Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Reprezentativni fudbal

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 16, 2024 11:08 pm

    Bili smo bolji nego sto sam se nadao. Naravno, Srbija ne moze da dâ gol i to je tako.
    mstislaw

    Posts : 1051
    Join date : 2015-01-26

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by mstislaw Sun Jun 16, 2024 11:20 pm

    Englezi posle gola odlučili da odrade trening. Moglo je da im se obije o glavu, ali mi smo ipak odigrali taman toliko da poletimo pre drugih utakmica što se uvek loše završavalo.
    ♏

    Posts : 4786
    Join date : 2016-06-09
    Location : gotta have those beans

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by ♏ Sun Jun 16, 2024 11:26 pm

    Što se tiče igre, nikada se neću navići na ovaj eho Parme i Verone devedesetih... ali baš poorly done i bez ikakve fleksibilnosti.

    Ne bi me iznenadilo da ga i Kek taktički izmasakrira u četvrtak, ona ekipa ima manje talenta, ali je svesna ograničenja i jasno postavljena na način koji ih minimizira.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 16, 2024 11:52 pm

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 16, 2024 11:53 pm

    ♏ wrote:Što se tiče igre, nikada se neću navići na ovaj eho Parme i Verone devedesetih... ali baš poorly done i bez ikakve fleksibilnosti.

    Ne bi me iznenadilo da ga i Kek taktički izmasakrira u četvrtak, ona ekipa ima manje talenta, ali je svesna ograničenja i jasno postavljena na način koji ih minimizira.

    Nismo mi takticki bili losi vecinu utakmice
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 16, 2024 11:54 pm

    Mislim, ljudi, Englezi nisu Italijani, ne znaju oni to sto im pripisujete (ne.mislim da ne znaju u teoriji, ali u praksi to skoro nikada ne praktikuju i realno nisu izverzirani u tome).
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jun 17, 2024 6:07 am

    Nektivni Ugnelj wrote:
    ♏ wrote:Što se tiče igre, nikada se neću navići na ovaj eho Parme i Verone devedesetih... ali baš poorly done i bez ikakve fleksibilnosti.

    Ne bi me iznenadilo da ga i Kek taktički izmasakrira u četvrtak, ona ekipa ima manje talenta, ali je svesna ograničenja i jasno postavljena na način koji ih minimizira.

    Nismo mi takticki bili losi vecinu utakmice
    Upravo. Koliko su kontri imali Englezi iz kojih su imali zrele šanse? Nula. Uporediti to sa Kamerunom i eto očiglednog napretka u našoj taktici.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 10147
    Join date : 2020-06-19

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by fikret selimbašić Mon Jun 17, 2024 7:59 am

    Englezi su imali dvadesetak minuta vidljive nadmoći, i uspjeli su da ga daju za to vrijeme. Srbija je povremeno lijepo izgledala ali nikad duže od dva minuta u cugu. Čini mi se da je svoju najbolju utakmicu Srbija odigrala sinoć, naredne dvije neće ličiti na sinošnju. Generalno mi izgledaju za nijansu bolje nego u Kataru, prolaz u 1/8 sasvim izgledan.

    Najkorisniji igrać za Srbiju sinoć je bio Rice. Prvo je pogriješio ispred svog šesnesterca i namjestio šansu za prvi šut na gol, Mitrović promašio skoro pa zicer. Par minuta kasnije se zatekao na uglu peterca i odbio da iskoristi precizan centašut, tako smotano je izgledalo kao da je bježao od lopte. U drugom poluvremenu je bila još najmanje jedna njegova greška iz koje se opet ukazala prilka za nešto ozbiljnije ali nije imao ko da to do kraja sprovede.


    Žao mi je što Piksi izgleda baš nezdravo, djeluje kao neko ko čeka završni infarkt.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 17, 2024 9:51 am

    Ne, nista juce nije bilo tragicno u vezi Srbije, cak bi nekom drugom protiv nekog drugog mozda svirali i penal za ono, ali realizacija srpske repke na velikim takmicenjima je realno tema za (kasnog) Ibsena.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11728
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Ferenc Puskás Mon Jun 17, 2024 9:52 am

    Srbija prolaxi skupinu, Hrvatska ne, Vučić dobiva diživotni mandat.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jun 17, 2024 10:00 am

    Trentova greška je dovela do Mitrovićeve šanse, ne Rajsova.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    fikret selimbašić

    Posts : 10147
    Join date : 2020-06-19

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by fikret selimbašić Mon Jun 17, 2024 2:10 pm

    Moguće, kao da sam čuo kako Aca izgovara Rice u tom trenutku, u svakom slučaju, njegov doprinos i dalje ostaje jak zbog one smotanko reakcije na centaršut.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    rujofil

    Posts : 617
    Join date : 2016-04-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by rujofil Mon Jun 17, 2024 5:14 pm

    sve je receno
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8227
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Daï Djakman Faré Fri Jun 21, 2024 12:09 pm

    sto rece Rajkovic juce - "to je to". SMS ce ti uvek igrati poluangazovano u odbrani i primices gol zbog njega, Ilicu ce uvek kasniti pas 2,5 sekunde zato sto je do 21 godine igrao u JSL, imas trenera koji je takticki dunster koji slaze prvu postavu po ko zna kojim osnovama i trazi od igraca da igraju ono sto nikad nisu igrali u zivotu u najbitnijim utakmicama (Gacinovic) i to je tako.

    specijalne okolnosti su da je Mitrovic igrao zadnjih godinu dana fudbal poluprofesionalno i da se to bas vidi u njegovoj spremi i formi, da nemas Kostica pa ne mozes da ocekujes ne znam kakvu prodordnost po bokovima, te da Vlahovic deluje posvadjano sa ostatkom ekipe ili makar izvan forme.

    na uzorku od 2 utakmice mozemo videti da je Piksi stvarno zategao u odbrani i to stvarno izgleda bolje nego sto se nadali, ali jebiga imamo objektivne probleme u napadu i nismo do kraja definisani sta zelimo da radimo mimo prodora po bokovima i nabacivanja na Mitra kada nemas vise personel da to izvedes. sve u svemu, ovo dosad nije bilo lose: 7/10 bambija za nastup dosad.

    jedino sam propustio momenat kad je Luka Jovic postao skroman i down to earth momak ?


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 21, 2024 12:27 pm

    Ma nema sanse ovako da pobedimo Dance. Ono je masina. Sad, nije bas mercedes masina, ali je masina. A to nama najmanje paše.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8227
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Daï Djakman Faré Fri Jun 21, 2024 12:39 pm

    slazem se. 3 boda protiv Danske bi bio uspeh ravan cudu. mi smo imali vece sanse protiv ENG, objektivno.

    najjace je sto Piksi nastavlja da zove Dansku "skandinavskom reprezentacijom" koje nam kao u nekoj Milan Zivadnovic folk teoriji fudbala odgovaraju Reprezentativni fudbal - Page 25 286371741


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 21, 2024 1:12 pm


    mi smo imali vece sanse protiv ENG, objektivno

    Da, tako je. Trebalo je nereseno protiv njih i pobeda vs Slovenijo. Ovo sad je...jebiga
    Ferenc Puskás

    Posts : 11728
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Ferenc Puskás Fri Jun 21, 2024 2:17 pm

    Na turnirima je sve moguće, imaš dan, oni ne, glupi penal, isključenje, to je jedna tekma. Ali ako oba tima zaigraju slično kao dosad, Dk izrazit favorit.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Sox

    Posts : 54
    Join date : 2024-06-10

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Sox Fri Jun 21, 2024 2:42 pm

    Srbija juce nije toliko forsirala nabacivanja vec su Mitrovic i Vlahovic igrali ledjima, kao u futsalu(malom fudbalu) i to nam je donelo nekoliko prilika i poluprilika. Najbolja ona Mitroviceva kada su se u 16m zagradili Vlahovi i Mitrovic a lopta dosla do Mitrovica koji je tako zagradjen bio ispred Slovenca ali je sutirao u padu i to je skinuo Oblak.

    Bilo bi nezasluszeno da smo izgubili, bili smo dosta bolji u drugom iako su ga Slovenci tada dali. Ali su Slovenci daleko bolje igrali u prvom, narocito prvih 30 minuta. Zato su Slovenci i prosli kako su prosli jer su se previse povukli, kao da smo mi igrali i branili rezultat. Takve golove, kao sto je Slovenija primila, primamo mi zbog iste takve igre.

    Napadi na Sergeja jer igra u KSA, kao pre KSA je bio dobar u odbrani. On je napadacki orjentisan igrac sredine. Cesto ume da postigne pogodak, dobar je iz drugog plana da sutne van 16m ili uleti glavom. Ima dobra dodavanja. Upravo je to igrao u Laciju.
    Piksi je pokusao da igra ofanzivnije posle 60 minuta, kada je napravio izmene ali opet Sergej povucenije. Mi smo usli u mec prilicno defanzivno, zato prvih pola sata bio problem da se iznese lopta. Napred su bili trojica, koji u odbrani uglavnom trckaraju a to su Mitrovic, Tadic i Vlahovic. Iz sredine nase formacije 3-4-1-2, samo je Zivkovic ofanzivniji igrac.
    Kada je izveden Lukic a ubacen Sergej znalo se da bi moglo biti problem sa kontrama ali onako ponasanje Sergeja kod gola Slovenaca je nedopustivo.
    Gacinovic je izgubio loptu jer je bio desnonog na levom krilu i isao je u dribling-guranje lopte sa desnom nogom. Krila jesu bila sa "kontra nogama" ali to zato sto nama Zivkovic stalno igra po desnoj strani iako je levonog.
    Sox

    Posts : 54
    Join date : 2024-06-10

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Sox Fri Jun 21, 2024 2:53 pm

    Sa druge strane, svi pljuju kada igrac napravi gresku u odbrani pa se primi pogodak. To se jasno vidi. A sta je kada napadac promasi 4 odlicne prilike poput Mitrovica juce?
    Dve u prvom,, dve u drugom. Dva puta je izlazio sam pred Oblaka. Jednom je bio u padu pa nije mogao mnogo bolje da odreaguje ali ono kada mu je Tadic namestio sjajnu priliku na pocetku drugog je vec za kritiku. Plus promasaj glavom i na kraju precka.

    Kod stative Slovenaca u prvom je bio nesrecni odbitak naseg igraca u odbrani pa se vratila loptu Slovencu , kao iz duplog pasa, i on izasao sam na Rajkovica.
    rujofil

    Posts : 617
    Join date : 2016-04-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by rujofil Fri Jun 21, 2024 3:49 pm

    Mitrovic je svaki put bio izblokiran osim one prilike kad mu je Oblak izasao a on otisao previse ukoso i tako mu je bio zatvoren ceo gol. Mislim Oblak je drugi najbolji golman na svetu mogao si da ocekujes da neces lako ugurati gol.
    Srbija nije bas izasla defanzivno, ova napred trojica su tri igraca manje u odbrani a ne znaju ni presing da naprave. Ilic i Lukic nisu  sestice narocito Ilic.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 21, 2024 7:05 pm

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Gqnbry10
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Uncle Baby Billy Fri Jun 21, 2024 7:40 pm

    lele....


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 21, 2024 7:57 pm

    Najbolje je da nemaš ni igrače na terenu...
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Uncle Baby Billy Fri Jun 21, 2024 8:06 pm

    ne možeš iskoristiti taktičke slabosti... JER NEMAJU TAKTIKU





    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 6:59 pm