Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Satanizam u teoriji i praksi

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Erős Pista Thu Feb 25, 2016 9:16 pm

    Brate. Očekivao sam samo još jedno predavanje, ali ništa me nije pripremilo za ovo ludilo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by beatakeshi Thu Feb 25, 2016 10:07 pm

    Jako.
    Jel bi mogao neko Krleta da uputi kod ovog oca?
    Mislim da bi Srbija imala dosta koristi od te simbioze.
    Anonymous
    Guest

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Guest Thu Feb 25, 2016 10:09 pm

    oni koji žele modernizaciju crkve treba da znaju da to ovako izgleda.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Erős Pista Thu Feb 25, 2016 10:09 pm

    Prilično sam siguran da se već znaju, Arsenije je u prošlom životu bio deo beogradske New Wave ekipe.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by plachkica Thu Feb 25, 2016 10:10 pm

    jedan od komentara:

    [img]Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 2uq18ch[/img]


    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by beatakeshi Thu Feb 25, 2016 10:17 pm

    Moram da pitam da ne bih ispao glup: on nije slep?
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Erős Pista Thu Feb 25, 2016 10:22 pm

    Nije bio, a da li je sada, ne znam. I mene su iznenadili ovi cvikeri.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Erős Pista Wed Sep 14, 2016 2:57 pm



    Narkotici i polivanje krvlju
    SVE O JEZIVOJ SEKTI CRNA RUŽA: Iz grobnica sam izvlačio decu izbezumljenu od orgijanja
    Društvo 20:12, 12.09.2016. 1876





    Autor knjiga “Sekte i mentalna manipulacija” i “Horor pred našim vratima” Dimitrije Pastuović, čuveni srpski sektolog, proveo je dobar deo života izučavajući podložnost naših prostora razvoju sekti, priusustvu sekti na ovoj teritoriji kao i izučavanju njihovih rituala.

    Autor priča o opasnosti koju sekte sa sobom nose, o tome kako ih se kloniti, gde vrebaju i vrbuju i kako izgledaju njihovi rituali.

    Sektaški rituali su daleko od onoga što je blisko i razumljivo običnom čoveku i svojevrstan su prikaz izopačenog uma.

    Od konzumiranja umočenog peciva i hleba u životinjsku krv, preko spavanja u grobnicama, prostituisanja, ubistava i samoubistava do orgijanja, pripadnici sekti ne prezaju ni od čega vodeći se principom kontriranja svemu što je hrišćansko.

    Ovo je naročito svojstveno  najopasnijoj sekti kod nas i u svetu  - "Crna ruža".

    – Više puta sam ulazio na njihove obrede i nalazio ih na crnim misama. Misa počinje uglavnom na skrovitim mestima ili grobnicama spremljenim za sutrašnju sahranu. Oni se skupe, a pošto ih mrze da mese hleb, kupe neke žu-žu pogačice koje kasnije natope krvlju zeca ili neke životinje. Sve se to dešava uz upotrebu narkotika i na kraju se završava orgijama. Novi član koji se inicira ima jedan od uslova da prespava u grobnici koja je spremna za sutrašnju sahranu.

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Crna-ruza-sekta-foto-shutterstock-1468106501-946849 Foto: Shutterstock

    Pastuović opisuje kontakt sa onima koje pronađe u grobnicama.

    Izvlačio sam ih iz grobnica. Prosto je neverovatno kakav je to prizor i koliko su izbezumljeni. Nalazio sam i decu od 14-15 godina.

    Edukacija o prisustvu sekti na našim prostorima je minimalna, a Pastuović upozorava da je upravo izostanak edukacije o opasnosti i destruktivnosti sekti u Srbiji razlog zbog kog im se lakoverno, i iz neznanja pristupa. Neophodnost da o sektama počne da se priča ne samo kada se dogodi neka tragedija, već da se konstantno podiže svest o destruktivnosti ovih organizacija je više nego jasna.

    – Mislim da država mora ozbiljnije da reaguje u borbi protiv sekti. Problem je što se većina sekti ne naziva tako, već su dobile status verske zajednice i zahtevaju ista prava kao i recimo hrišćanstvo. Važno je napomenuti da hrišćanstvo ne radi to što oni rade ljudima. U edukaciji o problemu i roditelji treba da imaju ključnu ulogu.

    Pastuović tvrdi da je “Crna ruža” najopasnija sekta i kod nas i u svetu, da je nastala je iz Satanine crkve Antona Šandora la Veja i da se na našim prostorima vezuje za ritualna ubistva i samoubistva.

    Kako kaže, svi njeni članovi uglavnom završavaju tragično, tako što budu ubijeni ili se sami ubiju.

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Misterija-sekta-ritual-foto-profimedia-1473701685-990109 Foto: Profimedia

    –  Što se tiče novosti o Crnoj ruži, njene žrtve me jako često zovu da bi tražili pomoć (kad kažem žrtve mislim na porodice zavrbovanih članova, jer su oni takođe žrtve). Ne bih mogao sada navoditi primere jer nisam dobio saglasnost, a ne mogu to da uradim bez toga. Što se tiče novootkrivenih satanističkih sekti naravno da ih ima… ali je centrala ista… oni mutiraju i menjaju oblik i imena – cilj im je apsolutno isti.

    Psiholog Marija Milošević objašnjava kako uopšte dolazi do toga da neko uspe da bude vrbovan, i da pristupi sekti:

    – Ljudi koji pristupaju sektama su često nesrećni, bez samopouzdanja, nezadovoljni, željni pažnje. Oni su najlakši za vrbovanja jer će u upakovanoj priči o sreći i raju tražiti utehu. Nesigurni u toj potrazi za pripadanjem pristupaju sektama gde ih fasciniraju magijskim motivima kroz knjige i filmove. Žele da se osećaju superiorno i moćno, i u i u tom procesu gube sposobnost za zdravo rasuđivanje.

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Misterija-sekta-satanisti-bogatasi-pokret-foto-thinkstock-1439677895-720847 Foto: Thinkstock

    Osvrnuvši se na komentar Miloševićeve,  Pastuović je rekao:

    – Činjenica je da labilne ličnosti lakše ulaze u zamku kvazi religija, ali pravila nema te ulaze i jači. Uglavnom su to oni koji su imali neku životnu tragediju, oni koji tragaju za sobom svojim identitetom, oni koji ne poznaju svoju religiju i tragaju za drugom, mladi koji to rade radi svoje promocije… ma, ima svega…

    On objašnjava da su pripadnici sekti veoma zadojeni takvim učenjem, jer im se mozak non-stop puni učenjem istih i kompletna ličnost im se svodi na sektu, tj. njen interes.

    – Dešavalo se da nas angažuju lično zavrbovani članovi koji su nekim čudom došli na trenutak svesti… i uglavnom su izlečeni, ne lako ali izlečeni. Vođe sekte na sve moguće načine pokušavaju da spreče odlazak njihovih članova… prvo razgovorom, pa pretnjama, pa silom, i na kraju i najgorim metodom.

    Pripadnost sekti je bolest zavisnosti
    – Sekte jesu bolest zavisnosti, jer npr. u pseudo hindu sektama se praktikuje joga meditacija i sl. Prilikom upražnjavanja istih mozak luči endorfin, dopamin, itd, a praktikant oseća neopisivo zadovoljstvo… i navlači se na to poput heroinskog zavisnika… ukoliko se naglo odvaja dolazi do krize jako slične narkomanskoj… Istraživači moraju da budu oprezni jer mogu da nastradaju - razjasnio je Pastuović.
    O međuljudskom odnosu unutar sektaških zajednica se malo zna:
    – Odnosi unutar sekte se mogu definisati kao odnos robovlasnik-rob. Žrtve kao da imaju sindrom zaljubljivanja u otmičara. Dešavalo se da ljudi koji istražuju rad sekti počnu da veruju u njihova učenja - zaključio je Pastuović.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Erős Pista Tue Oct 18, 2016 1:32 am

    ZONA SUMRAKA: OŽALOŠĆENI U NOĆNOM IZLASKU
    SEKTAŠKI PROVOD: Familija tuguje, dever Jelene Marjanović na zabavi!

    CRNA HRONIKA 23:12, 17.10.2016. 87
    Miloš Marjanović ludo se provodio u petak iako je njegova porodica u velikoj žalosti posle ubistva snaje Jelene i smrti njene majke Zorice Krsmanović

    BEOGRAD - Miloš Marjanović, dever ubijene pevačice Jelene Marjanović iz Borče, provodio se u petak uveče na gotik žurki u jednom beogradskom noćnom klubu, i to iako je njegova porodica u žalosti posle Jeleninog ubistva i smrti njene majke Zorice, saznaje Kurir.

    Miloš je bio obučen u crno, u gotik maniru, i cele noći se provodio, uživao u ženskom društvu, pa čak i pozirao, a fotografije postavljao na društvene mreže. Po svemu sudeći, čini se da je Miloš već zaboravio na svoju monstruozno ubijenu snaju, iako je od tada prošlo tek šest meseci.

    - Bio je veoma raspoložen i opušten. Nije izgledao kao čovek čijoj se porodici dogodilo nekoliko tragedija. Razgovarao je s prijateljima i fotografisao se. Došao je u klub da se lepo provede i tako se i ponašao celo veče - kaže sagovornik Kurira

     
    Dark fazon

    Jelenin dever poznat je po ekscentričnom ponašanju, oblačenju i muzici koju sluša. Na njegovom Fejsbuk profilu mogu se videti fotografije s njegovih nastupa na kojima je uvek jako našminkan i obučen u dark fazonu.

    Posle Jeleninog ubistva mediji pisali da je on član neke sekte, a takođe se dosta pisalo i o odnosu devera i ubijene snaje.

    Smrt u pesmama

    - Voleo ju je i ona za njega nije bila samo supruga njegovog brata. Međutim, njegov stav prema njoj naglo se promenio kad je počela da nastupa i peva. Miloš nikad nije krio da prezire tu vrstu muzike, a o tome je indirektno u više navrata i pisao na svojim blogovima i na društvenim mrežama - pričali su svojevremeno za medije oni koji su u bili u dobrim odnosima s porodicom Marjanović.

    Ubrzo su se u medijima pojavili stihovi koje je Miloš, pod pseudonimom Alimpije Gregor Sizeren, objavljivao na društvenim mrežama u poslednjih nekoliko godina. Na blogu Mrtvorođenče je i pesma „Psu od srca“, čiji su stihovi zaprepastili većinu onih koji su je pročitali:

    „Gledaš me u oči... Pružaš mi ruku... Tako bih je s apetitom odsekao... Mislila si da svi krvare od sreće što će tebe novu upoznati... Mislila si da nekoga interesuje tvoj novi život...“, piše u pesmi koju je Miloš napisao.
    Gotik žurke
    NAŠMINKANI I OBUČENI U CRNO

    Gotičari se uglavnom oblače u crno i jako se šminkaju crnom bojom, te tako dolaze na mesta na kojima se okupljaju ili prave žurke. Ostavljaju utisak kao da praktikuju crnu magiju, jer većinu ljudi njihov stil oblačenja i šminkanja podseća na pripadnike neke sekte.
    Tamna strana  Sektolozi o marjanoviću 
    ČUDNO PONAŠANJE

    Sektolog Slađan Mijaljević kaže da je čudno da oni koji su u žalosti odlaze i provode se na žurkama.
    - To zavisi od vaspitanja i morala čoveka. Naravno, ako je neko u žalosti, i to zbog ovakvog ubistva, nije normalno da se tako lagodno ponaša. Milošev stil oblačenja jeste čudan i strašan, a takvo mu je i ponašanje. Pored toga, čudno je i to što se neko tako ponaša u porodici koja se predstavlja kao vernička - rekao je Mijaljević.
    - Gotičari se povezuju sa sektama, i to sa satanizmom i veštičjom organizacijom, međutim, ne mora da znači da je Marjanović u bilo kojoj od njih - rekao je sektolog Dimitrije Pastuović, koji se trenutno nalazi u Americi, gde je jednoj našoj porodici pomogao da izvuče dete iz sekte


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Xexoxical Endarchy Tue Oct 18, 2016 1:41 am

    vrh ! Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 3579118792


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by plachkica Tue Oct 18, 2016 1:58 am

    Koliko traje period žalosti?
    Ima li po kolenima, ono prvo koleno žali toliko, drugo koleno toliko?
    Razlikuju li krvne srodnike od onih drugih, i da li ovi drugi imaju više slobode u žalosti?
    (btw, ovaj slučaj baš pretvaraju u srpsku Loru Palmer)
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Ointagru Unartan Tue Oct 18, 2016 2:10 am

    Xexoxical Endarchy wrote:vrh ! Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 3579118792

    Malo je smesno, a malo je i scary, jer deluje kao poziv na linc.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by ♏ Tue Oct 18, 2016 7:36 am

    Twin Peaks i poziv na Lynch.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Ointagru Unartan Tue Oct 18, 2016 12:27 pm

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 1233199462


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Indy Sun Dec 11, 2016 6:43 am

    Sa Mobyjevog FB-a

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Baphomet
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by boomer crook Sun Dec 11, 2016 11:55 am

    posto? pitam za dete.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Nino Quincampoix Tue Sep 26, 2017 10:00 pm

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 WomPAJP
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by boomer crook Sat Oct 14, 2017 8:13 am

    https://www.24sata.hr/lifestyle/na-danasnji-petak-13-prestaje-100-godisnje-vladanje-sotone-543927


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by паће Sat Oct 14, 2017 12:48 pm

    ostap bender wrote:https://www.24sata.hr/lifestyle/na-danasnji-petak-13-prestaje-100-godisnje-vladanje-sotone-543927

    Гле и на католичком се каже сотона а не сатана.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by disident Sun Oct 15, 2017 11:37 pm

    Хаџи Милан Арсеновић‎ за Двери - Покрет за живот Србије
    1 сат · 

    „ Рок култура-сатански култ
    На албуму “Убице “( килерс ) групе Квин- послушајте унатраг песму “Неко други пада мртав” и чућете поруку “Почни да пушиш марихуану”.
    Лирска порука групе Лед Цепелин “ Још има времена да промениш пут на коме си ” из песме “Звездани пут до неба” у изврнутом огледалу подсвести гласи :”Мој слатки сатано , нико други није зацртао пут” . 
    У песми “Црквена химна “ групе Раш- обрнута порука гласи :”О сатано , ти си тај који сија ... зидови сатане ... ја знам да си ти тај кога волим ”.
    Изјаве :
    Алис Купер ( право име Винсент Фурније ) :” Пре неколико година отишао сам на једну спиритуалистичку сеансу где је Норман Бакли тражио од духа да се појави и обрати им се. Обећао је мени и мојој групи славу , светску доминацију у рок музици и непрегледно богатство. За узврат , једино је тражио да уђе у моје тело. Заложивши тело постао сам светски славан. Узео сам име којим се дух представио на сеанси”.
    Ози Озборн , певач групе Блек Сабат ( Црни Сабат ) : ”Постоји једна натприродна снага која ме користи да бих компоновао рок-ен-рол . Надам се да то није снага ђавола , снага сатане ”.
    Елтон Џон често изјављује да све песме пише уз помоћ језика враџбине (!).
    Мајк Џегер вођа групе Ролингстонс ( Они ваљају камење ) члан је пара масонског друштва “Ред златног свитања “ чији је оснивач сатаниста Алексис Кроули. Џегер редовно учествује у ритуалима црне магије и сам се представља као “Луциферова реинкарнација”. Наслови неких од његових песама : “ Сатански господар “ , “Љубав за ђавола” или “Молитва мог демонског брата” ... „
    сочињеније : Хаџи Милан Арсеновић


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Guest Sun Oct 15, 2017 11:38 pm

    dosta je znalacki preveo rolingstouns Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 1399639816
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by паће Sun Oct 15, 2017 11:43 pm

    А Купера није... треба Алиса Купер.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Mr.Pink Sun Oct 15, 2017 11:43 pm

    ni reči o satanu panonskom. o njemu se jednostavno ne priča.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by bela maca Sun Oct 15, 2017 11:43 pm

    i majka, pevača istih


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by beatakeshi Sun Oct 15, 2017 11:47 pm

    Da okadim topik.


    Neko je skoro kačio, ne mogu da prestanem da slušam.

    Satanizam u teoriji i praksi - Page 2 Empty Re: Satanizam u teoriji i praksi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 2:59 am