Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vesti iz sveta nauke

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 11:50 am

    mene btw apsolutno ne zanima ta 'legalisticka' prica

    zanima me tek toliko da znam sta da ocekujem i gde i da se sto bolje 'uklopim' u 'drustvo', posto polazim uvek od toga da zakone pisu ljudi


    Last edited by Mr.Pink on Sun Nov 04, 2018 11:59 am; edited 1 time in total
    Јанош Винету

    Posts : 5509
    Join date : 2016-01-26

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Јанош Винету Sun Nov 04, 2018 11:58 am

    Indy wrote:Obrisao sam, nemam komentara u stvari. Može do beskonačnosti svako da piše ono što se njemu sviđa, "iz svog iskustva", bez ikakvog osvrta na objektivno proverljive činjenice.

    Nema tu razgovora.

    Ja pričam o pitanju političke i kulturološke stvari, a ne naučne. Možda sam na pogrešnoj temi...

    Statistika koju si ponudio je intuitivno jasna, ali je opet beskorisna. Pečurke su droga, jača od bilo čega što postoji, to je kraj što se mene tiče. Nemaju nikakvu drugu svrhu osim da budu droga u našoj kulturi. Medicinski su takođe beskorisne, nije nađena neka svrha za njih i nije nađen terapeutski režim koji uspeva.

    Besmisleno je uopšte pričati o legalizaciji pečuraka, koje su do juče bile dozvoljene u liberalnoj Holandiji a potom zabranjene. Nisu ih za džabe zabranili, koliko bile nebitne i šteta od njih mala, stvar se ne gleda iz takve perspektive.

    Svakako me neki mučeni statistički članak iz 2018 neće razuveriti u neposredno lično i društveno iskustvo i naterati da se sa tobom složim, tako da ćemo završiti ovde.


    Last edited by Utvara on Sun Nov 04, 2018 11:59 am; edited 1 time in total
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Indy Sun Nov 04, 2018 11:58 am

    Ima studija o štetnosti praktično svega, o njima bi imalo smisla pisati na delu foruma pod nazivom Nauka.

    Naravno, ništa se ne postiže ako neko kopa po studijama i sumira nalaze, a neko drugi kaže, puj-pike ne važi, ja sam čuo od jednog čoeka drugačije... 

    A većina forumskih diskusija ode u tom smeru pre ili kasnije, a ova brzinom svetlosti.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 12:02 pm

    btw kako se pravi naucna studija necega sto je zakonom zabranjeno i za ciji se posed ide u zatvor?

    citao sam bas nesto skoro o pozitivnim efektima koji mdma ima na ptsp?

    o wait
    Јанош Винету

    Posts : 5509
    Join date : 2016-01-26

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Јанош Винету Sun Nov 04, 2018 12:07 pm

    Mr.Pink wrote:btw kako se pravi naucna studija necega sto je zakonom zabranjeno i za ciji se posed ide u zatvor?

    citao sam bas nesto skoro o pozitivnim efektima koji mdma ima na ptsp?

    o wait

    Zavisi od jurisdikcije do jurisdikcije. Potrebne su veze. Negde tražiš dozvolu, priložiš dokaze da to radiš u naučne svrhe, dobiješ pečat i rokaš.

    Mislim da to i kod nas može.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Indy Sun Nov 04, 2018 12:08 pm

    Mr.Pink wrote:btw kako se pravi naucna studija necega sto je zakonom zabranjeno i za ciji se posed ide u zatvor?
     

    Pa ne znam, ali nekako uspevaju.
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 12:10 pm

    ja mislim da sve mora statistički, a lako je kada je nešto neophodno, ako sa vakcinama umre 5 od milion, a bez njih 25 od milion, odluka je jednostavna

    ovde je problem drugačiji, pečurka ne mora, pa je onda pitanje u koliko bi slučajeva izazvala neželjene posledice i da li aktivna jedinjenja kod određenih stanja povećavaju verovatnoću neželjenog ishoda, pa onda može da se tvrdi da li je ok da se koristi, ukoliko niste oboleli od X bolesti ili imate genetske ili neke druge predispozicije za Y

    to bi verovatno zahtevalo mnogo detaljnija istraživanja nego što je iko ikad sproveo, a uzimajući u obzir da nisu baš neophodne, ne verujem da će ih iko ikad i sprovesti


    edit: brojeve sam lupio, nemam pojma koliki je tačno odnos
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 12:11 pm

    Utvara wrote:
    Mr.Pink wrote:btw kako se pravi naucna studija necega sto je zakonom zabranjeno i za ciji se posed ide u zatvor?

    citao sam bas nesto skoro o pozitivnim efektima koji mdma ima na ptsp?

    o wait

    Zavisi od jurisdikcije do jurisdikcije. Potrebne su veze. Negde tražiš dozvolu, priložiš dokaze da to radiš u naučne svrhe, dobiješ pečat i rokaš.

    Mislim da to i kod nas može.

    Može naravno.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 12:12 pm

    upravo munlajt

    za neku ozb studiju mi treba relevantan uzorak i recimo tona pecuraka i jos toliko ljudi


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 12:23 pm

    da rezimiramo: farmaceutskoj mafiji koja radi za dobrobit svih nas za eksperimentisanje treba pecat, nama obicnim smrtnicima diler.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Indy Mon Nov 05, 2018 2:22 pm

    Mr. Moonlight wrote: 
    to bi verovatno zahtevalo mnogo detaljnija istraživanja nego što je iko ikad sproveo, a uzimajući u obzir da nisu baš neophodne, ne verujem da će ih iko ikad i sprovesti
     


    Ima dosta detaljnih radova, brzim pregledom literature (nemam sad vremena da se detaljno zadubim u svaki rad, ali mi pretraga izbacuje dosta toga.)
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Indy Mon Nov 05, 2018 2:24 pm

    Btw. evo ono sto je pitao Mr Pink

    Scientists who want to study psychedelic mushrooms have to pay $7,000 per gram
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Mon Nov 05, 2018 5:15 pm

    hvala.

    toga sam se i pribojavao. dakle ako ne postoji jasan interes, koji se nazalost danas svodi na naplativost i profit u nekom futuru, istrazivanje je gotovo nemoguce voditi i sprovoditi na neki metodican nacin

    kvaka 22: zabranjeno je zakonom posto ste konzumacijom vi 'van sebe', a ako zelite da se ozbiljnije pozabavite 'efektima', slobodni ste da to.uradite u 'strogo kontrolisanim uslovima' koju ne diktira 'struka' nego drZAVA
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Indy Mon Nov 05, 2018 10:43 pm

    Šta fali... ja nisam protiv jake države.

    EDIT. Demokracke, svakako.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Tue Nov 06, 2018 9:29 am

    a da ne bude da zvucim ko neki retard livertarijanac cim se spomene neka droga

    problem su pare


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Tue Nov 06, 2018 11:57 am

    btw na navytimes . co m

    citam kako uapsilo dva mornara na nekom nosacu aviona zbog posedovanja i distribucije lsd.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Tue Nov 06, 2018 12:01 pm

    Da nisam ukočen kao...nešto jako ukočeno sada bih razradio svoju teoriju da je kontrola ekstatičkih stanja i prateće libidinalne ekonomije jedan od stubova judeohrišćanske civilizacije i da je to razlog za kontrolu prometa narkoticima. Sozercanje i mistično iskustvo je dozvoljeno samo unutar oligarhijskih megastruktura kao što su crkve.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Tue Nov 06, 2018 12:10 pm

    autsorsuje se to sata farmaciji, skontali da tako 'svi dobijaju'

    pa ti tako lepo na recept daju metadon koji je vece zlo od dopa jedno deset puta i budes miran ko bubica: ne krades, ne pljackas, redovno dolazis po 'terapiju'
    disident

    Posts : 15463
    Join date : 2016-03-28

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by disident Tue Nov 06, 2018 12:23 pm

    Creepy Uncle wrote:Da nisam ukočen kao...nešto jako ukočeno sada bih razradio svoju teoriju da je kontrola ekstatičkih stanja i prateće libidinalne ekonomije jedan od stubova judeohrišćanske civilizacije i da je to razlog za kontrolu prometa narkoticima. Sozercanje i mistično iskustvo je dozvoljeno samo unutar oligarhijskih megastruktura kao što su crkve.

    pisi kad se otkocis, zanimljiva je pocetna teza. Uostalom nista od tih mehanizama nije palo sa neba xe xe xe

    Btw napisi koji redak i o sektama i moralnoj panici oko istih u sfrj i srj kad stignes, ne bilo ti zapovedjeno


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Tue Nov 06, 2018 12:29 pm

    to nije nikakva teza

    ne znam ko je pisao o 'neverovatnom iskustvunako sjedinjavannja s bogom' nakon posete aja sofiji. a lukavi bizantinci ih napusacali tamjanom, hasisima i ko zna cime

    kad su 'otkrili' opijum, podigli su gradove citave

    danas ti, ako saradjujes ili si u problemu, panduri i inspwktori u sred stanice daju da se sredis. ovo je dogadjaj od pre neki dan
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Tue Nov 06, 2018 12:37 pm

    ne moj


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 41371
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by паће Tue Nov 06, 2018 1:12 pm

    Па јел амонијак добио име по Амону (онај Ра), јер су свештеници уредно запишавали један жљеб што је ишао око гледалишта, па су их тиме воздизали у духовно благоунезверије.


    _____
       cousin for roasting the rakija
       зрењанинска клима је идеална - кад има блата, нема прашине, кад има прашине, нема снега, а кад има снега нема блата.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 45

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Mr.Pink Tue Nov 06, 2018 2:10 pm

    nosac aviona 'ronald regan'. istorija ima cudan smisao za humor

    mornari koji prodaju drogu je isto necuveno!


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Indy Tue Nov 06, 2018 2:16 pm

    Creepy Uncle wrote:Da nisam ukočen kao...nešto jako ukočeno sada bih razradio svoju teoriju da je kontrola ekstatičkih stanja i prateće libidinalne ekonomije jedan od stubova judeohrišćanske civilizacije i da je to razlog za kontrolu prometa narkoticima. Sozercanje i mistično iskustvo je dozvoljeno samo unutar oligarhijskih megastruktura kao što su crkve.


    Pre megacrkvi, čuvari tih iskustava su bili šamani (ili vračevi kod naših davnih predaka.) Danas na njihovom mestu bi trebalo da stoje današnji magovi tj. naučnici (kad razmislim malo bolje, meni je to umalo bivša struka*), a ne crkve. Možda zato literatura polako raste...

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Psilo

    *Lekovito bilje mi je bila tema diplomskog
    паће

    Posts : 41371
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by паће Tue Nov 06, 2018 2:37 pm

    А буника? Шта је то тачно, и које јој је данас место и улогаРЖ?


    _____
       cousin for roasting the rakija
       зрењанинска клима је идеална - кад има блата, нема прашине, кад има прашине, нема снега, а кад има снега нема блата.

    Vesti iz sveta nauke - Page 7 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Oct 18, 2024 12:23 pm