Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Gejmerstina

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Filipenko Wed Jan 07, 2015 1:54 am

    Ne kažem da ste vi ovakvi ili onakvi, samo kažem da ljudi poput vas žele da se dešavaju ovakve stvariGejmerstina - Page 2 2427259933



    Eh ti šašavi gejmeri  Gejmerstina - Page 2 2598063699
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Indy Wed Jan 07, 2015 2:21 am

    Malo si ovde defanzivan. Gejmerstina - Page 2 1233199462
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gejmerstina - Page 2 Empty Gejmerstina

    Post by Ointagru Unartan Wed Jan 07, 2015 2:45 am

    Indy wrote:Gejmerstina - Page 2 Gamergate

    Every woman I know in the industry is scared

    E da, ima skrinshotova koji pokazuju kako su na 4chan-u davali instrukcije za pravljenje sockpuppetsa. Jedna od omiljenih savetovanih strategija je da se predstave kao zensko koje podrzava gejmere a prezire feministe.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Wed Jan 07, 2015 7:03 pm

    William Murderface wrote:


    #gamergate


    Uh, samo cu to reci.


    Btw, Simo, otkud ti znas za to? To je bila iskljucivo gejmerska frtutma.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Wed Jan 07, 2015 7:07 pm

    Verovao ili ne, ali ekslodiralo je malo šire od gejmerske zajednice.

    A Social Justice Warriors je onaj kao film što su gejmergejteri snimali o Aniti Sarkisijan, pa nisu skupili pare Gejmerstina - Page 2 3579118792


    Last edited by William Murderface on Wed Jan 07, 2015 7:12 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Ointagru Unartan Wed Jan 07, 2015 7:10 pm

    Verterdegete wrote:
    Btw, Simo, otkud ti znas za to? To je bila iskljucivo gejmerska frtutma.

    Pa Shime je White Knight, znaci pojavljuje se diljem Interneta, gde god postoji sumnja da su zenturace dzemperlijke napadnute, da ih kao brani, a sa nadom da ce da omrsi macora.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Wed Jan 07, 2015 7:13 pm

    Radagast wrote:
    Verterdegete wrote:
    Btw, Simo, otkud ti znas za to? To je bila iskljucivo gejmerska frtutma.

    Pa Shime je White Knight, znaci pojavljuje se diljem Interneta, gde god postoji sumnja da su zenturace dzemperlijke napadnute, da ih kao brani, a sa nadom da ce da omrsi macora.

    Gejmerstina - Page 2 3579118792

    Idi u peršun.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Wed Jan 07, 2015 7:39 pm

    William Murderface wrote:Verovao ili ne, ali ekslodiralo je malo šire od gejmerske zajednice.

    A Social Justice Warriors je onaj kao film što su gejmergejteri snimali o Aniti Sarkisijan, pa nisu skupili pare Gejmerstina - Page 2 3579118792


    Simo, to je tako komplikovana tema, pa bi zaista bio ogroman offtopic kada bi krenuli o Gamergateu. Gamergate je vozio na energiji ogromnog nezadovoljstva koja se kumulirala godinama u gejmerskoj zajednici, a koju je jedna grupa jastrebova uspela da iskanalise i preusmeri u sebi pozeljnom pravcu. A onda je druga grupa jastrebova, na celu sa Sarkizijenkom, to iskoristila da na tome izgradi imena i  probije se u mejnstrim medije.

    SJW je internet sleng za to tvrdje liberalno krilo.



    A iz tvoje recenice kako su "gejmegejteri nesto pokusali da nesto snime pa nisu skupili pare" vidi da ti nemas pojma sta je gejmergejt, i da si prethodno vec zadojen glupostima sa jedne strane. Kao sto rekoh, nisi gejmer, i nisi upucen u ovo. Ti, kao i ekipa s leva i z desna, koje za igre boli uvo i u ovome zeli da vidi samo politiku, ste ovo samo iskoristili kao priliku za jos jednu rundu gadjanja govnima, a da mi, gejmeri, budemo u sredini i primimo vecinu vatre.


    A za Anitu Sarkizijen se ne brini. Zena koja je pocela u telemarketingu, pa radila kod tipa koji muskarcima predaje hipnozu za odvodjenje zena u krevet. a onda stigla do Kolberta da prica kako je Super Mario seksisticka igra - itekako ume da se snadje i vodi racuna o sebi.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Wed Jan 07, 2015 7:42 pm

    Auh.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Wed Jan 07, 2015 7:44 pm

    William Murderface wrote:Auh.


    Ili komuniciraj normalno, ili me iskuliraj.
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Wed Jan 07, 2015 7:45 pm

    pa kad si zabranio tumačenje.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Wed Jan 07, 2015 7:52 pm

    A ipak je protumačio moje "auh" Gejmerstina - Page 2 1143415371

    Vertere, sad bez zajebancije, tebi smeta kad drugi tumače tvoje reči (a šta drugo da rade? to je normalan deo komunikacije). A ti pritom drugima učitavaš zaita neverovatnu količinu budalaština. Na to stvarno može da se odgovori samo "auh" što je otprilike forumski akvivalent odmahivanja rukom.





    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Wed Jan 07, 2015 8:13 pm

    William Murderface wrote:A ipak je protumačio moje "auh" Gejmerstina - Page 2 1143415371

    Vertere, sad bez zajebancije, tebi smeta kad drugi tumače tvoje reči (a šta drugo da rade? to je normalan deo komunikacije). A ti pritom drugima učitavaš zaita neverovatnu količinu budalaština. Na to stvarno može da se odgovori samo "auh" što je otprilike forumski akvivalent odmahivanja rukom.



    Ne, ja se ljutim kada neko "tumaci" moje reci. A pod tim mislim, ucitava gluposti na osnovu nekih predrasuda ili svoje neinformisanosti/neobrazovanosti. Pa ja eto podrzavam ekstremnu desnicu zato sto mi  kulturni marksizam  u recniku. A Brejvik je to rekao Gejmerstina - Page 2 2134255106 !!! Pa kako drugacije da imenujem necijeg protivnika kog je sam izkonstruisao, do njegovom terminologijom ?



    I jos ovo. Pun mi je kurac pravdanja da nisam fasista/antisemita/nedicevac/naprednjak/nacos svaki put kada vas zasvrbi nesto sto kazem. I od sada ko god bude hteo da mu se ja pravdam da nisam nesto od malopre pomenutog, to pristajem samo uzivo.


    Toliko.


    Last edited by Verterdegete on Wed Jan 07, 2015 8:15 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Wed Jan 07, 2015 8:17 pm

    Verterdegete wrote:
    William Murderface wrote:A ipak je protumačio moje "auh" Gejmerstina - Page 2 1143415371

    Vertere, sad bez zajebancije, tebi smeta kad drugi tumače tvoje reči (a šta drugo da rade? to je normalan deo komunikacije). A ti pritom drugima učitavaš zaita neverovatnu količinu budalaština. Na to stvarno može da se odgovori samo "auh" što je otprilike forumski akvivalent odmahivanja rukom.



    Ne, ja se ljutim kada neko "tumaci" moje reci. A pod tim mislim, ucitava gluposti na osnovu nekih predrasuda ili svoje neinformisanosti/neobrazovanosti. Pa ja eto podrzavam ekstremnu desnicu zato sto mi  kulturni marksizam  u recniku. A Brejvik je to rekao Gejmerstina - Page 2 2134255106 !!! Pa kako drugacije da imenujem necijeg protivnika kog je sam izkonstruisao, do njegovom terminologijom ?



    I jos ovo. Pun mi je kurac pravdanja da nisam fasista/antisemita/nedicevac/naprednjak/nacos svaki put kada vas zasvrbi nesto sto kazem. I od sada ko god bude hteo da mu se ja pravdam da nisam nesto od malopre pomenutog, to pristajem samo uzivo.


    Toliko.

    Niko te nije optužio za išta slično. Ajde ne drami. Gejmerstina - Page 2 4101625831


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gejmerstina - Page 2 Empty Gejmerstina2

    Post by Ointagru Unartan Wed Jan 07, 2015 10:05 pm

    Mozda bi mogla nova tema o gejmergejtu da se napravi i splituje ovih par postova kao i oni postovi sa "komentara na vesti".


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Wed Jan 07, 2015 11:01 pm

    Nisam vam video ovu raniju raspravu. Filip je vec sve lepo objasnio.
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Agdw Hmlkh Thu Jan 08, 2015 1:52 am

    Greshni Vasilije wrote:Kuzmanović, da. Ma o čemu ti pričaš, pročitao sam kolumnu i zgrozio se tupošću, ne znam ništa o tom odijumu virtuelnih žena, NVO iz SŠA i tako dalje :lol:
    vaso, imam novi svet kompjutera i nisam uspeo da lociram inkriminisani tekst letimicnim pregledom.

    moze pomoc ?
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Ointagru Unartan Thu Jan 08, 2015 1:55 am

    Znaci vec su ga cenzurisali!

    Gejmerstina - Page 2 03_PW_JN


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Thu Jan 08, 2015 3:18 am

    Radagaste, mnogo si ovde neistina izneo. 


    Prvo, ovo o sockpuppetingu i laznim twitter nalozima je glupost. Jos si kao izvor naveo Zoe Quinn. Dakle, osobu koja je ocito pristrasna. Osobu koja nije niukakvoj mogucnosti da dodje do tih podataka (niti bilo ko van twittera, a oni to ne objavljuju); Osobu koja je vise puta u nekoliko meseci uhvacena u lazi; Osobu koja je uhvacena u finansijskoj prevari; Osobu koja je uhvacena u namestanju takmicenja; I osobu koja se, po svedocenj fotografkinje koja je s njom radila, u psihoticnom bulaznjenju hvalila i kako je ubica.
    Moderator Reddita je pocetkom oktobra izasao sa statistikom vezanom za gejmergejtovu reddit stranu, i po njoj je tokom septembra na strani bilo negde preko 150 000 jedinstvenih korisnika. A  to je bilo jos pre nego sto je gejmergejt bio na vrhuncu popularnosti, krajem oktobra. Gde god je dozvoljena debata o gejmergejtu, pro gejmergejt ljudi drasticno brojcano dominiraju. Po forumima, komentarima, blogovima itd. Cak sta vise, na pocetku su ljudi preko gejmergejt hashtaga pravili donatorske akcije, pa se desavalo da skupe i po nekoliko desetina hiljada dolara za jedan dan.

    Drugo, reci da su svi zenski nalozi lazni je kao prvo preterana glupost, a kao drugo proizvoljna izmisljotina one, valjda se zvala, Wu. Nesto sto su hiljade zena opovrgle kroz vlogove, blogove, fotografije i proverene twitter naloge. Cak sta vise, prva osoba koja je najebala u ime gejmergejta je zensko. Neka karikaturiskinja koja je ostala bez posla. Sa druge strane,  prva osoba na antigejmergejt strani koja je ostala bez posla je musko. Novinar koji je verbalno zlostavljao neku devojku zbog njene podrske gejmergejtu, a na racun njenog sirijskog porekla. Ta Wu je takodje uhvacena u lazi, kao i u nizu sovinistickih ispada koje je iznosila preko twittera. A da bi malo bolje priblizio psihicki profil te zene, radi se o osobi koja je nonsalantno rekla da su joj roditelji milioneri dali 250 000 dolara da otvori sopstvenu firmu, a da ih je ona spiskala suprotno njihovoj volji jer joj se nije svidelo da joj komaduju. Sad zivi od Patreona. Neke vrste croud sourcing mecenstva.
    Pri cemu mi jos pircamo i o osobi koja je u gejming industriji krajnje nebitna. Ona je na celu nekog svog malog studija od nekoliko ljudi, i pravi igre za android. Niz ozbiljnih zena iz gejming industrije, dakle one koje rade na core naslovima, je izaslo i reklo da su te price o paklu za zene u gejming industriji prenaduvane, i  nijedna od njih nije osudila gamergate. Prva mi na pamet pada ona sto je bila producentkinja Assassins Creed igara.

    Trece. Podatak o 40% zenskih gejmera zahteva dodatno pojasnjenje. Zene cine 40% gejmera kada se u igre uracunaju i one socijalne zajebancije preko fejsbuka, gde one cine 90% igraca. U tzv. Core trzistu, cak i po najoptimisticnijim procenama, one cine jedva 15% igraca. Pomojoj subjektivnoj proceni ja bih rekao da ih je cak i manje, i da to varira od zanra do zanra. U MMO, RPG i narocito Avanturama ih ima solidan broj, ali u ostalim zanrovima su zaista retkost.

    Cetvrto, jedine osobe koje su primile konkrente, dokazive pretnje su dvojica sa gejmergejt strane. Jednom su postom poslali noz, a drugom pretnju, i ostavili mu neku mrtvu zivotinju pred vratima. Njih dvojica jesu debili, ali ni njima valjda ne sme da se preti. Uzgred receno, ovaj drugi, novinar, je homoseksualac. Doduse, konzervativni homoseksualac, ali ipak homoseksualac. Tako da, toliko o macistickom i homofobicnom pokretu. Da ne govorim o bezbroj slucajeva gde su gejming novinari pretili podrzavaocima gamergate strane, kako ce im unistiti karijere i kako vise nikad nece naci posao u industriji. Dok se nije nasao onaj car, direktor Stardocka, pa im zapusio usta.

    Peto. Anita Sarkizijen. Za ozbiljno se uzima zena koja je dokazani lazov i prevarant. Prvo je radila u telemarketingu i bila povezana sa prodajom ove fush top-shop robe. Onda je radila kao saradnik na predavanjima hipnoze za odvlacenje u krevet. Pa je onda napravila onaj cuveni video, na osnovu kog je pokrenula kickstarter. Pare je uzela, projekat iz kickstartera nije ispunila. Pri cemu je svo vreme govorila da je iskusan gejmer, a  ljudi joj iskopali neki stari klip sa predavanja gde otvoreno kaze kako ona ne igra igre.  Dakle lazov i prevarant.



    Slozio bih se sa tobom u jednoj stvari, a to je da je problem gejmergejta to sto se u pocetku na njegovo celo, kao najgrlatija, postavila ekipa sa /pol-a. Za neupucene, /pol je politicka sekcija na 4-chanu, koja je ekvivalent ovdasnjoj Krstarici. Gomila sovinista razlicitih profila, koji su tu nasli mesto jer 4chan tolerise takav narativ. Oni su poceli sa slut shamingom ove Zoe, i oni su ubacili tu SJW/cultural marxism retoriku u ovu pricu. I upravo oni su dali municiju ovoj gamadi od "novinara" da skrenu paznju sa sebe, na nekakvu navodnu mizoginiju igraca prema Zoe i zenama uopste. I onda je uz svesrdnu pomoc novinara i Anite, cela ova prica gurnuta u politicke okvire. Tada su se na ovo navukli NSPM ekvivalenti sa jedne strane, i Pescanik jakobinci sto ih Sima vole s druge strane, i sve ovo je otislo u majcinu.
    Da su u startu na celo gejmera stali ljudi kao sto su Total Bisquit i Boogie, to se ne bi desilo. Ali jebi ga.



    PS: Uh, jebem vam gejmergejt. Ja sutra moram da vozim ceo dan.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Ointagru Unartan Thu Jan 08, 2015 4:27 am

    1. Pogresno si procitao: nisam naveo Zoe Quinn kao izvor

    Ima drugih, nezoequinnskih izvora koji to tvrde: http://wehuntedthemammoth.com/2014/08/31/4chan-gamebros-raise-a-sockpuppet-army-for-extra-class-present-yourselves-as-normal-people/

    Takodje, osim skrinshotova jos neki argumenti idu u prilog toj tezi:

    "The sockpuppets pushing the hashtags were easy to identify by their low post counts, the fact that they tweeted about little other than #GamerGate and #notyourshield, and reverse image searches of their avatars that showed the photos to belong to people who likely didn't own the accounts in question."

    http://arstechnica.com/gaming/2014/09/new-chat-logs-show-how-4chan-users-pushed-gamergate-into-the-national-spotlight/

    Takodje, dokumentovano je da se 4chanovci u slicnim slucajevima sluze podvalama radi diskreditacije protivnika:
    http://www.buzzfeed.com/ryanhatesthis/end-fathers-day-and-feminist-troll-accounts#.ufOLGeK6n

    2. Jos jedno "pogresno" citanje: nigde nisam napisao da su svi zenski nalozi lazni (ideja da ni jedna zena ne podrzava chanovce je toliko smesna da nije ni pokusala da mi prodje kroz glavu).

    3. Tu si u pravu.

    Dalje, moze se raspravljati oko definicije gejmera. Da li se "gejmer" postaje igranjem odredjenih zanrova i kojih,  ili naprimer ukupnim vremenom utrosenim na igre?

    4. Tvrdis dakle da su sve pretnje silovanjem zenskim akterima afere izmisljene? 

    5. To je napad ad-hominem koji ne vidim sta bi trebalo da dokaze. Da nema seksizma u igrama?

    6. Slazem se da su mediji prenaduvali citavu stvar, i da je Total Bisquit car.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    avatar

    Posts : 430
    Join date : 2014-10-31

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by hatama Thu Jan 08, 2015 6:12 am

    ima cura gejmera i ne kontam sta je tu problem
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Thu Jan 08, 2015 10:53 am

    Vertere, pišeš jezive budalaštine o Aniti Sarksijan i stvarno treba da te bude sramota.

    Prvo, nije tačno da nije snimila projekat za koji je dobila novac, nego je dobia mnogo, mnogo više novca nego što je tražila, pa je onda napravila i ambicioniji projekat, za šta joj je trebalo više vremena.

    Drugo, kako god tu stajale stvari, a stoje kao što sam ti rekao, kakve to ima veze sa činjenicom da je ženi prećeno i da je mesecima zlostavljana? Misliš da je sve izmislila? Ako ne, čemu onda ove budalaštine koje pišeš? Eto tako malo, napljuvati žrtvu? Sama je kriva? Nosila mini suknju?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Thu Jan 08, 2015 2:21 pm

    @ Radagast

    Tu se ne radi o vise izvora, vec o jednom izvoru koji je prenelo vise medija. Pri cemu se radi o krajnje neozbiljnoj tvrdnji. Taj koji pustio ovaj grafikon ga kao prvo nije direktno linkovao, a drugo, nikako nije ni mogao da dodje do ovakvih podataka.  A cisto sumnjam da uopste postoji i nacin da se statisticki ovako nesto izvuce. Slike nekih chat dogovaranja ne bih komentarisao. Neodoljivo me podsecaju na one clanke po kuririma gde ekskluzivno pokazuju slike poruka sa mobilnih telefona. Realno, Radagaste, ovakvim stvarima demantovati validnost stotina hiljada viewa i klikova na YT, sajtovima, blogovima i sl. je besmislica. I niko nije ozbiljno ni isterivao ovu stvar.

    Sto se tice pretnji. Ja ne sumnjam da je njima preceno. Meni je, koji sam niko i nista, preceno dva puta preko PMa na FSNu. Jednom prebijanjem, a drugi put nestajanjem. Mogu misliti kako je onda javnim licnostima. Ti si gejmer pa znas da ljudi prete smrcu kad im nerfuju heroja u LoLu.
    Moja tvrdnja je da, iako su one nesporno primile te pretnje, one te pretnje nisu shvatile ozbiljno, i samo su ih iskoristile radi medijskog publiciteta. Da bi se pretnja shvatila kao krivicno delo, ona mora biti realna, a drugo - zrtva mora ozbiljno da je shvati. Nijedna od njih svojim ponasanjem nije pokazala da su ozbiljno shvatile te pretnje. Nijedna nije otisla u policiju, vec u pravo u medije. A policija je onda naknadno reagovala na njihove nastupe u medijima i pokretala istrage, iz kojih nista nije proizislo. Drugo, nijedna od njih, a suprotno ponasanju osoba koje se osecaju ugrozeno, nije spustila loptu, vec su poletele po svim medijima koji su im dali vreme, i em pojacale svoju retoriku. Kada je Biljana Srbljanovic rekla da joj prete, i da je zbog toga ona morala da se stisa, ja sam njoj odmah poverovao, jer se ponasala tipicno u skladu sa situacijom. Jos se i vizuelno na njoj videlo da je uplasena. Nijedna od ovih to nije pokazivala. Cak naprotiv.
    Ovo je jako bitno, jer u kada se procenjuje ozbiljnost pretnje, subjektivni osecaj ugrozenosti zrtve ima prevagu nad realnoscu ostvarenja te pretnje. To je u praksi npr. pokazao slucaj jednog domaceg  rezisera dokumentarnih filmova u sporu protiv clanova jednog foruma, gde je sud pre svega uzeo u obzir reziserov subjektivni dozivljaj napisanih postova. Kao sto se odmah da primetiti, subjektivni dozivljaj straha je jako tesko objektivno utvrditi, tako da istrazni organi tu gledaju kroz prste. How convinient za rezisera i Anitu.

    A sto se tice realnosti pretnje. Pretnju kako ce neko upasti u salu naoruzan automatskim puskama i opasan c4, kako bi sprecio govor Anite o feminizmu i pobio sve unutra, ostavljam citaocima da prosude koliko je realna.


    @Simeun

    Simo, koliko ti zapravo nisi upucen o ovome govori tvoj komentar o mini suknji. Anita stvari kao sto su mini suknje, sminke, nakit itd naziva gender markerom (ili tako nesto). Necim sto seksualizuje zenu zarad ugodjaja muskarcima, predstavlja tiraniju nad zenama, i sto je u principu protivno jednakosti medju polovima. Gejmeri brane mini suknje, Anita ih napada.

    Povodom mojih jezivih budalastina. Ti Simo vidis da je Radagast u ovo odlicno upucen, a da me on opet u svom odgovoru nije demantovao za ovo povodom Anite. Lepo je rekao Ad hominem. Sto znaci da hocu da negiram ono sto ona kaze na osnovu njene proslosti. To podrazumeva i priznanje da ta proslost postoji. Radagast kao dobro obavesten zna da je ovo sto sam rekao proverena istina. Ti kao neobavesten, letis pred rudu.
    Ja se inace ne slazem sa Ad hominem kontrargumentom. Prof. Dr. Vojislav Seselj je otvoreno koristio Ad Hominem napade u svojoj odbrani. On je svako svoje ispitivanje svedoka pocinjao sa " Vidite, ja planivam da vas pvvo movalno i pvofesionalno diskveditujem, kako bih doveo u pitanje vase kasnije svedocenje o dogadjajima koji se ticu ovog pvocesa." Sud je na na ovo pristao, i niko nije poleteo da vikne Ad Hominem. Cak sta vise, sudije su neretko i same podpitanjima ucestvovale u Seseljevim istragama svedokove prethodne proslosti. Dakle, Ad hominem ne priznajem.


    Sto se tice Kickstartera. Ona je trazila 6000 dolara za 12 klipova  koji ce izaci tokom godinu dana. Dobila je oko 150 hiljada dolara, a isporucila 3 (slovima, tri) klipa za tih godinu dana. Ako to nije neispunjavanje ugovorne obaveze, onda ne znam  sta je. Ali u redu. U pravu si. Eto i Vucic. Trazio 40% poslanika da do 2016. bude bolje. Dobio je 60%. Pa je sad eto napravio ambiciozni projekat, pa ce to potrajati jos malo duze. Sarkizijinim tempom, tamo negde do 2025.




    Samo za Simu:

    Spoiler:
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Thu Jan 08, 2015 2:27 pm

    Izvini, ali tebi u glavi vlada stravična zbrka.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Thu Jan 08, 2015 2:29 pm

    Ali tako tipican odgovor od tebe, kada te neko obrlati obimnijom kontrargumentacijom, pa nisi uman kako da odgovoris.

    Gejmerstina - Page 2 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 8:12 am