Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Prirodne nauke

    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Prirodne nauke - Page 2 Empty Re: Prirodne nauke

    Post by паће Sun Feb 17, 2019 5:06 pm

    Ако се магнет размагнетише топлотом, како онда течно гвожђе у Земљином језгру ствара планетно магнетно поље?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Prirodne nauke - Page 2 Empty Re: Prirodne nauke

    Post by паће Fri Oct 18, 2019 8:37 pm

    Господо другови биолози, снимио сам 1 појаву коју запажамо сваке године у неко доба, ваљда ово, траје дан-два. Можда и дуже/чешће, ал' досад нисмо толико боравили напољу. Летећи мрави, како их зовемо, се појаве на неком месту (ове године трипут на истом), величине можда метар до ипо у ширину, и врзмају се ту са ситним мравима. Нем' појма шта раде, само се изгледа разиђу после неколико сати и то је то.

    Prirodne nauke - Page 2 E70_2011

    Ови летећи су доста већи од ситних, чак и да не рачунамо крила. Уопште ми није јасно да ли су род, тј да ли су иста врста мрава или је нека компензација симбиоза. О чему се ради? Шта је ово?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Prirodne nauke - Page 2 Empty Re: Prirodne nauke

    Post by Guest Fri Oct 18, 2019 9:40 pm

    To su seksualno zreli mravi, napucani hormonima toliko da su im izrasla krila, poput bubuljičavog adolescenta kome su jaja tako otekla da smatra da mu pripada cela planeta.

    Njihovo je da plode, i samo da plode: pošteđeni su svih drugih poslova, mravi-radnici im prinose hranu, a oni nalaze mesta, mahom viša od ostatka terena, kako bi tu vodili ljubav i širili Mravstvo.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Prirodne nauke - Page 2 Empty Re: Prirodne nauke

    Post by паће Fri Oct 18, 2019 10:11 pm

    Аха, ово је наша клупа - 1 фоснаРЖ подигнута на четири старе гуме. Стварно највише место у кругу од два метра. Већ на трећем метру је велики орах, ал' то је за њих иностранство.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Prirodne nauke - Page 2 Empty Re: Prirodne nauke

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:09 am