa je ozbiljan genijalac. Spava sa nama, nijednom nas nije probudio, igra se i mazi bez prestanka i sad i ovo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Indy Fri Jan 22, 2016 9:40 am

    Trenutno je na TVu emisija o porodici koja u svojem stanu odgaja 2 mladunca tigra. Sherlock gleda netremice, fasciniran.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Erős Pista Fri Jan 22, 2016 11:43 am

    Rođaci!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by lalinea Fri Jan 22, 2016 12:23 pm

    indirektno relevantno: drzite mi palceve da sutra nadjem pet friendly stan.
    moj sadasnji landlord ne da da uzmem macku, pa sam ja naprasno odlucila da se selim.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by kondo Fri Jan 22, 2016 6:07 pm

    bravo! ne treba podrzavati skotove.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Psi, mačke i ostali - Page 20 Empty Re: Psi, mačke i ostali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 3:40 pm