Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Sav taj đez

    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Erős Pista Sun Mar 15, 2015 3:58 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Guest Wed Apr 08, 2015 1:00 am

    Kolege đezeri, nabavih Kansas City Lightning: The Rise and Times of Charlie Parker, od Stanley-a Crouch-a

    Crouch je poznat pre svega po tome što je sarađivao sa Kenom Burnsom, na njegovom dokumentarcu o istoriji džeza iz 2000 i neke. Taj dokumenarac je naravno podložan kritici , zato što je potpuno mejnstrim, ali to je sad druga stvar. Osim toga, pisao je brojne eseje, gde se bavi sa što bi reko T.S. Eliot , odnosnom tradicije i individualnog stvaralaštva, samo u kontekstu džeza...

    Knjigu još nisam čitao (samo nabavljam stvari i stoje mi tako), ali mislim da bi mogla biti vredno štivo za imati... Šaljem link kome treba... (ako Notorius još zalazi na ovaj sveti topik Sav taj đez - Page 2 1143415371 )

    choice

    Posts : 65
    Join date : 2015-04-10

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by choice Tue Apr 21, 2015 8:44 am

    tek nedavno sam otkrila esperanzu:

    Anonymous
    Guest

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Guest Sat May 02, 2015 9:37 pm



    slušam Četa Bejkera i tužan sam ko pokislo govno...
    Anonymous
    Guest

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Guest Mon Aug 24, 2015 11:50 pm

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Indy Wed Sep 23, 2015 6:11 am

    Striktno nije džez, već pop, ali pošto u statusu gostiju ima Miles Davis Dizzy Gillespie James Moody Ella Fitzgerald Joe Zawinul Sarah Vaughan George Benson Herbie Hancock George Duke (između ostalih)... može i ovde. Imam i "originalni" LP negde u Srbijama, ali nađoh i FLAC na potocima, pa malo da se (ponovo) ispunim tim optimističnim japijevsko-repijevskim tonom s kraja 80-tih... Čovek kome je i Nastassja Kinski bila devojka, mora biti car. Sav taj đez - Page 2 1861198401

    Sav taj đez - Page 2 Quincy_Jones_-_Back_On_The_Block-front

    Anonymous
    Guest

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Guest Sat Oct 03, 2015 5:28 pm

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by kondo Sat Oct 03, 2015 7:35 pm

    trebalo bi da na bg jazz festivalu svira hiromi, to valja pogledati u zavisnosti od repertoara. ume da svira i manje strejt od ovoga



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Indy Sun Oct 04, 2015 10:12 am

    Pošto inače ne znam šta ću s sobom ovih dana, krenuo sam da studiozno izučavam zlatne dane Fusion-a. Uz pomoć FLAC albuma iz zalijeva gusara...

    Interesantno je da sam ovo voleo tih godina kao tinejdžer, a nije baš tinejdž-frendli. Sad kapiram kako mi je muzički ukus katastrofalno propao u decenijama posle, lepo je rekao Miroslav Vitouš, dolazak disko muzike je upropastio sve, i zauvek.

    Anonymous
    Guest

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Guest Sun Dec 06, 2015 7:36 pm

    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by beatakeshi Mon Dec 07, 2015 5:54 pm

    Kakav omot
    Sav taj đez - Page 2 Front2
    Anonymous
    Guest

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Guest Fri Jan 29, 2016 1:38 am

    iznenadno pojavljivanje notorius me setilo ovog topika

    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Notorious Mon Jun 27, 2016 6:08 pm

    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Notorious Sun Jul 17, 2016 12:08 am

    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Erős Pista Sat Jul 30, 2016 10:00 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8209
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jul 30, 2016 11:02 pm

    sjajno !

    steta sto nije pravi bend !


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Erős Pista Sat Jul 30, 2016 11:32 pm

    Pa jeste, što nije.


    Ne treba ga mešati sa fiktivnim bendom Motherboy iz Arrested Development (čija mi slika stoji na vataru).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Guest Thu Aug 04, 2016 8:14 pm

    http://blankonblank.org/interviews/john-coltrane-rare-interview-jazz-saxophone-spirituality/


    koltrejnov intervju manje od godinu dana pred smrt, o duhovnosti, dzezu, rasi i Malkolmu Xu
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Indy Tue Dec 20, 2016 11:25 am

    Top 20 Jazz Albums of 2016
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Indy Fri Jul 28, 2017 1:26 pm

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by kondo Fri Nov 02, 2018 1:55 pm

    iznervirao me bio skoča onim svojim patetičnim tekstom pa sam tada preskočio kamasija kada je objavio the epic, ali evo sada 2 godine kasnije ga ljuštim samo tako. majko mila, djevo marijo, kakva je ovo mast, ne pamtim kada sam panjio jazz na gajbi ko da slušam hevi metal. na stranu sav pozeraj, hipstersko sranje i ostalo, ovo je kolosalna ploča po mnogo osnova, uopšte ne mogu da se sećam (a nisam ni neki ekspert da se razumemo) kada je neko poslednji put ili uopšte svirao jazz kao da je vagnerova opera.



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Guest Mon Nov 12, 2018 10:11 pm

    Jaooo, Skoča. Pa zar se on i u džez razume, kad mu već nisu valjali novi Piksiz a koncerti iz 2014. ga razočaraše.
    Pustimo Skoču, zbog njega nije šteta što je propao B92.
    ///
    Волим бибап. Уживо. У лепим клубовима (ионако нема више задимљених подрума), uz vino i na udobnim stolicama, ušuškan, pa počne sporo i presporo, sebi u bradu konferanse zbore, nečujno počnu, tek kad krene prvi solo počnu da se znoje, tek posle basistovog sola to je to, druga čaša vina, snobovi dremaju ko ih jebe, brisanje peškirom posle prve ture soloa, specijalni gosti, predstavljanje muzičara, ovacije, izlazak na hladan vazduh iz Monmartra.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by паће Thu Feb 28, 2019 11:05 am

    Јесте ђез, и није... а има нас који смо чекали 47 година да ово изађе:



    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Solus_Rex

    Posts : 3580
    Join date : 2018-07-03

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Solus_Rex Sun Apr 14, 2019 12:47 am



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Solus_Rex

    Posts : 3580
    Join date : 2018-07-03

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Solus_Rex Sun Apr 14, 2019 1:11 am

    Tokom samotnih aprilskih večeri, još uvek se pitam: kako da usrećim Betsi?

    Sav taj đez - Page 2 Empty Re: Sav taj đez

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 5:34 am