Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Niš kao takav

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Indy Fri Mar 10, 2023 11:02 am

    Super za klince sa skejtovima Niš kao takav - Page 6 1233199462
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Mar 29, 2023 2:37 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 29, 2023 2:46 pm

    U Bugarskoj ništa? Eeeee
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 29, 2023 2:48 pm

    Ali ako je tacno, onda se vec dobrano ujedaju medjusobno
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by mstislaw Wed Mar 29, 2023 4:09 pm

    U subotu prijepodne i još malko sam u Nišu. Pišta, koje bi to bilo jedno mesto za pojesti i popiti za tih nekoliko sati?
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by mstislaw Wed Mar 29, 2023 4:28 pm

    Erős Pista wrote:

    ...a sećam je se iz "Ovo je Srbija" emisije, i izveštavanja za RTS iz Niša... Oduvek mi delovala smušeno kad ono...
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Notxor Wed Mar 29, 2023 5:54 pm

    Templarka smušena? Učinilo ti se.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by mstislaw Wed Mar 29, 2023 6:26 pm

    Da, da, to i kažem - evidentno sam pogrešio.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Mar 29, 2023 11:00 pm

    mstislaw wrote:U subotu prijepodne i još malko sam u Nišu. Pišta, koje bi to bilo jedno mesto za pojesti i popiti za tih nekoliko sati?

    E pa, pazi, zavisi šta ti se jede. One slavne niške kafane možeš i sam da izguglaš, ali u osnovi, otprilike ovako to izgleda.

    Nišlijska mehana - u centru, ima sve i svašta u ponudi, uglavnom je sve dobro, ponuda je velika i nije samo kafanska, nego i pomalo restoranska, znači ima i stvari izvan tipičnog roštilj-pečenje-juneći repovi menija. Popularno mesto, pristojno.

    Zvrk - tipičnija kafana, isto manje-više u centru. U principu sve je okej, manje-više, ali je specijalitet jagnjeće pečenje. Vikendom uveče ima neku užasnu muziku, ali bi preko dana trebalo da bude okej. Nekada su imali divnu baštu, ali su je sad prekrili nekom šatrom.

    Mali podrum - slatka mala kafana, sa nekom uobičajenom ponudom klope, ali zaista sjajno spremljene. Isto relativno blizu centra.

    Ovo bi isto trebalo da bude dobar restoran, mada to ne znam iz ličnog iskustva. Sam centar, velika ponuda:

    https://www.restoranstambolijski.rs/jelovnik/

    E, sad, ako hoćeš nešto malo egzotično. Ovo je pomalo rupasto, ali sa najboljom telećom glavom koju sam u životu probao:

    https://stara-drina.business.site/

    Ovo je jedna mala kafana, ali sjajno skockana nedavno. Nema veliku ponuda, ali je sve ukusno. Posebna prednost je što ima puno svetla, za razliku od većine kafana, i neke ogromne prozore koji se otvaraju kad je lepo vreme i onda bude baš super:

    https://www.facebook.com/gostionica/

    Ako bih voleo da odem negde gde je prijatno ne samo jesti, nego i provesti vreme, onda bih išao na ovo poslednje mesto. Ova druga mesta su bolje snabdevena, ali ovde je klopa dobra, a atmosfera prijatna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by kondo Wed Mar 29, 2023 11:44 pm

    stambolijski je preskup čak i za odvratne beogradske standarde.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Mar 29, 2023 11:54 pm

    E, da, zaboravih da dodam i ovo. Ovo poslednje mesto (Gostionica na basamaci) ima i jednu mnogo lepu priču. Naime, kafanu je originalno otvorio ćale, i ona je tad bila upola manja od današnje i bila je tipična rupa s jeftinom, ali ukusnom klopom (zvala se Bobi grill - ime sve govori). Ćaletu je u poslu pomagao sin, koji je onda otišao u neko insotranstvo (mislim US) i završio neki dobar kurs za burito-majstora, vratio se u Niš i pre par godina otvorio jedno super mesto sa buritom. Mesto je uspelo preko svih očekivanja, i on je sa lovom koju je zaradio i znanjem koje je u međuvremenu skupio, renovirao ćaletov lokal, proširio ga, redizajnirao i malo dodatno osmislio ponudu.

    Priča kao iz jednog od onih filmova o restorandžijama, tipa:



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by mstislaw Thu Mar 30, 2023 12:08 am

    Hvala onoliko! Ne znam koliko ću imati vremena, ali valjda ću neko od ovih mesta i "overiti". Sledeći put kada budem dolazio će to biti na nekoliko dana, pa će se moći negde dobrano i zasesti. Ovako na prvi pogled, mislim da ću pokušati da me "vidi" Gostionica.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 30, 2023 12:24 am

    "Cuvamo tradiciju na moderan nacin" je solidan moto za srpske standarde
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Mar 30, 2023 12:54 am

    mstislaw wrote:Hvala onoliko! Ne znam koliko ću imati vremena, ali valjda ću neko od ovih mesta i "overiti". Sledeći put kada budem dolazio će to biti na nekoliko dana, pa će se moći negde dobrano i zasesti. Ovako na prvi pogled, mislim da ću pokušati da me "vidi" Gostionica.

    Niš kao takav - Page 6 903208043

    Javi kako ti se svidelo.

    Mór Thököly wrote:"Cuvamo tradiciju na moderan nacin" je solidan moto za srpske standarde

    Niš kao takav - Page 6 3579118792 Niš kao takav - Page 6 2532687128


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by kondo Thu Mar 30, 2023 10:48 am

    kondo wrote:stambolijski je preskup čak i za odvratne beogradske standarde.


    haha, videla žaba da se konji potkuvaju pa podigla nogu....:


    Телетина Соус Виде

    млада телетина припремлјена Соус Виде технологијом кувања на ниској температури воде у сопственим соковима, запечена на путеру на подлози од батат пиреа са кранчом од бадема и демиглас сосом, 400 гр


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Zus Thu Mar 30, 2023 11:07 am

    Pa kad draj ejdžd stekovi ima širom ibarske, šta hvali da Stambolijski ima nešto iz Stambola 
    Niš kao takav - Page 6 2348298330
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by kondo Thu Mar 30, 2023 11:41 am

    Kao što je sous vide  Niš kao takav - Page 6 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Thu Mar 30, 2023 12:24 pm

    Мазно са конзерве: „толстолобик в томатном соусе“.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Solus_Rex Tue May 09, 2023 5:53 pm

    Isklijali i Ziloti!
    https://www.kurir.rs/crna-hronika/4158700/priveden-muskarac-koji-je-pretio-svestenicima-ostavio-jezivo-pismo-na-oltaru-saborne-crkve


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Sun Aug 20, 2023 11:43 am

    "Nišvil": Tricky pretio samoubistvom, pa želeo da nastupi sa trubačima

    https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Nisvil-Tricky-pretio-samoubistvom-pa-zeleo-da-nastupi-sa-trubacima.sr.html

    Britanski muzičar Tricky koji je prekinuo nastup na zatvaranju Nišvila i obavestio menadžersku agenciju koja ga zastupa da je razlog bio loš razglas Sky Musica, kao i to što je “pijani direktor Nišvila hteo da ga bije”, saopštili su iz organizacije niškog džez festivala. Dodali su da je zvanični razlog propust Trickyjevog tonca kome su otkazali laptopovi sa matricama. Ističu da je muzičar pretio samoubistvom, ali i želeo da izađe na binu i repuje sa trubačima, a umesto toga kažu da su ga poslali u hotel.

    Umesto da nastup počne pesmom posvećenoj Srbiji, započeli su završnom, rekao je Ivan Blagojević i istakao da su nakon prvog odlaska sa scene pokušali da ponove nastup, ali, kako kaže, zbog propusta Trickyjevog tonca kome su otkazala oba laptopa sa matricama, muzičar je povukao bend sa scene.

    Tehnička greška bila je nepopravljiva, a nastup nemoguć. To je strašno pogodilo Trickyja jer je na tehničkoj probi sve savršeno funkcionisalo, a on se radovao nastupu i hvalio kvalitet zvuka. Sav bes pokušao je da iskali na direkoru festivala i njegovim saradnicima, nepovezano ponavljajući da voli Srbiju i njen gostoljubivi narod, osim direktora koji je hteo da ga bije, da je spreman da odmah umre, kao i da će se ubiti ako ne izađe na binu - kažu iz Nišvila.

    Prema rečima organizatora Nišvila kada je usledio nastup trubača na glavnoj bini, Tricky je želeo da repuje sa njima na sceni, ali zbog toga što je Blagojević, kako sam kaže, kasno saznao za njegovu želju, poslali su ga u hotel.

    Kad su na drugom stejdžu počeli svoj nastup trubači, Tricky se potpuno smirio i pitao može li da se popne na binu i repuje sa njima. Da su mi preneli tu informaciju verovatno bih mu dozvolio i to bi bila medijska ekskluziva. Dobar deo njegove publike već se preselio na “Midnight Dance” stejdž, pa bi druga opcija bila da tamo nastupi sa di-džej Dejanom Šobotom koji je ujedno bio i stejdž menadžer glavnog programa i koga je na kraju grlio - rekao je Ivan Blagojević.

    Blagojević je preneo saopštenje Sky Musica i istakao da je bend na probi bio zadovoljan zvukom, koji je kako je rekao bio vanserijski dobar, te da od trenutka kada su namestili zvuk, nisu ga dirali, već je rad na tonu preuzeo tonac benda iz Velike Britanije.


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by kondo Sun Aug 20, 2023 2:17 pm

    Ako kad ga nisu nadojili roštiljem pre certa, da mu ljusnu srbski hormoni u žilu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by boomer crook Tue Sep 12, 2023 8:26 am

    sudija dred featuring kodza milos

    https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Nis-ce-uskoro-biti-podeljen-na-kvartove-o-kojima-ce-brinuti-domacini.sr.html?fbclid=IwAR2Z9maI5I0mrNNsTniZwK94Z9xUWJsA27sfIHmXl1Olze5I6K5VWY232ko


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by beatakeshi Tue Sep 12, 2023 8:46 am

    Pozdravljam otvaranje novih radnih mesta.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Sep 12, 2023 8:57 am

    Vraga

    Direktor Mediana ističe da će domaćini funkcionisati poput čuvara parkova i dodaje da će proces reorganizacije rada u preduzeću krenuti 1. januara i da je previđeno smanjenje broja zaposlenih u administraciji.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Filipenko Tue Sep 12, 2023 10:34 am

    Samo da podsetim da je kodza Milos svoga Vucica Perisica utamnicio pa potom ubio u zatvoru, a onda zabranio autopsiju jer "srpska vera ne dopusta paranje mrtvaca" da ne bi vredjao osecanja njegove porodice  Niš kao takav - Page 6 1844795956 , pa ga ne bih spominjao previse u ovom kontekstu.

    Niš kao takav - Page 6 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed May 08, 2024 6:00 am