Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Грађанско друштванце и недржавни одсек

    паће

    Posts : 40019
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Грађанско друштванце и недржавни одсек Empty Грађанско друштванце и недржавни одсек

    Post by паће Tue Apr 11, 2023 11:47 am

    Да прекрупим:

    паће wrote:Занимљив ми је њен „dobar nevladin sektor kao preduslov građanskog društva“ и како је то изгледало у почетку, кад су се та грађанска друштва стварала, шта је онда био невладин сектор.

    Mór Thököly wrote:Civil society

    Notxor wrote:Na istoriju - građansko društvo, nastanak i organizovanje građana.

    Дакле, на шта личи тај недржавни сектор у тренутку кад смо историјски најзад дошли дотле да можемо да кажемо „е ево сад имамо грађанско друштво“. Ко га чини, које су му установе, одакле паре.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Грађанско друштванце и недржавни одсек Empty Re: Грађанско друштванце и недржавни одсек

    Post by Notxor Tue Apr 11, 2023 11:51 am

    Wiki je tvoj drug

    https://en.wikipedia.org/wiki/Civil_society#History


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Грађанско друштванце и недржавни одсек Empty Re: Грађанско друштванце и недржавни одсек

    Post by Јанош Винету Tue Apr 11, 2023 12:20 pm

    Ево има и на српској ћирилици:
    https://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%A6%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%B4%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40019
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Грађанско друштванце и недржавни одсек Empty Re: Грађанско друштванце и недржавни одсек

    Post by паће Tue Apr 11, 2023 12:26 pm

    Хтео си рећи господин. Е па тамо каже „However, in the 1990s with the emergence of the nongovernmental organizations“... па супер - како је, по Весни Пешић,  „dobar nevladin sektor preduslov građanskog društva“, је ли то значи да је дотле тај сектор био неорганизован или није био недржаван или није био предуслов или Весна напросто лупа?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Грађанско друштванце и недржавни одсек Empty Re: Грађанско друштванце и недржавни одсек

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 5:45 am