Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srebrni Krle 2015. - nominacije

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by uskok i ajduk Sun 27 Dec 2015, 15:21

    Ја бих наградио овог човека јер говори оно што мисли (не сматрам га толиком опасношћу за друштво као оне улицкане који исто ово раде, само ћуте) па ипак сходно наслову... 



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Kaneda

    Posts : 521
    Join date : 2014-12-07

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by Kaneda Sun 27 Dec 2015, 16:50

    Parun je bog društvenih mreža, gde on poseje komentar, tu više ništa ne raste.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by Ferenz Sun 27 Dec 2015, 17:28

    Dvoumim se između Paruna i Mite.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by kondo Sun 27 Dec 2015, 22:08

    daj bre jel ste normalni, kakav mita. on je covek prosvetitelj malo poludeo u poredjenju sa konkurencijom, imate jednu osobu nemerljivo glupu postojecom aparaturom a bolesno ambicioznu, jednog paruna van svih definicija, mita je u odnosu na to goli niče pritom čovek ide u bioskop/gleda film znači u startu je iskupio grehe...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36941
    Join date : 2014-10-27

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by boomer crook Mon 28 Dec 2015, 02:06

    plus je zapravo mostly harmless. mitin problem zbog kog i slajfuje je taj sto ne zna da razdvoji licno od politickog.

    nego, ja bih ipak glasao za cirjakovica. i to za ovo poredjenje bazdulja i djindjica. za ovaj slom mozga krivim zizeka posto je svaki ludak pomislio da moze da zonglira misli, pojmove i teze. cirjakovic nije bukva poput amp ili pasionirani tupan poput paruna te mislim da je potrebno daleko vise truda da se dopre do ovoga.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by Indy Mon 28 Dec 2015, 02:15

    Ja se ne razumem u ove stvari, ali evo da nominujem Mirjanu Bobić, ona mi je makar odavno poznata (po tuposti):

    Mirjana Bobić ‏@mbmojsilovic  55m55 minutes ago
    Kada domaći mediji budu slavili dame i pristojne žene, a ne prostakuše, agresivke i neradnice, nasilje prema ženama će se smanjiti.
    boomer crook

    Posts : 36941
    Join date : 2014-10-27

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by boomer crook Mon 28 Dec 2015, 02:26

    potpuno legitimna nominacija! indi nisi se odrodio. ne znam da li je to dobro doduse.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    No Country

    Posts : 11128
    Join date : 2015-05-16

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by No Country Mon 28 Dec 2015, 02:44

    ostap bender wrote:plus je zapravo mostly harmless. mitin problem zbog kog i slajfuje je taj sto ne zna da razdvoji licno od politickog.

    nego, ja bih ipak glasao za cirjakovica. i to za ovo poredjenje bazdulja i djindjica. za ovaj slom mozga krivim zizeka posto je svaki ludak pomislio da moze da zonglira misli, pojmove i teze. cirjakovic nije bukva poput amp ili pasionirani tupan poput paruna te mislim da je potrebno daleko vise truda da se dopre do ovoga.
    Second that. Не само тупост, већ један разрађени систем огромне злоће. Нешто на шта и мучени Крле претендује, ал' му фали апаратура.
    zvezda je zivot

    Posts : 7052
    Join date : 2014-11-07

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by zvezda je zivot Mon 28 Dec 2015, 10:21

    cini mi se da ce ovaj izbor ponovo biti ispolitizovan.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36941
    Join date : 2014-10-27

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by boomer crook Mon 28 Dec 2015, 10:24

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36941
    Join date : 2014-10-27

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by boomer crook Mon 28 Dec 2015, 10:24

    pa glupost je politicka kategorija


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40169
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by паће Mon 28 Dec 2015, 10:27

    ostap bender wrote:pa glupost je politicka kategorija

    Негде у рангу друштвених снага, како би рекла она идејна апаратура. Нешто као Марфи, није бог да не ради ако не верујеш, него онако скоро опипљива ствар на коју можеш да рачунаш да ће да делује и кад јој се не надаш.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 18434
    Join date : 2014-12-12

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by beatakeshi Mon 28 Dec 2015, 11:00

    Meni je Ćirjaković apostol Krlizma. Čovek koji je izmislio reč za onoga koji mrzi tuđa (stranjska) kola zaslužuje iskreno poštovanje.
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by Erős Pista Mon 28 Dec 2015, 11:04

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7052
    Join date : 2014-11-07

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by zvezda je zivot Mon 28 Dec 2015, 23:17

    ostap bender wrote: za ovaj slom mozga krivim zizeka

    ovo je tacno. zizek svake godine porodi generaciju retarda, nadam se da ga boli.

    ko ovde ima muda da nominuje zizeka?


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by Erős Pista Mon 28 Dec 2015, 23:30

    Iz razloga lolakpatriotizma, mora da nominujem i ovog lika. Zašto da Srebreni Krle uvek ide u Beograd? Srbija radi, Beograd se gradi!

    Када већ помињем Немању Кустурицу, морам да додам да тог човека и ако лично не познајем - скоро безрезервно и братски поштујем и волим, да сам такође велики поштовалац његовог визионарског прегнућа и да сматрам да се својим чином враћања у ''веру прађедовску'' придружио таквим величинама попут Андрића и Селимовића. У много чему је тај повратак још и већи јер се десио у време које би да поништи и потре саме основе српскога рода. То највише стога, јер његова борба није била ни само материјално очигледна па чак ни само идентитетска, већ у пуном смислу и значењу - духовна. И још раније, док нисам знао за његову жељу да се крсти и одене у беле хаљине новога човека, хтео сам да му некако то предложим као решење за излаз из осетне кризе идентитета која се одражавала кроз пренаглашено осликавање некакве ромске апатријативности, и да му чак и будем кум.
    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Image .
    Да, заиста...то може да потврди и она права - женина фамилија. А наменио сам му био име: Свемир. Свемир Кустурица. Ово свемир због односа на старословенски корен и значење речи Мир – Свет, Васељена. И заиста мислим да би њему као светском човеку и господину (Емиру) и истинском космополити, то име вероватно боље пасовало. Могао би да се представља по свету и својим крштеним именом а и даље би био препознат. Штета што се нисам одважио на тај корак јер се и не окумисмо – али ипак, оно најбитније је да је човек постао крштена душа.
    http://www.novipolis.rs/blog/29362/protiv-kulture-raspadanja.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16200
    Join date : 2014-11-06

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by plachkica Mon 28 Dec 2015, 23:35

    Ako je glasanje krenulo, ja glasam za Paruna.
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by Erős Pista Mon 28 Dec 2015, 23:37

    Ne, ne, sastaviću bazen od ovih nominacija!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11128
    Join date : 2015-05-16

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by No Country Mon 28 Dec 2015, 23:51

    Тек сам сада провалио паћеизам "базен". Да номинујем сам себе? Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 1233199462


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!

    Srebrni Krle 2015. - nominacije - Page 2 Empty Re: Srebrni Krle 2015. - nominacije

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon 13 May 2024, 12:50