Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    šta čitate?

    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 19, 2023 9:32 am

    šta čitate? - Page 41 71y2jYKSWKL._AC_UF1000,1000_QL80_


    I map, therefore I am šta čitate? - Page 41 3937953091

    Merički horor od frontiera, preko kuće do suburbije i heterotopije, uz interpretacijske okvire tipa ekonomska geografija šta čitate? - Page 41 1090578128 šta čitate? - Page 41 4101625831


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by boomer crook Mon Jun 19, 2023 10:17 am

    neki nas covek?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 19, 2023 10:25 am

    Jes, profa s faksa.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by boomer crook Mon Jun 19, 2023 10:29 am

    jos jedan doktor horor uz ghoula?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 19, 2023 10:35 am

    Nikad dosta šta čitate? - Page 41 834035791


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Erős Pista Mon Jun 19, 2023 12:35 pm

    šta čitate? - Page 41 3579118792 šta čitate? - Page 41 3579118792 šta čitate? - Page 41 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Notxor Mon Jun 19, 2023 12:59 pm

    Nadam se da veći deo zarade od knjige (prilično je skupa) ide autoru jer će ih (izdavače) u suprotnom Amazon ubiti cenama.
    Baš juče mi je stigla knjiga malo većeg formata od te, odlična crno-bela štampa, sličan broj strana, mek povez, mat plastifikacija korica, ne previše popularna tema, izdanje autora, oko 15 evra, printed by Amazon Fulfillment, Wroclaw.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    disident

    Posts : 15063
    Join date : 2016-03-28

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by disident Mon Jun 19, 2023 1:07 pm

    Jel se isplati naručivati knjige preko Amazona za Srbiju?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Notxor Mon Jun 19, 2023 1:31 pm

    Poštarina je problem. Za ovu moju knjigu poštarina je 20-25 evra, a po toj ceni je ne bih kupio.
    Inače, uvek se treba prošetati po evropskim Amazonima. Za Srbiju mi se čini da je najniža cena isporuke iz Italije.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 19, 2023 2:59 pm

    Notxor wrote:Nadam se da veći deo zarade od knjige (prilično je skupa) ide autoru jer će ih (izdavače) u suprotnom Amazon ubiti cenama.
    Imaju ediciju Palgrave Gothic a naslovi su prezanimljivi i užasno skupi. Doduše ove meni interesantne sam našla na libgenu - sve u pdfu pa ću ti se javiti jednom da mi provučeš kroz ono šta čitate? - Page 41 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by zvezda je zivot Wed Jun 28, 2023 11:24 am

    ja sam proteklih nedelja cito i uglavnom procito magnum opuse (opere?) velikana savremene festivalske evropske kniizevnosti, mariasovu trilogiju your face tomorrow (na engleskom, ukupno preko hiljadu strana) i septologiju juna fosea (ne znam, oko 800 strana recimo). trilogija je triler o spancu ciji je posao da pomno posmatra ljude od interesa za britanske sluzbe i zakljuci za kakvo delo xy jeste i nije sposoban. i to je zabavno jer: moze potpuno da se prepusti radostima tradicionalne knjizevnosti - beskonacni opisi izgleda i ponasanja i izvodjenje sustine iz njih, a onda to odmah dovede u pitanje jer su ovo moderna vremena i nista ni o kome ne mozemo stvarno znati. sem toga, knjiga je uzasno zarobljena u devedesetim proslog veka iako je pisana u ovom milenijumu. znaci ne plemenito zastarelo nego zasterelo u vremenu koje treba zaboraviti. brzo se cita ne zato sto je triler nego zato sto su recenice jako dugacke a ne traze usporavanje paznje. narator je jako napaljen, toliko da izaziva klaustrofobiju. foseov narator nije ni najmanje napaljen nego slikar u limbu alkohola i katolicanstva. misim znate fosea, post-beket i cetvrt-beket. isto se brzo cita, i to je dobro. cela je knjiga napisana u jednoj recenici, koja je onako maximalno aditivna i horizontalna, znate vec. ima svoje cari ali uopste nije nesto sto ja volim.

    procito i svoje prve knjige geralda murnanea. prvo sam u avionu procito the plains. i to je skroz moja stvar: knjiga o umetnost i o projektu koji je nemoguc, znate da ja volim te prazne gestove, puno opisa prosith stvari koje ne moze da opise, itd. ode u algeoriju pa je zavrti, jako lepa i uglavnom prosta knjiga. njegova druga knjiga koju sam procito je inlands. to je komplikovanija, a reko bih i malo kompleksnija knjiga. i mozda je teza za citanje jer puna je pomo poteza koji nisu po ukusu vremena. sporo se cita. izuzetno nezno, napaljeno, voajeristicki, kripi i katolicki.


    _____
    ova zemlja to je to
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Wed Jun 28, 2023 11:55 pm

    Veoma smo nekrocentrični u fantasy zajednici. Naime što ako umremo mi a autor nije završio serijal šta čitate? - Page 41 3363120308 , ali može gore - umre autor a mi jadni nastavimo živit bez dovršenog serijala :kme:
    I tako se rodila pomisao da će možda neko završiti serijale tipa Brandon Sanderon koji je već napisao kraj Jordanovog Wheel of time. Međutim Martin, užas od čovjeka kakv jest, zabranio je tuđi završetak, tako da nam je ostao Rothfuss čiju treću knjigu čekamo godinama. I onda relativno nedavno izađe novi fantasy serijal 'The first binding' koji se trenutno pati na goodreadsu jer su ga optužili za Rothfussov plagijat šta čitate? - Page 41 1336943286
    Daj bože, jer možda onda i završi Rothfussov serijal. Međutim počela čitat, imajući visoke banter standarde, kad ono, samo što se nisu kresnuli the on i ona u prvih 10 posto knjige šta čitate? - Page 41 3363120308 Dategospesačuva.
    Fingers crossed da svi oni požive, malo đumbira, malo kurkume, no stress šta čitate? - Page 41 3667960008


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Thu Jun 29, 2023 11:23 am

    Замисли да неко напише наставак али, да се Власи не досете, сва имена која се завршавају на -он преправи на -оф.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jul 28, 2023 8:32 am

    Jel čitao neko od vas the Fourth Turning? Počeo sam i izgleda mi da neću nigde iz kuće dok je ne završim.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Fri Aug 04, 2023 10:54 pm

    šta čitate? - Page 41 Za%C5%A1to-volim-Zagreb

    Joooj šta čitate? - Page 41 3137070404 
    Pičku materinu zašto je morao umrijeti u 43. :kme: 

    Inače fala Pupovčevim Novostima (da, posuđujem sintagmu od hrvatskih desničara šta čitate? - Page 41 1861198401 ) što su mi ukazali na ovaj draguljić. Sve je on napisao, od zagrebačke malograđanštine do odličnih osvrta o naivi i Lackoviću, al vidiš kako voli Zg. Sve nešto super, točno nešto što bi neki htjeli napisat, ali... neću biti zla šta čitate? - Page 41 3351518927
    Jebote kako se danas može ovo čitat, uvijek šta čitate? - Page 41 3826186726


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by mstislaw Sat Aug 05, 2023 12:12 am

    Mogla si mene pitati šta čitate? - Page 41 1844795956 . Tenžera je bog. Mislim da imam skoro sve što je uknjiženo sa njegovim potpisom.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Sat Aug 05, 2023 12:15 am

    šta čitate? - Page 41 1233199462 Al stvarno bogisus šta čitate? - Page 41 3137070404


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by паће Sat Aug 05, 2023 10:13 am

    Ископати његове текстове из Старта... једном је попунио целу страницу разматрањем дугмића против цибзара на шлицу. Јер је са дугмићима било још времена да се поразмисли и можда и одустане од вађења, па је тако „несретни зипоња“ улетао брзоплето у невоље које је могао избећи да је имао дугмиће...

    И друге генијалштине.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Aug 05, 2023 4:47 pm

    I ja se njega sećam iz Starta. Koji sam, naravno, kupovao zbog njegovih tekstova.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 05, 2023 6:20 pm

    u ZG sam bio tri puta u životu. Imam neko mišljenje, ali nisam siguran da ga umem verbalizovati...
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by bela maca Wed Sep 27, 2023 12:04 am

    Od početka leta pročitala sam (i odslušala) devet knjiga

    The hero with 1000 faces - nije loše za slušati u pozadini. Generalno mi je bila skroz ok, iako ima dosta repeticije i redundantnosti.

    Nigdje niotkuda, prvi Bekim, nastaviću dalje. Glavni mi je utisak bio da svega ovoga ne bi bilo da je perica otišao pravo na terapiju.

    The Testaments - uvredljivo smeće, Atvudovoj treba zavaliti šamarčinu zbog ovog romana

    Poglavarova bakterija - najbolje što sam pročitala. Od naslovne priče sam bukvalno vrištala od smeha sama sa sobom na sred plaže.

    Our man in Havana - odlično, zabavno, na momente dirljivo. Obično kad pročitam par romana nekog pisca svaki sledeći mi bude sve slabiji, ali za sada nema pada kvaliteta.

    Unbearable lightness of being iliti je li Isus kenjao. Ipak, super je, baš sam uživala.

    Jebo sad hiljadu dinara - bila sam baš klinka kad sam čitala prvi put, poenta je sada kristalno jasna, a tada mi je izmakla. Poglavarova bakterija mi je ipak dosta bolja.

    A random family - ovo je preporučila Rumena Bužarovska u bukinom podkastu. Nije loše ali nije ni za baš toliki hajp. Knjiga prati jednu porodicu iz Bronksa od osamdesetih na ovamo.

    I na kraju Cannery row, ispunila očekivanja, hvala preporučiocu onoliko. Nastavljam sa Stajnbekom svakako.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Tue Oct 24, 2023 5:22 pm

    šta čitate? - Page 41 Slucaj-vlastite-pogibelji

    Novak je opet super šta čitate? - Page 41 658766951


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Oct 24, 2023 8:02 pm

    To neka nova Istorija naroda Jugoslavije?
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Bleeding Blitva Tue Oct 24, 2023 8:44 pm

    šta čitate? - Page 41 1233199462 Može može


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by bela maca Wed Oct 25, 2023 11:45 pm

    zabavno, i odlično pročitano

    šta čitate? - Page 41 81drMYTR0SL._SY466_


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    šta čitate? - Page 41 Empty Re: šta čitate?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 8:56 pm