Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Greta Tunberg

    Anonymous
    Guest

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Guest Tue Apr 27, 2021 11:03 pm

    Unabomber, Ted Kačinski
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Notxor Tue Apr 27, 2021 11:09 pm

    Nije bitno ko je i kakva je devojčica. Bitno je ko ju je doveo u arenu.
    Prestao sam da slušam Peščanik kad je mama Svetlana dovela svog sina "dečaka Vasu" da i on nešto kaže.
    Baš me briga šta misle Greta i Vasa. 
    Sa druge strane pažljivo ću pročitati šta pišu ljudi pametniji od mene.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Јанош Винету Tue Apr 27, 2021 11:25 pm

    Па, сад, и чика Тед је свакако паметнији од свакога на овом форуму па је завршио тако како је завршио, на доживотној робији због екотероризма.
    Правио је бомбе у шупи свога брата у некој шуми, иако је био доктор математике и могао да предаје или да ради шта год је хтео.
     
    Мора се признати, вратио је развој интернета 10 година уназад када је обогаљио једног од кључних научника у области рачунарства.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Летећи Полип Tue Apr 27, 2021 11:26 pm

    Neko dete po imenu Vasilije se pojavljuje u najranijim epizodama. A dečak Vasa:tm: je valjda koncept.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Mr.Pink Tue Apr 27, 2021 11:44 pm

    misleci klinci su fazon podvala konzervativaca koji su u fazonu eto, ako je dete mislece onda je i fuckable

    Najbolje je to iskulirati. Kako god reagujes na to - kriv si


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Јанош Винету Wed Apr 28, 2021 11:26 am

    Erzsébet Biszak wrote:
    Јанош Винету wrote:
    Нисам никада издржао да је гледам дуже од 2 секунде, тако да не знам из прве руке који су јој ставови, сагласан сам са еколошким покретом, али ми је она одвратна, не могу да је гледам, физички ми је мука од њене фаце.
    reći ovako nešto za autističnu devojčicu je baš.. nisko, da ne upotrebim nešto ružnije (mada teško da može ružnije od ovih tvojih reči)
    Јаче је то од мог разумног мозга. А можда и није, не знам, али ми је физички мука од ње, не могу да се натерам да је гледам.
    Не могу се позитивно одредити према њеној појави, ма колико био свестан важности теме о којој говори,притиска околине да се гледа, "испољавања врлине" итд.

    Покрети, гестикулација, фацијалне експресије, тон гласа, све јој је нељудско. 
    Као неки одвратан недовршен робот.
    Плаши ме све то, њена искривљена, поремећена фаца, тешка и апокалиптична еколошка тема, најрадије бих побегао да не гледам и не слушам ништа од тога.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by паће Wed Apr 28, 2021 11:37 am

    Мени је некако од тога шта је остало од екологије мука. Јер нема везе шта сам досад радио, увек испадне да сам нешто крив и да би било најбоље да не гњавим планету својим присуством, док се разне војске, корпорације и ко све не увек некако изоставе из списка криваца.

    Посадили смо око 2000 дрвета. Деветнаест година сам ишао бициклом на посао, седамнаест година радио од куће. Оних неколико година док смо и ћале и ја ишли на посао, бициклом сам прелазио 7000км годишње, а колима смо прелазили нас двојица 7000км. У башти не користим никакву хемију, рециклујем биомасу и то је сво ђубриво. И опет сваки чланак о екологији баца кривицу на мене. Па марш у 15:00.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by ficfiric Wed Apr 28, 2021 11:41 am

    A to sto peces rakiju? M? Greta Tunberg - Page 2 2304934895


    _____


    Uprava napolje!

    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by bemty Wed Apr 28, 2021 12:26 pm

    Notxor wrote:Nije bitno ko je i kakva je devojčica. Bitno je ko ju je doveo u arenu.
    Prestao sam da slušam Peščanik kad je mama Svetlana dovela svog sina "dečaka Vasu" da i on nešto kaže.
    Baš me briga šta misle Greta i Vasa. 
    Sa druge strane pažljivo ću pročitati šta pišu ljudi pametniji od mene.

    moj muz se dubinski interesuje za klimatske promene, proucavao je neke silne ogromne izvestaje i prica sa strucnjacima, gleda matematicke modele (on je matematicar) i statijaznam. po tome sto mi on ponekad prica, i po onome sto greta prica, vidim da je ona izuzetno dobro informisana. tako da mlada ili ne, definitivno ima sta da kaze. uostalom, ima vec 18 godina, pametna je, ima tu autisticnu crtu pasioniranog interesovanja za usku temu, nema uopste razloga sa se na nju gleda kao na neko dete koje ne zna o cemu prica nego je tu da bude slatko i ponavlja sta mu odrasli pricaju.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11563
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Ferenc Puskás Wed Apr 28, 2021 12:44 pm

    Meni se jako sviđa kad Greta nekog strogo pogleda.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by паће Wed Apr 28, 2021 12:57 pm

    ficfiric wrote:A to sto peces rakiju? M? Greta Tunberg - Page 2 2304934895

    Што да не? Сво гориво је органског порекла, пепео уредно враћам у земљу, а и кљук. Да знаш како добра трава расте тамо где га бацим, ма чудо једно.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Apr 28, 2021 2:52 pm

    [quote="bemty"]
    Notxor wrote: ima tu autisticnu crtu pasioniranog interesovanja za usku temu.

    Ja sam mislio da je to vrlina. Ono, matematicka gimnazija, samo ga matis interesuje, osvaja medalje na Olimpijadi.

    Kad ono, nije vrlina nego dijagnoza. wtf?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by паће Wed Apr 28, 2021 3:05 pm

    Аутизам је прецењен.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Guest Wed Apr 28, 2021 3:11 pm

    I biciklizam.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by паће Wed Apr 28, 2021 3:26 pm

    Talason wrote:I biciklizam.

    На исту фору као и секс: не вреди да објашњаваш онима који нису пробали, а онима који јесу нема шта да објашњаваш. Тако да... од приче ту ни нема леба.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by bemty Wed Apr 28, 2021 3:44 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    bemty wrote:

    Ja sam mislio da je to vrlina. Ono, matematicka gimnazija, samo ga matis interesuje, osvaja medalje na Olimpijadi.

    Kad ono, nije vrlina nego dijagnoza. wtf?

    pa nije ni vrlina ni dijagnoza nego crta licnosti koja je cesta kod osoba sa blagim autizmom. nije problem sama po sebi, a kad je usmerena na nesto dosadno kao enciklopedijsko znanje o vrstama oluka onda nije ni vrlina. kod grete je specificno sto je spremna da se bavi time najverovatnije na ustrb drugih zivotnih iskustava koja bi nekoj drugoj srednjoskolki bila bitnija, ali eto njoj nisu na prvom mestu. ne mislim da je to nesto sto je dobro ili lose samo po sebi, prosto je tako. za klimatski aktivizam je svakako dobra stvar.


    _____
    Warning: may contain irony.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by disident Wed Apr 28, 2021 3:53 pm

    Prvi put cujem za autizam, medju altrajtovcima su bile popularne slike sa tvrdnjama i "dokazima" da ima fetalni alkoholni sindrom i hejt thredovi o njoj generalno


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Erős Pista Wed Apr 28, 2021 4:39 pm

    To je jedna od najpoznatijih stvari o njoj. Nije nikakva tajna, pricala je o tome.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Sotir Wed Apr 28, 2021 5:03 pm

    Е ту негде лежи поента. 
    Колико год била паметна и информисана, ипак она није неко из науке ко то проучава, или из привреде да зна кретања. Значи да се сама снабдева неким информацијама из друге руке, Или што је још вероватније да је неко снабдева истим. Опет је питање зашто њу форсирају као гласноговорника, пре тога није била позната.
    Тако да је мени она више као неко заштитно лице пројекта, гласноговорник, пројекат, како год.
    Anonymous
    Guest

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Guest Wed Apr 28, 2021 6:07 pm

    To je tačno, pošto mi svi ostali imamo informacije iz prve ruke.

    Greta Tunberg - Page 2 Empty Re: Greta Tunberg

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 5:49 pm