Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nogoloptaška svaštara

    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Tue 30 Oct 2018 - 13:00

    Juče propustim I poluvreme Totenhem - Siti jer u Poteri Jokanovićka rasturila i stigla 18 pitanja iako se pola minuta pre kraja malo saplela /16 pitanja za minut i po bez greške) i lepo su je udidili, kao plavojku fataljušu u noar filmovima iz pedesetih, mogla bi da muva Hemfrija Bogarta, ima dobre sise, duge hodaljke, u kockastim čarapama i s bičem bi bila seksi, samo manje da priča, ala bih je ispenkao i namestio... Ali da se vratim no fudbal. Kakav usrani teren. Kao BSK Batajnica 1976. Jebo ih "američki fudbal". Gde je taj kopirejt, pa da im zabrane da koriste "fudbal", nego umesto toga mi moramo da budemo "čarapani" i ono je bila livada sa ustaškim simvolima a ne kršteni teren i onaj promašaj za Titenhem je bio zbog džombe, i to su bile "Igre bez granica" na minskom polju a ne fudbal. I zašto Totenhem nema svoj stadion a utucao milijarde za novi? ne da me bolu dupe, nego onako, gde je ta tradicija, organizacija i sve ono što pripisujemo Englezima?
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Tue 30 Oct 2018 - 20:36







    Frane Matošić

    Talijanski okupatori nastojali su u Splitu obnoviti Hajduka i stvoriti momčad Spalato, namjeravajući klub uključiti u Prvu talijansku nogometnu ligu. Jozi Matošiću nudili su tadašnjih 20.000 lira kako bi bio trener toj momčadi. Na utakmice u Italiju bi.letjeli avionom, a stadion na Starom placu bi bio kompletno preuređen. Vodstvo Hajduka je na sve moguće načine izbjegavalo takav plan. Frane Matošić se povratkom u Split priključio Narodnooslobodilačkoj borbi, te je i službeno učesnik NOB od 9.9.1943. godine, pa do 15.5.1945. godine i oslobođenja zemlje.
    Frane priča:“ Zaboravio sam i Hajduk i loptu, nisam dugo znao ni za svoju braću. Jozo je 1943. godine bio u Livnu, kasnije na Pelješcu i Hvaru u 1. dalmatinskoj brigadi, a ja sam bio artiljerac u Supetru na Braču. Tko je tada s puškom u ruci u stalnom pokretu od uzbuna i neprijatelja mislio na loptu? Ponekad bi se sjetio svoje sportske prošlosti, svojih prijatelja od kojih su mnogi već pali na bojnom polju. Najčešće mi misli letješe na djetinstvo, na Strijelca, na Hajdukove „tiće“ i „repce“. Došlo je jednog dana i ono čemu se ni u snu nisam nadao. Stigao je nalog da se prebacim na Vis. Pojma nisam imao o čemu se radi. Moj brat Jozo i jedna grupa igrala je već nogomet na Hvaru. Imali su i neke susrete, čak i dres, te nešto rekvizita.“

    FRANE POD PRITISKOM

    Frane Matošić je u Splitu proživljavao pravu dramu. Fašistička vlast u Splitu je pod prijetnjama odvoženja njegove obitelji u logore, pa čak i prijetnjama smrću, željela prisiliti Franu da ode igrati u talijansku Seriu A. Frane je imao rodbinu i prijatelje u jednom logoru u Italiji, i želio je da ih izvuče od tamo i spasi. Otišao je u komitet u Splitu, i pitao što da radi, da ima ozbiljne prijetnje, i komitet mu je dopustio da ode igrati u Italiju.

    Frane priča:“ Bio sam izložen užasnom pritisku. Da sam ostao u Splitu, formirali bi klub Spalato. Tim pritiscima bila je izložena i moja obitelj, majku su čak i uhitili kad su kod nje našli pismo mog brata, koji je bio u partizanima. Uspio sam se uz pomoć nekog Reića, talijanaša, ali dobrog čovjeka, izbaviti. Nisam to više mogao podnositi, pa sam pristao otići u Bolognu, samo da mi obitelj ostave na miru. Braća su bila u partizanima, a i ja sam bio pomalo povezan s partijom. Guzina mi je davao direktive, a ja sam po njima postupao.“

    ODLAZAK U BOLOGNU

    Frane je prihvatio poziv tadašnjeg predsjednika Bologne Renata Dall'Are da zaigra u tom klubu i izbjegne kaznu zatvora koja mu je prijetila. Franu Matošića Bologni je preporučio Alessandro Pedretti, hotelijer iz Bologne, koji je u doba Drugog svjetskog rata bio talijanski časnik i koji je od Splićana čuo da je Matošić „strašan golgeter“. Pedretti se u Splitu i zaljubio u gospođicu Sonju Ivanišević, s kojom se i oženio 1943. godine.

    Frane priča:“ Dao sam 13 golova, igrao odlično i bio ljubimac publike. Bio sam miljenik i predsjednika kluba koji mi je ispunjavao sve želje. Imao sam prijevoz, obilazio naše internice u okolici grada, nosio im hranu. Nekima sam slao i novčanu pomoć. Nakon završenog prvenstva zatražio sam dopust, i preko Trsta se prebacio doma. Nisam se više namjeravao vraćati u Italiju.“
    ficfiric

    Posts : 34126
    Join date : 2012-02-10

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by ficfiric Sun 4 Nov 2018 - 11:04

    SRBIN NA UDARU Besni navijači Junajteda teraju Matića iz kluba!
    https://www.maxbetsport.rs/srbin-na-udaru-besni-navijaci-junajteda-teraju-matica-iz-kluba-60701/

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Mancester-junajted-beta

    Potpuno neočekivano, srpski internacionalac Nemanja Matić našao se na žestokom udaru navijača Mančester junajteda. Mnogi ga čak i teraju iz kluba govoreći da ne žele nikada više da ga vide u crvenom dresu. Verovatno se pitate, šta se dogodilo?

    Naime, u subotu je Junajted odigrao meč protiv Bornmuta (2:1). Svi igrači, osim Nemanje Matića, nosili su karakteristično crveno obeležje na grudima. Ono predstavlja poštovanje prema svim žrtvama Prvog svetskog rata.

    U ovom momentu potpuno je nejasno zbog čega je Matić odbio da stavi pomenuto obeležje na grud, u prvi mah se pomislilo da je propust kluba, ali u nahnadnom saopštenju rečeno je da su to Nemanjini privatni razlozi.



    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Filipenko Sun 4 Nov 2018 - 12:17

    Potpuno neocekivano  Nogoloptaška svaštara - Page 38 286371741
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by kondo Sun 4 Nov 2018 - 13:33

    engleske budale, da ih je izginulo ko nas što je, nosili bi betonsku kocku na glavi


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Sun 4 Nov 2018 - 14:20

    srbi specijalne pahuljice  seljacine kao i obicno. on je inace do jaja sa onim glisicem govnetom iz sns
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by ♏ Sun 4 Nov 2018 - 14:42

    Pa nisu baš specijalne pahuljice, samo se kasno setio, jer ga je do sada nosio. Što se mene tiče, ima pravo da ga ne nosi, kao što ima pravo i da se ne krsti pred crkvom, ne peva himnu, ne štuje monarhiju... Koga boli kurac. Dodatno, ovaj gore članak je netačan u smislu da je pogrešno iskomunicirao poppy symbolism.
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Sun 4 Nov 2018 - 14:50

    uglavnom je ispao sabancina, jer je to ocito bio timski dogovor. nismo primetili da srbi recimo odustanu da nose majicu pravda za urose razno i slicna govna, pa jedan ne nosi a svi ostali nose. taj film necemo nikad gledati ali ovakva sabanisanja redovno.
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by ♏ Sun 4 Nov 2018 - 14:59

    Timski je dogovor taman koliko je bio i timski dogovor da Mihajlovićevih XI peva klerikalnu monarhističku entonacionalističku tužbalicu.
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Sun 4 Nov 2018 - 15:12

    e jbt sta ti branis, jebo te smrdljivi sns matic Nogoloptaška svaštara - Page 38 1399639816 pa cileanac nosi a nema sa tim nikakve veze
    avatar

    Posts : 18350
    Join date : 2014-12-12

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by beatakeshi Sun 4 Nov 2018 - 15:31

    "Kuda svi nemoj i ti..."
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Sun 4 Nov 2018 - 15:40

    imamo jos jednu srpsku junacinu koja se kurci iz srca mrske zapadne evrope umesto da je kao pravi srboljub otisao u akhmat grozni da igra ili u anzi mahackala.
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Sun 4 Nov 2018 - 15:41

    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Sun 4 Nov 2018 - 20:37





    Bjelici u njegovom Osijeku skandirali "Jebo te Mamić" i "Prodana dušo"

    NENAD BJELICA nakon 18 godina vratio se u Gradski vrt, stadion Osijeka, njegovog matičnog kluba. S njega je otišao kao heroj Osijeka, a vratio se kao "izdajnik", trener Dinama.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by kondo Sun 4 Nov 2018 - 22:40

    smiri se sajke,vrati se u vinkl


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Mon 5 Nov 2018 - 14:51

    Kondo wrote:smiri se sajke,vrati se u vinkl


    pa ne nego mi samo ovde jos fali srbovanje i pravdanje debila 


    nego kazi ti meni jel ovo ganci dres na ovom budaku? Nogoloptaška svaštara - Page 38 1399639816 


    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by kondo Mon 5 Nov 2018 - 15:25

    jeste. mislio sam da je neki hoax ali to je neka dojče srbenda.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Mon 5 Nov 2018 - 15:30

    da da, salke arena

    cuvaj karte ako ides na fk arkan u ls, takvima ces moci da ih uvaljujes za dobre evre za godinu dve.
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Mon 5 Nov 2018 - 15:41

    ahaha oglasio se radikal srbenda, propatio je siroma dok mu je zemlja nicim izazvano jer je kao ferdinand godinama na proplanku mirisala cvece, bombardovana 1999 

    ovakve objave su uvek u fazonu nemci lelecu nad bombardovanjem drezdena 1945


    Nogoloptaška svaštara - Page 38 DrPY1cAVAAAirY6
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by kondo Mon 5 Nov 2018 - 15:47

    objasnjenje mu je spot on, sem tebe ne moze niko nista da mu kaze. a i sigurno ga je pisao mancesterov PR a ne on. ta cela da patriotsko militaristicka šarada u velikoj britaniji je nešto zašta je srpski nacionalizam malo dete koje se igra u pesku - od posledica do broja nevinih žrtava. pored toga, zbog uloge engleske u srpskoj istoriji od prvog rata pa do sada, dečko ima pravo na svaku distancu od te države. pare ionako nisu engleske.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by kondo Mon 5 Nov 2018 - 15:49

    ti se naravno raduješ toniju bleru u srpskoj vladi, zar ne?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Mon 5 Nov 2018 - 16:28

    ne, nego me zabole za govna kojima je vreme pocelo da se racuna od marta 1999. godine
    u srbijanskim vladama su sedele gomile toni blerova, odnosno su ti razni zlikovci to bili za stanovnike okolnih drzava u periodu 91-99, a u istom periodu je srbija za te drzave bila nato koji se izivljava.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Ferenc Puskás Mon 5 Nov 2018 - 16:56

    Kondo wrote:objasnjenje mu je spot on, sem tebe ne moze niko nista da mu kaze. a i sigurno ga je pisao mancesterov PR a ne on. ta cela da patriotsko militaristicka šarada u velikoj britaniji je nešto zašta je srpski nacionalizam malo dete koje se igra u pesku - od posledica do broja nevinih žrtava. pored toga, zbog uloge engleske u srpskoj istoriji od prvog rata pa do sada, dečko ima pravo na svaku distancu od te države. pare ionako nisu engleske.
    Šta su ti se Englezi zamjerili prije 1999.?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Guest Mon 5 Nov 2018 - 17:16

    ma klasicno srbovanje za one koji su primili srpstvo 1991. godine
    ficfiric

    Posts : 34126
    Join date : 2012-02-10

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by ficfiric Mon 5 Nov 2018 - 17:30

    otto katz wrote:Šta su ti se Englezi zamjerili prije 1999.?

    Declaration of War Against Austria-Hungary, Aug. 12, 1914

    The war against Austria-Hungary was declared on August 12, 1914, and the Declaration was published in the London Gazette on the following day.

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 UK2-thumb


    Nogoloptaška svaštara - Page 38 2849097393


    _____


    Uprava napolje!

    Nogoloptaška svaštara - Page 38 Empty Re: Nogoloptaška svaštara

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 28 Apr 2024 - 13:40