Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Новије руске серије

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Новије руске серије Empty Новије руске серије

    Post by uskok i ajduk Mon Dec 22, 2014 2:40 am

    Препоручујем "Страсти по Чапајеву" и "Белу гарду".
    http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=9&t=723&start=540#p38228

    Један исечак из "Чапајева" по мом избору:



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by Erős Pista Mon Dec 22, 2014 2:49 am

    Ruski Radoš Bajić.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by uskok i ajduk Mon Dec 22, 2014 3:28 am

    А да ли волиш било шта од серија из продукција које нису англо-америчке?


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by ficfiric Mon Dec 22, 2014 3:32 am

    Evo, ja sad pustio da mi tandrce Djekna. Radosav uci nemacki


    _____


    Uprava napolje!

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by uskok i ajduk Mon Dec 22, 2014 3:49 am

    Добро, схватио сам поенту, све што ми Словени произведемо је глупо, застарело и незанимљиво, по аутоматизму. А шта је та "Ђекна" појма немам, глед'о нисам.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by ficfiric Mon Dec 22, 2014 3:54 am

    uskok i ajduk wrote:Добро, схватио сам поенту, све што ми Словени произведемо је глупо, застарело и незанимљиво, по аутоматизму. А шта је та "Ђекна" појма немам, глед'о нисам.

    Ne znam, nisam ljubitelj filmova i serija, tako da ne znam da li su slovenska dela manje ili vise kvalitetna od americkih.

    Sto se Djekne tice, jedan i neponovljvi Veljko Mandic i nedavno preminuli Drago Malovic

    Новије руске серије Hqdefault


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by Guest Mon Dec 22, 2014 4:02 am

    covek koji propagira neko "slovenstvo" ne zna sta je djekna, a po svemu sudeci ni najveceg cg rezisera, koji je seriju stvorio.



    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by uskok i ajduk Mon Dec 22, 2014 4:11 am

    ficfiric wrote:
    Ne znam, nisam ljubitelj filmova i serija, tako da ne znam da li su slovenska dela manje ili vise kvalitetna od americkih.

    Нису ни боља ни лошија него другачија. Кончаловски је у Русији снимио "Сибиријаду", а у Америци "Танго и Кеш", Бекмамбетов је урадио изврсни СФ "Ноћна стража", а у Америци је урадио "Линколна - ловца на вампире", на та два примера се виде неке концепцијско-продукцијске разлике.

    covek koji propagira neko "slovenstvo" ne zna sta je djekna, a po svemu sudeci ni najveceg cg rezisera, koji je seriju stvorio.

    Што бих то морао да знам? Чуо сам за неку Ђекну ту и тамо, али појма нисам имао да ли је то виц, анегдота, или нешто треће. За редитеља сам свакако чуо, али нисам фан његових филмова са  "да ме види моја мила мајка" врстом псеудохумора.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by ficfiric Mon Dec 22, 2014 4:16 am

    [quote="uskok i ajduk"]
    ficfiric wrote:
    Чуо сам за неку Ђекну ту и тамо, али појма нисам имао да је то виц, анегдота, или нешто треће. За редитеља сам свакако чуо, али нисам фан његових филмова са  "да ме види моја мила мајка" врстом псеудохумора.

    Ja, priznajem, ne znam sta je sve radio Zivko Nikolic, ali Djekna je vrh i nije vic, anegdota ili nesto trece. Sta da ti kazem, odgledaj


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by Filipenko Mon Dec 22, 2014 6:17 am

    Jebote, komandant divizije Crvene Armije objašnjava političkim komesarima da je vera duboko usađena u ruskog čoveka koji iskreno veruje u Boga i da je neophodna jer se u protivnom čovek pretvara u zver  Новије руске серије 3137070404


    Ovo je još bolje od ruskog Staljingrada, koji počinje tako što komesari gledaju Staljingrad preko Volge dok odjekuju topovske kanonade, pa se krste dok vojnici furaju očenaš™️Новије руске серије 2348298330




    Новије руске серије Politcal-Commissar-poster1
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by uskok i ajduk Mon Dec 22, 2014 6:31 am

    Мислиш да није аутентично? У филму Бате Ченгића "Глуви барут" постоји идентична појава, сукоб на линији командант-комесар уз посредовање попа и православља. У аутентичност не сумњам јер је Бранко Ћопић сведок тих догађаја, а филм је рађен према његовој књизи.



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by Erős Pista Mon Dec 22, 2014 6:46 am

    uskok i ajduk wrote:Добро, схватио сам поенту, све што ми Словени произведемо је глупо, застарело и незанимљиво, по аутоматизму. А шта је та "Ђекна" појма немам, глед'о нисам.

    Mladiću, da te pitam nešto - jel tebe baš mnogo mrzi da misliš ili prosto numeš?

    Ja, nakon odgledanog klipa koji si okačio, kažem - ruski Radoš Bajić. Ti odatle zaključuješ da ja misilim kako je "sve što proizvedemo mi Sloveni glupo". Niđe veze. Ali tebi očigledno treba stromen koji će da mrzi sve rusko i slovensko, da bi mogao s njim da se mačuješ zimski dan do podne. Moram ipak da te razočaram - ja prosto nisam taj.

    Isto tako si one grafite "Ovo nije Rusija" proglašavao "govorom mržnje protiv Rusa", pokazujući da zapravo nemaš pojma šta je govor mržnje. (Da li ti je grafit/plakat "ne u NATO" govor mržna protiv NATE? Ili "nikad u EU", govor mržnje protiv Evrope?)

    Ima još - svakog ko ne deli tvoje vradnosti proglašavaš nihilistom, dakle nekim bez ikakvih vrednosti. Svakako razumeš da tvoje vrednosti nisu jedine vrednosti i da to što ljudi ne dele njih, ne znači da nemaju neke druge vrednosti, te dakle, da nisu nikakvi nihilisti. Sloboda, jednakost, solidarnost itd, takođe su neke vrednosti, a nemaju ama baš nikakve veze s badnjakom.

    Dakle, ako nameravaš da se zadržavaš u gostoprimljivom Burundiju koji prima emigrante svih boja i ubeđenja, dobrodošao si, ali daj, brate, bar pokušaj da misliš o tuđim stavovima, umesto što ih samo nevešto etiketiraš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by uskok i ajduk Mon Dec 22, 2014 6:58 am

    Погрешно си ме цитирао, питао сам те да ли постоји нешто што волиш да гледаш, а да није англо-америчко, пошто је твоја реакција скоро увек ругање и блесављење, и за Јагодиће, и за ове руске серије. Не видим баш никакву везу са Бајићем, па ми и то говори да је циљ ниподаштавање. Ако има, реци има, гледам то, то и то. Ја могу да наведем доста англо-америчких серија које сам са уживањем пратио, па ни твоја примедба о "вредностима" не стоји. Што се графита тиче, опет намерно изврћеш, говор мржње је у потпису МладаВојводина који је одабран да личи на МладаБосна (чиме се перфидно поручује да су Руси окупатори и потенцијална мета атентаторима).


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by Sergen Yalçın Mon Dec 22, 2014 7:15 am

    cuj, u umetnosti nema nikakve polarizacije USA-sloveni, ima samo dobrih i losih ostvarenja. pokusavas da se kacis sa nekim ko uopste nije iz tvoje dihotomije. zaobidji.

    PS. od novih ruskih serija nije losa bila "idiot". glumac koji je glumio miskina je fenomenalan.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by Erős Pista Mon Dec 22, 2014 7:42 am

    uskok i ajduk wrote:Погрешно си ме цитирао, питао сам те да ли постоји нешто што волиш да гледаш, а да није англо-америчко, пошто је твоја реакција скоро увек ругање и блесављење, и за Јагодиће, и за ове руске серије. Не видим баш никакву везу са Бајићем, па ми и то говори да је циљ ниподаштавање. Ако има, реци има, гледам то, то и то. Ја могу да наведем доста англо-америчких серија које сам са уживањем пратио, па ни твоја примедба о "вредностима" не стоји. Што се графита тиче, опет намерно изврћеш, говор мржње је у потпису МладаВојводина који је одабран да личи на МладаБосна (чиме се перфидно поручује да су Руси окупатори и потенцијална мета атентаторима).

    Santino ti je lepo odgovorio povodom ove besmislene dihotomije na "anglo_američke" i "slovenske" serije.

    Ne znam kakve veze ima to što ti gledaš anglo-američke serije, sa mojom primedbom o vrednostima.

    Ako misliš da je Mlada Bosna bila odgovorna za govor mržnje, onda aferim. Ja ne mislim - za mene je Mlada Bosna bila antiimperijalistička organizacija, koja nije bila vođena mržnjom prema bilo kom narodu, nego prema imperijalizmu. Isto tako ne vidim nikakav govor mržnje u imenu Mlada Vojvodina, niti si nam ti objasnio šta tu može biti govor mržnje.

    Konačno, FIlipenko je lepo objasnio zašto je ona scena kao z Ravne Gore. Revolucionar objašnjava kako se čovek bez vere pretvara u zver. Cvrc. Lupetanje i retroaktivna putinizacija istorije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ajant23

    Posts : 125
    Join date : 2014-11-06

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by Ajant23 Tue Dec 23, 2014 5:28 pm

    uskok i ajduk wrote:А да ли волиш било шта од серија из продукција које нису англо-америчке?

    Ja volim klasiku: ameri, francuzi, englezi i italijani.
    Slabije gledam egzotiku: ostali.
    Anonymous
    Guest

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by Guest Mon Jan 05, 2015 3:17 pm

    Ja volim Sasinu ekipu da odgledam. To je jedino rusko sto sam odgledao a da mi se svidelo. To i Nocna straza. Ruse bas volim da citam, ali kinematografija im je realno jedan veliki snorefest.


    E da, i onaj 12 od Mihalkova nije los, dok ga ne usere na kraju i pretvori u ljubavno pismo Putinu.

    Новије руске серије Empty Re: Новије руске серије

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 6:39 am