Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Igor Mandić

    avatar

    Posts : 18347
    Join date : 2014-12-12

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by beatakeshi Wed Mar 16, 2022 11:06 am

    Voki Kostić?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by kondo Wed Mar 16, 2022 11:11 am

    beatakeshi wrote:Voki Kostić?

    Voki je bio žovijalan i relativno duhovit ali mislim da je daleko od formata ovih koje sam pomenuo. Možda grešim, dosta me nervirao kad sam bio mlađi pa sam ga zaobilazio.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by паће Wed Mar 16, 2022 11:15 am

    Пада ми на ум Ранко Мунитић.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by kondo Wed Mar 16, 2022 11:18 am

    E da, tačno. Premda nije imao toliku hedonističku ekspoziciju na tadašnjim medijima kao Mandić ili Barbieri.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9533
    Join date : 2020-06-19

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by fikret selimbašić Wed Mar 16, 2022 4:28 pm

    kondo wrote:Jeste bio vešt u nadgornjavanju, uostalom u njegovom vremenu je postojala forma "polemičar", čega više nema. Ljudi su rasuli energiju i vreme po raznim internetima i polemičari danas su Mr.Pink i Fikret na Brundiju.

    Nego ja mora da sam imao neki puding u mozgu kada sam živeo u uverenju da su on i Stipe Šuvar bili u nekoj tajnoj vezi a sad se masivno piše da ga je ovaj opajdario u Beloj knjizi.... tja.

    Mora i to neko a zapalo je mene jer se burunđanski vredniji resursi ne troše na lol, pahahaha, kek i slične rasprave već se čuvaju za zahtjevnije protivnike, ja sam tu otprilike ko ona ruska šklj tehnika koja je prva kopnom ušla u Ukrajniu i zglajzala.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by Guest Wed Mar 16, 2022 4:46 pm

    boli te kurac, dobio si svoje mesto u svemiru

    ja ga još uvek tražim, tako da je moj cilj potraga, a ne mesto na kom ću se naći posle nje

    E-0-IBD0-Vk-Ao-2q-M
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by boomer crook Wed Mar 16, 2022 5:01 pm

    kondo wrote:Nikada neću razumeti zašto u Hrvatskoj ima ili je barem bilo tih divnih hedonista intelektualaca kao što su bili on ili Veljko Barbieri. Ovde - niko, ništa.

    ovde sljokaju samo


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by boomer crook Wed Mar 16, 2022 5:04 pm

    i ranko je iz zagreba. nego igrom slucaja citam dnevne i nedeljne novine s pocetka sezdesetih i osamdesetih te kraja osamdesetih (89/90). ono za sesti i plakati. periklova atina i kafancina "kod ocajnika" posle ponoci.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by паће Wed Mar 16, 2022 5:11 pm

    boomer crook wrote:
    kondo wrote:Nikada neću razumeti zašto u Hrvatskoj ima ili je barem bilo tih divnih hedonista intelektualaca kao što su bili on ili Veljko Barbieri. Ovde - niko, ništa.

    ovde sljokaju samo

    Да, то је разлика. Сећам се да је Игор једном рекао „како смо прегурали те године? Били смо пјани. Не да смо се опијали, није ту било алкохоличара, него баш оно пјани“.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Mar 16, 2022 5:14 pm

    boomer crook wrote:i ranko je iz zagreba. nego igrom slucaja citam dnevne i nedeljne novine s pocetka sezdesetih i osamdesetih te kraja osamdesetih (89/90). ono za sesti i plakati. periklova atina i kafancina "kod ocajnika" posle ponoci.
    Pogledaj nedeljne novine u periodu posle studentskih demonstracija 1968 a pre ustavnih amandmana 1972. Ima tu svasta; recimo NIN je otvoreno pisao o tome da li ce se Jugoslavija raspasti, jedan broj je izasao sa naslovnom stranom u crno beloj boji ("tehnicki problemi" zvanicno objasnjenje). Cirkus kompletan dok nije dosao sumar, sve ih oterao u picku materinu, i zamrznuo konflikt na odredjeno vreme.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by boomer crook Wed Mar 16, 2022 5:17 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    boomer crook wrote:i ranko je iz zagreba. nego igrom slucaja citam dnevne i nedeljne novine s pocetka sezdesetih i osamdesetih te kraja osamdesetih (89/90). ono za sesti i plakati. periklova atina i kafancina "kod ocajnika" posle ponoci.
    Pogledaj nedeljne novine u periodu posle studentskih demonstracija 1968 a pre ustavnih amandmana 1972. Ima tu svasta; recimo NIN je otvoreno pisao o tome da li ce se Jugoslavija raspasti, jedan broj je izasao sa naslovnom stranom u crno beloj boji ("tehnicki problemi" zvanicno objasnjenje). Cirkus kompletan dok nije dosao sumar, sve ih oterao u picku materinu, i zamrznuo konflikt na odredjeno vreme.

    ne govorim samo o nekom pluralizmu misljenja (iako je on daleko prisutniji nego sto se misli) vec o stilu, artikuilaciji i didakticnosti.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by kondo Wed Mar 16, 2022 5:53 pm

    tad su i nacisti bili žovijalni, ne znam ko ne bi popio kafućino sa dragošem u poređenju sa ovima danas.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by kondo Wed Mar 16, 2022 5:54 pm

    fikret selimbašić wrote:
    kondo wrote:Jeste bio vešt u nadgornjavanju, uostalom u njegovom vremenu je postojala forma "polemičar", čega više nema. Ljudi su rasuli energiju i vreme po raznim internetima i polemičari danas su Mr.Pink i Fikret na Brundiju.

    Nego ja mora da sam imao neki puding u mozgu kada sam živeo u uverenju da su on i Stipe Šuvar bili u nekoj tajnoj vezi a sad se masivno piše da ga je ovaj opajdario u Beloj knjizi.... tja.

    Mora i to neko a zapalo je mene jer se burunđanski vredniji resursi ne troše na lol, pahahaha, kek i slične rasprave već se čuvaju za zahtjevnije protivnike, ja sam tu otprilike ko ona ruska šklj tehnika koja je prva kopnom ušla u Ukrajniu i zglajzala.


    ne srdi se, nisam hteo nikakvu negativnu kvalifikaciju nego ste se vas dvojica poslednji ovde nešto dohvatali pa mi ostalo...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by Mr.Pink Wed Mar 16, 2022 7:07 pm

    nesto mi se ne javlja na ovu temu

    meni je on car

    i hvala brt kondu sto me pomenuo ovde ali nisam jos umro


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by Mr.Pink Wed Mar 16, 2022 7:07 pm

    sto se tice tog duha - on je mrtav na balkanu

    ja u srbiji nemam takve likove za bleju


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    Igor Mandić  - Page 2 Empty Re: Igor Mandić

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 2:29 pm