Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    imunizacija.euprava.gov.bi

    Poll

    Aračkinje baračkinje...

    [ 22 ]
    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_left35%imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_right [35%] 
    [ 8 ]
    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_left13%imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_right [13%] 
    [ 8 ]
    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_left13%imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_right [13%] 
    [ 12 ]
    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_left19%imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_right [19%] 
    [ 13 ]
    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_left20%imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Bar_right [20%] 

    Total Votes: 63
    rumbeando

    Posts : 13778
    Join date : 2016-02-01

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by rumbeando Sun May 09, 2021 3:26 pm

    Direktor punkta za vakcinaciju na Beogradskom sajmu Zoran Bekić izjavio je danas da je u prethodna tri dana u tržnom centru Ušće vakcinisano 2.250 građana, dok je na sajmu vakcinu protiv korona virusa u istom periodu primilo 3.250 ljudi.

    Bekić je za televiziju Prva izjavio da su i danas otvoreni svi punkovi za „slobodnu vakcinaciju“, odnosno bez zakazivanja, i to na sajmu od 8.00 do 16.00, tržnom centru Ušće od 10.00 do 20.00 i u svim domovima zdravlja u Beogradu od 9 do 19 sati.

    On je rekao da je prema poslednjim podacima u Srbiji vakcinu protiv korona virusa primilo 36 odsto punoletnih građana, dok je 28 posto i revakcinisano, dok je u Beogradu prvu dozu vakcine primilo 45 odsto građana, a 35 odsto i drugu dozu.


    https://www.danas.rs/drustvo/bekic-za-tri-dana-na-beogradskom-sajmu-i-tc-usce-vakcinu-primilo-5-500-ljudi/
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by kondo Mon May 10, 2021 8:50 pm

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 184316348_824716051465876_4126987083497649369_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=BbThDmCfgK4AX9T40RE&_nc_ht=scontent.fath3-4


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Sotir Mon May 10, 2021 9:06 pm

    Има оној фазон лика што је продавао роштиљ по селима, док је табла са рекламом била неписмена сви су му долазили, кад је исправио почели да га заобилазе.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by kondo Mon May 10, 2021 9:08 pm

    u rači ni naopako napisano ne bi pospešilo imanuziciju


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by plachkica Wed May 19, 2021 1:31 pm

    https://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/popovic-odobrena-torlakova-vakcina-u-rusiji_1240270.html

    Popović: Odobrena Torlakova vakcina u Rusiji

    MOSKVA - Ruski nacionalni institut za epidemiologiju i mikrobiologiju Gamaleja potvrdio je kvalitet vakcine proizvedene na Torlaku i odobrio da se u budućnosti u ovom srpskom institutu proizvodi vakcina Sputnjik Ve protiv korona virusa. Srbija će tako postati prva zemlja u Evropi koja proizvodi vakcinu Sputnjik Ve, saopšteno je na sastanku koji su danas u Moskvi održali ministar u Vladi Srbije i predsednik Mešovitog komiteta za saradnju sa Rusijom Nenad Popović i direktor Instituta Gamaleja Aleksandar Gintsburg.
    Ministar Popović je podsetio da su validacione serije vakcine iz Torlaka prošlog meseca poslate na proveru u Institut Gamaleja.

    ”Institut Gamaleja potvrdio je da vakcine proizvedene u Torlaku zadovoljavaju propisane standarde kvaliteta. Danas smo od naših ruskih partnera primili tu potvrdu i dobili smo odobrenje da krenemo dalje sa proizvodnjom”, rekao je Popović.
    Ovo je velika vest za Srbiju. Naša zemlja ponovo će postati sila u proizvodnji vakcina, a to je danas kao da imate najmoćnije oružje kojim štitite bezbednost svojih građana”, rekao je Popović.

    On je istakao da u sledeće dve nedelje očekuje da u Srbiju iz Rusije stigne značajna količina supstance za proizvodnju obe komponente vakcine Sputnjik Ve.

    "Veoma brzo Srbija će imati dovoljno vakcina da potpuno pokrije svoje unutrašnje potrebe, a sa predsednikom Vučićem razgovaraćemo o tome gde treba uputiti vakcine van granica Srbije, kako bismo pružili pomoć našim partnerima u regionu i Evropi u borbi protiv korona virusa”, rekao je Popović.

    Hvala predsedniku Vučiću na podršci u ovom važnom projektu za Srbiju, hvala celoj Vladi, Institutu Torlak, njegovom rukovodstvu i zaposlenima, kao i svima drugima koji su verovali da će ovaj trenutak doći i da će Srbija, uz pomoć naše ruske braće, proizvoditi na svojoj teritoriji vakcine protiv korona virusa.

    Direktor Instituta Gamaleja Aleksandar Gintsburg izrazio je zadovoljstvo zbog odobrenja validacionih serija vakcina proizvedenih u Torlaku.

    On je ukazao da je Institut Torlak renomirana naučno-istraživačka ustanova sa stogodišnjom tradicijom koja ima odlične naučnike i stručnjake.

    Gintsburg je zahvalio ministru Popoviću na poverenju koje srpski narod i srpsko državno rukovodstvo ukazuju vakcini Sputnjik Ve, a koju je razvio Institut Gamaleja, istakavši da je u ovom trenutku to vakcina sa najvišom potvrđenom efikasnošću na svetu od preko 94 odsto.

    Direktor Instituta Gamaleja prihvatio je poziv ministra Popovića da poseti Republiku Srbiju u cilju produbljivanja naučne i tehnološke saradnje između Srbije i Rusije.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Erős Pista Wed May 19, 2021 1:48 pm

    Erős Pista wrote:
    Erős Pista wrote:Elem, frizer nece da se vakcinise, jer ne veruje lekarima. Kazem, pa ne prave vakcinu lekari, nego naucnici. Ma dobro, ne verujem ni njima, ne moze to toliko brzo da se napravi. Uostalm, virus je toliko mali da se ne vidi pod mikroskopom! A rak - zasto nisu napravili lek za rak, rak se vidi! Kako da verujem takvim ljudima?!? Da ti kazem, to su pare, to ti dodju 4 lika u crnom i naslone ti pistolj na celo i onda ti pricas sve sto ti kazu. I kako da verujem Amerikancima? Pa dobro i Kinezima i Rusima - sve je to jedna mafija. A uostalom, ja sam imun na vakcine, ne primaju mi se. I kad sam kao klinac primao  be-se-ze, nije mi se primila. Kako znam? Eh, kako znam...A i sta ce to meni, ja se uopste ne vidjam s ljudima... pa jeste, radim s ljudima, ali ako me dosad nije uhvatilo...


    Bilo je jos bisera, ali fundamentalna primedba kojoj se stalno vracao (i o kojoj smo lalinea i ja vec pricali) je bila - ne verujem nikome i ne verujem dok ne vidim da godinu dana kasnije ljudima koji su primili vakcinu nije nista. Sve ostalo je ad hoc racionalizacija ovog zdravorazumizma (everybody lies).


    Bio sam opet kod frizera. Sad oce da se vakcinise, svejedno mu kojom vakcinom. Ostao mu aranzman za Grcku od prosle godine, a mnogo skupi oni testovi...

    Opet bio kod frizera. Otkazali letovanje, zena nasledila neku kucu, pa ce sad lovu da spucaju u renoviranje. Pitam, a vakcina, a vec znam odgovor. Kaze - sad mi ne treba. Meni djavo ne dade mira, krenuh da ga gazim argumentima. I opet isto - nista im ne verujem. Pa sto je nisu izlecili do sad? Ma povecavaju broj umrlih. Ja sam to i prelezao vec, sto posto. Meni se vakcine ne primaju. Ma sto ne izlece rak kad su tolko pametni? Ma ne mozes ti daumres dok ti ne dodje vreme (sic!)

    I tako ukrug.

    Ljudi su jbn nenormalni, i zive u ko zna kojoj jbnj realnosti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13778
    Join date : 2016-02-01

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by rumbeando Wed May 19, 2021 2:05 pm

    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by bemty Wed May 19, 2021 2:08 pm

    Erős Pista wrote:
    Erős Pista wrote:


    Bio sam opet kod frizera. Sad oce da se vakcinise, svejedno mu kojom vakcinom. Ostao mu aranzman za Grcku od prosle godine, a mnogo skupi oni testovi...

    Opet bio kod frizera. Otkazali letovanje, zena nasledila neku kucu, pa ce sad lovu da spucaju u renoviranje. Pitam, a vakcina, a vec znam odgovor. Kaze - sad mi ne treba. Meni djavo ne dade mira, krenuh da ga gazim argumentima. I opet isto - nista im ne verujem. Pa sto je nisu izlecili do sad? Ma povecavaju broj umrlih. Ja sam to i prelezao vec, sto posto. Meni se vakcine ne primaju. Ma sto ne izlece rak kad su tolko pametni? Ma ne mozes ti daumres dok ti ne dodje vreme (sic!)

    I tako ukrug.

    Ljudi su jbn nenormalni, i zive u ko zna kojoj jbnj realnosti.


    lakse malo s tim friziranjem, ne moras tako cesto. nije dobro za zivce.


    _____
    Warning: may contain irony.
    rumbeando

    Posts : 13778
    Join date : 2016-02-01

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by rumbeando Wed May 19, 2021 5:18 pm

    18.5.
    Укупно вакцинација: 4.128.263, од тога ревакцинација: 1.807.938

    12.5.
    Укупно вакцинација: 3.915.922, од тога ревакцинација: 1.696.717
    https://vakcinacija.gov.rs/ 

    212.341 doza za 6 dana, tj. oko 35,5 hiljada dnevno.
    Revakcinacija 111.221, tj. oko 18,5 hiljada dnevno.
    Prvih vakcinacija: 101.120, tj. oko 17 hiljada dnevno.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Erős Pista Wed May 19, 2021 7:12 pm

    bemty wrote:
    Erős Pista wrote:

    Opet bio kod frizera. Otkazali letovanje, zena nasledila neku kucu, pa ce sad lovu da spucaju u renoviranje. Pitam, a vakcina, a vec znam odgovor. Kaze - sad mi ne treba. Meni djavo ne dade mira, krenuh da ga gazim argumentima. I opet isto - nista im ne verujem. Pa sto je nisu izlecili do sad? Ma povecavaju broj umrlih. Ja sam to i prelezao vec, sto posto. Meni se vakcine ne primaju. Ma sto ne izlece rak kad su tolko pametni? Ma ne mozes ti daumres dok ti ne dodje vreme (sic!)

    I tako ukrug.

    Ljudi su jbn nenormalni, i zive u ko zna kojoj jbnj realnosti.


    lakse malo s tim friziranjem, ne moras tako cesto. nije dobro za zivce.

    Ma i ti frizeri, nista im ne verujem! Sto ne izmisle lek za celavost kad su tolko pametni...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40158
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by паће Wed May 19, 2021 7:33 pm

    Erős Pista wrote:
    bemty wrote:


    lakse malo s tim friziranjem, ne moras tako cesto. nije dobro za zivce.

    Ma i ti frizeri, nista im ne verujem! Sto ne izmisle lek za celavost kad su tolko pametni...

    Не знам за фризере, ал' док сам ишао код берберина (до 1971... и онда још једном пред војску), закључио сам да су јако глупави. Матор човек а никако да научи да прави бар још један модел. Како год да му објасниш шта хоћеш, не вреди, испадне увек оно једно што уме.

    Те сам раскрстио са целом том булументом.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    rumbeando

    Posts : 13778
    Join date : 2016-02-01

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by rumbeando Sat May 22, 2021 6:24 pm



    Posteri u spoileru:
    Spoiler:
    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by plachkica Sat May 22, 2021 6:37 pm

    'neću' dominira spotom
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Nektivni Ugnelj Sat May 22, 2021 7:17 pm

    Istina. To je oglašavački promašaj 1/1
    rumbeando

    Posts : 13778
    Join date : 2016-02-01

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by rumbeando Wed Jun 16, 2021 5:53 pm

    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by kapetanm Wed Jun 16, 2021 10:11 pm

    Vodio sam zenu juce na sajam na revakcinaciju. Lepo je kad pitas sta ima ko u kafani a on ti nudi sve sveze.
    Deca mi dosla i vakcinisali se - njihova generacija tamo jos nije dosla na red ni da zakazu
    .
    I tuga me uhvati od idiota koji nece da se vakcinisu a drugde bi je zlatom placali bilo koju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jun 16, 2021 10:54 pm

    Nema, to je to. Pola nacije (max max) ce se od avgusta ostriti na trecu dozu (cetvrtu, petu...), pola nacije ce vrteti virus. Dok ne prestane bar svuda okolo i u Evropi.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Sotir Wed Jun 16, 2021 11:20 pm

    Ако се пусти да се сами људи накане за вакцину, остали су још они који хоће да путују од августа, можда и неки студенти којима ће тражити вакцину, као и ко хоће да ради у иностранству.
    Укратко - не још пуно.

    Мораће да спроведу мало агресивнију кампању ако мисле да наставе вакцинацију овим темпом.
    Под тим мислим прво на штап, кад већ неће шаргарепу.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Janko Suvar Thu Jun 17, 2021 11:27 am

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Aleksander-vucic-xi-jinping-china-serbia-1139180640

    Dragi korisniče,
    Na vaš tekući račun je uplaćeno 3,000.00 RSD
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Sotir Thu Jun 17, 2021 11:33 am

    Иначе претходних 5 дана нисам могао да нађем податке о вакцинацији код нас.
    Тад су требали да дају 5-милиониту дозу.
    rumbeando

    Posts : 13778
    Join date : 2016-02-01

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by rumbeando Thu Jun 17, 2021 3:35 pm

    U Srbiji je do sada dato 5.029.548 doza vakcina. Prvu dozu su primile 2.668.973 osobe, a sa obe doze je vakcinisano 2.360.575 ljudi.
    https://www.rts.rs/page/stories/sr/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4413505/koronavirus-srbija-stanje-podaci-

    Vest od 12. 6.
    U Srbiji je, prema najnovijim podacima, dato ukupno 4.955.746 doza vakcina protiv korona virusa.

    Ukupan broj građana koji su primili prvu dozu vakcine i onih koji su primili obe doze je 2.656.065. Obe doze vakcine primila je 2.299.681 osoba.
    http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=660847

    Broj datih doza se povećao za oko 74.000, a broj potpuno vakcinisanih za 61.000, što će reći da je za zadnjih 5 dana dato svega oko 13.000 prvih doza, tj. oko 2600 dnevno.

    S takvim podacima kojima se ne mogu pohvaliti nije ni čudo da su još 5. juna prestali da ažuriraju sajt vakcinacija.gov.rs.


    Last edited by rumbeando on Thu Jun 17, 2021 4:30 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Guest Thu Jun 17, 2021 4:20 pm

    Vakcinacija propo. Daće neku zaštitu ali nedovoljnu da život tokom jeseni i zime bude normalan.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by kondo Thu Jun 17, 2021 4:24 pm

    zabole nas, uzećemo treću dozu.

    sapienti sat


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 17, 2021 4:46 pm

    Svaka je porodica krizni stab
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Sotir Thu Jun 17, 2021 4:54 pm

    Изгурали су и овај милион по реду вожње.
    Али стварно не знам како ће ићи даље.

    imunizacija.euprava.gov.bi - Page 22 Empty Re: imunizacija.euprava.gov.bi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 5:17 am