Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    FK Crvena zvezda

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by kondo Thu Dec 07, 2017 7:06 pm

    trebace puno srece.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Thu Dec 07, 2017 9:27 pm

    bravo
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by boomer crook Thu Dec 07, 2017 9:37 pm

    ajde i ja pozelim srecu cergi


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Ferenc Puskás Thu Dec 07, 2017 11:18 pm

    Bogme bogme.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Daï Djakman Faré Thu Dec 07, 2017 11:24 pm

    cestitke i od mene, bila je duplo jaca grupa od nase a uzeli ste bod vise FK Crvena zvezda - Page 24 3137070404

    nego potpuno je fascinantna fkcz statistika u UEFA ligi sa gol razlikom 3:2 na 6 utakmica. samo je red bul salcburg primio manje golova od vas (1 gol) u grupnoj fazi a samo fastav zlin i makabi tel aviv dali manje golova od vas (po 1 svaki) !! sunce ti jebem, kakva je to statistika ?!?

    znaci od 48 ucesnika grupnog dela UEFA lige zvezda je 2. najbolja odbrana, a 46. najgori napad FK Crvena zvezda - Page 24 1336943286


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Guest Fri Dec 08, 2017 12:27 am

    meni je i dalje najfascinantnije to što na tri gostovanja nismo primili gol. da mi je neko rekao pre prve utakmice... a Boaći je sam mogao jedno 3 više da da, svašta je mašio.

    1 wub za Slavoljuba, mnogo mi je drago što je baš on dao gol.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by kondo Fri Dec 08, 2017 12:27 am

    bio na tekmi, ruzno, prljavo i zlo. zapravo serem, samo je bilo ruzno sve ostalo je bilo vrlo OK, sportska tekma bez grubosti. taktika i igra na rezultat pobedila sve ostalo, cuvali smo prvo bod od nekog 10-tog minuta a onda kada smo poveli bilo je bas tvrdo na svaku loptu i mnogo se vremena ukralo. nismo se bas zabavili fuzbalom ali je rezultat opravdao milojevu taktiku. sreca nasa da je keln bas tezak krs od tima, sigurno da bi ozbiljniji tim kaznio ovu zvezdinu ne previse uverljivu kombinaciju taktike, samouverenosti ali i povrsnosti na terenu.

    mislim da od panatenaikosa neke 87. na primer nisam video ovoliko stranih navijaca na stadionu, ozbiljna naivijacka banda kelna koja je pokazala bas dobar repertoar - pevanje sa skakanjem, salovi, onda pirotehnika i na kraju paljenje stolica. simpaticni huliganizam. ciganija zahvaljujuci hladnoci pevala 90 minuta, sever tragican sa tugovankama i zalopojkama a realno najbolje sto trenutno vicemo je "uefa mafija, kosovo je srbija".

    imali su moram reci duhovit performans sa mladicem, gde je prezime iskorisceno kao mnozina od imenice mladic u kontekstu severne armije. pevalu su tu neku pesmu o mladicima severne armije, ko da general nije bio ruzni grobos. realno mi ne bi palo napamet da se radi o njemu da nisu imali par zastava sa njegovom sapkom. steta sto ne koriste to malo humora sto imaju na neke lepse fore.

    nas igrac sa brojem 7, valjda krsticic, je poginuo veceras. voleo bih da vidim njegovu statistiku koliko je pretrcao i koliko je oduzeo. drugi veliki car trudbenistva je bio desni bek sa brojem 30, valjda stojkovic. ima frizuru skoro kao halid muslimovic ali igra fudbala kao da mu je sudnji dan.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by kondo Fri Dec 08, 2017 12:32 am

    ovo sto pise fare gore je posledica miloja. on pokusava da igra ono sto su italijani igrali 82. u spaniji, znaci elasticnu bunkericu i brze kontre. za ovo prvo ima osnov posto odbrana sa donaldsom, le talekom, kurca glavićem, bekovima i pomagačima dosta dobro čisti, barem na ovom nivou igrice i protiv timova kao što su keln, bate i 3.tim arsenala, ali tu kontru nikako da ustalimo jer nam uvek fali još jedan igrač da dodaje bolje lopte boaćiju i kangi - njima cele sezone fali ili jovičić ili radonjić ili obojica. videćemo na proleće. ali cigosi ove sezone imaju neočekivan groboski kvalitet fanatizma u igri i ložane kojima nadoknađuju objektivne hendikepe, meni to dosta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Daï Djakman Faré Fri Dec 08, 2017 12:39 am

    Kondo wrote:mislim da od panatenaikosa neke 87. na primer nisam video ovoliko stranih navijaca na stadionu, ozbiljna naivijacka banda kelna koja je pokazala bas dobar repertoar - pevanje sa skakanjem, salovi, onda pirotehnika i na kraju paljenje stolica. simpaticni huliganizam. ciganija zahvaljujuci hladnoci pevala 90 minuta, sever tragican sa tugovankama i zalopojkama a realno najbolje sto trenutno vicemo je "uefa mafija, kosovo je srbija".
    sedim u kafancini juce sa drugarom i tri (kelnca, kelnjanina, kolonjca ?) sede, locu i pevaju pesme. jedan od njih je nosio crnu majcu na kojoj je goticom ispisano 'kalker junge', sto mi je bilo malo sumnjivo i evo sad guglam i ne mogu da provalim dal je ultradesna, ultraleva ili apoliticna insignija u pitanju.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by kondo Fri Dec 08, 2017 1:04 am

    kalk je radnička četvrt kelna. inače bi danas decu slao pre u keln nego u berlin, odličan grad. nisu keln neonacoši, nego levičari, dobra ekipa. dobro bili su dosta pijani i šibali baklje na jug ali nije bilo dramatično, lepo su pevali i nisu navukli hejt.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Daï Djakman Faré Fri Dec 08, 2017 1:08 am

    pa tako mi i zalicilo (da su vise levo) sa neta, al opet ova gotica me bunila.

    inace kvalitetna fora ako su stvarno levicari FK Crvena zvezda - Page 24 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 9:35 am

    Pijana govna kao pijana govna, prosle godine u Frankfurtu su bacali baklje na deo tribine gde su bili obicni civili, posto su primili gol.

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 9:46 am

    inace mi neopisivo ide na kurac politizacija navijanja
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by boomer crook Fri Dec 08, 2017 10:06 am

    pa navijanje je valjda uvek politizovano cak i kada sami navijaci nisu toga svesni.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 11:18 am

    ah...
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 11:21 am

    ok, da preformulisem, nasilna ideologizacija navijanja.

    navijenje jeste u najvecoj meri stvar identiteta, stoga ne moze pobeci od politike ali ideolosko svrstavanje tipa ovi levicari ovi desnicari se namece odozgo. to mi ide na kurac

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 11:27 am

    inace kondo, nemoj da se ljutis, ali ti si tipican cigan, onaj iz leksikona. Zvezda ce prezimiti u Evropi prvi put posle 1992, igra na ravnoj nozi protiv evropskih ekipa prvi put od Zigiceve i Milijaseve generacije (a tada su uglavnom gubili) i ti pocinjes post sa 'ruzno, prljavo, zlo'. aman
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 12:59 pm

    pogledaj snimak utakmice

    kada Borjan ima loptu ili kada je lopta kod stopera, ostali odbrambeni igraci (i Krsticic) se odmah rasporede tako da je uvek bar jedan slobodan za pas, Keln nije mogao da napadne zadnju liniju, lopta je ocas posla dolazila na pola terena i odmah vrlo lako i na 30 metara od Kelnovog gola... mozda se desilo jednom ili dvaput da je bek ostao odsecen u bekovskom prostoru sa loptom pa je morao da duva napred. u fudbalu to nije bogznakako komplikovana stvar ali ja to kod nasih timova dugo nisam video.

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by kondo Fri Dec 08, 2017 3:35 pm

    pa brate huberte groboski brate, zaboravljas da sam ja dovoljno mator da sam uzivo prosao nekoliko zvezdinih uspona na tron evrope ili sasvim blizu i da ne mogu da odustanem od tih standarda tek po svaku cenu. mislim, nije mi ovo vise toliko bitno da bih sada morao po svaku cenu da se lozim. mislim, lepo je bilo juce, prosli smo ali klimaksa za nas matorce nije bilo u meri koja bi to nalikovala. meni naravno imponuje taj utisak da je sve to bilo tako kako je miloje postavio ali opet kazem, mogli su japanac ili ona vasa dijabola u kelnu da budu prisebniji i da nam ga uvale. meni je taj utisak nase kontrole tekme bio varljiv, narocito u prvih 15-20 minuta i prvog i drugog dela. ali da ne igramo lose, ne igramo, i nadam se da cemo moci da ostanemo na okupu za prolece, da cemo izvuci recimo atalantu ili seltik a ne atletiko madrid ili zenit, i da cemo biti jos bolji. meni se cini da smo sada van forme, narocito u odnosu na utakmicu protiv krasnodara.

    za politizaciju navijanja: kelnovci su benevolentne budale, to je meni blisko old school navijanje. oni prosto zarazno izazivaju osmeh kod ljudi koji nisu mnogo ostrasceni. pa i to bacanje raketa u publiku, nisam primetio da je to bilo ko uzeo posebno za zlo, to je balkanska norma. meni licno to dodje i kao mali odgovor na klinicku cistocu i red zaveden na stadionima koji je mega smor, ono sto su uradili na emiratima protiv arsenala je verovatno za mnoge klince iz londona bio prvi susret sa neporodicnim konceptom koji je pobedio na engleskim stadiona.
    a juce su mnogo dobro pevali i lozili se do samog kraja, vidi se da su napaljeni na performans i da im na kraju rezultat nije tesko pao (a sa ovim kelnom su i navikli). bas dobra ekipa.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by kondo Fri Dec 08, 2017 3:38 pm

    a i ti si malo kriv, da nisi okacio onaj YT retro kanal prekjuce, ne bih pogledao zvezda borusija finale kupa UEFA (lige evrope) 1979.

    bogo mili kakav smo mi žoga bonito tada igrali, sa jedva 2-3 reprezentativca u timu, ni toliko (glavić d.savić i šestić se nisu naigrali, valjda je samo pižon bio relativno standardan).


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 8:36 pm

    Kondo wrote:drugi veliki car trudbenistva je bio desni bek sa brojem 30, valjda stojkovic. ima frizuru skoro kao halid muslimovic ali igra fudbala kao da mu je sudnji dan.

    FK Crvena zvezda - Page 24 DQi1KPZWsAATXUn
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 8:38 pm

    Kondo wrote:a i ti si malo kriv, da nisi okacio onaj YT retro kanal prekjuce, ne bih pogledao zvezda borusija finale kupa UEFA (lige evrope) 1979.

    bogo mili kakav smo mi žoga bonito tada igrali, sa jedva 2-3 reprezentativca u timu, ni toliko (glavić d.savić i šestić se nisu naigrali, valjda je samo pižon bio relativno standardan).

    A šta misliš kako je tek navijačima Mehengladbaha? Da igrate danas protiv njih, izbacili bi ih 90%.

    Mssm, ne znam šta očekuješ i zašto si išao na utakmicu? Za nostalgiju postoji internet a za kvalitetan fudbal televizija. Teško mi je da poverujem da očekuješ da će se ikada ponoviti ono što je bilo? Neće nikada, jbg.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 8:44 pm

    Kondo wrote:halid muslimovic

    FK Crvena zvezda - Page 24 CqtG7XIWEAEDDcJ

    PUNK P*F*C*
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by kondo Fri Dec 08, 2017 9:09 pm

    sto sam isao na tekmu. ortakova zena radi u gaspromu i nabavila 2 istoka. u 6 uvece me zvao da idemo zajedno. moguce je da je sve to izgledalo bitno drugacije na TV, mi stare kajle smo se nervirali sto imamo problem da prenesemo loptu preko centra. njegov klinac koji je otisao sa drustvom iz skole na sever, koji danas ima godina koliko sam imao kad smo igrali to finale protiv borusije, posle utakmice je rekao da je ovo najveca pobeda kojoj je prisustvovao i jedan od najradosnijih dana u zivotu.

    eto to je neka druga perspektiva.

    mene je prilaz marakani bacio u reminiscencije, nagledao sam se tih utakmica u decembru, trece kolo kupa UEFA i slicno - kaljuga oko rupe je bila ista kao pre 30 godina, neki pijani ortaci ispred mene od kojih mi jedan zamalo glavom nije slomio nogu u padu, krezubi majstori bacaju cokacnjice na nemce dok izvode kornere. vracala mi se mao i ta tekma sa bajernom 3:2 koja mi je valjda najveca crna rupa iz tog klinackog doba, ja sam valjda jedini cigan koji kad mu kazes zvezda bajern prva asocijacija mi je 3:2 a ne 2:2. tih 60 minuta mi je najbolji ciganski fudbal ikada kome sam prisustvovao, prvo najveca radost pa onda najveca tuga.



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Nino Quincampoix Fri Dec 08, 2017 11:48 pm

    ne znam brt, verujem ja tebi ali iskreno i ne razumem baš najbolje. ja navijam za Partizan, mi i pre raspada zemlje nismo bili neka evropska sila, Seltici, Hihoni i Dinami iz Bukurešta su bili naša mera. ja sam na utakmice krenuo da idem tu negde oko Kroacije, slušao sam na vokmenu u školi finale kupa protiv Obilića 1998. i posle pobede smo sva trojica grobara iz odeljenja pobegli sa tehničkog i napili se neke brlje u školskom dvorištu, izlizala mi se traka koliko sam puta odgledao tu snimljenu reportažu sa SOS-a, sanjao sam kako Trenevski sa ivice šesnaesterca glavom lobuje Lukića (da, znam kako se zvao golman Obilića, verovatno bih mogao da nabrojim i ceo tim) na perfektan centaršut Troboka (a Troboku je na krilo neko izbacio loptu štiklom, to se već ne sećam ko je bio), imam Nike OKI dres a na leđima Tomić (4), najbolja Partizanova partija koju pamtim je kad smo odvalili Spartak iz Subotice na JNA 5-1 1999. godine i išao sam da gledam taj mučeni tim i u Štutgart i u Bijelo Polje.

    hoću reći, za mene ne postoji mitska prošlost (Bobek, Čigra i Hejsel mi dođu isto što i legenda o kralju Arturu) kao nešto što sam iskusio lično te znam da uživam i u onome lepom što se ponekad dogodi.

    FK Crvena zvezda - Page 24 Empty Re: FK Crvena zvezda

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 12:51 am