Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Opljačkanalizacija

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Opljačkanalizacija Empty Opljačkanalizacija

    Post by kondo Wed Feb 01, 2023 10:19 pm

    Možda je glup naziv, sigurno jeste, ali ne mogu da razmišljam kreativno - tema je sumanuto poskupljivanje svega što se tiče jela i pića u Srbiji. Bili je rekao da sa nadprosečnim primanjima teško da može da priušti alaski ručak od 40e za dvoje a ja bi kao ilustraciju dodao kretanje cena u jednom objektu koji obojica znamo: čarda Pikec kod Bezdana na Dunavu.

    Primer - marinirana deverika u tegli od 720 grama. U prvoj godini korone, cena je bila 500 dinara. 2021. je otišla na 600 a na kraju 2022. je 850. Uskoro će biti 1000, što je već cena na konkurentskim mestima (čarda Andrić u Somboru).

    Namerno navodim primer iz unutrašnjosti jer je tamo tradicionalno skok cena umereniji nego u Bg. Verujem da bi isti a možda i gori zaključak (x2) danas bio i na mnogim drugim mestima u Srbiji. Nisu mi pri ruci cene iz Niša ali on je krenuo beogradskim stopama na ružan način, sumnjam da se može lepo pojesti u kafani ispod 20e po osobi, što je nekada bilo nezamislivo skupo.

    Ukratko, sve ide u februar.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 01, 2023 10:58 pm

    Prezivece Srblji poskupljenja u restoranima u koje 95% ionako ne ide. Ali supermarketi su horor. Neke cene, ne mali broj, su bez problema otisle 50% u dva meseca.
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by plachkica Wed Feb 01, 2023 11:02 pm

    smanjena gramaža svega na poskupljenje (frikomovo smrznuto povrće: kesa sad ima 400 umesto 450gr)
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Zus Wed Feb 01, 2023 11:23 pm

    Najviše su poskupeli mlečni proizvodi. I kućna hemija mislim. Ponovo se kupuje na pijacama, iz Mađarske
    Najskuplji je Maxi. A izgleda da ni Lidl ne zaostaje, prošle subote prilično prazan, ponuda loša.
    Nekako deluje da su najmanje poskupela pića.ni u prodavnicama i u kafanama

    Uđoh večeras u Aromu da kupim 200g Bonito sranjca od kafe jer je na sniženju. Kad revnosni radnici sve izneli, okačili za sutrašnje sniženje Opljačkanalizacija 3274312807 . Vratio kafu. Sutra se vraćam na neku izvetrelu (gora je od Divke)
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Notxor Wed Feb 01, 2023 11:30 pm

    Imaš svuda po gradu Cafe & Factory.
    Nema bolje turske.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by kondo Wed Feb 01, 2023 11:42 pm

    bonito kafa ima jedan zavidan kvalitet, to je najbolja prelivuša za najmanje para. naša zajednička prijateljica henrijeta ne putuje nigde na duže od dana iz beograda bez kesice bonita kafe koju bukvalno možeš da preliješ vrućom vodom iz bojlera i moći će da se pije.

    LIDL na trošarini u ponedeljak oko 11h ujutro je bio najpuniji LIDL koji sam ikada video u životu. neka velika kolica krcata do vrha, stvari ispadaju, neki 2 narandže i neka sitnica za račun od 190 dinara. penzionerski galore.

    mrzim LIDL, nezamislivo mrzim, jer su najskuplji za većinu stvari koje drže, hvataju na par istaknutih jeftilena ali sam stoka jer moram da proverim da li se zapatilo nešto na srednjim rafovima od alata i takvih potrepština. i što imaju krunin kefir na koji sam navučen u nedostatku zbregov, plus one male avokadose po oK ceni.


    Last edited by kondo on Wed Feb 01, 2023 11:49 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Zus Wed Feb 01, 2023 11:49 pm


    Kupujem klošaraski proizvode sa narandžastim etiketama (pred istek roka), bio zbergov kefir tako u maxiju pre neki dan.
    konjski nil

    Posts : 2464
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by konjski nil Wed Feb 01, 2023 11:50 pm

    vi znate da je ojro 200 dinara ne Opljačkanalizacija 2304934895


    _____
    Opljačkanalizacija 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Opljačkanalizacija 2692
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 01, 2023 11:56 pm

    kondo wrote:bonito kafa ima jedan zavidan kvalitet, to je najbolja prelivuša za najmanje para. naša zajednička prijateljica henrijeta ne putuje nigde na duže od dana iz beograda bez kesice bonita kafe koju bukvalno možeš da preliješ vrućom vodom iz bojlera i moći će da se pije.

    LIDL na trošarini u ponedeljak oko 11h ujutro je bio najpuniji LIDL koji sam ikada video u životu. neka velika kolica krcata do vrha, stvari ispadaju, neki 2 narandže i neka sitnica za račun od 190 dinara. penzionerski galore.

    mrzim LIDL, nezamislivo mrzim, jer su najskuplji za većinu stvari koje drže, hvataju na par istaknutih jeftilena ali sam stoka jer moram da proverim da li se zapatilo nešto na srednjim rafovima od alata i takvih potrepština. i što imaju krunin kefir na koji sam navučen u nedostatku zbregov, plus one male avokadose po oK ceni.

    Kako mislis "u nedostatku zbregov"?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 01, 2023 11:57 pm

    konjski nil wrote:vi znate da je ojro 200 dinara ne Opljačkanalizacija 2304934895

    Onaj ojro iz 2020-te jeste
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by kondo Thu Feb 02, 2023 12:15 am

    Mór Thököly wrote:
    kondo wrote: imaju krunin kefir na koji sam navučen u nedostatku zbregov

    Kako mislis "u nedostatku zbregov"?

    pa nema ga svuda, retko ga nađem. popijem prosečno 5 ovih nemačkih kalinka iz silba na kaleniću i barem 2 litra kruninog na 1L zbregov


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 02, 2023 1:13 am

    kondo wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Kako mislis "u nedostatku zbregov"?

    pa nema ga svuda, retko ga nađem. popijem prosečno 5 ovih nemačkih kalinka iz silba na kaleniću i barem 2 litra kruninog na 1L zbregov

    Ima u Veru uvek. Kao i z'bregov jogurt obiteljsko pakovanje 1,75l koji zakiva
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by kondo Thu Feb 02, 2023 1:29 am

    brte meni lakše do soluna nego do vera


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 02, 2023 1:39 am

    E pa jbg Opljačkanalizacija 1399639816
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by kondo Thu Feb 02, 2023 1:50 am

    stvarno nemam blizu plus vero se baš baš ofucao jako, nerado ulazim. brukaju grčke samiške.

    mislim da vrv vero nije opterećen nekim prioritetnim ugovorima koje drugi lanci pretpostavljam imaju sa imlekom da zbregov ne bude na policama, šta znam.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 02, 2023 6:32 am

    Ma ima sta oces. A i ne znam kako mislis da se ofucao, ne vidim da je osiromasio asortiman. Vise su mozda neki drugi napredovali (recimo maxi, to definitivno)
    konjski nil

    Posts : 2464
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by konjski nil Thu Feb 02, 2023 8:19 am

    Mór Thököly wrote:
    konjski nil wrote:vi znate da je ojro 200 dinara ne Opljačkanalizacija 2304934895

    Onaj ojro iz 2020-te jeste
    taj je po mojim kalkulacijama bio oko 150 dinara kolko je sada po tebi Opljačkanalizacija 2304934895


    _____
    Opljačkanalizacija 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Opljačkanalizacija 2692
    plavaivy

    Posts : 3120
    Join date : 2014-11-21

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by plavaivy Thu Feb 02, 2023 9:02 am

    meni iz untrasnjosti je svejedno..nikad ni nisam isla po restoranima,osim na putovanjima a i to su ugl vikendi po Srbiji i Bosni pa je i to prihvatljivo..i nikad u selu nisam imala neki lud izbor egzoticnih namirnica ni nekih kul proizvodjaca svega i svacega tako da ni tu nisam troslia... tako da je ovde same all - svakodnevno kuvanje od sazonskih namirnica Opljačkanalizacija 1399639816 

    hocu da kazem da poskupljenja jesu evidentna i nikako nisu zanemarljiva ali je promena zivotnog stila koja su izazvala ono sto vas u stvari pogadja.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by kondo Thu Feb 02, 2023 9:13 am

    nije promena životnog stila nego pokušaj da se zadrži isti koji živimo već decenijama.

    što se tiče sela i grada, da to je definitivno tačno iz mog iskustva, na ostrvu živim osetno jeftinije nego u beogradu. ne samo što su kafane i taj hedonizam jeftiniji, ili se barem dobija bolji kvalitet, nego je čovek naslonjen na ono što je u tom trenutku rodilo - sezonske namirnice. to je lepo pogotovo kad se iz lanca isključi gomila posrednika, prodavaca na veliko pa na malo, logistike, prevoza itd itd. na par km od kuce ima na putu 2 štanda gde se prodaje povrće i voće koje raste na susednim njivama. svako jutro pekar donese svež hleb u selo, ribar svežu ribu izvađenu pre sata iz mora, i tako. taj se osećaj ne može dostignuti u gradu i prosto te tera da kuvaš i uživaš u tome. ta komocija nema cenu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3120
    Join date : 2014-11-21

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by plavaivy Thu Feb 02, 2023 9:41 am

    moje mesto je neki hibrid..selo koje to prestaje da bude,ne znam kako bih objasnila..veliko je i dosta se oslanjamo na grad ali i dalje se imaju baste,zivotinje manje..i ipak i dalje imas da kupis povrce kod komsije,znas ko ima kosnice za dobar med i dobrog mleka i svezeg sira ispod krave/koze,domaca jaja..ne bas uvek,i ja kupujem u marketima,ali bude tu i tamo..ipak sam blize zemlji,da tako kazem..

    evo npr ovih dana kupujem fudzi jabuke koje kod prepodavca u selu kostaju 90-100din dok su na Futoskoj pijaci 130-150din...

    a opet imam grad na 15min za kokosovo mleko i ostale egzotike u Metrou..u Veru jos nisam bila..
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by fikret selimbašić Thu Feb 02, 2023 9:46 am

    Do korone i danas:

    Teletina sa 17 na 25-27 km.

    Junetina sa 13-14 na 18-19 km-

    Slanina dobra 40-60 %

    Čvarci kavijar.


    Mlijeko i izvedenice od njega od 80-120 posto, rekord drži puter.

    Lebac 50-70 posto.

    Ručak u prostom restoranu 50-100 %.

    Ručak u razvikanom restoranu 100-120%. Tu ne jedem za svoje pare i uvijek mi je neprijatno kad vidim za kakvu prevaru ljudi daju ozbiljne novce.

    Kahvica 50-150 %.

    Bureci 70-100 %.

    Povrće i voće 50-150 %. Paprike žare i bez bacanja na vatru.

    Vino. žestine i pivo skoro nedirnuti, isto je i sa sokovima i raznim enerhijama.

    U poređenju sa 2010. sve ovo x 2. Tad je porcija vrhunskih ćevapa koštala tri-četiri marke. Danas košta od sedam do deset ali vrhunskih nemam bliže od trideset kilometara od kuće, moram bar do Srebrenika da skoknem po njih. Problem je što su cijene uduplane a namirnice i posledično hrana izgubile na kvalitetu, od kioska pa do razvikanih restorana.

    Dobra stvar je što još uvijek ima kvlaitetnog mesa. onog kome je samo so dovoljna da se od njega sačini nešto ukusno. Znam mu porijeklo, znam da su hajvani pasli travu i jeli sijeno pa mi manje teško bude što je ovoliko poskupilo.

    Povrće i voće mi je dosatupno za bagatelu, nemam šta da pisnem glede toga, ljeti nešto i sam odgojim i ono mi je najbolje.


    plavaivy wrote:moje mesto je neki hibrid..selo koje to prestaje da bude,ne znam kako bih objasnila..veliko je i dosta se oslanjamo na grad ali i dalje se imaju baste,zivotinje manje..i ipak i dalje imas da kupis povrce kod komsije,znas ko ima kosnice za dobar med i dobrog mleka i svezeg sira ispod krave/koze,domaca jaja..ne bas uvek,i ja kupujem u marketima,ali bude tu i tamo..ipak sam blize zemlji,da tako kazem..

    evo npr ovih dana kupujem fudzi jabuke koje kod prepodavca u selu kostaju 90-100din dok su na Futoskoj pijaci 130-150din...

    a opet imam grad na 15min za kokosovo mleko i ostale egzotike u Metrou..u Veru jos nisam bila


    Same here Opljačkanalizacija 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 02, 2023 10:26 am

    konjski nil wrote:
    Mór Thököly wrote:

    Onaj ojro iz 2020-te jeste
    taj je po mojim kalkulacijama bio oko 150 dinara kolko je sada po tebi Opljačkanalizacija 2304934895

    Pa kazem, oko 200. PoAnta je (naravno) - i eyro je pao

    Ofrlje govoreci naravno
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by паће Thu Feb 02, 2023 10:41 am

    Notxor wrote:Imaš svuda po gradu Cafe & Factory.
    Nema bolje turske.

    Сагласан. Бонито је следећа.

    С тим што иначе пијем несуљу сваки дан, ово је за башту.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    konjski nil

    Posts : 2464
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by konjski nil Thu Feb 02, 2023 11:23 am

    Mór Thököly wrote:Pa kazem, oko 200. PoAnta je (naravno) - i eyro je pao

    Ofrlje govoreci naravno
    okeš mislio sam da kaeš da je 2020 vredeo 200 pa sam konto da ga sad možda ceniš na 250 ili 300 što bi mi bilo extra  Opljačkanalizacija 2304934895


    _____
    Opljačkanalizacija 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Opljačkanalizacija 2692
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Zus Thu Feb 02, 2023 1:08 pm

    fikret selimbašić wrote:Do korone i danas:

    Teletina sa 17 na 25-27 km.

    Junetina sa 13-14 na 18-19 km-

    Slanina dobra 40-60 %

    Čvarci kavijar.


    Opljačkanalizacija 3579118792

    Opljačkanalizacija Empty Re: Opljačkanalizacija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 1:39 pm