Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Anonymous
    Guest

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by Guest Sat Apr 18, 2015 2:00 pm

    Svaka čast Vučiću Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 1143415371
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by uskok i ajduk Sat Apr 18, 2015 2:02 pm

    o stavljanju elite (tj njega samog!) u službu partokratije

    Аутор текста је "елиту" јасно дефинисао као оне који знају како се посао ради. Дакле, не неку имагинарну "елиту" коју политичари препоручују или која се њима препоручује, него људи који би на јавним конкурсима представљали свој план рада и који би давали опипљиве резултате.


    Last edited by uskok i ajduk on Sat Apr 18, 2015 2:04 pm; edited 2 times in total


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by Erős Pista Sat Apr 18, 2015 2:02 pm

    uskok i ajduk wrote:Онда је то критика Вучића, а не улагивање Вучићу - обећао је професионализацију у свим областима,а наставио са партијским кадрирањем, без конкурса, без јавности, итд. Исто као што ДС ради на покрајинском нивоу. Заправо, вас двојица хвалите Вучића, јер Вучић награђује пролетере: за лепљење плаката. Реновира фабрике за раднике-ударнике (Бор, Железара)...  Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 4101625831

    Ma nije bre to kritika, to je "dobar je Vučić, smao ovi oko njega ne valjaju" priča.


    Има у актуелној влади елитних људи у својим професијама, попут Тасовца, Удовички, Вујовића и Удовичића, али их нема довољно, а поготово их нема довољно по вертикалама управног апарата. Уместо тога имамо и даље као ендемску појаву аутсајдере и приучене партијце.


    Pritom su se ovi nabrojani (osim Udovičića, ne znam ništa o njegovom ministrovanju) pokazali kao jezivi likovi, lažovi, barabe, itd. Po mnogo čemu gori od SNS kadra. Nego Neven u njihovom primeru vidi šansu za sebe da se uvali u ministarsku foteljicu (zato sa spiska indikativno nedostaje Verbić).

    Uzgred, on nigde ne pominje ni konkurse ni javnost, samo dogovr na vrhu između partokratske i profesionalne/intelekutalne elite. Dakle, ponavljam, ti ne umeš da čitaš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by Guest Sat Apr 18, 2015 2:06 pm

    U pravu si , ovo je Radulović politika. Vučić je neminovnost i treba s njim paktirati pošto on nema kadrove.. menjati sistem iznutra i slično.

    A ono, možda i taj narod , što lepi plakate ima neki interes i hteo bi da ga delegira na nekog, ali toga ovde nema, kad zalepi plakate sa njim je gotovo i sad treba pustiti odrasle da vode državu, odvratan lik.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by Erős Pista Sat Apr 18, 2015 2:10 pm

    uskok i ajduk wrote:
    o stavljanju elite (tj njega samog!) u službu partokratije

    Аутор текста је "елиту" јасно дефинисао као оне који знају како се посао ради. Дакле, не неку имагинарну "елиту" коју политичари препоручују или која се њима препоручује, него људи који би на јавним конкурсима представљали свој план рада и који би давали опипљиве резултате.

    O čemu pričaš? Kakvi javni konkursi? Gde se to u tekstu pominje? Autot govori o tome da vladar treba da da odrešene ruke "eliti" da radi šta ona smatra da treba u svom domenu. Nikakvi se konkursi ne pominju.

    Inače, da se podsetimo, Kori Udovički je ona ministarka koja je tvrdila da nije potrebna javna rasprava o zakonu o radu, jer su za njega građani glasali na izborima. Vujović je onaj ministar koji je rekao da nisu hteli da kažu građanima da su sa MMF-om potpisali poskupljenje struje, da se građani ne bi sekirali. Tasovac je onaj ministar koji stoji iza kampanje "nije za svakoga".

    Neven bre hoće da ga metnu za ministra, kakvi konkursi kakvi bakrači.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by Erős Pista Sat Apr 18, 2015 2:11 pm

    Šuvar i varivo wrote:U pravu si , ovo je Radulović politika. Vučić je neminovnost i treba s njim paktirati pošto on nema kadrove.. menjati sistem iznutra i slično.

    A ono, možda i taj narod , što lepi plakate ima neki interes i hteo bi da ga delegira na nekog, ali toga ovde nema, kad zalepi plakate sa njim je gotovo i sad treba pustiti odrasle da vode državu, odvratan lik.


    Upravo tako. S tim što je Radule bar imao neki svoj koncept, i šta ti ja znam. Ovaj bre hoće da bude ministar, i to je to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by uskok i ajduk Sat Apr 18, 2015 2:25 pm

    Šuvar i varivo wrote: ali toga ovde nema, kad zalepi plakate sa njim je gotovo i sad treba pustiti odrasle da vode državu, odvratan lik.

    Ваљда се плакати лепе да би се створила боља друштвена клима, квалитетнији закони, већи професионализам државе, боље судство, итд. Где би грађанин који је лепио плакате посредно добијао корист. Ако грађанин очекује неку директну личну корист од тог посла, јефтиније је платити професионалног лепиоца. Ем је јефтинији за друштво, ем боље уради.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by Erős Pista Sat Apr 18, 2015 2:31 pm

    Šuvar ne govori o lično koristi, nego o političkoj participaciji. U demokratiji vlastodršci polažu račune narodu i vladaju u ime naroda. U tom smislu, iskoristiti narod kao pešadiju u partijskom ratu, a onda ne mareći za njega rapsodeliti vlast u burazerskom dogovoru elita, a to je ono što Nevn predlaže, obesmišljava samu demokratiju.

    U politici se učestvuje ne zato da bi se stvorio veći profesionalizam države, nego da bi se čuo i moj glas, da bih kao građanin mogao da odlučujem sa drugima o nekim pitanjima bitnim za celu zajednicu, ako ne uvek neposredno, a ono preko svojih predstavnika. To je narodni suverenitet za kojim toliko plačeš na drugim temama a njegov smisao očigledno ne razumeš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by Guest Sat Apr 18, 2015 2:56 pm

    To sto je Vilijam reko...

    Inace ovo me podseti , kad je Popovic iz DSSa osnivao stranku odlucio je da malo edituje Linkolna, pa joj dao slogan "od naroda za narod". Nekako je ono iz naroda uspeo da izbaci... mnogo je patronizujuce to...

    Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу" - Page 2 Empty Re: Никола Пашић у "Трећем оку", овај, "Данасу"

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 6:56 am