Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    Nim Chimpsky

    Posts : 177
    Join date : 2024-06-04

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nim Chimpsky Sat Aug 10, 2024 4:39 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:
    Janko Suvar wrote:
    kako se to vidi, treba mi liste da napravim Rio Tinto - Page 18 1399639816

    Pa ko je protiv a ko za RT. Greske nema i vidi se kad se malo zakopa po profilima.
    Meni ovo nije bas jasno. Kakav je interes rusije da bude za rt? Kopanjem se srbija priblizava Zapadnim Partnerima i smanjuje uticaj rusije. Ne bi im bio prvi put da ucestvuju u organizovanju protesta _protiv_ sto su npr. radili u Rumuniji povodom frakinga.
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 4:47 pm

    zato sto oce na talasu anti-RT protesta da se umuvaju marinike tepic i pavloi grbovici, a oni bi bili jos antiruskija vlast od ove


    _____
    ????
    Desmond Bojčinski

    Posts : 121
    Join date : 2016-01-22

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Desmond Bojčinski Sat Aug 10, 2024 4:49 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:
    Janko Suvar wrote:
    kako se to vidi, treba mi liste da napravim Rio Tinto - Page 18 1399639816

    Pa ko je protiv a ko za RT. Greske nema i vidi se kad se malo zakopa po profilima.

    Rio Tinto - Page 18 1233199462
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sat Aug 10, 2024 5:10 pm

    Ljudi grese kad veruju da se pitanje litijuma tice ekologije, ekonomije, poljoprivrede, odrzivog razvoja, sudbine buducih generacija itd. Ne, ono se tice samo Pavla Grbovica i Marinike Tepic i Kesica i Brajana Brkovica. To je zapravo jedino pitanje u svemiru, a Jadar ko jebe, nek crknu na kraju krajeva.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 5:13 pm

    Aj bre stvarno


    _____
    ????
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Sat Aug 10, 2024 5:15 pm

    Janko Suvar wrote:


    Inace:

    Funding
    This research has been financially supported by the Ministry of Science, Technological Development and Innovation of Republic of Serbia (Contract No: 451-03-47/2023-01/200026).


    Tiranija jedna strasna je u pitanju.

    Ta napomena je opšta, ako radiš na državnom institutu navedeš u fusnoti taj deo o finansijskoj podršci koja je načelna, dakle taj rad je deo redovnog radnog vremena i proizvoda (osim ako ne piše konkretno projekat taj i taj). Isto bi stajalo i da su napisali nešto sasvim deseto, ili u drugoj publikaciji, a ni plata im ne bi bila manja da taj rad nisu ni napisali.
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Sat Aug 10, 2024 5:42 pm

    паће wrote:Ја вала само домаће, јако ретко индустријско.
    Nektivni Ugnelj wrote:Ne ok sa tim ne znam kako stoje stvari

    Ма ово су неки ликови из суседног села, па један ради у неком ситном погону у суседној улици и разноси млеко које они заједно производе. Што не продају тако, узме Имлек или Млекопродукт, по много нижој цени, а шта после раде са тим ни ђаво не зна. Овако бар добијемо пуномасно непастеризовано, још топло, право из краве, од јутарње муже.

    Бар смо прескочили посреднике и заобишли индустријске фарме, ово је од сељака из краја.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 6:10 pm

    Nim Chimpsky wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:

    Pa ko je protiv a ko za RT. Greske nema i vidi se kad se malo zakopa po profilima.
    Meni ovo nije bas jasno. Kakav je interes rusije da bude za rt? Kopanjem se srbija priblizava Zapadnim Partnerima i smanjuje uticaj rusije. Ne bi im bio prvi put da ucestvuju u organizovanju protesta _protiv_ sto su npr. radili u Rumuniji povodom frakinga.

    Prvo - ne znamo sta rade. Niko ne zna 100%. Ali bilo kakva druga vlast u Srbiji je za Rusiju gora opcija. Ako ne odmah, a ono u perspektivi. Sa ovom vlascu imaju sistemsku saradnju. Plus niko kao ova vlast ili ne bi hteo da drzi ili ne bi mogao da drzi ovakav sveobuhvatni meta-antizapadni narativ na svim nacionalnim medijima. To je jedno.

    Drugo, ovaj aranzman prilicno trajno udaljava Srbiju od clanstva u EU. To je i Nemcima jasno, ali oni su posebna prica. Za Rusiju - what's not to like.

    Ako neko sa strane podrzava ove proteste, my guess bi mnogo pre isao na Kinu. Njih zabole dal ce Srbija u EU, nije im toliko bita taj ntizapadni narativ, dovoljno su snazni da mogu da racunaju na saradnji i sa nekom drugom vlascu, a kompetativnost Evrope (uz litijum) im ne ide u prilog. Ali nisam nesto ubedjen ni da oni finansiraju.

    Vidi se da postoji iza protesta neka "nevidljiva ruka" i moj, opet, samo guess, je - odredjeni krugovi iz SPC.
    Јанош Винету

    Posts : 5424
    Join date : 2016-01-26

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Јанош Винету Sat Aug 10, 2024 6:11 pm

    +1

    Можемо сви да поцркамо од арсеника, којег нико неће мерити у води и ваздуху јер те службе не постоје.
    Само да не дође Павле Грбовић.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sat Aug 10, 2024 6:18 pm

    Bukvalno to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 6:36 pm

    Јанош Винету wrote:+1

    Можемо сви да поцркамо од арсеника, којег нико неће мерити у води и ваздуху јер те службе не постоје.
    Само да не дође Павле Грбовић.
    u redu je da se ne slazemo, ali nije u redu da se govore neistine. 

    Ja nisam rekao, bolje da se pocrka od arsenika nego da dodje Pavle Grbovic, vec nije tacno da ce da se pocrka od arsenika, Pavle Grbovic laze.


    _____
    ????
    Јанош Винету

    Posts : 5424
    Join date : 2016-01-26

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Јанош Винету Sat Aug 10, 2024 6:45 pm

    Не знамо то јер службе које мере арсеник не постоје и неће постојати. Јер Вучко то мора да прогура како зна и уме, и није му у интересу да се ниво арсеника мери уопште.


    Last edited by Јанош Винету on Sat Aug 10, 2024 6:57 pm; edited 1 time in total


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Sat Aug 10, 2024 6:52 pm

    Јанош Винету wrote:Не знамо то јер службе које мере арсеник не постоје и неће постојати.

    Како то не постоје, нашле су га у зрењанинској води.

    Сад ће бити занимљиво, ако се закон сад помери на супротну страну и дозволи се већа концентрација, зрењанинска вода ће одједном опет постати исправна за пиће, као што је била и пре 2005.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Sat Aug 10, 2024 6:55 pm

    Nim Chimpsky wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:

    Pa ko je protiv a ko za RT. Greske nema i vidi se kad se malo zakopa po profilima.
    Meni ovo nije bas jasno. Kakav je interes rusije da bude za rt? Kopanjem se srbija priblizava Zapadnim Partnerima i smanjuje uticaj rusije. Ne bi im bio prvi put da ucestvuju u organizovanju protesta _protiv_ sto su npr. radili u Rumuniji povodom frakinga.

    Čuva Vučića jer se ne može nadati nekoj proruskijoj vladi. Baš ih briga za litijum ako imaju vladu koja im ne uvodi sankcije i koliko-toliko je politički otvorena za Moskvu.
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 7:49 pm

    Ljiljana Bralović, književnica i aktivistkinja, podestila je okupljene na "rečenicu Aleksandra Vučića da neće žrtvovati više ljudi nego što je prvobitno bilo planirano".

    "Ovo sigurno ne znate. Potpuno istu rečenicu je Aleksandar Vučić izgovorio u Visokim Dečanima vladici Savi da ne može da žrtvuje Srbe sa severa zbog šačice Srba sa juga, a danas su svi žrtvovani. Zašto vam ovo pričam? Pa zato što su danas žrtvovani ljudi sa Jadra, Bora, Majdanpeka a sutra ste žrtvovani vi!", rekla je ona. 



    Teodosije izneverovao


    _____
    ????
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Sat Aug 10, 2024 7:49 pm

    Topalko izmerio koliko ima arsena, kaze ne valja


    _____
    ????
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Sat Aug 10, 2024 7:56 pm

    паће wrote:
    Јанош Винету wrote:Не знамо то јер службе које мере арсеник не постоје и неће постојати.

    Како то не постоје, нашле су га у зрењанинској води.

    Сад ће бити занимљиво, ако се закон сад помери на супротну страну и дозволи се већа концентрација, зрењанинска вода ће одједном опет постати исправна за пиће, као што је била и пре 2005.

    Тачније, није била ни пре тога, ал' је бар тај арсен био у дозвољеним границама. А границе су се после помериле, могу опет. Ако је онда дигнуто да би се продавала вода у боцама, сад би могло да се спусти да би се копао јадарит.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 10, 2024 7:57 pm

    One Eyed Bob wrote:A ne bih da ulazim u priču o tim komparacijama, uveo sam lični moratorijum na kritiku bilo čega oko protesta protiv Rio Tinta, prosto nije vreme za cepidlačenje

    (animacija Patka Dače koji samom sebi na silu drži kljun zatvorenim i govori mmmpfmmmpf)

    ja bio pola sata, izigravo masu i vratio se kuci. ovo je 100 posto drugacije od svih mitinga protiv vucica. dno od protesta. ja bogami necu vise necu izlaziti protiv rio tinta.


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 10, 2024 8:30 pm

    i zlf da se ubije koliko su neposobni da nam savo manojlovic kidnapuje opoziciju


    _____
    ova zemlja to je to
    Јанош Винету

    Posts : 5424
    Join date : 2016-01-26

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Јанош Винету Sat Aug 10, 2024 8:35 pm

    +1

    Није ово грађански или грађанерски протест, него неки сељачки са шајкачама и српским заставам. Нема урбаних градских зелених фаца.
    Где им је застава Ферарија? Зашто нема аутошовиниста? Где је Павле Грбовић, Дабрица?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ♏

    Posts : 4786
    Join date : 2016-06-09
    Location : gotta have those beans

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ♏ Sat Aug 10, 2024 8:41 pm

    Popio sam posle duže vremena par konzervi Valjevskog sad u Prizrenskoj, nekoliko čobana mi se obratilo u dijalektu... Nemam pojma, bilo im je bolje pivo pre istražnih bušotina, kažu naši stari da je voda najvažnija za dobro pivo.
    Hans

    Posts : 101
    Join date : 2024-06-24

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Hans Sat Aug 10, 2024 8:43 pm

    Tamo gde sam ja hodio bio je jedan pop i nešto momaka karakteristične spoljašnosti sa nešto većom mišićnom masom. Inače ekipa kao na opozicionim skupovima.

    Bio jedini sa maskom.
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 10, 2024 8:48 pm

    Јанош Винету wrote:+1

    Није ово грађански или грађанерски протест, него неки сељачки са шајкачама и српским заставам. Нема урбаних градских зелених фаца.
    Где им је застава Ферарија? Зашто нема аутошовиниста? Где је Павле Грбовић, Дабрица?

    prvi put nekon, ne znam, bar 5 godina se vice vucicu pederu. misim nisam osetljiv na to ali jasno da postoji volja odozgo da se seljacimo. prvi govornik neka luda zena sto pocinje s pomaze bog, nisam vas dobro cula ajmo jos jednom pomaze bog. srbija kurva i na kraju vladika nikolaj. a sve vreme narice ko parodija vuka draskovica i ivane zigon. 

    mada sta ja znam, ja verovatno jedini na forumu nemam teoriju o promeni vlasti, nisam toliko pametan i ne razumem srbiju, ali kapiram da je ovo ta neka ficfiriceva fantazija o novom 5. oktobru.


    _____
    ova zemlja to je to
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 10, 2024 8:51 pm

    Ma ovo je skup koji AV apsolutno najmanje voli da vidi
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 10, 2024 8:54 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Ma ovo je skup koji AV apsolutno najmanje voli da vidi

    pa to kazem. ovde su svi opasno prejebani za politiku, ko onaj celavi iz eks mena cas ulaze u glavu vucicu cas prosecnom miletu i svi imaju teoriju promene. ja priznajem da sam samo gradski malogradjanin koji samo ima neke standarde i primecuje neke nagle promene. mozda mora ovako i mozda je ovo eksli super.


    _____
    ova zemlja to je to

    Rio Tinto - Page 18 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 4:02 am