Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Inflacija

    Anonymous
    Guest

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Guest Mon Jul 04, 2022 3:05 pm

    Kao fora osnovno, najprodavanije svinjsko meso.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by паће Mon Jul 04, 2022 3:12 pm

    Тако је још пре месец и нешто плећка испала скупља од бута. Али колико прошле недеље сам још успео да нађем нешто од бута, а месар штогод новајлија па је обрезао све сувишно, то убацио да се самеље, и исекао савршене шницле. Прошли пут бута није било, јутрос ишла госпоја, исто нема.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Guest Mon Jul 04, 2022 3:40 pm

    Ova skimpflacija je jezivo iritantna. Stan u mojoj zgradi (apartman sa džakuzijem za intimne susrete) renoviraju od 6. maja. Kucaju i lupaju, batale na nedelju dana i onda Jovo nanovo. Nema majstora, dugo se čekaju, prebukirani su potpuno.
    Anonymous
    Guest

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Guest Mon Jul 04, 2022 3:41 pm

    I nebitno za priču ali zazidali su prozor. Da li se to sme uopšte?
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by MNE Mon Jul 04, 2022 10:00 pm

    ako je njiov prozor onda sto da ne, problem je kad se buši zid za drugi prozor
    Anonymous
    Guest

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Guest Mon Jul 04, 2022 10:04 pm

    Njihov je naravno, ali mi nešto zvoni u glavi da intervencija koja narušava opšti izgled zgrade ipak zahteva brdo papira i dozvola. Nije da je bitno, stalno pretim da ću im zvati inspekcije i službe ali nisam od onih koji to zaista rade.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by kapetanm Tue Jul 05, 2022 3:45 pm

    Pa jel ti tolko stalo do izgleda zgrade, po Beogradu ruznije ne mogu biti
    Anonymous
    Guest

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Guest Tue Jul 05, 2022 3:48 pm

    Zaista nije nego osećam tupu građansku ljubomoru zbog krađe užitka, "on sme da zazida prozor na kupleraju, a ja na primer ne smem", iako nemam kupleraj niti želju da zazidavam prozore.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by boomer crook Tue Jul 05, 2022 3:58 pm

    hajde da napravimo kupleraj i da zazidamo prozor!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Guest Tue Jul 05, 2022 3:58 pm

    :heart:
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by паће Tue Jul 05, 2022 4:05 pm

    boomer crook wrote:hajde da napravimo kupleraj i da zazidamo prozor!
     
    Довољно је да споља ставиш пригодну фотку, може и преко пола фасаде, и не сме нико да те пипне.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Sotir Tue Jul 05, 2022 4:44 pm

    Мислим да за неке простије ствари где се мења изглед зграде требају потписи већине станара, односно већине власника површине зграде.

    А за крупније ствари попут надоградње треба и сагласност архитекте.
    Cowboy

    Posts : 1040
    Join date : 2012-02-11

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Cowboy Tue Nov 15, 2022 5:15 pm

    E

    imamo li temu o podstanarstvu u ovo usrano doba gde Rusi beze od Rusije?

    Sad pricao sa stanodavcem, kaze izdao stan na pijaci koji je bio 300E za 900E nekim Rusima. Ja mu placam stan u centru Zemuna 450 vec godinama, imamo neki OK odnos ali mislim da svakako voli pare vise od mene.

    Sta misli ovaj forum inteligentnih cinika, hoce li ovaj ruski balon sa dizanjem cena nekretnina puci u dogledno vreme, da me spasi razgovora sa gazdom o povecanju kirije za duplo?

    Imam dete, zenu i tri odrasle macke, treba mi stan u centru Zemuna (dete ide u skolu tu) dakle sanse da nadjem nesto pristojno ispod 700E za mesec su mizerne.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by bela maca Tue Nov 15, 2022 5:39 pm

    mislim da su svi koje znam koji iznajmljuju stanove u poslednje vreme ili izbačeni ili reketirani, samo jedna ili dve osobe su pošteđene a i to jer vlasnici žive u inostranstvu i ne drnda im se


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Летећи Полип Tue Nov 15, 2022 5:52 pm

    Jebem ih u usta, što ne idu u Suboticu. Tamo je petina stanova prazno. Ili kod Bugara.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by boomer crook Tue Nov 15, 2022 5:57 pm

    Cowboy wrote:E

    imamo li temu o podstanarstvu u ovo usrano doba gde Rusi beze od Rusije?

    Sad pricao sa stanodavcem, kaze izdao stan na pijaci koji je bio 300E za 900E nekim Rusima. Ja mu placam stan u centru Zemuna 450 vec godinama, imamo neki OK odnos ali mislim da svakako voli pare vise od mene.

    Sta misli ovaj forum inteligentnih cinika, hoce li ovaj ruski balon sa dizanjem cena nekretnina puci u dogledno vreme, da me spasi razgovora sa gazdom o povecanju kirije za duplo?

    Imam dete, zenu i tri odrasle macke, treba mi stan u centru Zemuna (dete ide u skolu tu) dakle sanse da nadjem nesto pristojno ispod 700E za mesec su mizerne.

    evo ovako ja nisam dizao kevinoj stanarci dok se nije odselila ali sam podigao sledecima posto je tako rekla agenticva koja izdaje stan. idu horor price i nadam se da taj gazda nece da se polakomi. bolje ti kojeg zna 100 godina nego nki rus. vidi kako su zbrisali iz hersona a nece iz stana.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Cowboy

    Posts : 1040
    Join date : 2012-02-11

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Cowboy Tue Nov 15, 2022 6:03 pm

    boomer crook wrote:
    Cowboy wrote:E

    imamo li temu o podstanarstvu u ovo usrano doba gde Rusi beze od Rusije?

    Sad pricao sa stanodavcem, kaze izdao stan na pijaci koji je bio 300E za 900E nekim Rusima. Ja mu placam stan u centru Zemuna 450 vec godinama, imamo neki OK odnos ali mislim da svakako voli pare vise od mene.

    Sta misli ovaj forum inteligentnih cinika, hoce li ovaj ruski balon sa dizanjem cena nekretnina puci u dogledno vreme, da me spasi razgovora sa gazdom o povecanju kirije za duplo?

    Imam dete, zenu i tri odrasle macke, treba mi stan u centru Zemuna (dete ide u skolu tu) dakle sanse da nadjem nesto pristojno ispod 700E za mesec su mizerne.

    evo ovako ja nisam dizao kevinoj stanarci dok se nije odselila ali sam podigao sledecima posto je tako rekla agenticva koja izdaje stan. idu horor price i nadam se da taj gazda nece da se polakomi. bolje ti kojeg zna 100 godina nego nki rus. vidi kako su zbrisali iz hersona a nece iz stana.

    Pa tu sam vec 6 i po godina, redovno placam stanarinu, kada je bila korona nisam kukao i trazio da smanji iako mi se smanjio posao i zarada u tih par godina.

    Opet, zabole njega za altruizam.

    Nego, moje pitanje je vise bilo kako se ovde ceni (racunam pametni ste i uceni) hoce li ovaj prenaduvani balon da pukne u moju korist, jer BG i npr. 1Pariz su sve blizi sa stanarinama, o Berlinu i ostalim evropskim gradovima da ne govorim. Ne moze ova srpska kasaba da kosta isto kao Barselona ili Stokholm, jebi ga.

    Nie ovo zakon trzista itch, ovo je cist legalizovani lopovluk.
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Летећи Полип Tue Nov 15, 2022 6:11 pm

    Kako stvari stoje, neće još skoro. Kraj rata ni na vidiku, a jošte u Rusiji deluje da će se stvari još zgovnjavati na unutrašnjem planu. Pre ili kasnije će ovi krenuti u još jaču istragu pete kolone, i eto nama opet veliki talas odande.  Eno otvorili i svoj lanac suši restorana, da mogu da jedu rolnice sa slaninom.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Notxor Tue Nov 15, 2022 6:33 pm

    Naravno da je zakon tržišta. Kad se smanji tražnja, pašće i cene ali sporije nego što su porasle.

    Ja sam godinama prodavao stan, pa kad nisam mogao da ga prodam davao sam ga u najam, pa nisam mogao da ga izdam, pa sam mesecima plaćao infostan, pa su mi bežali stanari i na kraju sam ga i prodao na početku korone. Prodao sam ga za možda i duplo manje para nego što bih mogao sad da dobijem - i šta ćemo sad? Pa ništa.

    Prijatelj godinama ima ekstra uredne stanare bez dece koji su samo par meseci godišnje u Srbiji, 55 skupo nameštenih kvadrata kod Đerma sa parking mestom u zgradi - 400 evra mesečno. Njemu odgovara da mu ne sjebu stan, njima odgovara da parkiraju kola i da nađu stan kako su ostavili.

    Napisao sam gore, padaće cene polako ako padne tražnja.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by beatakeshi Tue Nov 15, 2022 7:38 pm

    Летећи Полип wrote:Jebem ih u usta, što ne idu u Suboticu. Tamo je petina stanova prazno. Ili kod Bugara.
    Pa i u Beogradu je gomila praznih stanova.
    ćaća

    Posts : 3380
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by ćaća Tue Nov 15, 2022 8:04 pm

    Cowboy wrote:
    boomer crook wrote:

    evo ovako ja nisam dizao kevinoj stanarci dok se nije odselila ali sam podigao sledecima posto je tako rekla agenticva koja izdaje stan. idu horor price i nadam se da taj gazda nece da se polakomi. bolje ti kojeg zna 100 godina nego nki rus. vidi kako su zbrisali iz hersona a nece iz stana.

    Pa tu sam vec 6 i po godina, redovno placam stanarinu, kada je bila korona nisam kukao i trazio da smanji iako mi se smanjio posao i zarada u tih par godina.

    Opet, zabole njega za altruizam.

    Nego, moje pitanje je vise bilo kako se ovde ceni (racunam pametni ste i uceni) hoce li ovaj prenaduvani balon da pukne u moju korist, jer BG i npr. 1Pariz su sve blizi sa stanarinama, o Berlinu i ostalim evropskim gradovima da ne govorim. Ne moze ova srpska kasaba da kosta isto kao Barselona ili Stokholm, jebi ga.

    Nie ovo zakon trzista itch, ovo je cist legalizovani lopovluk.

    Kakvi crni Beograd i Pariz sve bliži...
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Nov 15, 2022 10:31 pm

    Ako dodje malo bogatih izbeglica u principu nije problem, samo stanovništvo gundja kakve su to izbeglice vidi koliko para imaju, vidi im kola, vidi kako se bahate.

    Kad dodje mnogo siromašnih, problem kako ih izdržavati, odakle nam pare iz budžeta. Ako i jedan od njih ukrade nešto, odmah bude “svi oni kradu”.

    Najveci problem je kada dodje dosta srednje klase. Ode stanarina nebu pod oblake, a mogu i cene stanova za prodaju da budu problem.

    Sve ovo je jos gore ako izbeglice ne govore nas jezik, sto je ovde slucaj.

    Moj grad se preko noći uvećao 10% usled prirodne nepogode, i trebalo je godinu dana da se situacija opravi. Posto su dosli siromasni, problem je bio kriminal. Pisao sam o tome u prapostojbini i bio popljuvan najstrasnje, ispadoh rasista samo takav.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Летећи Полип Tue Nov 15, 2022 10:38 pm

    Ne verujem da ovde Rusi kao takvi nekome smetaju. Ali ozbiljan problem postoji, jebi ga, i nema načina da se načelno reši.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by beatakeshi Tue Nov 15, 2022 10:44 pm

    Šta je problem? Što su stanodavci alavi?
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Летећи Полип Tue Nov 15, 2022 10:47 pm

    Pa da.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Inflacija - Page 2 Empty Re: Inflacija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 5:26 pm