Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 9:02 am

    Umro je Martin Birch, tip koji je producirao i zvučno smućkao sve dobre albume Mejdena, a to mu je samo delić biografije.

    znam da će sada biti šala tipa "znači nije producirao nijedan album Mejdena" ali jbg meni to znači. mladost i tako to. šta kurac mladost, sad bih išao na njihov koncert, i to sa Murderfejsom ako može.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Mon Aug 10, 2020 9:13 am

    meni je to najveće otkriće ovog foruma, da ljudi koji su slušali najidiotskiju muziku ikada zapravo ne moraju biti idioti, naprotiv.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Mon Aug 10, 2020 9:16 am

    Vasa wrote:Sad bih išao na njihov koncert, i to sa Murderfejsom ako može.



    bounce



    R.I.P. - Page 34 PunkMidgetFood


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 9:24 am

    Jednom ćeš biti spreman da skontaš kako neko može da voli jahaće rat-zvuke sa mačevima i zmajevima i sve što ide uz to, uključivši i mjetalsku kamaraderiju koja je dosta prijatno iskustvo, a da kod kuće radije sluša, šta ja znam, Ali Farka Turea ili Đanga Renarta. a može i da u mjetalu nalazi čistu zabavu i da to sluša non-stop, ne očekujući od muzike da mu stimuliše intelekt. 

    Fora je što nisam gradio lični kulturni identitet na muzici, jbg, to me je, zaista ne znam zašto, odbilo već sa šesnaest godina pa sam postao potpuni svaštar bez ikakvih tabua, može se reći i bez definisanog ukusa, kao neko ko na isti tanjir stavlja bavarske kobasice, kačamak i suši.


    Last edited by Vasa on Mon Aug 10, 2020 9:37 am; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 9:25 am

    inače ova slika gore je odlazak na Metalikin koncert sa Miralemom.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Mon Aug 10, 2020 9:43 am

    Vasa wrote:Umro je Martin Birch, tip koji je producirao i zvučno smućkao sve dobre albume Mejdena, a to mu je samo delić biografije.

    znam da će sada biti šala tipa "znači nije producirao nijedan album Mejdena" ali jbg meni to znači. mladost i tako to. šta kurac mladost, sad bih išao na njihov koncert, i to sa Murderfejsom ako može.


    +1

    Sranje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Mon Aug 10, 2020 10:11 am

    Vasa wrote:
    Fora je što nisam gradio lični kulturni identitet na muzici, jbg, to me je, zaista ne znam zašto, odbilo već sa šesnaest godina pa sam postao potpuni svaštar bez ikakvih tabua, može se reći i bez definisanog ukusa, kao neko ko na isti tanjir stavlja bavarske kobasice, kačamak i suši.

    Ја у ствари јесам, тј не само да има гомила музике коју никад не бих слушао својом вољом, него и унутар оних жанрова на које се ложим постоји гомила великана који су летели у срећна ловишта не са моје плејлисте, него са мог диска. А плејлиста се и даље врти на око 29000 наслова.

    А онда установим да уз кобаје, качамак и суши одлично иде ладан компот, без леба.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by beatakeshi Mon Aug 10, 2020 11:15 am

    Marius Lăcătuș wrote:meni je to najveće otkriće ovog foruma, da ljudi koji su slušali najidiotskiju muziku ikada zapravo ne moraju biti idioti, naprotiv.
    R.I.P. - Page 34 3579118792
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Mon Aug 10, 2020 11:41 am

    Vasa wrote:Umro je Martin Birch, tip koji je producirao i zvučno smućkao sve dobre albume Mejdena, a to mu je samo delić biografije.

    znam da će sada biti šala tipa "znači nije producirao nijedan album Mejdena" ali jbg meni to znači. mladost i tako to. šta kurac mladost, sad bih išao na njihov koncert, i to sa Murderfejsom ako može.

    Nakačiću vam se  R.I.P. - Page 34 1403342043 ja sam preskočio zadnju svirku u Beogradu, gledao utakmice SP po baštama kafića a drugar je bio na svirci sa djecom koju smo odvezli na konc kao nagradu za odličan uspjeh u školi.

    Jugoslovenska tv davne 1985. i došlo vrijeme da se u prime time emituje sedmicu dana najavljivani "Custer of the west". Ja na početku petog osnovne, muzika mi nije nešto posebno bitna u životu. Naštelili se moji ukućani plus neka rodbina koja nam je bila u gostima pred tv i čekamo film, sve fanovi vesterna, ubosni su mnogi taj žanr zvali "s konjima". Ide jednosatna emisija kao uvod u film, ne sjećam se ko je bio gost jer su mi svi bili dosadni, daj više film, mani priče. Onda voditelj prekida razgovor i najavljuje film ali, kaže on, prije filma ide jedna prigodna pjesma. Jebala te pjesma, počesmo svi da pizdimo.

    Prigodna pjesma je bila Run to the hills, to jest spot za tu pjesmu. Ja sam tad našao svoj prvi omiljeni bend iako o njima ništa do te večeri nisam zano. Film je bio osrednji,u stvari bio mi je razočarenije, bolju priču o Kasteru sam pročitao u stripu koji je malo kasnije izašao u ediciji "Storia del West". Ali mi je zato hit te večeri, a i naredenih pet-šest godina bila ta pjesma, spot i bend.

    RIP


    Last edited by fikret hadžiabdić on Mon Aug 10, 2020 11:45 am; edited 1 time in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 11:44 am

    Nama je bilo super, došao sam 3 sata pred svirku i instalirao "šank" na zidiću kod Vazduhoplovne akademije i sačekivao poznanike viskijem i pivom. Jedan od najprijatnijih koncerata u poslednjih deset godina.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Mon Aug 10, 2020 12:11 pm

    Ali kakav mamurluk posle, ajme..


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 12:13 pm

    Pa ti si išao i na neki after
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Mon Aug 10, 2020 12:16 pm

    Ака патарице?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Mon Aug 10, 2020 12:17 pm

    fikret hadžiabdić wrote:Naštelili se moji ukućani plus neka rodbina koja nam je bila u gostima pred tv i čekamo film, sve fanovi vesterna, ubosni su mnogi taj žanr zvali "s konjima".
    uuu kolko je ovo jaka prijava R.I.P. - Page 34 286371741

    hvala fikrete


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Mon Aug 10, 2020 12:39 pm

    Daï Djakman Faré wrote:
    fikret hadžiabdić wrote:Naštelili se moji ukućani plus neka rodbina koja nam je bila u gostima pred tv i čekamo film, sve fanovi vesterna, ubosni su mnogi taj žanr zvali "s konjima".
    uuu kolko je ovo jaka prijava R.I.P. - Page 34 286371741

    hvala fikrete

    R.I.P. - Page 34 359476144

    S konjima, kasnije kaubojski, tek od sredine osamdesetih počinje i vestern da se čuje.

    Napeti - triler.

    Mačevanje - Robin Hud, Ajvanho, Janošik...

    Jebački - Široko zahvata, u taj žanr npr. spadaju i Prave strasti i Pad Italije.

    Smiješni - Komedija.

    Žalosni - Uglavnom indijska i turska produkcija.

    Strašni - Horori, filmovi strave, paranomalno...


    Široko privaćeni i korišteni naziv za žanrove među generacijom koja je sredinom osamdesetih bila mlađa nego ja danas.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 12:56 pm

    R.I.P. - Page 34 3137070404
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sotir Mon Aug 10, 2020 1:22 pm

    Мачеви и сандале је најбољи жанр икада.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Mon Aug 10, 2020 2:14 pm

    Sotir wrote:Мачеви и сандале је најбољи жанр икада.

    Самурајски или грчко-римски?

    А пропао овог, убацујем нову рубрику међу вицеве, непостојећи филмови, па досољавајте, не сећам се ја баш много тога, тј то чега сам се сетио је већ тамо. Најбољи извор таквих наслова је био сам, хм, пројектант, ака кинооператер комбинатског биоскопа, понекад би нас пропитао да ли знамо који се филмови дају идуће недеље, а ми наравно немамо појма па га питамо, а он би онда изрецитовао нешто са тог списка.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Mypalfootfoot Thu Sep 10, 2020 12:57 pm

    RIP Simeon Coxe

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Thu Sep 10, 2020 1:18 pm

    auuu, RIP.

    inace zanimljivo kako silver apples prate biografski pattern krautrock bendova - bili su blize 30+ godina nego 17+ kada su poceli da sviraju (1967). tu spadaju i suicide, btw. thinking about it now - mozda je to vise karakteriska za elektronske bendove in general.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    ćaća

    Posts : 3380
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by ćaća Thu Sep 10, 2020 1:47 pm

    znači nije kasno da se bacim na jugoslovenski neofolk?
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Thu Sep 10, 2020 2:12 pm

    nije kasno pod uslovom da minimum 3 godine wandervogelujes i spavas na mestima od simbolickog znacaja za evropsku istoriju R.I.P. - Page 34 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    ćaća

    Posts : 3380
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by ćaća Fri Sep 11, 2020 11:27 am

    I can do that!
    ćaća

    Posts : 3380
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by ćaća Fri Sep 11, 2020 11:29 am

    zapravo mi je smešno što si to pomenuo Wandervogel, jer sam i zamislio da vizuelno bude vrlo vitalistički i sokolski
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Fri Sep 11, 2020 7:33 pm

    pa to sa wandervogelima je maltene opste mesto, kao neka boilerplate neofolk biografija

    nego reci ti meni jel si ti slusao allerseelen iz austrije ? allerseelen je meni najbolji neofolk bend, ali malo je drugaciji od C93/DIY/Sol Invictus standarda. lik koji ga pravi - gerhard petak - je onako oveca desnicarska prsotina ideoloski gledano ali ima neverovatan poetsko-umetnicki senzibilitet kojim ne prestaje da iznenadjuje i sebe i publiku. njegov kontinuitet koliko on dugo stvara (od 1987 kao allerseelen ali i ranije pod drugim monikerima) i koliko je dugo uspevao da bude relevantan, iznova drugaciji i zapravo sve bolji od prethodnog je maltene neverovatan (tu je pata karte sa tibetom/C93 recimo, nas dougie se brzo izduvao). on je pa prakticno do 2010s bio genijalan. inace ima jako puno citata iz romantizma, helderlina, novalisa, apsolutno omiljeni naci ezoterik mu je friedrich berhard marby i koga je sjebo karl maria wiligut i generalno taj neki 1905 mentality. odlican lik. cuj recimo ovo



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place

    R.I.P. - Page 34 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 10:52 pm