Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    moj drug metalika

    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sun Jan 29, 2017 11:40 pm

    :uskok: Ipak cu sacuvati autorske ideje za sebe. moj drug metalika - Page 12 2304934895 :uskok:


    Ma nije se samo scena promenila. Slusaoci su se takodje promenili. Danas klincima ni priblizno muzika ne igra ulogu u zivotu, koliko nama starijima nekad. Muzika je bilo nesto sto te u mladalackim godinama definise kao osobu. Sta oblacis, gledas, citas, gde izlazis, sa kim se druzis. Usadjivalo ti je neke protopoliticke stavove. Na kraju krajeva, mogao si batine zbog muzike da dobijes. Muzicki ukus je bilo nesto sto ti je prozimalo zivot.

    Sa ovim novim klincima je drugacije. Njih su formirali YouTube, drustvene mreze, mimovi, igrice, i oni zive kroz te price. Slusaju oni i dalje muziku. Ali nije to to. Nemaju isti zar za zvukom kao sto smo mi imali.
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sun Jan 29, 2017 11:45 pm

    Koliko vidim slabo slusaju pesme do kraja, vec ih gledaju/slusaju kao deo nekog sireg meme narativa. A umesto potkultura tu su njihovi fragmenti (cosplay, ,japanstvo, gejmerstvo, kuracpalac) i medijski servisi kao izraz kulturnog odredjenja (snapchat na primer). Gibson je mnogo toga ispravno predvideo o tinejdz kulturi danas.
    boomer crook

    Posts : 36992
    Join date : 2014-10-27

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by boomer crook Sun Jan 29, 2017 11:47 pm

    odrasce. samo ce najzadrtiji stati na tome. imas primer za stolom svakog petka.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sun Jan 29, 2017 11:50 pm

    ostap bender wrote:odrasce. samo ce najzadrtiji stati na tome. imas primer za stolom svakog petka.


    Hehe. Ma naravno nego mi je zanimljiv nacin na koji se formiraju u ljude i pokusavam da razumem njihove poglede na kulturu.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 11:53 pm

    Da, ima toga, u pravu si.

    Jedan primer - mi smo kao klinci išli na bukvalno sve svirke koje su bila iole bliske onome što smo slušali, jer onoga što jsmo slušali, prosto nije bilo. Ja sam išo na Direktore, na neke OI svirke, čudesa, šta sam se lošeg panka naslušao tih godina, bruka. A tada je bilo pno svirki, jer je grad još uvek finansirao razne zimske i letnje rok lige, sa nekim gomilama lokalnih bendova (u godini kulture sunce lepše sija, nema rata nema sportskih sankcija!). Zimske su organizovale u velikoj sali Doma kulture, letnje na keju. Sala je uvek bila puna, kej isto tako.

    Danas ima jedan rok klub sa živim svirkama, i stalno dolaze neki odlični strani bendovi - ne naročito poznati, ali zaista odlični. Plus, svi žanrovski izdiferencirani. Ima brazilskog treša, velškog doom-a, australijskoj hevija, ruskog death-a, ma sve i svašta, a sviraju, razvaljuju, mnogi imaju silu albuma iza sebe. Upad, od 150 do 250 dinara, zavisno od broja bendova koji svira. Ja idem što češće mogu, i ne jednom mi se desilo da budem u publici sa još 3-4 čoveka, jednom smo drugar i ja bili bukvalno jedini na svirci nekih Mađara koji su otkinuli. Klinaca nigde na vidiku, samo matori metalci, trbušasti, proćelavi, tako ko ja.

    U njihovim godinama ja bih ubio za svirku stranog metal benda. A oni ne mogu da plate 200 dinara. Mladi su govna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 11:58 pm

    I onda - metal mrtav. Nije metal mrtav, vi ste mrtvi!



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 12:00 am

    Lololo
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 12:03 am

    Ongnonlou Dolo wrote:
    William Murderface wrote:moj drug metalika - Page 12 3579118792 

    Žanr je daleko od mrtvog, ali su neki fanovi po pravilu zarobljeni u prošlosti.
    ako smem da se ubacim sa opaskom da je bukalno ista prica na savremenoj industrial/noise sceni - svi ljudi iz zanra kukaju i slusaju neke 1980s ili 1990s dinosauruse ili potpuno derivativne bendove koji voze neku pricu koja se manje ili vise bukvalno nastavlja na etablirani kanon, a zapravo ljudi van zanra, neka potpuno netradicionalna publika ili prosto hipsteri slusaju ono sto je zapravo inovacija u samom zanru i ono sto je njegov duh sada.

    ja maltene ne mogu da pricam sa nekim prijateljima kolko mi idu na onu stvar zbog toga.

    ak smem i ja da se ubacim, kako se npr danas medju tom netradicionalnom publikom kotira neki front 242 ili tako nesto slicno nastalo 80ih?
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 12:05 am

    Na EBM najtovima nema mladjih od 30
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 12:25 am

    pa toliko je i star ebm negde ko nas nekolicina iz 70ih moj drug metalika - Page 12 1399639816 
    zato je na dramenbejsu prosek 17.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Jan 30, 2017 12:32 am

    Jedna stvar koju nikad nisam razumeo je perzisencija tog smaračkog tehna po našim ugostiteljskim objektima. Trendovi dolaze i prolaze, ali to tuctuctuc kao muzička podloga svakog izlaska nikako da prođe.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Filipenko Mon Jan 30, 2017 12:37 am

    William Murderface wrote:Jedna stvar koju nikad nisam razumeo je perzisencija tog smaračkog tehna po našim ugostiteljskim objektima. Trendovi dolaze i prolaze, ali to tuctuctuc kao muzička podloga svakog izlaska nikako da prođe.


    Ne kapiram, misliš u metalu, kao ovako nešto dole, ili inače? moj drug metalika - Page 12 2952840586


    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Jan 30, 2017 12:44 am

    Ma inače.

    Joj, jebote, šta je ovo, Filipe. Kakav gnar, majko mila. Zvuči ko švecki predlog za Evroviziju pre 20 godina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Filipenko Mon Jan 30, 2017 12:45 am

    moj drug metalika - Page 12 3805133158 moj drug metalika - Page 12 1873128938 moj drug metalika - Page 12 174674436
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 12:46 am

    William Murderface wrote:Jedna stvar koju nikad nisam razumeo je perzisencija tog smaračkog tehna po našim ugostiteljskim objektima. Trendovi dolaze i prolaze, ali to tuctuctuc kao muzička podloga svakog izlaska nikako da prođe.


    eto a meni se bas zale neki svezije pridosli ljubitelji tehna da je ns jako los po tom pitanju.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Jan 30, 2017 12:47 am

    Nek dođu u Niš, ima siti da se natuckaju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 12:48 am

    hteo sam da napisem filipu da bi ono najavili na rts evrovizija prenosu sa "simpaticni hevi metal bend iz finske", mada ima primesa i onog sto radi aca seltik trenutno moj drug metalika - Page 12 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Jan 30, 2017 12:52 am

    moj drug metalika - Page 12 3579118792

    Samo što Finska nikad ne bi poslala ovakvu kičericu na Evroviziju, they know their metal. Oni su slali Apokaliptiku i Lordi, što je za tri klase bolje od ovoga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Filipenko Mon Jan 30, 2017 1:03 am

    Apokaliptika i Lordi  moj drug metalika - Page 12 286371741 Da si rekao Ensiferum, pa ajde, da ti čovek poveruje...
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Jan 30, 2017 1:06 am

    Ali ono što si okačio je baš mnogo, mnogo loše, nije valjda da to slušaš. Mislim, neka sluša šta ko hoće, ali brinem se za tebe.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 1:14 am

    evo sad sam procitao sta je taj glorihamer, kaze osnovao lik koji je keyboard player, tako da ne cudi.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Jan 30, 2017 1:16 am

    Never a good sign.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 1:23 am

    eto a ima sa druge strane npr onaj ethan kath iz kristal kesls, koji je presao obrnut put, od panka i metala u elektroniku. samo se u pank metal bendu zvao ethan deth.
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 1:26 am

    diktotar wrote:evo sad sam procitao sta je taj glorihamer, kaze osnovao lik koji je keyboard player, tako da ne cudi.

    Klavijaturista je dobar sluga a zao gospodar. It is known.
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Jan 30, 2017 1:30 am

    ofc

    moj drug metalika - Page 12 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 1:03 pm