Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Russia Today

    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 9:46 am

    https://rt.rs/opinion/slobodan-vladusic/11916-maradonin-zavet-svetsko-prventsvo-finale/

    Isuse, kak je glup.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Guest Tue Dec 20, 2022 9:52 am

    Neverovatno je koliko naše malograđane svrbe crnci u francuskoj reprezentaciji  Russia Today - Page 2 3579118792 To im kvari idealtipsku sliku tog magičnog kraljevstva.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 10:04 am

    Ali neverovatno. Sedim sa nekim drugarima u nedelju, pre utakmice, u jednom "urbanom" kaficu i kelner, koga znamo onako povrsno, gradsk lik sto bi se reklo, krece nicim izazvan u rasisticku tiradu. Posle, iste veceri, nakon utakmice, taksista, ista prica.


    Last edited by Erős Pista on Tue Dec 20, 2022 10:14 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Guest Tue Dec 20, 2022 10:10 am

    Nijedna druga zemlja ne izaziva takve instinktivne komentare. Mislim da je zaista u pitanju konflikt između instinktivne ideacije (Hausman kao urbani ideal, vinogradi, slikarstvo lišeno svih funkcija osim dekorativnih...jedan idealni, starinski belački svet) i demografsko-političke stvarnosti, uz nerazumevanje da "Francuz" ne znači oniski brka koji miriše na beli luk, već građanin Francuske Republike, i da je to samim Francuzima izvor ogromnog i često naopako usmerenog ponosa.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Notxor Tue Dec 20, 2022 10:16 am

    S tim da se jako razlikuje Francuska gradova i provincija, preciznije ljudi iz šarenih gradova i ljudi iz bele provincije.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 20, 2022 11:07 am

    Erős Pista wrote:https://rt.rs/opinion/slobodan-vladusic/11916-maradonin-zavet-svetsko-prventsvo-finale/

    Isuse, kak je glup.

    Mbrate...
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3123
    Join date : 2021-09-13

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Uncle Baby Billy Tue Dec 20, 2022 11:33 am

    Erős Pista wrote:https://rt.rs/opinion/slobodan-vladusic/11916-maradonin-zavet-svetsko-prventsvo-finale/

    Isuse, kak je glup.

    hahahah ovo za himnu je spektakularno.

    zašto kažeš kultura kad misliš na rasu...


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 11:38 am

    Ali bukvalno to. Ceo tekst je obigravanje oko centralne (neeksplicirane, ali jasno signalizirane) ideje o mešanju rasa koje uništava države.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by kondo Tue Dec 20, 2022 11:47 am

    u fudbalskim aspektima je ok tekst


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 20, 2022 1:21 pm

    Alida.mu kazes da.je fasista, rekao bi: ne, ja!? Pa kako ja mogu da budem fasista, kad su Srbi najvise stradali od fasizma!
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3123
    Join date : 2021-09-13

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Uncle Baby Billy Tue Dec 20, 2022 2:04 pm

    kondo wrote:u fudbalskim aspektima je ok tekst

    ma gde je okej.


    Једини начин да Аргентина победи у овом финалу био је да финале буде легендарно, дакле, ирационално. Зато је Скалони на крило од почетка ставио Анхела ди Марију, који није само креативан играч већ и фанатичан играч. И тако су Французи, уместо почетног испитивања снага, налетели на крдо побеснелих гаучоса у налету.

    Дешамп, ретко интелигентан фудбалски тренер, осетио је то у 40. минуту. Извадио је Дембелеа и Жируа, да би убацио два млада играча – Коло Муанија и Маркуса Тирама. То није била замена играча, већ замена концепта: Француској није недостајало знање, већ енергија. Национални фанатизам Аргентинаца сударио се тада са младалачким фанатизмом Француза. Другим Дешамп није располагао.

    samo kad ništa ne znaš o fudbalu možeš ovako da mistifikuješ stvari. Skaloni je znao da finale mora da bude LEGENDARNO i IRACIONALNO. to je bio plan jbt. i zato je stavio di Mariju na levo krilo Russia Today - Page 2 3204619380
    i tako su naleteli na krdo gaučosa (wtf). a kad je Didije zamenio 25-godišnjeg Dembelea mnogo mlađim 25-godišnjim Tiramom, zamenio je KONCEPT jer mu je trebala ENERGIJA. nema veze sa indisponiranim Dembeleom koji nije igrao odbranu i pustio promaju po desnom boku, npr.

    meni je urnebesno što on čitavu analizu gradi na nekoj neautentičnosti FRA reprezentacije a nikad ne uzme u obzir da je i tamo kao i u Nemačkoj na primer stvarno bilo dosta neraspoloženja prema ovom WC iz svih poznatih razloga. jok brt, zavet i korporativna reprezentacija Russia Today - Page 2 3204619380


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 2:07 pm

    Krdo gaučosa ftw!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 20, 2022 2:10 pm

    Ljudi pohvataju negde tri stvari o taktici i misle da mogu da pisu o fudbalu. Trenerske skole i s njima skopcane "filozofije" igre ne postoje.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Notxor Tue Dec 20, 2022 2:13 pm

    налетели на крдо побеснелих гаучоса у налету

    Fali još jedno naletanje da bude tri.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by mstislaw Tue Dec 20, 2022 4:09 pm

    Mór Thököly wrote:Alida.mu kazes da.je fasista, rekao bi: ne, ja!? Pa kako ja mogu da budem fasista, kad su Srbi najvise stradali od fasizma!

    Evo jednog mogućeg odgovora na tvoje pitanje Russia Today - Page 2 1233199462 :


    Za Crnjanskog zna se da je bio antikomunista. Šta je obeležilo njegovu diplomatsku službu u Berlinu, koja je istorijska podloga romana i možete li nešto više da kažete o njegovom odnosu prema generalu Franku i Benitu Musoliniju, koji su mu posleratne jugoslovenske vlasti zamerale?

    Da, Crnjanski je bio antikomunista i to je sasvim izvesno. Međutim, to ne znači da je bio fašista ili nacista. Ono što je Crnjanski pisao o fašizmu i nacizmu, u velikoj meri je bilo uslovljeno oficijelnom politikom Kraljevine Jugoslavije, koju je on reprezentovao kao dopisnik vladinog Presbiroa. A Kraljevina Jugoslavija nije htela da se zamera Hitleru, kao uostalom i niko drugi u Evropi, u to vreme. Ilustracije radi, 1938. godine u Tajmsu, jedan čovek se otvorenim pismom obraća Hitleru i kaže ovo: „Da Engleska doživi nacionalnu nesreću uporedivu sa nesrećom koju je Nemačka doživela 1918, molio bih Boga da nam pošalje čoveka vaše volje i uma.“ Čovek koji je ovo napisao zove se Vinston Čerčil. Takva je bila tada atmosfera u Evropi. Privatno, Crnjanski je o Hitleru mislio sasvim suprotno: da je Hitler ludak, a njegova okolina banda. O tome svedoči inače pomenuti Stoimirović, koji, kao što sam pomenuo, nije bio naklonjen Crnjanskom.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by kondo Tue Dec 20, 2022 5:10 pm

    Uncle Baby Billy wrote:
    kondo wrote:u fudbalskim aspektima je ok tekst

    ma gde je okej.


    Једини начин да Аргентина победи у овом финалу био је да финале буде легендарно, дакле, ирационално. Зато је Скалони на крило од почетка ставио Анхела ди Марију, који није само креативан играч већ и фанатичан играч. И тако су Французи, уместо почетног испитивања снага, налетели на крдо побеснелих гаучоса у налету.

    Дешамп, ретко интелигентан фудбалски тренер, осетио је то у 40. минуту. Извадио је Дембелеа и Жируа, да би убацио два млада играча – Коло Муанија и Маркуса Тирама. То није била замена играча, већ замена концепта: Француској није недостајало знање, већ енергија. Национални фанатизам Аргентинаца сударио се тада са младалачким фанатизмом Француза. Другим Дешамп није располагао.

    samo kad ništa ne znaš o fudbalu možeš ovako da mistifikuješ stvari. Skaloni je znao da finale mora da bude LEGENDARNO i IRACIONALNO. to je bio plan jbt. i zato je stavio di Mariju na levo krilo Russia Today - Page 2 3204619380
    i tako su naleteli na krdo gaučosa (wtf). a kad je Didije zamenio 25-godišnjeg Dembelea mnogo mlađim 25-godišnjim Tiramom, zamenio je KONCEPT jer mu je trebala ENERGIJA. nema veze sa indisponiranim Dembeleom koji nije igrao odbranu i pustio promaju po desnom boku, npr.

    meni je urnebesno što on čitavu analizu gradi na nekoj neautentičnosti FRA reprezentacije a nikad ne uzme u obzir da je i tamo kao i u Nemačkoj na primer stvarno bilo dosta neraspoloženja prema ovom WC iz svih poznatih razloga. jok brt, zavet i korporativna reprezentacija Russia Today - Page 2 3204619380


    pa ti komentarišeš stil pisanja i faktografsko ludovanje a ne analizu taktike u finalu i jbga tu je u pravu. nije sad ni to neko dostignuće, i moja žena je pola spavajući a pola čkiljeći tekmu isto to ustanovila, ali rt.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Erős Pista Fri Dec 23, 2022 5:18 pm

    Ono kad sacekas da osopa umre da je drukas u Russia Today hrabro saopstis istinu o njoj. :heart:

    https://rt.rs/opinion/andrea-jovanovic/12601-trenutak-za-tisinu/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Guest Fri Dec 23, 2022 5:23 pm

    Kakva mala protuva  Russia Today - Page 2 3137070404 Solidno lukav potez, naravno lišen minimuma profesionalne etike (mada ne vidi sebe kao novinara niti je vezuju ti uzusi). Kid is going places, nema nikakve sumnje u to, mada društvo u koje se gura uglavnom smatra žene za simpatične drangulije.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by mstislaw Fri Dec 23, 2022 5:27 pm

    Pisao je i Bazdulj o Latinki na istom mestu, a i o koječemu drugome u istom tekstu, ali to ne merem čitati Russia Today - Page 2 1233199462.
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by паће Fri Dec 23, 2022 5:29 pm

    mstislaw wrote:Pisao je i Bazdulj o Latinki na istom mestu, a i o koječemu drugome u istom tekstu, ali to ne merem čitati Russia Today - Page 2 1233199462.

    Колико знам он увек пише о нечем другом. Које се мења од реченице до реченице.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Erős Pista Fri Dec 23, 2022 5:31 pm

    паће wrote:
    mstislaw wrote:Pisao je i Bazdulj o Latinki na istom mestu, a i o koječemu drugome u istom tekstu, ali to ne merem čitati Russia Today - Page 2 1233199462.

    Колико знам он увек пише о нечем другом. Које се мења од реченице до реченице.

    Russia Today - Page 2 3579118792

    Bravo! Toeto.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Dec 23, 2022 6:42 pm

    Cousin Billy wrote:Kakva mala protuva  Russia Today - Page 2 3137070404 Solidno lukav potez, naravno lišen minimuma profesionalne etike (mada ne vidi sebe kao novinara niti je vezuju ti uzusi). Kid is going places, nema nikakve sumnje u to, mada društvo u koje se gura uglavnom smatra žene za simpatične drangulije.

    Obraz đon
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Erős Pista Fri Dec 23, 2022 6:44 pm

    Ali pazi, mogla je za zivota Latinkinog da isprica sve ovo ili da joj u intervjuu saspe sve u lice, ali ona je cekala da ova umre da bi to prosula na RT.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Dec 23, 2022 6:45 pm

    Ma bre krševi od ljudi
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Erős Pista Fri Dec 23, 2022 6:57 pm

    Da, bas tako. Jebo i ideologiju na kraju krajeva (mada je to zapravo neodvojivo od ovoga o cemu pricamo), ali zaista ljudski krsevi, koju celu javnost pretvaraju u blato. Ona, Bazdulj, Biki, one desnicarske raspade da ne pominjem.

    Mislim, ovako nesto napisati je ne samo bedno, nego i tupavo:


    Интервју је показао њену лукавост и отуђеност



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Russia Today - Page 2 Empty Re: Russia Today

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 9:16 am