Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    među japancima

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Sotir Tue Nov 20, 2018 2:39 pm

    Прошао туда пре неких 18 година.
    Да ли још увек имају оне мозаике животиња на стази поред јарка?

    Мени је било најзанимљивије око Уена. Леп зоо врт, музеји.
    А и Акихабара у близини...
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 2:47 pm

    yoyogi wrote:Tokyo, Imperial palace.

    Googlatori to nađu, a to je u stvari ovako. Ništa se ne vidi

    među japancima - Page 9 2014citytour07

    Ovo je najbliže što može da se priđe, do ove portirnice. Ne zna se ni na kojoj je strani sveta ta Palata

    među japancima - Page 9 2014citytour09

    Ove dve lujke, turistkinje, kakve su im ovo velike knjige? Rat i mir? Ne, to je Lonely planet, sudeći po tagovima.

    među japancima - Page 9 2014citytour109

    One su mislile da će Palata biti odmah tu, kao Taj Mahal, a ostavljene su na livadi, nema ništa.

    među japancima - Page 9 2014citytour10

    Kako one veze nisu imale gde su a tek koliko pojma nemaju oni koji slušaju njihova kasnija "predavanja" o Japanu.

    Zanimljivo je da na zvaničnom sajtu japanskog dvora stoji da su posete moguće.

    https://sankan.kunaicho.go.jp/english/guide/koukyo.html
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 3:18 pm

    Sotir wrote:Прошао туда пре неких 18 година.
    Да ли још увек имају оне мозаике животиња на стази поред јарка?

    Мени је било најзанимљивије око Уена. Леп зоо врт, музеји.
    А и Акихабара у близини...

    Ne znam ti ja to, nisam ja u Japanu turista. Akihabara me nije zanimala jer sam živeo u Shinjuku 3 godine, na 680m od ofisa, tamo je Yodobashi camera, 8 spratova elektronike. I čitavo naselje, eco-system, svega što uz elektroniku ide.

    To ti je ako ne baš u Knez Mihailovoj, kao da živiš u Gospodar Jovanovoj. Nikada mi nikakav prevoz nije trebao.

    Primetio si da nema policijskih sirena?
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 3:20 pm

    Creepy Uncle wrote:
    yoyogi wrote:Tokyo, Imperial palace.

    Googlatori to nađu, a to je u stvari ovako. Ništa se ne vidi

    među japancima - Page 9 2014citytour07

    Ovo je najbliže što može da se priđe, do ove portirnice. Ne zna se ni na kojoj je strani sveta ta Palata

    među japancima - Page 9 2014citytour09

    Ove dve lujke, turistkinje, kakve su im ovo velike knjige? Rat i mir? Ne, to je Lonely planet, sudeći po tagovima.

    među japancima - Page 9 2014citytour109

    One su mislile da će Palata biti odmah tu, kao Taj Mahal, a ostavljene su na livadi, nema ništa.

    među japancima - Page 9 2014citytour10

    Kako one veze nisu imale gde su a tek koliko pojma nemaju oni koji slušaju njihova kasnija "predavanja" o Japanu.

    Zanimljivo je da na zvaničnom sajtu japanskog dvora stoji da su posete moguće.

    https://sankan.kunaicho.go.jp/english/guide/koukyo.html

    Pa to su i ove lujke mislile. To je jednom godišnje, jedan dan. Tako su i one kao i ti izgooglale nešto pa se na slici čude gde i kako.

    Ček samo da održe predavanja o Japanu.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 3:45 pm

    Na ovom sajtu (zvanični, službeni sajt Imperial Household Agency) piše da su ture dva puta dnevno. Ima i kalendar sa izuzecima od ovog pravila, ima formular za prijavu posete...Nigde ne piše da je jednom godišnje.


    Last edited by Creepy Uncle on Tue Nov 20, 2018 3:48 pm; edited 1 time in total
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Sotir Tue Nov 20, 2018 3:45 pm

    yoyogi wrote:
    Ne znam ti ja to, nisam ja u Japanu turista. Akihabara me nije zanimala jer sam živeo u Shinjuku 3 godine, na 680m od ofisa, tamo je  Yodobashi camera,  8 spratova elektronike. I čitavo naselje, eco-system, svega što uz elektroniku ide.

    To ti je ako ne baš u Knez Mihailovoj, kao da živiš  u Gospodar Jovanovoj. Nikada mi nikakav prevoz nije trebao.

    Primetio si da nema policijskih sirena?
    Није ти то за туристе, изван њихових стаза је.

    Ја сам у Llaoxu узео нешто електронике коју годину касније, и данас ме служи. Панасоник апарат ме посебно нервира јер још ради добро, а већ је добрано застарео.

    Нема полиције, али искрено говорећи не памтим кад сам их чуо и у Београду.

    Али зато се лако може видети доста тога чега нема по Бг:
    - олешени људи у оделима који су обезнањени по плочницима. Јеб га, воле да пију, а не прија им.
    - прозори по хотелима који се не могу отворити, плус мрежа преко. Као да си у затвору. Кажу да им гости не скачу кроз прозор...
    - а посебни су ми ликови који спавају у шаторима по парковима, ујутро излазе у оделима и иду на посао.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Sotir Tue Nov 20, 2018 3:50 pm

    Creepy Uncle wrote:Na ovom sajtu (zvanični, službeni sajt Imperial Household Agency) piše da su ture dva puta dnevno. Ima i kalendar sa izuzecima od ovog pravila, ima formular za prijavu posete...Nigde ne piše da je jednom godišnje.
    Гуглатору.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 3:54 pm

    Sotir wrote:
    yoyogi wrote:
    Ne znam ti ja to, nisam ja u Japanu turista. Akihabara me nije zanimala jer sam živeo u Shinjuku 3 godine, na 680m od ofisa, tamo je  Yodobashi camera,  8 spratova elektronike. I čitavo naselje, eco-system, svega što uz elektroniku ide.

    To ti je ako ne baš u Knez Mihailovoj, kao da živiš  u Gospodar Jovanovoj. Nikada mi nikakav prevoz nije trebao.

    Primetio si da nema policijskih sirena?
    Није ти то за туристе, изван њихових стаза је.

    Ја сам у Llaoxu узео нешто електронике коју годину касније, и данас ме служи. Панасоник апарат ме посебно нервира јер још ради добро, а већ је добрано застарео.

    Нема полиције, али искрено говорећи не памтим кад сам их чуо и у Београду.

    Али зато се лако може видети доста тога чега нема по Бг:
    - олешени људи у оделима који су обезнањени по плочницима. Јеб га, воле да пију, а не прија им.
    - прозори по хотелима који се не могу отворити, плус мрежа преко. Као да си у затвору. Кажу да им гости не скачу кроз прозор...
    - а посебни су ми ликови који спавају у шаторима по парковима, ујутро излазе у оделима и иду на посао.

    Sve ti je pogrešno.

    Ko je olešen na pločnicima? Niko i nigde. Noću, da napiju se o trošku firme, nisu lumpeni.

    Ti hoteli su "business hotels" .

    U Sidneju (7 miliona stanovnika) ima 45,000 hiljada tih koji spavaju po parkovina, u celom Japanu (125 miliona ljudi) njih 8,600. Ne seri, ko izlazi iz šatora na posao?

    Bezvrednost tvog puta u Japan, bolje da nisi bio. Turista. Lonleplanetista. Sorry.
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by beatakeshi Tue Nov 20, 2018 3:56 pm

    Ma ovaj sedi negde između Despotovca i Svilajnca i loži vas.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 3:56 pm

    Sotir wrote:
    Creepy Uncle wrote:Na ovom sajtu (zvanični, službeni sajt Imperial Household Agency) piše da su ture dva puta dnevno. Ima i kalendar sa izuzecima od ovog pravila, ima formular za prijavu posete...Nigde ne piše da je jednom godišnje.
    Гуглатору.

    Nađi se sa onim lujkama, te su posete do portirnica. Misliš da turiste puštaju u Ovalnu sobu dva puta dnevno?
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 3:59 pm

    Sotiru, gde su tvoje slike sa tih mesta? Nećeš valjda kao tvoj Zuper da dovlačiš sa neta? Gde si bio, slike.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 4:05 pm

    yoyogi wrote:
    Sotir wrote:
    Гуглатору.

    Nađi se sa onim lujkama, te su posete do portirnica. Misliš da turiste puštaju u Ovalnu sobu dva puta dnevno?

    Ne znam ja koga pustaju u Ovalnu sobu, ali znam da najvise japansko drzavno telo zvanicno tvrdi da su posete japanskom dvoru moguce dva puta dnevno, i to ne posete do portirnica, nego u skladu sa ovom mapom, takodje sa sajta Imperial Household Agency.

    Sada postoji samo jedan razuman odgovor na ovo: :"nisam znao, zanimljivo, mogao bih i ja da odem na ovu turu".

    među japancima - Page 9 2rqkshi
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Sotir Tue Nov 20, 2018 4:08 pm

    yoyogi wrote:Sve ti je pogrešno.

    Ko je olešen na pločnicima? Niko i nigde. Noću, da napiju se o trošku firme, nisu lumpeni.
    Да, навече, људи у оделима. Нисам их питао о чијем су трошку пили, али били су разваљени.
    За погрешно, мораћеш да се обратиш водичима који су нас водили - ако су нас упозорили да бисмо тако нешто могли да видимо, и то мало касније и видели, можда и није тако неуобичајено?

    yoyogi wrote:Ti hoteli su "business hotels" .
    Нисам залазио по "love hotels".
    Али јеб га да имају мрежу против скакања самоубица...

    yoyogi wrote:U Sidneju (7 miliona stanovnika) ima 45,000 hiljada tih koji spavaju po parkovina, u celom Japanu (125 miliona ljudi) njih 8,600. Ne seri, ko izlazi iz šatora na posao?
    Не знам зашто је онда лик испред мене ујутро излазио из шатора обучен у одело и прао зубе, да би се вратио у шатор?
    Није их било пуно у парку, десетак.

    yoyogi wrote:Bezvrednost tvog puta u Japan, bolje da nisi bio. Turista. Lonleplanetista. Sorry.
    Путева, молићу лепо.
    И били су прилично добри.
    Обишао сам покоја места о којима и туристи и они који тамо живе углавном могу да сањају.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 4:10 pm

    Jaka stvar. Moja slika je sa 9. Idi dalje ..i dokle? Oko kanala i do sledećeg bedema.

    Bio u Palati? kao one dve lujke.
    ficfiric

    Posts : 34123
    Join date : 2012-02-10

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by ficfiric Tue Nov 20, 2018 4:11 pm

    Creepy Uncle wrote:Sada postoji samo jedan razuman odgovor na ovo: :"nisam znao, zanimljivo, mogao bih i ja da odem na ovu turu".

    Pa ces proci kao ove dve googlatorke koje nisu znale da taj sajt odrzava ko zna ciji rodjak i da informacije na njemu nisu tacne


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 4:15 pm

    Sotir wrote:
    yoyogi wrote:Sve ti je pogrešno.

    Ko je olešen na pločnicima? Niko i nigde. Noću, da napiju se o trošku firme, nisu lumpeni.
    Да, навече, људи у оделима. Нисам их питао о чијем су трошку пили, али били су разваљени.
    За погрешно, мораћеш да се обратиш водичима који су нас водили - ако су нас упозорили да бисмо тако нешто могли да видимо, и то мало касније и видели, можда и није тако неуобичајено?

    yoyogi wrote:Ti hoteli su "business hotels" .
    Нисам залазио по "love hotels".
    Али јеб га да имају мрежу против скакања самоубица...

    yoyogi wrote:U Sidneju (7 miliona stanovnika) ima 45,000 hiljada tih koji spavaju po parkovina, u celom Japanu (125 miliona ljudi) njih 8,600. Ne seri, ko izlazi iz šatora na posao?
    Не знам зашто је онда лик испред мене ујутро излазио из шатора обучен у одело и прао зубе, да би се вратио у шатор?
    Није их било пуно у парку, десетак.

    yoyogi wrote:Bezvrednost tvog puta u Japan, bolje da nisi bio. Turista. Lonleplanetista. Sorry.
    Путева, молићу лепо.
    И били су прилично добри.
    Обишао сам покоја места о којима и туристи и они који тамо живе углавном могу да сањају.

    Ja sam jednom video crnog čoveka. Baš je bio crne kože.
    Više puta sam u Beogradu video kola niške registracije. Niko mi nije verovao. Ja proglasio da su Nišlije glavni stanovnici Beograda. Niko mi nije verovao. Rekoše mi da sam yebeni turista.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Ferenc Puskás Tue Nov 20, 2018 4:17 pm

    Bogami će ovaj Creepy stradati negdje u turizmu. Google na mobitelu, Lonely Planet u džepu, pa ravno u smrt, NN leš.
    Yoyogi-san, objasni mu dok je vrijeme.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Sotir Tue Nov 20, 2018 4:29 pm

    yoyogi wrote:Sotiru, gde su tvoje slike sa tih mesta? Nećeš valjda kao tvoj Zuper da dovlačiš sa neta? Gde si bio, slike.

    Од Токија да поменем из главе, Уено парк, зоо, Национални музеј (одлична стална поставка + смо гледали поставку Берлинског Исланд музеја), Природњачки музеј (гледали изложбу од диносауруса до птица), Шитамаћи музеј.
    Музеј бонсаи је био успут, у некој пословној згради на пар спратова. Најбољи доживљај је био на крову, три најстарија бонсаија су им на крову и гледају се из стаклене кабине. Док сам слушао презентацију о њима, дошла је птица (црна, мало мања од голуба, попут коса) и дошла да се брчка у барици.

    Фирма Топан нам је показала свој музеј, са све страницама из Гутенбергове библије, и канђи оловним слогом.
    Прилично је био занимљив систем дигитализације археолошких налазишта. Уз помоћ ПС контролера се лако креће кроз виртуелне моделе археолошких налазишта.

    А најбољи ми је био Гибли музеј. Спискао би све паре у Мама Ајуто шопу.

    Цукиђи рибља пијаца је била вредна устајања у пет ујутро. Аукције над тунама су посебно занимљиве.

    Ишли смо и у јавно купатило, мора да проверим које име, фенси је.
    Асакуса ми је онако, за туристе.

    Треба да погледам и како се зове радња за мачеве коју сам обишао. Изгледа више као музеј него радња.
    Радник у радњи ми је доста завидио што сам обишао једног мајстора ковача мачева. Али то је већ ван Токија.

    То је онако из главе из Токија. А било се мало и по провинцији.

    Ти си Јојоги стручњак за Јапан, шта си од овог горе обишао?
    Видим твоје слике, све класичне туристичке.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Sotir Tue Nov 20, 2018 4:34 pm

    Creepy Uncle wrote:Ne znam ja koga pustaju u Ovalnu sobu, ali znam da najvise japansko drzavno telo zvanicno tvrdi da su posete japanskom dvoru moguce dva puta dnevno, i to ne posete do portirnica, nego u skladu sa ovom mapom, takodje sa sajta Imperial Household Agency.

    Sada postoji samo jedan razuman odgovor na ovo: :"nisam znao, zanimljivo, mogao bih i ja da odem na ovu turu".

    među japancima - Page 9 2rqkshi
    Прошао добар део.
    Ништа посебно, заправо оно што је занимљиво и не може да се види.
    Приметићеш да ова рута иде ван палате, што Јојоги не зна и не може да скапира.
    Ако будеш пролазио туда, понеси хлеба (не знам где ћеш га наћи, али Јапанци га однекуд доносе) и хране оне шарене/златне сомове.
    Баш је занимљиво кад баце парче, а доле као да прокључа вода.

    Забрањени град бољи među japancima - Page 9 1241126653
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 4:36 pm

    ja mislim da vas jojo troluje i da nije bio u japanu dalje od melburna
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Sotir Tue Nov 20, 2018 4:39 pm

    Иначе у Токију има више наших ликова који тамо живе и раде, неки су и ожењени Јапанкама.
    Чак и говоре јапански пристојно.

    Не знам како ће Јојоги да ово свари...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by kondo Tue Nov 20, 2018 11:53 pm

    Ne znam da li sam se žalio tek mačor (koji se gle čuda zove Takashi) mi je polomio japanski nož.

    Juče smo ga zavarili (autogeno). Treba da se ispolira i da se vidi šta i kako dalje. Za šargarepu žilijen će biti dobar sigurno.

    Razmišljam da ga ponesem sledeći put u Japan i pošaljem u Tojiro fabriku, da pripaze malo.

    među japancima - Page 9 46510710


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 11:54 pm

    možda je izgoreo ugljenik
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 11:55 am

    Sotir wrote:Иначе у Токију има више наших ликова који тамо живе и раде, неки су и ожењени Јапанкама.
    Чак и говоре јапански пристојно.

    Не знам како ће Јојоги да ово свари...

    Da Piksiju kažeš kako u Japanu živi "више наших ликова који тамо живе и раде, неки су и ожењени Јапанкама.
    Чак и говоре јапански пристојно."

    Ili, sada je u Kini, Guangzhou, da u Kini "више наших ликова који тамо живе и раде, неки су и ожењени kineskinjama.
    Чак и говоре kineski пристојно".

    Šta bi Piksi rekao. Mislim, ne znam da li bi rekao, pogađam, da bi pomislio "Ko ih yebe".
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by kondo Thu Nov 22, 2018 11:59 am

    yoyogi wrote:

    Šta bi Piksi rekao.

    to je bar lako



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    među japancima - Page 9 Empty Re: među japancima

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 8:15 pm